صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معرفی کتاب درباره امام حسین علیه السلام

نوشته
    17,586
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    662
    آپلود
    397
    گالری
    32

مطلب ◆معرفی کتاب امام حسین علیه السلام◆(سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا )

معرفی کتاب درباره امام حسین علیه السلام

معرفی کتاب درباره امام حسین علیه السلامبا سلام خدمت دوستان عزیز
    در این تاپیک قصد داریم به معرفی کتب با موضوع امام حسین علیه السلام بپردازیم .
    روش کار به این صورت می باشد که ابتدا معرفی اجمالی از کتاب داریم و سپس به ارائه توضیحات مفیدی در مورد موضوع کتاب اشاره داشته و در ضمن سعی می شود از مجموعه کتبی انتخاب نماییم که قابل دریافت برای دوستان عزیز باشد. ان شاء الله برای همگان مفید باشد.
    دوستان پیشنهاد و مطلبی در این خصوص دارند می توانند در همین تاپیک یا خصوصی بیان نمایند.

معرفی کتاب درباره امام حسین علیه السلامکتب معرفی شده در تاپیک

ویرایش توسط سوگند : ۱۳۹۰/۱۰/۲۰ در ساعت ۰۸:۵۷ دلیل: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل الفرجهم

2.  

نوشته
    17,586
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    662
    آپلود
    397
    گالری
    32

معرفی کتاب سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا

اولین کتابی که خدمت دوستان عزیز معرفی می کنیم
    عنوان کتاب: سخنان حسین بن علی ( علیه السلام ) از مدینه تا کربلا
    مولف : محمّد صادق نجمى
    فرمت کتاب که ان شاء الله بعد از ارائه توضیحات در اختیار دوستان قرار خواهیم داد html می باشد.
    این کتاب در 4 بخش تنظیم گردیده است.
    در بخش اول آن سخنان حضرت از مدينه تا مكه
    بخش دوم سخنان حضرت از مكه تا كربلا
    بخش سوم سخنان حضرت در كربلا
    و بخش چهارم هم به بیان خطبه حضرت پرداخته است
    ویرایش توسط سوگند : ۱۳۹۰/۰۹/۰۹ در ساعت ۰۹:۱۶

4. تشکرها 3

نوشته
    17,586
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    662
    آپلود
    397
    گالری
    32

توضیحاتی در مورد کتاب :
    معمولاً هركتابى كه به عنوان تاريخ زندگى و شهادت حسين بن على عليهمالسلام و در رابطه با شخصيت آن بزرگوارنگاشته مى شود، صفحات اول آن به فضائل و موقعيت معنوى و مذهبى و اجتماعى آن حضرت وبه احاديث و رواياتى كه در توصيف و تجليل وى نقل گرديده است ، اختصاص مى يابد، ولى در اين كتاب از اين روش چشم پوشى كرده و از اول به اصل موضوع و سخنان آن حضرت وارد مى شويم و در اين كتاب ، خود را به آن سبك متعارف نيازمند نمى بينيم ؛ زيرا نه تنها شروع كتاب با يكى از بارزترين فضائل آن حضرت((اِنَّا اَهْلُ بَيْتِ النُبُوَّةِ وَمَعْدِنُالرِّسالَةِ))و ختم آن نيز با يكى اززيباترين مناجات آن عزيز عزيزان((اَللّهُمَّ مُتَعالَى الْمَكانِ عَظيمِ الْجَبَروُتِ))مى باشد بلكه هر برگى از اين كتاب كه حاوى سخنى از سخنان آن حضرت است از نظر اهل دل ، دفترى است از فضيلت و هر صفحه اى از آناز نظر اهل فضل و دانش كتابى است از بيان شخصيت و عظمت او.
    ویرایش توسط سوگند : ۱۳۹۰/۰۹/۰۹ در ساعت ۱۰:۱۴

6. تشکرها 3

نوشته
    17,586
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    662
    آپلود
    397
    گالری
    32

در بخشی از کتاب آمده است:
    امام عليه السلام هنگام حركت از مدينه به سوى مكه اين وصيتنامه را نوشت و با مهر خويش ممهور ساخته ...امام در وصيتنامه اش پس از بيان عقيده خويش درباره توحيد و نبوت و معاد، هدف خود را از اين سفر اين چنين بيان نمود:
    ((و من نه از روى خودخواهى و يا براى خوشگذرانى و نه براى فساد و ستمگرى از مدينه خارج مى گردم بلكه هدف من از اين سفر امر به معروف و نهى از منكر و خواسته ام از اين حركت ، اصلاح مفاسد امت و احيا و زنده كردن سنت و قانون جدم رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله و راه و رسم پدرم على بن ابى طالب عليه السلام است . پس هركس اين حقيقت را از من بپذيرد (و از من پيروى كند) راه خدا را پذيرفته است و هركس رد كند (و از من پيروى نكند) من با صبر و استقامت (راه خود را) در پيش خواهم گرفت تا خداوند در ميان من و اين افراد حكم كند كه او بهترين حاكم است . و برادر! اين است وصيت من بر تو و توفيق از طرف خداست ، بر او توكل مى كنم و برگشتم به سوى اوست ))....

همچنین در بخش دیگری از کتاب می خوانید.
    امام عليه السلام پس از سخنرانى دوم ، عمرسعد را خواست و او با اينكه از اين ملاقات اكراه داشت و نمى خواست با آن حضرت مواجه گردد بالا خره به جلو آمد و حسين بن على عليهما السلام براى آخرين بار با وى اتمام حجت نمود و خطر و عواقب وخيم اقدام و تصميم او را در باره جنگ با آن حضرت بدو تذكر داد و چنين فرمود:
    ((اَتَزْعَمُ اَنَّكَ تَقْتُلُنى ...؛)) تو خيال مى كنى با كشتن من و به وسيله ريختن خون من به يك جايزه بزرگ و ارزنده ! و به استاندارى رى و گرگان نايل خواهى گرديد؟ نه ، به خدا سوگند! چنين رياستى به تو گوارا نخواهد شد و اين ، پيمانى است محكم و پيش بينى شده ، اينك آنچه از دستت بيايد انجام بده كه پس از من نه در دنيا و نه در آخرت روى خوش و راحتى نخواهى ديد و در هر دو جهان معذب و مورد خشم خدا و خلق خدا خواهى گرديد و چندان دور نيست آن روزى كه سر بريده تو را در همين شهر كوفه بر بالاى نى بزنند و كودكان اين شهر سر تو را اسباب بازى قرار دهند و سنگبارانش كنند)).
    عمرسعد با شنيدن سخنان امام بدون اينكه جوابى داده باشد، از آن حضرت روى برگرداند و با قيافه خشمگين ، خود را به صف سپاهيان رسانيد.....

برای خواندن ادامه مطلب دوستان می توانند در ادامه کتاب را دریافت نموده و مطالعه نمایند

8. تشکرها 3

نوشته
    17,586
    حضور
    4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    662
    آپلود
    397
    گالری
    32

عنوان کتاب: سخنان حسین بن علی ( علیه السلام ) از مدینه تا کربلا
    مولف : محمّد صادق نجمى

فرمت html

10. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

تعجب ,معرفی کتاب درباره امام حسین علیه السلام,

سلام!!!
    جائی پیدا نکردم مجبور شدم اینجا قرار بدهم.
    کارشناسان عزیز ومحترم سایت وزین کانون گفتمان قرآن
    یک درخواست از همه کارشناسان
    شما در طی دوران تحصیل خود بارها وبارها نام مبارک امام حسین علیه السلام را شنیده اید وبا زندگانی امام مظلوم شیعیان آشنا هستید که چه خون دلها خورد تا دین جدش را احیاء کند ودر این راه نیز به شهادت رسید وبه لقاء ربش رسید.
    اشک ها و روضه های این کاروان عشق را همه ما شنیده ایم!
    درخواست این حقیر این است که نام تمام کتاب هائی را که در زمینه امام حسین علیه السلام-زندگینامه-شرح احوالات-عاشوراء-هدف از قیام امام حسین وکربالو هر مطلب یا کتابی که در زمینه امام حسین علیه السلام است را در اینجا همراه با نام نویسنده فقط نام ببرید تا من بدانم چه کتاب هائی در این زمینه نوشته شده است.(اتفاقی بزرگ در راه است شاید داستان زندگی فردی تغییر کند وبه کاروان امام حسین علیه السلام بپیوندد)
    اگر دوستی یا کارشناسی کتابخانه ای را هم می شناسد که بتوان از کتابخانه آنجا استفاده کرد آدرس کتابخانه و نام کتاب آنجا را نیز برایمان بنویسد.
    اگر کتابی هم برای دانلود می دانید قرار دهید.لطفا کتاب کامل باشد.
    باسپاس از همه عشاق حسینی
    سلمان فارسی

ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴ در ساعت ۱۸:۳۵
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    جائی پیدا نکردم مجبور شدم اینجا قرار بدهم.
    کارشناسان عزیز ومحترم سایت وزین کانون گفتمان قرآن
    یک درخواست از همه کارشناسان
    شما در طی دوران تحصیل خود بارها وبارها نام مبارک امام حسین علیه السلام را شنیده اید وبا زندگانی امام مظلوم شیعیان آشنا هستید که چه خون دلها خورد تا دین جدش را احیاء کند ودر این راه نیز به شهادت رسید وبه لقاء ربش رسید.
    اشک ها و روضه های این کاروان عشق را همه ما شنیده ایم!
    درخواست این حقیر این است که نام تمام کتاب هائی را که در زمینه امام حسین علیه السلام-زندگینامه-شرح احوالات-عاشوراء-هدف از قیام امام حسین وکربالو هر مطلب یا کتابی که در زمینه امام حسین علیه السلام است را در اینجا همراه با نام نویسنده فقط نام ببرید تا من بدانم چه کتاب هائی در این زمینه نوشته شده است.(اتفاقی بزرگ در راه است شاید داستان زندگی فردی تغییر کند وبه کاروان امام حسین علیه السلام بپیوندد)
    اگر دوستی یا کارشناسی کتابخانه ای را هم می شناسد که بتوان از کتابخانه آنجا استفاده کرد آدرس کتابخانه و نام کتاب آنجا را نیز برایمان بنویسد.
    اگر کتابی هم برای دانلود می دانید قرار دهید.لطفا کتاب کامل باشد.
    باسپاس از همه عشاق حسینی
    سلمان فارسی

با تشکر از ایده ی بسیار عالی شما

امیدوارم این تاپیک پربارتر شود

http://www.askquran.ir/thread29362.html

نوشته
    53
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 22 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

با سلام خدمت دوستان گرامی
    سایت مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان هم خوب است وکتاب های مفیدی دارد
    انشالله که توفیق داشته باشید استفاده لازم را ببرید
    لینک زیر ادرس کتاب هایی است که درمورده امام حسین {علیه السلام }نوشته شده

http://www.ghaemiyeh.com/dijital-library?catid=78

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

15. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    بسیار ممنونم.از اینکه محیت کردید و تایپیک مخصوص شد.جناب طاهر.
    از همه کاربران عزیز هم می خواهیم اسامی کتب را مرقوم فرمایند.
    باسپاس
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری