صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتی در باب علوم غریبه

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالاتی در باب علوم غریبه

سلام دوستان خوبید

من چندین سوال داشتم میدانم کمی پراکنده هستند اما ممنون میشوم مرا راهنمایی کنین

دوستان یک سری کتاب در اینترنت هست که حتما خودتان بهتر میدوند مثل ( کله سر ، اسما اعظم ، کشکول و 72 دیو و علم جفرو ....) یخواستم بدانم ماهیت این کتاب ها بر اساس جن و جن گیری و تسخیر و این چیزا است
    یا از راه + و الهی است ، مثلا میدانم و دیدم که شیخ بزرگواری از علم جفر (کشیدن مربع و تقسیم به مربعات کوچکتر و پر کردن آنها با حروف خاصی == اگر علم جفر باشد) به حل کردن مشکلات مردم میپرداخت ، ان شیخ واقعا الهی و متصل به ذات پاک پروردگار بود ، سوالم اینه ره یابی به درون چنین علومی صرفا از راه اجنه و تسخیر و غیره است ؟ یا نه اگر متصل به استاد بزرگی باشید میتوان از راه ملائک و راه الهی به این علون دست یافت ؟

ممنون مشم این سالات را جواب بدید تا بازم راه برای سوالات بعدیم باز شود . با تشکر از همه بزرگواران

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

سوالاتی در باب علوم غریبه

کارشناس بحث: استاد سمیع

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    با توجه به خاص بودن این موضوع کارشناسان اظهار نظر کنند تا ما هم از علم این عزیزان استفاده کنیم.
    نظر شخصی:ما یکبار این کار را انجام دادیم تا مرز سکته پیش رفتیم.
    البته اظهار جن نبود ولی.....................راه رفتن آنها را حس کردیم!!!!!
    چیزیهائی باعث ترس خانواده در روزهای بعد نیز شد!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

5. تشکرها 3

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سپاس دوستان عزیز

تمایلی به ورود به این عرضه ندارم ، معتقدم جایی که خدا هست ، امام زمان هست ، ناظر بر اعمال و احوال ما هستند نیازی به چیز دیگیرینیست و صرفا جهت اطلاع شخصی خود میبپرسم .
    البتهع نا گفته نماند که احساس میکنم اگر در این وادی هم از روش الهی جلو رفت شاید بتوان باعث پیشرفت رح و روان شد ... الا ا ای حال سپاس

7. تشکرها 3

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.kh نمایش پست
    سپاس دوستان عزیز

تمایلی به ورود به این عرضه ندارم ، معتقدم جایی که خدا هست ، امام زمان هست ، ناظر بر اعمال و احوال ما هستند نیازی به چیز دیگیرینیست و صرفا جهت اطلاع شخصی خود میبپرسم .
    البتهع نا گفته نماند که احساس میکنم اگر در این وادی هم از روش الهی جلو رفت شاید بتوان باعث پیشرفت رح و روان شد ... الا ا ای حال سپاس
    سلام!!!
    کنجکاوی یک حسی است که خیلی دردسر دارد که خیلی از ما ها به ویژه خودم نمی توانم جلویش را بگیرم.
    وقتی من هم اولئل دنبال این اسامی بودم کنجاویم گل می کرد تا بدانم,بشناسم,ببینم,بفهمم وبا فهمیدن تلاش کردم بدانم چه کار می کنند و وقتی فهمیدم پرسیدم می شود با ایشان ارتباط داشت گفتند با فلان عمل!!!!!
    من هم شروع کردم به این کار تا اینکه..............رسیدم به این نتیجه که کاری که به من مربوط نیست دخالت نکنم!
    من چیزهائی دیدم وتا امروز.......................بگذریم.خو ب الان شما خودتان گفتید که اگر در این وادی هم از روش الهی جلو رفت شاید بتوان باعث پیشرفت رح و روان شد این کاری است که من هم انجام دادم.و شما هم می خواهید تا حدودی انجام دهید.
    من الان سعی می کنم ارتباط روحیم را به شدت با امام عصر(عج)قوی کنم و تا الان بسیار موفقم و بهترین روش هم ترک گناه است!بچه زرنگ ها می دونن چی می گم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

9. تشکر

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    بیخود ذهنتو درگیر نکن دوست من چون همش خرافست
    ویرایش توسط mashkook : ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ در ساعت ۲۲:۲۸

11. تشکرها 2

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستان خوبید

من چندین سوال داشتم میدانم کمی پراکنده هستند اما ممنون میشوم مرا راهنمایی کنین

دوستان یک سری کتاب در اینترنت هست که حتما خودتان بهتر میدوند مثل ( کله سر ، اسما اعظم ، کشکول و 72 دیو و علم جفرو ....) یخواستم بدانم ماهیت این کتاب ها بر اساس جن و جن گیری و تسخیر و این چیزا است
    یا از راه + و الهی است ، مثلا میدانم و دیدم که شیخ بزرگواری از علم جفر (کشیدن مربع و تقسیم به مربعات کوچکتر و پر کردن آنها با حروف خاصی == اگر علم جفر باشد) به حل کردن مشکلات مردم میپرداخت ، ان شیخ واقعا الهی و متصل به ذات پاک پروردگار بود ، سوالم اینه ره یابی به درون چنین علومی صرفا از راه اجنه و تسخیر و غیره است ؟ یا نه اگر متصل به استاد بزرگی باشید میتوان از راه ملائک و راه الهی به این علون دست یافت ؟

ممنون مشم این سالات را جواب بدید تا بازم راه برای سوالات بعدیم باز شود . با تشکر از همه بزرگواران
    باسمه تعالی
    باسلام
    در اینکه علوم غریبه واقعیت دارند حرفی نیست مثلا در توضیح «کله سر»که علامت اختصاری پنج علم کیمیا، لیمیا، هیمیا، سیمیا و ریمیا در علوم غریبه، می باشد ،یعنی پنج علمی که مخفی است و تمام آن، از اسرار است،مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر المیزان توضیحی آورده اند، به این شرح که:

1. کیمیاء؛ که به آن علم صناعت هم می گویند؛ علمی است که به وسیله آن می‏توان بعضی فلزات و اجرام معدنی را به چیز دیگر تبدیل کرد؛ مثلاً به وسیله این علم می‏توان طلا و نقره را از فلزات جدا کرد یا سنگ را به طلاء و ... تبدیل کرد.

2. سیمیا؛ علمی است که انسان به وسیله یادگیری آن قدرت برای انجام کارهای خارق العاده پیدا می‏کند. موضوع این علم هماهنگ ساختن و مخلوط کردن قواى ارادى با قواى مخصوص مادى است، که با این کار، شخص می تواند، در امور طبیعی و قوه خیال دیگران تصرف کند، و آن را سحر دیدگان می نامند، و این فن از تمامى فنون سحر مسلم‏تر و صادق‏تر است.

3. علم لیمیا؛ علمی است که با آن روح را در بدن دیگری انتقال دهند. بنابراین در این علم، از کیفیت تاثیرهاى اراده، هنگامی که به ارواح قوى و عالى متصل شد، بحث مى‏کند؛ مثلا اگر اراده من با ارواحى که موکل ستارگان است، متصل شد، چه کارهایی مى‏توانم انجام دهم؟ یا اگر اراده من، به ارواحى که موکل بر حوادث اند، متصل شد، و آنها را در اختیار خود گرفتم، و یا اگر توانستم اجنه را تحت اختیار خود در آورم، و از آنها کمک بگیرم، چه کارهایى می توانم انجام دهم؟ این علم را، علم تسخیرات، مى‏گویند.

4. علم هیمیا؛ که در ترکیب قواى عالم بالا، با عناصر عالم پایین، بحث مى‏کند، تا از این راه به تاثیرهاى عجیبى دست یابد، و آن را علم طلسمات هم می گویند، چون ستارگان و اجرام آسمانى با حوادث مادى زمین ارتباط دارند، پس اگر آن شکل آسمانى که مناسب با حادثه‏اى از حوادث است، با صورت و شکل مادى آن حادثه ترکیب شود، آن حادثه پدید مى‏آید؛ مثلا در این علم، اگر بتوان آن شکل آسمانی را که مناسب با مردن، یا زنده ماندن یک شخص است، با شکل و صورت خود او ترکیب کرد، کاری که می خواهیم، انجام می شود. و این معناى طلسم است. این علم در نزد علمای ما حرام است.

5. علم ریمیا؛ علمى است که از استخدام قواى مادى بحث مى‏کند، تا به آثار عجیب آنها دست یابد، به طورى که در حس بیننده اثرات عجیب و غیر عادی، درست می شود، و این را شعبده هم می گویند.(1)
    و یا علم رمل،علم جفر،علم حروف و اعداد ....جزو علوم غریبه می باشند و تعلیم آنها از طریق یک استاد (نه ارتباط با جن) حاذق و خبره و مجتهددر این فن ممکن است و البته این نوع اساتید بسیار نادر می باشند و اصلا و ابدا نمی شود به این کتابها و سایتهایی که در فضای مجازی در این رابطه دیده می شود اعتماد کرد.که ورود ناگهانی در این نوع علوم ،چه بسا خسارت های جبران ناپذیری را به انسان وارد می کنند.
    موفق باشید.

پی نوشت:
    1-تفسیر المیزان، ترجمه، موسوی همدانی، ج ‏1، ص 368- 369 ،

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علم حروف و اعداد ، جفر به چه چیزی میپردازند ؟

نوشته
    119
    صلوات
    114
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 10 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام من دیدم بعضی ها مشکلشون توسط این اشخاص حل میشه حالا واقعا این اشخاص توانایی حل مشکل مردم رو دارند یا به خاطر تلقینیه که خود شخص میکنه
    ویرایش توسط asal : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ در ساعت ۱۴:۰۸

15. تشکرها 2

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوستان خوبید دوستان یک سری کتاب در اینترنت هست که حتما خودتان بهتر میدوند مثل ( کله سر ، اسما اعظم ، کشکول و 72 دیو و علم جفرو ....) یخواستم بدانم ماهیت این کتاب ها بر اساس جن و جن گیری و تسخیر و این چیزا است
    یا از راه + و الهی است ، مثلا میدانم و دیدم که شیخ بزرگواری از علم جفر (کشیدن مربع و تقسیم به مربعات کوچکتر و پر کردن آنها با حروف خاصی == اگر علم جفر باشد) به حل کردن مشکلات مردم میپرداخت ، ان شیخ واقعا الهی و متصل به ذات پاک پروردگار بود ، سوالم اینه ره یابی به درون چنین علومی صرفا از راه اجنه و تسخیر و غیره است ؟ یا نه اگر متصل به استاد بزرگی باشید میتوان از راه ملائک و راه الهی به این علون دست یافت؟ با تشکر از همه بزرگواران
    باسلام

بنده نمیدونم این جاهلانی که این وبلاگها و سایتها رو میزنند و دستورات و کتب علوم غریبه رو میذارند اصلا میدونند چه کار خطرناکی رو شروع کردند؟!

مطمئن باشید کسی که به این علوم آگاهی داشته باشد این دستورات در دسترس عوام و جاهل به این علوم نخواهد گذاشت چون این وادی خطرناکی است!
    هم خطر شیاطین هست و هم شخص اگر دستوری را اشتباه یا ناقص انجام دهد و... تمام زندگیش قمر درعقرب میشه و زندگیش پر میشه از نحوست و حتی بیماریها، فقر و...!
    یا دستور نیاز به اذن استاد دارد .....
    اکثر مواقع این دستورات را ناقص در کتب و سایتها قرار میدهند ولی آنکه متخصص این علوم هست آن نقص را میداند و کشف میکند!

والله ورود و سیر در این وادی، نیاز به استاد دارد!
    چه دعانویسی چه ...

بنده خودم زمانی که مبتدی و بدون استاد بودم این خطرات رو تجربه کردم و نمیخوام شما گرفتار این مشکلات شوید!
    بله دستورات جذاب است اما خطرش رو شما نمی بینید! حتی مطالعه کتب این علوم، عوارض به دنبال دارد!

برای رزق و شفا و... دستورات ائمه معصوم را انجام دهید!
    ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۲/۰۷/۲۷ در ساعت ۱۱:۳۹

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری