صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ميدانيد که يک مُرده چه احساسي دارد؟

نوشته
    66
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 2 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

ميدانيد که يک مُرده چه احساسي دارد؟

ميدانيد که يک مُرده چه احساسي دارد؟!اين قصه را تا انتها بخوانيد... گفتند:"ما تا قبر نگهبان تو هستيم" گفتم:"من که نَمُردَم من هنوز زنده هستم چرامرا به قبر ميبريد وِلم َکنيد!!من هنوز حس ميکنم و حرف ميزنم و ميبينم پس هنوز زنده ام! با لبخندي جوابم را دادند وگفتند:"عجيب هستيد شما انسانها فکر ميکنيدکه مرگ پايان زندگي ست و نميدانيدکه شما فقط خواب ي کوتاه ميديديد و آن خواب وقتي ميميريد تمام ميشود"آنها هنوز مرا به سوي قبر ميکشنددر راه مردم را ميبينم گريه ميکنند و ميخندند وفرياد ميزنندو هر کس مثل من دو نگهبان همراهشه! ازشون پرسيدم چرا اينکار را ميکنند؟؟ گفتند:"اين مردم مسير خودشان را ميدانند آنهايي که به راه کج رفته بودند "حرفش را با ترس قطع کردم:"يعني به جهنم ميروند!!!! "گفتند:"بله"و ادامه دادند"و کساني که ميخندند اهل بهشتند" به سرعت گفتم:"مرا به کجا ميبرند؟؟؟؟ "گفتند:"تو کمي درست راه ميرفتي و کمي اشتباه.. گاهي توبه ميکردي و روز بعد معصيت؛ حتى با خودت هم رو راست نبودي و به اين شکل گم شدي"حرفشان را دوباره با ترس قطع کردم:"يعني چي!؟!؟ يعني من به جهنم ميرم؟؟؟ "گفتند:"رحمت خدا وسعت دارد و سفر طولانيست" دور و برم را با ترس نگاه ميکردم و در يک آن خانواده ام را ديدم،پدرم و عمويم و برادرانم و فاميلهايم را!! آنها مرا در صندوقي گذاشته و حمل ميکردند... به سوي آنها دويدم و گفتم:"برايم دعا کنيد"ولي هيچکي جوابم را نداد. بعضيهاشان گريه ميکردند و بعضي ديگر ناراحت.... رفتم پيش برادرم گفتم: "حواست به دنيا باشه؛ تا فتنه اش چشمات رو کور نکنه" آرزو کردم که اي کاش صدايم را ميشنيدآنها مرا به زحمت در قبر گذاشتند و بر روي جسدم خواباندند؛ پدرم را ديدم که بر رويم خاک ميريخت؛ و برادرهايم که همين کار را ميکردند... من همه مردم را ميديدم که بر رويم خاک ميريختندآرزو کردم که اي کاش جاي آنها در دنيا بودم و توبه ميکردم نشستم و فرياد کشيدم"اي مردم حواستان باشد که دنيا گولتان نزند "اي کاش نماز صبح را خوانده بودم اي کاش نماز قيام را خوانده بودم اي کاش دعا کرده بودم که خداوند هدايتم کند و توبه ميکردم و گريه...و روزانه توبه امرا تجديد ميکردم و گناهانم را تکرار نميکردم... مسبب نميشدم... سنگدل نميبودم... معصيت نميکردم.. و براي اين مردم دعا ميکردم... و معصيت نميکردم... و معصيت نميکردم... و معصيت نميکردم.

2.  

نوشته
    941
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خدایا به خودت از خشم خودت واز شر کل ذی شر واز خودم به تو پناه میبرم ..
    الهی دستمو رها نکن خیلی امیدوارم ولی خیلی میترسم همگی حقیقی و مجازی همو حلال کنیم ..
    یا الله یا محمد یاعلی یا قائم ال محمد عج ادرکنی و لا تهلکنی

------------------
    أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
    أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
    أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
    أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
    اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
    "اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

نقل قول نوشته اصلی توسط مسافر! نمایش پست
    ميدانيد که يک مُرده چه احساسي دارد؟!اين قصه را تا انتها بخوانيد... گفتند:"ما تا قبر نگهبان تو هستيم" گفتم:"من که نَمُردَم من هنوز زنده هستم چرامرا به قبر ميبريد وِلم َکنيد!!من هنوز حس ميکنم و حرف ميزنم و ميبينم پس هنوز زنده ام! با لبخندي جوابم را دادند وگفتند:"عجيب هستيد شما انسانها فکر ميکنيدکه مرگ پايان زندگي ست و نميدانيدکه شما فقط خواب ي کوتاه ميديديد و آن خواب وقتي ميميريد تمام ميشود"آنها هنوز مرا به سوي قبر ميکشنددر راه مردم را ميبينم گريه ميکنند و ميخندند وفرياد ميزنندو هر کس مثل من دو نگهبان همراهشه! ازشون پرسيدم چرا اينکار را ميکنند؟؟ گفتند:"اين مردم مسير خودشان را ميدانند آنهايي که به راه کج رفته بودند "حرفش را با ترس قطع کردم:"يعني به جهنم ميروند!!!! "گفتند:"بله"و ادامه دادند"و کساني که ميخندند اهل بهشتند" به سرعت گفتم:"مرا به کجا ميبرند؟؟؟؟ "گفتند:"تو کمي درست راه ميرفتي و کمي اشتباه.. گاهي توبه ميکردي و روز بعد معصيت؛ حتى با خودت هم رو راست نبودي و به اين شکل گم شدي"حرفشان را دوباره با ترس قطع کردم:"يعني چي!؟!؟ يعني من به جهنم ميرم؟؟؟ "گفتند:"رحمت خدا وسعت دارد و سفر طولانيست" دور و برم را با ترس نگاه ميکردم و در يک آن خانواده ام را ديدم،پدرم و عمويم و برادرانم و فاميلهايم را!! آنها مرا در صندوقي گذاشته و حمل ميکردند... به سوي آنها دويدم و گفتم:"برايم دعا کنيد"ولي هيچکي جوابم را نداد. بعضيهاشان گريه ميکردند و بعضي ديگر ناراحت.... رفتم پيش برادرم گفتم: "حواست به دنيا باشه؛ تا فتنه اش چشمات رو کور نکنه" آرزو کردم که اي کاش صدايم را ميشنيدآنها مرا به زحمت در قبر گذاشتند و بر روي جسدم خواباندند؛ پدرم را ديدم که بر رويم خاک ميريخت؛ و برادرهايم که همين کار را ميکردند... من همه مردم را ميديدم که بر رويم خاک ميريختندآرزو کردم که اي کاش جاي آنها در دنيا بودم و توبه ميکردم نشستم و فرياد کشيدم"اي مردم حواستان باشد که دنيا گولتان نزند "اي کاش نماز صبح را خوانده بودم اي کاش نماز قيام را خوانده بودم اي کاش دعا کرده بودم که خداوند هدايتم کند و توبه ميکردم و گريه...و روزانه توبه امرا تجديد ميکردم و گناهانم را تکرار نميکردم... مسبب نميشدم... سنگدل نميبودم... معصيت نميکردم.. و براي اين مردم دعا ميکردم... و معصيت نميکردم... و معصيت نميکردم... و معصيت نميکردم.
    این قصه بود یا تخیل و...؟
    به نظر من بعد از مردن نظرت درباره احساس از مرگ واقعی تر میشه!
    ویرایش توسط belher2 : ۱۳۹۲/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۱:۰۸
    ما عابران رهگذري بي نشانه ايم
    جاماندگان قافله اي جاودانه ايم
    پائيزلحظه ها چه شتابان رسيد وما
    دلواپسان رويش چندين جوانه ايم

دانلودمحبوب ترین مجموعه تفسیر قران کانون گفتگوی قرانی

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=3611

گروه شاعران کانون:http://www.askquran.ir/group.php?groupid=140

نوشته
    976
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    12 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    9

قال تعالى :[الله يتوفى الانفس حين موتها والتي لم تمت في منامها فيمسك التي قضى عليها الموت ويرسل الأخرى الى أجل مسمى ان في ذلك لأيات لقوم يتفكرون ] الزمر 42

قال رسول الله "صلى الله عليه وسلم"(النوم أخو الموت)

دردها از بودن است و حرفها از نبودن. ميان بودن و نبودن مرزي است باريك. شايد بتوان در آن مرز قدم زد، آبي نوشيد، شعري نوشت، بي هيچ دردي و حرفي.

نوشته
    6,620
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    503 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

الهی و ربی من لی غیرک.. خدایا من جز تو کسی رو ندارم.

ان الله علی کل شی قدیر

همانا خداوند بر انجام هر کاری قادر وتواناست.
    بیایید تنها دست نیاز به درگاه بی نیازش دراز کنیم چرا که:
    التماس به دیگران حماقت است
    اگر قبول افتد منت است
    واگر قبول نیفتد ذلت است .
    اما.....

التماس به خدا شجاعت است

اگر قبول افتد رحمت است
    واگر قبول نیفتد حکمت است.

نوشته
    1,910
    صلوات
    61900
    تعداد دلنوشته
    38
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    25 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    271

مرگ پدیده ای غیر قابل اجتناب :

علاوه بر این که روزانه همه ما شاهد مرگ و میر بسیاری از انسان ها هستیم و خود نیز از سرنوشت خویش حتی برای چند دقیق دیگر بی خبریم و دیر یا زود و خواسته و نا خواسته ناچاریم خود را تسلیم مرگ و مردن نماییم ، به خوبی روشن نیست که چرا ما از این رخداد که گریزی

از آن نداریم همواره غافلیم و آن را به فراموشی می سپاریم ، حضرت علی ( علیه السلام ) در حدیثی می فرمایند از چند گروه در شگفتم و یکی از آن ها کسی است که مرگ را فراموش می کند در حالی که مرده ها را می بیند ، " عجبت لمن نسی الموت و هو یری الموتی ". قرآن

کریم در آیات زیادی موضوع مرگ و مردن را یادآوری نموده است و در باره چشیدن مرگ از سوی هر جانداری تأکید کرده است. در سوره انبیاء آیه 35 چنین می فرماید : " کل نفس ذائقة الموت و نبلوکم بالشر و الخیر فتنة و الینا ترجعون " ( انبیاء / 35) یعنی هر جان و روحی و انسانی مرگ

را خواهد چشید و ما شما را با بدی و خوبی آزمایش خواهیم کرد . در آیه دیگر می فرماید : " کل من علیها فان *و یبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام " (26 ، 27 ) در این آیه خداوند تاکید دارد که هر موجود زنده ای که بر روی زمین زندگی می کند فانی و نابود خواهد شد و تنها خداوند و

جلوه های با عظمت و بزرگوار او باقی خواهد ماند .

در آیه دیگری می فرماید : " قل إن الموت الذی تفرون منه فإنه ملاقیکم ثم تردون الی عالم الغیب و الشهادة فینبئکم بما کنتم تعملون " ( جمعه/8 ) در این آیه فرموده است که به مردم بگو این مرگی که از آن گریزانید پس شما را ملاقات خواهد کرد و شما پس از مرگ به سوی

خداوند آگاه به همه پدیده های آشکار و پنهانی باز می گردید و اوست که شما را به آن چه در دنیا انجام داده اید آگاه می سازد .

در آیه دیگر می فرماید : "و لکل أمة أجل فإذا جاء أجلهم لا یستأخرون ساعة و لا یستأخرون " ( اعراف / 34 )

در سوره یونس نیز می فرماید : " قل لا أملک لنفسی ضرا و لا نفعا إلا ما شاءالله لکل أمه اجل فإذا جاء أجلهم لا یستأخرون ساعة و لا یستأخرون " (یونس /40 )

در سوره ملک نیز می فرماید : " الذی خلق الموت والحیوة لیبلوکم أیکم أحسن عملا و هوالعزیز الغفور" (ملک / 2 )

از مجموع این آیات و سایر آیات قران کریم که با واژه موت و یا وفات و اجل و غیر آن در باره مرگ و مردن سخن به میان آورده است ، چند حقیقت قابل برداشت است :

نخست این که هیچ موجودی را از مرگ گریزی نیست و سرانجام ، همه موجودات به جز ذات اقدس الهی دست خوش فنا و نابودی دراین دنیا خواهند شد . در این پدیده بین پیامبران و اولیا و صالحان و سایر انسانها تفاوتی وجود ندارد . دیگر این که انسان کمترین نقشی در تعیین عمر

خویش نداشته و زمان مرگ و مردن انسان از دایره دانش و آگاهی بشر بیرون است و چنان چه مرگ حتمی و قطعی انسان فرا رسد جز از راه معجزه و با اراده خداوند از انسان دفع نخواهد گردید ، هرچند انسان با دعا و صدقه و صله رحم و برخی از کار های نیک می تواند اجل معلق و

غیر حتمی را از خود دور سازد . نکته دیگر که از آیات یاد شده برداشت می شود این است که انسان نمی تواند از مرگ و مردن فرار نماید و خود را از دست و نظر عزراییل که مأمور قبض روح انسان هاست دور نگه دارد و مأمور قبض روح درهر شرایطی قادر است در زمان مقرر جان انسان را

بگیرد و زمان و مکان و دوری و نزدیکی در فرهنگ جناب عزراییل برای میراندن انسان ها، معنی و مفهومی ندارد . نکته دیگر که از این آیات استفاده می شود هدف از زندگی انسان در دنیا است که فرجام آن مرگ و مردن خواهد بود و به عنوان ابزاری برای آزمایش انسان هاست ،

انسان ها در مدت زمانی که در دنیا زندگی می کنند، توانمندی های خود را می آزمایند و و از آن جا که خداوند در هر یک از انسان ها دو بعد حیوانی و ملکوتی قرار داده و علاوه بر عقل که از آن در روایات به پیامبر درونی تعبیر شده ، پیامبرانی را از جنس خود بشر برانگیخته است تا

وظیفه هدایت و راهنمایی آنان را بر دوش بکشند از این رو همه انسان ها می توانند بر اساس آموزه های نورانی پیامبران خدا ، راه را از چاه و سره را از ناسره و خوب را از بد بشناسند و در پرورش استعداد های درونی خویش و تقرب به خداوند تلاش نمایند و شخصیت خود را آنچنان که

خداوند خواسته است بسازند و در انجام کار های شایسته، فرصت های ارزشمند عمر خود را به کار گیرند .

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

این تاپیک درباره احساس یک مرده از مرگه!
    ماشاالله چقدر مطلب درمورد مرگ نوشته شده
    بابا !مرگ حقه -شتری یه که در خونه ء همه میخوابه-درهر ثانیه صدها نفررو بکامش می بره-و...بر شکاکش ...
    اما اینها چه ارتباطی به موضوع "میدانید که یک مرده چه احساسی از مرگ دارد"داره؟
    ویرایش توسط belher2 : ۱۳۹۲/۰۹/۱۰ در ساعت ۲۱:۲۷

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط belher2 نمایش پست
    میدانید که یک مرده چه احساسی از مرگ دارد"

اره ... حس خوبی داره .... خوش بحالش ....

ویرایش توسط king81 : ۱۳۹۲/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۵:۱۳
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

نقل قول نوشته اصلی توسط king81 نمایش پست

اره ... حس خوبی داره .... خوش بحالش ....
    خوش بحال شما که احساس کردی
    ازکدوم قسمتش راضی تر ی!

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

نوشته
    941
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohaddese18 نمایش پست
    وقتی مردم میام به همه میگم چه حسی داشتم!!!!!!!ولی بیشتر فک کنم حس پشیمونی باشه تا حسای خوب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نمتونی بیای بگی

------------------
    أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
    أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
    أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
    أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
    اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
    "اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

12. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری