صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم شوخی با نامحرم در فضای اینترنت چیست ؟

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

حکم شوخی با نامحرم در فضای اینترنت چیست ؟

حکم شوخی با نامحرم در فضای اینترنت چیست ؟

طبق نظر آیت الله مكارم:

شوخی كردن با نا محرم در فضای مجازی درصورتی دارای مفسده یا با ریبه همراه باشدیا باعث تحریک شهوت بشود حرام است وشایسته است مومنین از چنین اموری خودداری كنند.

http://www.askdin.com/thread29012-3.html#post429448

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

2.  

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

هر انسان بالغ و عاقل و مسلمانی می داند شوخی با محرم درست نیست حالا ممکن است به علت کار با اینترنت

این مسئله در فضای مجازی ایجاد شود طبیعی است که در فضای اینترنت هم باید یک زن یا مرد متانت خود را حفظ کند

و با افراد نامجرم شوخی نکند حتی اگر آن افراد نامحرم

همکارش یا فامیلش باشند در حرمت مسئله فرقی نیست

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی که با زنی نامحرم شوخی کند، خداوند به ازای هر کلمه در دنیا او را هزار سال حبس می کند :

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در حدیثی، حرمت این کار را این گونه بیان می فرماید:
    من فاکه امرأۀ لایملکها حبسه الله بکل کلمة کلمها فی الدنیا ألف عام؛
    کسی که با زنی نامحرم مزاح و شوخی کند، خداوند به ازای هر کلمه در دنیا او را هزار سال حبس می کند.

http://sedayeshia.com/showdata.aspx?dataid=8156

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

لبخند زدن هنگام صحبت با نامحرم چه حکمی دارد؟

پرسش

لبخند زدن هنگام صحبت با نامحرم چه حکمی دارد؟

پاسخ اجمالی

لبخند زدن و شوخی کردن با نامحرم اگر با قصد لذت جنسی و یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن باشد جایز نبوده و اشکال دارد.

مراجع معظم تقلید در پاسخ به این سؤال که: شوخی کردن با نامحرم چه حکمی دارد؟، فرمودند: اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا بترسد به گناه بیفتد، جایز نیست. [1] ، [2]

[1] العروة الوثقی، ج 2 ، کتاب النکاح، م31 و 39؛ فاضل جامع المسائل، ج 1، س 1720 و خامنه ای، استفتاء، س 782.
    [2] برای آگاهی بیشتر به نمایه: 1044 (سایت: 1110) (اسلام و ارتباط سالم بین دختر و پسر) رجوع کنید.

http://islamquest.net/fa/archive/question/fa1423

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

گفتگو

سخن گفتن با نامحرم نیز از جمله مواردی است که می تواند زمینه برخی انحرافات جنسی را در بین افراد فراهم کند. از سوی دیگر، گاه صحبت کردن با جنس مخالف اجتناب ناپذیر می شود. از این رو، لازم است با رعایت مواردی که در پی می آید، آثار منفی اینگونه گفتگوها به حداقل برسد.

به کارگیری محتوای پسندیده

از آداب اسلامی در گفتگو با نامحرم آن است که از محتوای پسندیده در مکالمات استفاده و از به کارگیری مطالب مرتبط با تمایلات غریزی اجتناب شود.
    در داستان حضرت یوسف علیه السلام در قرآن کریم آمده است که زلیخا و زنان مصر باب مراوده را با یوسف گشودند. آن حضرت که متوجه خطر این مراوده و بیان سخنان تحریک آمیز شد، از خداوند اینگونه مدد خواست: «قالَ رَبِّ السِّجْنُ أَحَبُّ إِلَی مِمَّا یدْعُونَنی إِلَیهِ وَ إِلَّا تَصْرِفْ عَنِّی کیدَهُنَّ أَصْبُ إِلَیهِنَّ وَ أَکنْ مِنَ الْجاهِلینَ؛[10] گفت: پروردگارا! زندان نزد من محبوبتر است از آنچه اینها مرا بسوی آن می خوانند! و اگر مکر و نیرنگ آنها را از من باز نگردانی، بسوی آنان متمایل خواهم شد و از جاهلان خواهم بود!» از این آیه استفاده می شود که طرح چنین مطالبی در گفتگو با نامحرم تا آنجا خطرناک است که یوسف علیه السلام نیز با آن مقام طهارت و قداست، از آن بیمناک بوده و حاضر می شود با رفتن به زندان، خود را از چنین موقعیتی خلاصی بخشد.

پرهیز از شوخی با نامحرم

شوخی کردن با نامحرم، حریم میان آنها را کم رنگ نموده و احتمال وقوع گناه را در بین آنان تقویت می کند، اولیای دین افراد را از مزاح با نامحرم برحذر داشته اند. از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نیز نقل شده است که فرمود: «مَنْ فَاکهَ امْرَأَهً لَا یمْلِکهَا- حُبِسَ بِکلِّ کلِمَهٍ کلَّمَهَا فِی الدُّنْیا أَلْفَ عَامٍ فِی النَّار؛[11] کسی که با زن نامحرمی مزاح کند، به ازای هر کلمه ای که با او سخن گفته، هزار سال در دوزخ حبس می شود.
    ابابصیر، از شاگردان امام صادق علیه السلام می گوید در کوفه به زنی قرآن می آموختم و روزی اتفاق افتاد که با او مزاح کردم. هنگامی که در مدینه به محضر امام باقر علیه السلام وارد شدم، مرا سرزنش کرد و فرمود: «مَنِ ارْتَکبَ الذَّنْبَ فِی الْخَلَاءِ لَمْ یعْبَأِ اللَّهُ بِهِ -أَی شَی ءٍ قُلْتَ لِلْمَرْأَهِ- فَغَطَّیتُ وَجْهِی حَیاءً وَ تُبْتُ- فَقَالَ أَبُو جَعْفَرٍ ع لَا تَعُد؛[12] کسی که در خلوت مرتکب گناه شود، خدا به او اعتنا نمی کند. چه چیزی به آن زن گفتی؟- از خجالت چهره خود را پوشاندم و توبه کردم- حضرت فرمود: دیگر تکرار مکن.»
    پرهیز از فروتنی در گفتگو

علاوه بر آنکه لازم است محتوای مطالبی که بین دو جنس مبادله می شود، پسندیده باشد، همچنین ضرورت دارد که افراد لحن کلام خود را به گونه ای قرار دهند که از ایجاد هر گونه تحریک، تطمیع و وسوسه در مخاطب جلوگیری شود. خداوند متعال به همسران پیامبر می فرماید: «یا نِساءَ النَّبِی لَسْتُنَّ کأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَیتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیطْمَعَ الَّذی فی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلًا مَعْرُوفا؛[13] ای همسران پیامبر! شما همچون یکی از زنان معمولی نیستید اگر تقوا پیشه کنید؛ پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیماردلان در شما طمع کنند، و سخن شایسته بگویید.»

اختصار و اکتفا به حد ضرورت

حضرت موسی علیه السلام از مصر خارج شد و به مدین رسید، جمعی از مردان را مشاهده کرد که دور چاه آبی حلقه زده و برای دام های خود، از آن آب می کشند. کمی دورتر دو زن را مشاهده کرد که تنها از گوسفندانشان مراقبت می کردند. حضرت موسی علیه السلام که از رفتار آنان تعجب کرده بود، پرسید: «ما خَطْبُکما؛ کار شما چیست؟» (چرا گوسفندان خود را آب نمی دهید؟!) آنان پاسخ دادند: «لا نَسْقی حَتَّی یصْدِرَ الرِّعاءُ وَ أَبُونا شَیخٌ کبیرٌ»[14] ما آنها را آب نمی دهیم تا چوپان ها همگی خارج شوند؛ و پدر ما پیرمرد کهنسالی است (و قادر بر این کارها نیست.) روشن است که این مکالمه در نهایت ایجاز صورت گرفته و هیچ کلام زایدی مطرح نشده است. حتی هنگامی که آن حضرت گوسفندان آنان را سیراب کرد، بدون گفتن کلمه ای از آنان فاصله گرفت و به جایگاه خویش بازگشت «فَسَقی لَهُما ثُمَّ تَوَلَّی إِلَی الظِّل»[15] موسی برای (گوسفندان) آن دو آب کشید؛ سپس رو به سایه آورد. این امر نشان می دهد که رعایت اختصار و میزان ضرورت، از شاخص های گفتگوی مطلوب با نامحرم است.

موقعیت حضور

فضا و موقعیت حضور دو جنس مخالف نیز در جهت سلامت یا فساد رابطه تأثیرگذار است. از این رو، در منابع اسلامی موارد زیر مورد تأکید قرار گرفته است.

پرهیز از خلوت کردن با نامحرم

ادامه در
    http://www.hawzah.net/fa/article/articleview/93424

ویرایش توسط yanoor : ۱۳۹۲/۰۸/۳۰ در ساعت ۱۷:۵۳

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

حدیث – شوخی با نامحرم . هرکس با غیر همسر خویش شوخی و مزاح کند به اندازه هر کلمه ای که در دنیا سخن گفته باشد ، خداوند هزار سال او را در زندان دوزخ نگاه خواهد داشت.
    ثواب الاعمال ص ۲۸۳ / وسائل الشیعه ج ۲۰

http://bplus.ir/%D8%AD%D8%AF%DB%8C%D...B1%D9%85.html/

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    شوخی با دیگری کاری کرد که نباید می شد!!!!
    چند روز پیش مطلبی شنیدم که به شدت متاثر شدم.من هشدار داده بودم ولی بعضی ها نشنیده گرفتند.دوستان نیز خبر دادند شما امر به معروف کردی ولی گوش شنوا نبود و آن رسوائی به بار آمد!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام!!!
    شوخی با دیگری کاری کرد که نباید می شد!!!!
    چند روز پیش مطلبی شنیدم که به شدت متاثر شدم.من هشدار داده بودم ولی بعضی ها نشنیده گرفتند.دوستان نیز خبر دادند شما امر به معروف کردی ولی گوش شنوا نبود و آن رسوائی به بار آمد!!!
    سلام!!!
    این جریان برای یک سایت است که عده ای بیمار که برای به دست آوردن دارو یا درمان جدید برپا شده ولی اتفاقاتی که در آن افتاده بود مجبورم کرد که وارد مسئله بشوم و امربه معروف کنم.از قضاء یکی از کسانی که آن بیماری را داشت فردی حزب اللهی بود.باهم دوست شدیم وبا هم شروع به امر به معروف کردیم ولی جریان خیلی قوی بود وبه شدت واکنش نشان داده شد.
    ما به بعضی از کاربران شدیدا توصیه هایی کردیم ولی مثل اینکه کسی گوش نکرد تا اینکه خبرش را دیروز گرفتم که در جریان یک دیدار رسوائی در حد بلک واتر اتفاق افتاده است!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    یک سایتی هست که برای عده ای از بیمارن خاص است که یک روز اتفاقی عکسی را در آنجا دیدم که تصمیم گرفتم بروم عضوء بشوم وکمی اطلاعات در مورد این بیماری کسب کنم!
    بعد که وارد شدم و در این مدتی در این سایت مشغول مطالعه وکسب اطلاعات بودم متوجه شدم که عده ای اصول عقائد را رعایت نمی کنند وحریم ها را شکسته اند و یواش یواش جو سایت به طرف قربونت برم,برات بمیرم,جون من؛داداشی,آبجی جووووووووون واز این خزعبلات رفته.در این حین دیم یک کاربر که متوجه شدم از نیروهای حزب اللهی هستند با من همراه شدند و دو نفری شروع به امر به معروف کردیم البته با شرایط خودش!
    خلاصه نزدیک سه سال کار ما طول کشید ولی از آنجائی که هر کسی حریم خودش را رعایت نکد دچار حادثه می شود چه خانم ها که باید به شدت مراقب اعمالشون باشن.یعنی هرچی گند بود این خانم ها زدند به این سایت!!!زبان دارند به اندازه خرطوم فیل!!!!از ته قلبم گفتم.احمق خجالت نمی کشه با زبونم باهاشون حرف می زنی بازم ادعا دارند.خلاصه ما سعی کردیم آنها را از این گرگ های انسان نما آگاهشون کنیم ولی این ها پنبه گرده بودند داخل گوششون!
    خلاصه در این سایت مطلبی زدند که دیداری باهم داشته باشند در فلان نقطه تهران؛باور کنید وقتی عکسهای دیدار ها را دیدم تنم لرزید.عرق سرد کردم.
    نزدیک 50 نفر از سرتاسر ایران جمع شده بودند در یک کافی شاپ در شمال تهران!چندتا پسر باشن چند تا دختر خوبه!
    نزدیک 10 تا پسر بودند وبقیه خانم خانم که نه بگو عروس خانوم.یعنی این قدر مصرف پنکگ و ریمل ورژلب ورژگونه وریختن موی های بیرون که توی باد تاب بخوره ضروریه!!!من لزومی نمی بینم.بعد خودشون را پاک می دونن(اینها همگی داخل عکس است.بنده هیچگاه قدم خوش یمنم را همچین جاهای نحسی نمی گذارم که فردا باید در پیشگاه خدا پاسخ گو باشم)خلاصه ما گفتیم آنها نشنیده گرفتند تا اینکه دیروز رفتم که بروم داخل سایت نشد!کلی کلنجار رفتم بازم نشد.همین شد تا زنگ زدم به این دوست حزب اللهی که چرا نمی شد وارد سایت شد که گفت:عده ای از دوستان بعد از این ماجراهای دید وبازدید و آشنائی باهم آأرس منزل همدیگر را گرفته اند که باهم بیشتر آشنا شوند که خیلی خیلی دیگه به هم نزدیک شده بودند و صمیمی صمیمی شده بودند.همین شد که گندی زدند بالا که بوش الانم می آید!!!
    رد وبدل کردن تلفن همدیگر.زن شوهر دار شماره آقا پسر مجرد را گرفته بود.آقائی که همسر داشت شماره خانم مجرد را گرفته بود .خلاصه زنگ می زنند می گویند دارم می آیم خونتون که باهم صحبت کنیم .الی آخر.الانم فیلمش توی اینترنت داره توی سایتها می چرخه!
    به قول دوستم که می گفت:چندین نفر از کاربران آنجا می گفتند که ما چرا به حرف جناب سلمان گوش نکردیم.عجب غلطی کردیم وخیلی دنبال ما می گشتند که اظهار پشیمانی کنند .این بار باز هم نشان دادند که چقدر احمق هستند منجلاب شما ربطی به ما دو نفر ندارد کسانی که مدیریت آن سایت را برعهده داشتند باید جوابگو باشند که متینگ گذاشتند وبه بهانه واهی درمیان گذاشتن تجربیات درمان.دخترو پسر مردم را از بوشهروکرمان واصفهان ساری ونظنزو مشهد وتبریز وکرمانشاه کشانده اند تهران برای دیدن یکدیگر!!!
    خلاصه کردم.الانم ماسک زدم چون بوش داره خفم می کنه.
    از قدیم گفتن حرف بزرگتر را گوش نکنی جات ته چاهه!!!!
    افتاد

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

ﺳﺨﻦ ﮔﻔﺘﻦ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻣﺎﻥ :

ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺩﺭ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺍﻥ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﻧﮑﺘﻪ ﻣﻬﻤﯽ ﻭﺍﺭﺩ ﺷﺪﻩ : « ﯾﺎ ﻧِﺴﺎﺀَ ﺍﻟﻨَّﺒِﯽِّ ﻟَﺴْﺘُﻦَّ ﮐﺄَﺣَﺪٍ ﻣِﻦَ ﺍﻟﻨِّﺴﺎﺀِ ﺇِﻥِ ﺍﺗَّﻘَﯿْﺘُﻦَّ ﻓَﻼ‌ ﺗَﺨْﻀَﻌْﻦَ ﺑِﺎﻟْﻘَﻮْﻝِ ﻓَﯿَﻄْﻤَﻊَ ﺍﻟَّﺬﯼ ﻓﯽ ﻗَﻠْﺒِﻪِ ﻣَﺮَﺽٌ ﻭَ ﻗُﻠْﻦَ ﻗَﻮْﻼ‌ً ﻣَﻌْﺮُﻭﻓﺎ » (ﺍﻯ ﻫﻤﺴﺮﺍﻥ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ، ﺷﻤﺎ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻫﯿﭻ ﯾﮏ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ [ﺩﯾﮕﺮ ]ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ، ﺍﮔﺮ ﺗﻘﻮﺍ ﭘﯿﺸﻪ ﮐﻨﯿﺪ، ﭘﺲ ﺑﻪ ﻧﺎﺯ ﺳﺨﻦ ﻣﮕﻮﯾﯿﺪ ﺗﺎ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﺭ ﺩﻟﺶ ﺑﯿﻤﺎﺭﻯ ﺍﺳﺖ ﻃﻤﻊ ﻭﺭﺯﺩ، ﻭ ﮔﻔﺘﺎﺭﻯ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﮔﻮﯾﯿﺪ) ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺁﯾﻪ 32 ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺣﺰﺍﺏ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﻭﻼ‌ً ﺯﻧﺎﻥ ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ ﺍﺯ ﺧﻀﻮﻉ ﺩﺭ ﮔﻔﺘﺎﺭ ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻬﺎﻯ ﮐﻪ ﺳﺨﻦ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﻓﺮﻭﺗﻨﻰ، ﺗﺴﻠﯿﻢ ﻭ ﻓﺮﻣﺎﻧﺒﺮﺩﺍﺭﻯ ﺑﺪﻭﻥ ﻗﺼﺪ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻣﺎﻧﻨﺪ: ﻧﺎﺯﮎ، ﻅ ﺭﯾﻒ، ﺑﺎ ﻧﺎﺯ ﻭ ﮐﺮﺷﻤﻪ ﻭ ﺑﺎ ﻧﺮﻣﻰ ﺳﺨﻦ ﮔﻔﺘﻦ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻣﺎﻥ ﺑﭙﺮﻫﯿﺰﯾﺪ، ﺗﺎ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺩﻝ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﭼﺎﺭ ﺭﯾﺒﻪ ﻭ ﭘﻨﺪﺍﺭﻫﺎﻯ ﺷﯿﻄﺎﻧﻰ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﻭ ﺷﻬﻮﺗﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻧﮕﯿﺰﺍﻧﯿﺪ ﻭ ﺛﺎﻧﯿﺎً ﺑﺮ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﻻ‌ﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﺑﺎ «ﻗﻮﻝ ﻣﻌﺮﻭﻑ» ﻭ ﮐﻼ‌ﻡ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻣﺎﻥ ﺗﮑﻠّﻢ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ، ﺳﺨﻨﻰ ﺯﯾﺒﺎ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﻓﺴﺎﺩ ﻭ ﺭﯾﺒﻪ، ﺳﺨﻨﻰ ﮐﻪ ﺷﺮﻉ ﻭ ﻋﺮﻑ ﺍﺳﻼ‌ﻣﻰ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ ﻣﻰﺩﺍﻧﺪ ﻭ ﺁﻥ ﮐﻼ‌ﻡ، ﻣﻮﺍﻓﻖ ﺑﺎ ﺩﯾﻦ ﻭ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﺍﺳﺖ .

ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ ﻫﺮ ﮐﻼ‌ﻣﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺁﻥ ﮐﻼ‌ﻣﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﭘﺴﻨﺪ ﻋﻘﻞ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺧﺼﻮﺻﯿﺎﺗﯽ ﭼﻮﻥ : ﻋﻘﻼ‌ﻧﯽ ﻭ ﺑﺎ ﻓﮑﺮ ﻭ ﺍﻧﺪﯾﺸﻪ ﺑﻮﺩﻥ، ﻋﻠﻢ ﻭ ﺁﮔﺎﻫﻰ، ﻋﻤﻞ ﺑﻪ ﮐﻼ‌ﻡ، ﺣﻘﺎﻧﯿﺖ ﻭ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭﯼ ﺩﺭ ﮐﻼ‌ﻡ ﻭ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﺍﺩﺏ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻼ‌ﮎ ﻫﺎﺳﺖ .

http://tamishe.ir/showthread.php?tid=26450

http://aliyeasghar.blogfa.com

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری