صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شرایط سخت ازدواج و صیغه بعنوان یکی راهکار های آن؟

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

شرایط سخت ازدواج و صیغه بعنوان یکی راهکار های آن؟

دلیل زشت شمردن صیغه چیست؟

شرایط سخت ازدواج و صیغه بعنوان یکی راهکار های آن؟

اصل و اساس مخالفت با صیغه در چند مطلب است:

1- عده ای تصور می کنند هر نوع رابطه جنسی یک نوع پلیدی و خباثت است. و صیغه را با همین معیار محکوم می کنند چرا که در آن اغراض جنسی وجود دارد. این در حالی است که با اندک توجهی می توانند بیابند که در ازدواج دائم نیز اغراض جنسی وجود دارد. و زوجین با یکدیگر ارتباط جنسی دارند. و بسیاری نیز با همین امیال و برای پاسخگویی به آن ازدواج کرده اند. پس نمی توان وجود غرض جنسی و ارضای شهوت را عامل پلیدی و خباثت دانست. خصوصا که بدون روابط جنسی، نسل بشر منقرض می شود و تولید مثل محقق نمی شود.

2- عده ای صیغه را با توجه به چند مصداق آن مد نظر قرار داده و آن را نقد می کنند. در حالی که سوء استفاده از یک قانون نمی تواند، سبب بد دانستن قانون شود. و روشن است که از بهترین امور نیز سوء استفاده می شود. آیا بلوک شرق به اسم عدالت، مردم را به فلاکت نینداخت؟ آیا نظام استکبار، به اسم دموکراسی، جنگ ها و کشتارها ایجاد نکرده است؟ آیا استعمار (ایجاد عمران و آبادانی) بد بوده است که با شعار آن ثروت های جوامع را غارت کرده اند؟

بنابراین رویکردهایی که علیه قانون متعه و ازدواج موقت هجمه می کنند، با دیدگاههای غلط و ناروا به این هجمه دست می زنند.

زشتی و قباحت فاحشگی در غیر منضبط بودن روابط و عدم مسئولیت پذیری طرفین است. و با فهمیدن این معیار می توان فرق صیغه با فاحشگی را دریافت که صیغه با احکام و ضوابط روشن و از پیش تعیین شده این بی انضباطی را از بین برده و طرفین با خواندن خطبه اولیه، خود را ملتزم به رعایت تعهدات می کنند.

و نکته ای که باید بدان توجه جدی کرد؛ این است که هجمه ها علیه صیغه، بدون درک حقایق جامعه و در نظر گرفتن واقعیت هاست. از همین رو، می بینیم که با مطرود شدن اموری نظیر صیغه، دوستی های نامشروع و روابط زشت فراگیر می شود. کسانی که به صیغه حمله می کنند، غالبا از درک این واقعیت عاجر هستند که نیروی شهوانی انسان، نیرویی قوی است و اگر در بستر مناسب خود قرار نگیرد، مانند سیلی ویرانگر خواهد شد. و بهترین کار برای جلوگیری از زیان های این سیل، بستر سازی برای رویه ای منطقی و معقول است. نمی توان همگان را مجبور به ریاضت کرد و در جامعه ای که سن ازدواج به دهه سوم زندگی می رسد، افراد را تا آن سن وادار به سرکوب غریزه کرد. همچنان که نمی توان کمونیسم جنسی را پذیرفت و اجازه داد روابط کثیف و خیانت بار در جامعه رایج شود.

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۲/۰۹/۲۱ در ساعت ۱۴:۱۷ دلیل: اصلاح با نظر کارشناس
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

2.  

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

یه روز خانوم بهم گیر داده بود تو چرا امروز خیلی خوشحالی؟؟
    هرچی میگفتم همینطوری دیگه...قبول نمیکرد...
    تا اینکه ...

به خانومم عرض کردم مدتیه یه نفر رو صیغه کرده ام خوشحال من به اون خاطره
    مونده بود من دارم چی میگم!!!
    دیدم اگه ادامه ش رو نگم سکته میکنه بیچاره
    گفتم خب شما رو صیغه کردم دیگه
    البته دائم
    دیگه می خواست پر در بیاره بنده خدا

(این یه شوخی بسیار خطرناک بود از ما)

ویرایش توسط کیمیای محبت : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۴:۴۰

نوشته
    365
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی از خانوم ها صیغه رو بد میدونن و ازش متنفرن چون میترسن همسرشونو به راحتی از دست بدن!
    از طرف دیگه احساساتشون خدشه دار میشه. درسته در اسلام چندهمسری برای زن مردوده اما یک لحظه آقایون خودشونو از نظر احساسی جای زن بذارن.خیلی حس بدی داره کسی رو که دوست داری باهاش زندگی میکنی برات ارزشمنده با کس دیگه ببینی
    از طرف دیگه یه نگاه اجتماعی کلی منفی هم به این مسئله هست که فکر میکنم دلیلش اونایی هستن که شورشو از بی نمکیش درآوردن و از این دستورالعمل دینی سوءاستفاده میکنن

═════════ ೋღ❤ღೋ ═════════

عزیزترین!

به من فرقان عطا کن
    تا در آن دم که به تمنای رضای تو گام برمیدارم
    سراب ها از تو دورم نسازند

═════════ ೋღ❤ღೋ ═════════

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تبسم نمایش پست
    از طرف دیگه یه نگاه اجتماعی کلی منفی هم به این مسئله هست که فکر میکنم دلیلش اونایی هستن که شورشو از بی نمکیش درآوردن و از این دستورالعمل دینی سوءاستفاده میکنن
    خدا جلوی سوءاستفاده کننده گان را نگرفته و گناهی در انجام آن نیست همچنانکه در احادیث هم نهی نشده و ما ندیدیم تا به حال . وقتی راه را برای بی نهایت صیغه باز کرده اند ، چرا انجام ندهند ؟ حرم سرای غیر شرعی شده حرم سرای شرعی

نوشته
    205
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

]سوره: 4 , آیه: 24وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۲۴﴾و زنان شوهردار [نيز بر شما حرام شده است] به استثناى زنانى كه مالك آنان شده‏ايد [اين] فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است و غير از اين [زنان نامبرده] براى شما حلال است كه [زنان ديگر را] به وسيله اموال خود طلب كنيد در صورتى كه پاكدامن باشيد و زناكار نباشيد و زنانى را كه متعه كرده‏ايد مهرشان را به عنوان فريضه‏اى به آنان بدهيد و بر شما گناهى نيست كه پس از مقرر با يكديگر توافق كنيد مسلما خداوند داناى حكيم است (۲۴
    ویرایش توسط کیمیای محبت : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۱:۵۴
    Using Tapatalk

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    ازدواج موقت فقط برای مردان متأهل، اون هم در شرایط خاص توصیه میشه و غیر از اون با وجود اینکه حلال هست، عوارض بسیار زیادی داره.

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

اما آیا ما نباید تمام دستورات اسلام را با روی باز پذیرا باشیم؟؟

روحیات و سلایق و دیدگاه ها ی شخصی خودمان را به دین تحمیل نکنیم!!!

إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللّهِ وَرُسُلِهِ وَيُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَيْنَ اللّهِ وَرُسُلِهِ وَيقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَيُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَيْنَ ذَلِكَ سَبِيلاً

کسانى که خدا و پيامبرانِ او را انکار مى‏کنند، و مى‏خواهند ميان خدا و پيامبرانش تبعيض قائل شوند، و مى‏گويند: «به بعضى ايمان مى‏آوريم، و بعضى را انکار مى کنيم» و مى‏خواهند در ميان اين دو، راهى براى خود انتخاب کنند...(سوره نساء آیه 4)

اسلام به ذات خود ندارد هیچ عیبی
    هر عیب که هست از مسلمانی ماست ...

اگر نکات دقیق اسلام را دقیق عمل کنیم اینقدر شاهد (بی حیایی، بی حجابی، بی بند و باری، فساد، که همه در بی تقوایی ریشه دارد)نیستیم.

ویرایش توسط کیمیای محبت : ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۴:۵۵

نوشته
    27
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    13 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خواهش میکنم اقا یا خ کمیای محبت !دیگه از ایات قران برای به کرسی نشاندن حرف خودتان استفاده نفرمایید !میترسم بعضی از اقایان با این حربه تامرفق تو گنداب شهوت فرو روند و خودشون هم نفهمند از کجا چوب خوردند!ازدواج موقت شرایط داره !چون داریم در روایات که یه اقای متمول متاهلی از امام معصوم علیه السلام راجع به متعه پرسید حضرت فرمودند شما که همسردائم داری چه حاجت به متعه داری؟

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط zahravan نمایش پست
    خواهش میکنم اقا یا خ کمیای محبت !دیگه از ایات قران برای به کرسی نشاندن حرف خودتان استفاده نفرمایید !میترسم بعضی از اقایان با این حربه تامرفق تو گنداب شهوت فرو روند و خودشون هم نفهمند از کجا چوب خوردند!ازدواج موقت شرایط داره !چون داریم در روایات که یه اقای متمول متاهلی از امام معصوم علیه السلام راجع به متعه پرسید حضرت فرمودند شما که همسردائم داری چه حاجت به متعه داری؟
    ای گرامی
    اونوقت کسانیکه محتاج هستند و هیچ راهی هم ندارند (اسلام به او نگفته بمیر یا هر طور که ... می خواهی رفتار کن)
    مسائل خلاف را که دوستی های پنهانی و خلوت خانه را اسلام بهیچ دلیلی جایز نمیداند چون اسلام میگوید ای بشر عاقل ؛ راه را بتو نشان دادم چرا از بیراهه رفتی؟ چرا خلاف؟
    حجت را بر ما تمام کرده است.

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عـلـی نمایش پست
    سلام
    ازدواج موقت فقط برای مردان متأهل، اون هم در شرایط خاص توصیه میشه و غیر از اون با وجود اینکه حلال هست، عوارض بسیار زیادی داره.
    فرمایش شما متین برادر بزگوار ، بحث من اینجاست که چرا محدود نشده تا از صدمات به خانواده جلوگیری بشود . مظنور این است که قانونی هم میبود تا جلوی هوس بازی از این طریق را بگیرد وگرنه هر کس و ناکسی انجامش میدهد و حلال است . و فرقی نیست میان یک هسو باز که انجامش میدهد با یک دیندار

نقل قول نوشته اصلی توسط zahravan نمایش پست
    از نظر بنده نیز این مورد چون در قران نهی نشده و مجازات برای آن تعیین نشده پس جوازی است برای هوس بازی . ولیکن اگر خداوند میفرمود سوء استفاده از این حکم مثلا اگر با هوس بازی باشد و به خانواده که آنقدر به آن تاکید فرموده ، صدمه بزند و بنیانش را سست کند ، حرام است ، آن وقت مشکل از ما میبود .چرا که در این صورت انجام چنین عملی هر چند با جواز شرعی میبود ، حرام میبود و زن و مرد به خاطر هوس بازی به هم حلال نمیشدند و محرم . پس من هم با شما موافقم. مشکل از ما نیست در این مورد

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری