صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور با دختر خواهرم رفتار کنم؟ رفتارهاش مشکوکه!

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چطور با دختر خواهرم رفتار کنم؟ رفتارهاش مشکوکه!

مدتی هست که به رفتارهای خواهر زاده ام شک کردم.الان 13سالشه.تقریبا هم مطمئن هستم که با کسی رابطه داره.هر طور که خواستم از زیر زبونش بکشم بروز نداد.ولی واقعا نگرانم و نمیدونم چطور می تونم کمک کنم.طی یه موضوع دیگه ای که درجه اش یکم از این کمتر بود ازم خواست چیزی به خواهرم نگم.من هم نمیخوام حالت جاسوس پیدا کنم.می خوام این موضوع رو خودم حلش کنم.خواهشا راهنماییم کنید.

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

چطور با دختر خواهرم رفتار کنم؟ رفتارهاش مشکوکه!

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme_d نمایش پست
    مدتی هست که به رفتارهای خواهر زاده ام شک کردم.الان 13سالشه.تقریبا هم مطمئن هستم که با کسی رابطه داره.هر طور که خواستم از زیر زبونش بکشم بروز نداد.ولی واقعا نگرانم و نمیدونم چطور می تونم کمک کنم.طی یه موضوع دیگه ای که درجه اش یکم از این کمتر بود ازم خواست چیزی به خواهرم نگم.من هم نمیخوام حالت جاسوس پیدا کنم.می خوام این موضوع رو خودم حلش کنم.خواهشا راهنماییم کنید.
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
    در مورد موضوع مذکور به نکات زیر توجه بفرمایید:
    1- اقرار گرفتن از ایشان کمکی به موضوع نمی کند، لذا این مسیر را دنبال نکنید. (چه بسا این کار از لحاظ شرعی نیز جایز نباشد).
    2- رابطه میان خود و ایشان را تقویت کنید، روشهایی چون احترام متقابل، احساس همدلی، گفتگوی صمیمانه، هدیه دادن و... می تواند سطح صمیمیت شما را افزایش دهد. با افزایش صمیمت نفوذ شما در ایشان ارتقاء می یابد. چرا که الانسان عبید الاحسان؛ انسان بنده نیکویی است.
    3- از خانواده ایشان بخواهید که فرصت بیشتری را به رفع نیازهای مادی و عاطفی ایشان اختصاص دهند وی را از محبت سیراب کنند و پدر نیز علاوه بر اختصاص فرصت بیشتر به ایشان، سطح توجه به وی را افزایش دهد. و با وی به مثابه یک فرد بالغ رفتار کنند.
    4- در برخی موارد این رفتار ناشی از ضعف اعتماد به نفس و جو زدگی است. لذا علاوه بر اینکه لازم است اعتماد به نفس فرد افزایش داده شود باید کمک شود تا محیط و دوستانی سالم با وی در ارتباط باشند.
    5- شایسته است کمک شود تا وقت ایشان با برنامه های متنوع مذهبی، آموزشی و تحصیلی، ورزشی و مهارتی مدیریت شود تا از بیکاری رنج نبرد.
    6- بدون اینکه ایشان را متهم به چنین روابطی کنیم، خطرات اخلاقی و غیر اخلاقی این ارتباطها را به وی یادآوری می کنیم. در این خصوص می توانید از مثالهای واقعی که در برخی جراید منعکس میشود بهره بگیرید.
    7- کمک کنید تا سطح تقیدات مذهبی وی ارتقاء بیابد. همچنین تدبیری اتخاذ کنید تا در محافل مذهبی مانند نماز جماعت و...حضور بیابد. در این زمینه از مشوق استفاده کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید.
    و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

نوشته
    63
    صلوات
    20
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام..ببخشیدنظر میدم اما اگر میتونید با ایشون درباره کسانی که اینجور رابطه هایی داشتند و نتیجه بدی نصیبشون شده حرف بزنید اما از راه منطقی وبه دور از دید دیگران...سومین راه حلی که مشاور عزیز ارایه کردند مهم ترین عامل میتونه باشه برای برگشتن این دختر خوب به راه اول و درست...امیدوارم زود تر خوب بشه وبفهمه که این روابط هیچ چیزی جز بدبختی براش به ارمغان نمیاره..موفق باشید
    رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام

بهترین راه روش غیرمستقیم است بطور مثال گاهی دوستیهای نافرجام واقعی و ضربه های روحی که به دختر یا پسر ورد شده را بیان کنید
    با ایشان گاهی مسجد بروید یا در خانه درکنار هم نماز بخوانید
    به او بگویید ارزش بالایی دارد و مواظب خودش باشد و اگر یک روزی کسی خواست با او دوست شود بداند فرجامی ندارد ....................

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون از پاسختون
    نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    رابطه میان خود و ایشان را تقویت کنید، روشهایی چون احترام متقابل، احساس همدلی، گفتگوی صمیمانه، هدیه دادن و... می تواند سطح صمیمیت شما را افزایش دهد. با افزایش صمیمت نفوذ شما در ایشان ارتقاء می یابد. چرا که الانسان عبید الاحسان؛ انسان بنده نیکویی است.
    اتفاقا ما رابطه خیلی نزدیک و عاطفی به هم داریم اما این تنها موردی هست که درباره اش چیزی بروز نداده و همین مسئله بیشتر من رو نگران میکنه.

از خانواده ایشان بخواهید که فرصت بیشتری را به رفع نیازهای مادی و عاطفی ایشان اختصاص دهند وی را از محبت سیراب کنند و پدر نیز علاوه بر اختصاص فرصت بیشتر به ایشان، سطح توجه به وی را افزایش دهد. و با وی به مثابه یک فرد بالغ رفتار کنند
    و اتفاقا در خانواده هم خیلی عزیزه مخصوصا برای پدر و مادرش(چون خیلی رفت و آمد داریم در جریانم)و همین هم تعجب من رو برانگیخته.چون نه از لحاظ مالی نه عاطفی در مضیقه نیست.

در برخی موارد این رفتار ناشی از ضعف اعتماد به نفس و جو زدگی است. لذا علاوه بر اینکه لازم است اعتماد به نفس فرد افزایش داده شود باید کمک شود تا محیط و دوستانی سالم با وی در ارتباط باشند.
    5- شایسته است کمک شود تا وقت ایشان با برنامه های متنوع مذهبی، آموزشی و تحصیلی، ورزشی و مهارتی مدیریت شود تا از بیکاری رنج نبرد.
    6- بدون اینکه ایشان را متهم به چنین روابطی کنیم، خطرات اخلاقی و غیر اخلاقی این ارتباطها را به وی یادآوری می کنیم. در این خصوص می توانید از مثالهای واقعی که در برخی جراید منعکس میشود بهره بگیرید.
    7- کمک کنید تا سطح تقیدات مذهبی وی ارتقاء بیابد. همچنین تدبیری اتخاذ کنید تا در محافل مذهبی مانند نماز جماعت و...حضور بیابد. در این زمینه از مشوق استفاده کنید.
    فکر میکنم مشکل در همین جاست.دوستانش.از نظر ظاهری و فکری با ما و دختر خواهرم خیلی فرق دارند و من این نکته رو بارها در هر قالبی براش بازگو کردم.اما خودتون بهتر می دونید که در این سن وسالها بچه ها به خودشون و کارهایی که انجام میدن اعتقاد کامل دارند. و برای همین از نظر مذهبی پس رفت هایی هم داشته.
    به نظر شما اگر از در اجبار وارد بشیم ممکنه جواب بده؟نمی دونم چطور از دوستاش جداش کنم.متاسفانه در یک مدرسه هم هستند.

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yanoor نمایش پست
    با عرض سلام

بهترین راه روش غیرمستقیم است بطور مثال گاهی دوستیهای نافرجام واقعی و ضربه های روحی که به دختر یا پسر ورد شده را بیان کنید
    با ایشان گاهی مسجد بروید یا در خانه درکنار هم نماز بخوانید
    به او بگویید ارزش بالایی دارد و مواظب خودش باشد و اگر یک روزی کسی خواست با او دوست شود بداند فرجامی ندارد ....................
    سلام به شما
    اتفاقا این کارو هم کردم یانور عزیز.کلی از ارزش والایی که هرکسی برای خودش داره و اینکه دختر بیشتر باید این ارزش رو برای خودش قائل باشه براش حرف زدم اما....
    واقعا مستاصل شدم.بچه های خواهرم مثل بچه های خودم میمونن.خیلی نگرانشم.

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

اولین و مهمترین راه اینکه با یک مشاور صحبت کنید . میتوانید نزد یک مشاور روانشناس بروید و درمورد مساله با او صحبت کنید .

- از خانواده کمک بگیرید. حمایت اجتماعی یکی از مهمترین فاکتورها در کنار آمدن بااین مشکل است.

از افرادخانواده که به حرفهایتان گوش می دهند و به شما در حل این مشکل انگیزه می دهند کمک بگیرید. گذراندن وقت با دیگران ممکن است که در ابتدای کار برایش دشوار باشد اما کمک میکند بفهمد که کسان دیگری هم در زندگیش هستند که نگران وی بوده و حمایتش میکنند .

- به دنبال راه هایی برای خاتمه دادن به رابطه باشید

- در زندگیش تغییر ایجاد کنید .

علایق، فعالیت ها و رابطه های جدیدی در زندگیش ایجاد کنید. برنامه های جدید با دوستان و خانواده برای تعطیلات بگذارید. در فعالیت هایی شرکت کنید که به بهبودی وی کمک می کند و توزانی دوباره به زندگیش می بخشد مثل کارهای هنری، شعر و موسیقی.

- برنامه روزانه داشته باشید.

سازمان دهی کردن زمان و داشتن برنامه می تواند به کم کردن فشار روحی وی کمک کرده و فکر را به مسائل دیگر زندگی معطوف کند. باید سعی کنید انرژی ذهنیش را به انجام کارها و پروژه های دیگر هدایت کنید.

موفق و پیروز باشید .

ویرایش توسط king81 : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۳:۴۲
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme_d نمایش پست
    ممنون از پاسختون

اتفاقا ما رابطه خیلی نزدیک و عاطفی به هم داریم اما این تنها موردی هست که درباره اش چیزی بروز نداده و همین مسئله بیشتر من رو نگران میکنه.

و اتفاقا در خانواده هم خیلی عزیزه مخصوصا برای پدر و مادرش(چون خیلی رفت و آمد داریم در جریانم)و همین هم تعجب من رو برانگیخته.چون نه از لحاظ مالی نه عاطفی در مضیقه نیست.

فکر میکنم مشکل در همین جاست.دوستانش.از نظر ظاهری و فکری با ما و دختر خواهرم خیلی فرق دارند و من این نکته رو بارها در هر قالبی براش بازگو کردم.اما خودتون بهتر می دونید که در این سن وسالها بچه ها به خودشون و کارهایی که انجام میدن اعتقاد کامل دارند. و برای همین از نظر مذهبی پس رفت هایی هم داشته.
    به نظر شما اگر از در اجبار وارد بشیم ممکنه جواب بده؟نمی دونم چطور از دوستاش جداش کنم.متاسفانه در یک مدرسه هم هستند.
    سلام ببخشید بی اجازه وارد بحث شدم

به نظر من اینکه بروز نداده علتش حیای ذاتی دختره و چون ایشون هم از خانواده ای نیست که این مسائل براشون عادی باشه بیشتر اصرار داره که مخفی بمونه و شاید هم دچار علاقه و دلبستگی دوران جوونی شدن چون دخترا تو دوران نوجوانی و جوانی انقدر راحت دل میبند که حتی اگه از افرادی نباشن که طرف جنس مخالف میرن بازم عاشق معلم یا عاشق دوستشون میشن .

من خودم وقتی خواهرم دوستی پیدا میکنه که میبینم با خواهرم من در یک قاب جا نمیشن خیلی راحت بهش میگم و خواهرم هم معمولا قبول میکنه یا ارتباطش رو به حداقل (سلام علیک) میرسونه و شکر خدا تا الان هم مشکلی برام پیش نیومده .

اما اجبار به نظر شخصی من آخرین راهه نه اولین ... چون خودم تو خونه نوجوون دارم این حس رو کاملا درک کردم که نوجوونها و حتی بچه ها علاقه دارن یکی باشه صداشون رو بشنوه و باهاشون بچه بشه یا باهاشون نوجوون بشه و از نگاه اونها نگاه کنه نه از نگاه یک بزرگتر بالغ و فهمیده و .....به همین علت اجبار بیشتر شخصیت فرد رو خورد میکنه تا اینکه کمکش کنه
    ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۶:۴۶
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام-
    صحبت های دوستان همشون کامل ودرست-درتکمیله حرفه سایره کاربران بگم-تااین دخترخانم13ساله-ک اوجه احساسشه الان-فقط وفقط ب حرفه کسی گوش میده ک طبقه علایقه خودشوداره مثله دوستانش-وداره در گروه دوستاش ک ی قوانینه خاصه خودشو داره پیش میره و باخودش فکرمیکنه اگه طبق سلیقه دوستاش پیش نره شاید طردش کنن یا عقب بمونه-ودنبال خوشی های کاذب و آسیب زا ب اشتباه میره-چیزی ک داره افزایش پیدا میکنه در جوامع امروزی.........-واینکه تا ب اون درک مضربودن یامفیدبودن نرسه هیچ کاری نمیتونین انجام بدین-فک کنم الان سنش مناسبه دیدنه فیلم *هیس دخترا فریاد نمیزنن *باشه-خطرای بزرگ رو واسش روشن کنید ک بدونه با کوچیکترین اشتباه حتی ندونسته زندگی راهش عجیب واسش کج میشه............تاحدی طبقه خواسته هاش پیش بریدو چ میدونم بصورت غیرمستقیم بهش بگیدک دنیا وجامعه امروزی چ خبره-واینکه بدونه هیچ آغوشی گرمتراز آغوش خونوادش نیست....وسعی کنید باکمکه خودش ی هدفه بزرگی واسه خودش در زندگی بذاره و تشویقش کنید ک ب اون هدف برسه-وفضای خونه رو طوری کنید واسش ک دل کندن از خونه وخونواه واسش سخت باشه و ب این درک برسه ک بیرون از خونه و دوستی های بیرون ارزش ازبین بردنه اعتماد خونواده رو نداره-طوریکه خودش ب این درک برسه ک چ دوستایی انتخاب کنه.......هیچوقت هیچوقت هیچوقت از زور و اجبار و اینجور چیزا استفاده نکنید ک نتیجش عکس میشه.....................خوندم خودتون بچه دارید-اگه همسنش هست ازینطریق راحت میتونید روش اثر مثبت بذارید-وهمیشه مهارت هایی ک داره رو تشویق کنید ..............
    متاسفم واسه آموزش وپرورش خودمون ک روی تربیت درست بچه ها هیچ کاری جز اجبار و فرو کردن بعضی مطالبه بی مورد تو ذهنشون-هیچ کاری نکرده-فقط شعار میدن وبس............چندتا کلاس خوب بذارید-کساییکه فنه بیان جذاب وخوبی دارن رو بفرستند ب مدارس ک آگاهشون کنن ک اطرافشون چ خبره........منبر نرن و مطالب خسته کننده باشه-یادم میاد چهارم دبیرستان ک بودم حاج آقایی اعزامی از قم اومده بود مدرسمون-بقدری قشنگ و باحال حرف زد ک همه مشتاق شدن دیداری دیگه باهاش داشته باشند...........مطالبه مفید باقدرت جذب بالا

مشکل جای دیگس........اونا باید برطرف بشن-
    توکل بخدا

یاعلی
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری