جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درخواست راهنمایی ( نرنجاندن دیگران به قیمت رنجیدن خودم)

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درخواست راهنمایی ( نرنجاندن دیگران به قیمت رنجیدن خودم)

سلام به همه
    من 38 سالمه و سعی کردم همیشه توی زندگی کسی رو نرنجونم
    همین امر باعث رنجش خود من شده ولی همه رو میسپارم به خدا و خودم هیچ عکس العملی رو نشون نمیدم
    زندگی معمولی دارم با دو تا بچه ولی همین زندگی و نوع رابطه ایی که من با خانمم دارم برای خیلی ها از جمله رئیس و همکارام باعث حسادت شده حالا فامیل به کنار
    من توی کار بازرگانی بین المللی هستم ولی مدتی است که هر تلاشی میکنم به نتیجه و سرانجام نمیرسه
    خیلی از اینها رو گذاشتم به حساب شرایط سخت بین المللی ایران و منطقه و وضعیت بانکها ولی باز تهش فکر میکنم عوامل دیگه ایی هم هستند که اجازه نمیدن کارهای من انجام بشه
    به همین دلیل با همسرم هم دارم به مشکل میخورم به صورتی که میگه دیگه خسته شده و کی قراره یه گشایش بشه؟
    مدتی است که به این فکر افتادم که شاید واقعا کسی از روی قصد همچین کاری رو کرده باشه حتی شاید آدمهایی هم باشن که بهشون شک کنم ولی نمیدونم از کجا باید مطمئن بشم همچین اتفاقی افتاده است؟
    آیا شخصی، سیدی، روحانی یا کسی هست که بتونه بگه واقعا این اتفاق افتاده یا خیر؟
    لطفا ککمم کنیم
    توی این روزگار پر از درد دیگه نمیتونم درد از دست دادن خانواده رو تحمل کنم
    منتظرتون هستم
    اگه بدونم همچین اتفاقی افتاده حاظرم تا هر شهری که کسی بگه برم تا مشکلم حل بشه

2.  

نوشته
    698
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    16 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    2

با نام و یاد دوست

درخواست راهنمایی ( نرنجاندن دیگران به قیمت رنجیدن خودم)

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin54 نمایش پست
    سلام به همه
    من 38 سالمه و سعی کردم همیشه توی زندگی کسی رو نرنجونم
    همین امر باعث رنجش خود من شده ولی همه رو میسپارم به خدا و خودم هیچ عکس العملی رو نشون نمیدم
    زندگی معمولی دارم با دو تا بچه ولی همین زندگی و نوع رابطه ایی که من با خانمم دارم برای خیلی ها از جمله رئیس و همکارام باعث حسادت شده حالا فامیل به کنار
    من توی کار بازرگانی بین المللی هستم ولی مدتی است که هر تلاشی میکنم به نتیجه و سرانجام نمیرسه
    خیلی از اینها رو گذاشتم به حساب شرایط سخت بین المللی ایران و منطقه و وضعیت بانکها ولی باز تهش فکر میکنم عوامل دیگه ایی هم هستند که اجازه نمیدن کارهای من انجام بشه
    به همین دلیل با همسرم هم دارم به مشکل میخورم به صورتی که میگه دیگه خسته شده و کی قراره یه گشایش بشه؟
    مدتی است که به این فکر افتادم که شاید واقعا کسی از روی قصد همچین کاری رو کرده باشه حتی شاید آدمهایی هم باشن که بهشون شک کنم ولی نمیدونم از کجا باید مطمئن بشم همچین اتفاقی افتاده است؟
    آیا شخصی، سیدی، روحانی یا کسی هست که بتونه بگه واقعا این اتفاق افتاده یا خیر؟
    لطفا ککمم کنیم
    توی این روزگار پر از درد دیگه نمیتونم درد از دست دادن خانواده رو تحمل کنم
    منتظرتون هستم
    اگه بدونم همچین اتفاقی افتاده حاظرم تا هر شهری که کسی بگه برم تا مشکلم حل بشه
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر گرامی
    شرایط حضرتعالی را به نوبه خود درک می کنم و از خدای سبحان گشایش و برکت در زندگی حضرتعالی را مسئلت دارم.

1- مستحضرید که عفو و گذشت و همچنین کظم غیظ از صفات حمیده و مورد سفارش و تاکید شرع مقدس است اما توجه داشته باشید لازمه هر کاری رعایت اعتدال و حد وسط است و زیاده روی و افراط همه جا و در هر کاری ناپسند است، ضمن اینکه به نظر می رسد، عفو و کظم غیظ زمانی که با طیب خاطر و از روی رضایت نباشد، در صورت تکرار می تواند شخص را با احساسات منفی و از جمله احساس قربانی شدن، از کوره در رفتن و ... مواجه کند.
    در تعاملات بین فردی و در مواجهه با رفتارهایی که منطبق با انتظار و یا علاقه ما نیست، سه واکنش وجود دارد که عبارتند از؛
    رفتار منفعلانه یا تسلیم
    پرخاش
    ابراز وجود و بیان احساس
    از این سه واکنش، دو واکنش اول آسیب زا هستند و تبعاتی را به دنبال دارند، اما بیان احساس نه تنها عاری از آسیب است که دارای آثار مثبت فردی و میان فردی نیز است.
    بنابراین پیشنهاد می شود، که در کنار رفتار حمیده عفو و کظم غیظ، سعی کنید از خودسانسوری و سرکوب احساسات اجتناب کنید.
    به هر حال زمانی که بیان و بروز احساس، محترمانه و به دور از توهین باشد، وجهی برای ناراحتی دیگران وجود ندارد و حضرتعالی نباید بابت ناراحتی بدون وجه دیگران خود را سرزنش کنید.

2- هر چند که شرایط حضرتعالی به گونه ایست که فشار مضاعفی را تحمل می کنید، اما نباید امید به خدای متعال و خوشبینی به آینده در زندگی شما کمرنگ شود. موتور محرک و عامل نشاط و بالندگی یک زندگی، در گرو امید و خوشبینی است. بر این مبنا لازم است با حفظ روحیه خود، به همسر محترم نیز امیدواری دهید.
    توجه داشته باشید که یک زن علی الرغم تمایل به یک زندگی همراه با رفاه و آرامش، بیش از هر چیز دیگری نیازمند حمایت عاطفی و تشنه محبت همسر است. لذا با محبت و حمایت عاطفی خود از ایشان سعی کنید خلاءهای اقتصادی را کمرنگتر کنید.

3- هر چند سحر و... قابل انکار نیست، اما نباید هر عدم موفقیتی را به امور اینچنینی نسبت داد چرا که فاکتورها و متغیرهای فراوانی در یک موضوع دخیل هستند، که برخی از آنها مورد اشاره جنابعالی قرار گرفت.
    برای اطلاع بیشتر در مورد باطل کردن سحر به http://www.askdin.com/thread25337-2.html مراجعه فرمایید.

مجددا برای شما برادر گرامی از درگاه خدای متعال موفقیت را و سعادت را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر گرامی

برای اطلاع بیشتر در مورد باطل کردن سحر به http://www.askdin.com/thread25337-2.html مراجعه فرمایید.

با تشکر از شما

ما تو کانون خودمون هم داریم

http://www.askquran.ir/thread1510-8.html#post426460

ویرایش توسط *عرفانی* : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰ در ساعت ۱۹:۵۸

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)