صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: محرومیت دختران مجرد ازمشاغل؟

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

محرومیت دختران مجرد ازمشاغل؟

چندروز پیش این خبرو شنیدم..............

- در هفته جاری قرار است طرحی در مجلس بررسی و تصویب شود که براساس دو ماده آن زنان مجرد به انتهای لیست استخدام ها می روند.

- نگرانی های مربوط به پیر شدن جمعیت ایران این روزها منجر به جدی شدن تصویب دو ماده انتقادبرانگیز شده است ...

- آیا این طرح 50 ماده ای و 50 امضایی به تصویب می رسد؟

این هفته برای زنان مجرد، هفته سرنوشت سازی است. قرار است طرحی در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی و تصویب شود که دو ماده از آن دختران و زنان را برای گرفتن شغل به انتهای لیست می برد و مجردها هم از یافتن کار محروم می شوند. طرحی که به امضای 50 نماینده رسیده و بنا به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، با توجه به نظر موافق کمیسیون های مختلف مجلس در خصوص طرح تعالی خانواده و جمعیت، دیگر نیازی نیست به کمیسیون های دیگری برای بررسی ارسال شود.

این طرح مدتی مسکوت بود و این روزها با جریان یافتن دوباره آن، صدای اعتراض مخالفانش بیشتر از قبل به گوش می رسد. اعضای فراکسیون زنان و برخی کارشناسان معتقدند که طرح مذکور، اشتغال زنان را با مشکلات جدی روبرو می کند و مفاد آن در جهت تشدید و تقویت تبعیض علیه دختران و زنان است اما مفاد این دو ماده انتقادبرانگیز چه چیزهایی است؟

براساس ماده 9، در کلیه بخش های دولتی و غیردولتی اولویت استخدام به ترتیب با مردان دارای فرزند و سپس مردان متاهل فاقد فرزند و سپس زنان دارای فرزند است. به کارگیری یا استخدام افراد مجرد واجد شرایط در صورت عدم وجود متقاضیان متاهل واجد شرایط بلامانع است. همچنین در ماده 10 آمده است: «پنج سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، جذب افراد مجرد به عضویت هیات علمی در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی و معلمین مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، ممنوع است. تنها در صورت نبودن متقاضی متاهل واجد شرایط با تایید بالاترین مقام دستگاه، جذب افراد مجرد بلامانع خواهد بود.»

کمیسیون فرهنگی مصر است

تا همین چند ماه پیش – یعنی مرداد ماه که اوج اعتراضات به این طرح بود – وقتی با برخی اعضای فراکسیون زنان مجلس صحبت می کردیم، می گفتند جای هیچ نگرانی نیست چون این بحث هنوز به صحن علنی مجلس نرسیده است. مثلا شهر میرگلوبیات، نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس در این زمینه به مهر گفته بود که وقتی می گوییم تنها متاهل ها می توانند عضو هیات علمی شوند و برای مجردها چنین امتیازی ممنوع است. باید زنان مجردی را هم که امکان ازدواج ندارند در نظر بگیریم، باید متاهل ها در اولویت باشند نه اینکه منعی برای مجردها وجود داشته باشد؛ البته این موضوع هنوز در صحن نیامده و جای نگرانی چندانی وجود ندارد.

حالا اما حجت الاسلام احمد سالک، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی 50 ماده از طرح تعالی خانواده و جمعیت در این کمیسیون خبر می دهد و می گوید که در هفته جاری بررسی این 50 ماده به اتمام می رسد و برای تصویب نهایی به صحن علنی ارسال می شود. سالک در مورد شرط سنی که در این طرح برای استفاده جوانان از تسهیلات و سیاست های تشویقی گذاشته شده، می گوید؛ با توجه به اینکه گذاشتن شرط سنی برای مردان 25 سال و برای زنان 23 سال محدودیت هایی را برای آنان ایجاد می کرد بر همین اساس در این سنین تغییراتی ایجاد و اصلاح شد به طوری که سه سال از سن مرد و زن کاسته شده است. منتقدان این طرح اما می گویند چنین تصمیمی به عنوان طرحی برای خانه نشین کردن زنان شمرده می شود و احتمال بروز عواقبی مانند ازدواج های صوری، افسردگی و بروز آسیب های اجتماعی گوناگون، به حاشیه رانده شدن و مهاجرت افراد مجرد به زنان و دختران تحصیلکرده را به دنبال دارد.

در همین زمینه لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان مجلس گفته است؛ در شرایط که عرف نیست دختران بروند خواستگاری و مجبور به تجرد هستند، اگر امکان اشتغال را هم از آنها بگیریم دیگر چه چیزی برایشان باقی می ماند؟ به نظر ما هم چنین کاری با شایسته سالاری منافات دارد و نباید صرفا براساس جنسیت افراد امتیازاتی را برایشان قائل شد بلکه باید به توان و تخصص آنها اهمیت داد.

افتخاری در پاسخ به این سوال که آیا فراکسیون زنان مجلس درباره این تبعیض نسبت به دختران اعتراضی داشته است، می گوید: «فراکسیونز نان وارد عمل نشد چون ما در کمیسیون فرهنگی نسبت به این مسئله واکنش نشان دادیم و خواستیم که با دقت بیشتری این مساتئل در نظر گرفته و بازبینی و اصلاح شود.»

او درباره مواد 9 و 10 این طرح نیز می گوید: «نظر طراحان این بوده که برای بالا بردن آمار ازدواج بهتر است فرصت های شغلی بیشتری در اختیار مردان قرار داده شودو به این ترتیب زمینه ازدواج فراهم شود. به عقیده آنها این کار به نفع زنان هم است و باعث می شود فرصت های ازدواج برای آنها هم بیشتر شود و آسیب کمتری ببینند. ضمن اینکه استدلال کرده اند می تواند انگیزه ای باشد که افراد متاهل شوند تا بتوانند به استخدام دربیایند.»

توران ولی مراد، دبیر ائتلاف اسلامی زنان نیز یکی از منتقدان این طرح است که در وبلاگ خود نوشته است: «کیست که نداند تحصیل و اشتغال و ازدواج و فرزندآوری همه انتخاب است که به خود فرد بستگی دارد. این حق طبیعی یک انسان است که خود انتخاب کند آنچه را که می خواهد و آنچه را که نمی خواهد. طرح مزبور برای دستیابی به هدف ازدیاد جمعیت فرصت و حق انتخاب شغل دختران و مجردین را محدود و محصور می کند. داشتن شغل حق مسلم هر فرد است. آیا کسی هست که اجازه تبعیض و اهانت به دختران به جرم دختر بودن را ندهد و از حق انسانی دختران و مجردها دفاع کند؟»

ولی مراد در ادامه می گوید: «مردم، مجلسیان و دولتیان را انتخاب نمی کنند تا برای خود قیم گرفته باشند. وظیفه مجلسیان و دولتیان خدمت رسانی، توسعه امکانات و ایجاد فرصت ها برای مردم است. فرق است بین قیم و خدمتگزار که قیم حق انتخاب را به خود می دهد و خدمتگزار در خدمت انتخاب های مردم است. هر امری با احترام به حفظ و تقویت حق انتخاب باشد مبتنی بر کرامت انسانی انسان هاست و هر آنچه حق انتخاب باشد مبتنی بر کرامت انسانی انسان هاست وهر آنچه حق انتخاب را محدود محصور می کند مبتنی بر خوار و خفیف کردن و تحقیر یک انسان است و اهانت آمیز.»

ولی مراد می گوید قانون اساسی سیاستگذاران، قانونگذاران و مجریان را به رفع تبعیض علیه زنان و زمینه سازی و ایجاد امکانات جهت رشد و تعالی و تقویت جایگاه انسانی آحاد ملت موظف کرده است؛ اما این طرح در جهت تشدید و تقویت تبعیض علیه دختران و زنان است.

طرح جمعیت از کجا آمد؟

سال گذشته برخی سیاست های جمعیتی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید اما این مصوبات به دلیل اینکه نیاز به قانونگذاری داشت به مجلس آمد و البته مدتی در کمیسیون فرهنگی مسکوت باقی ماند. ساخت خوابگاه برای دانشجویان متاهل، محرومیت مجردها از عضویت در هیات علمی، تاکید بر رشد کیفی جمعیت بخشی و ... بخشی از پیشنهادات طرح 50 ماده ای مجلس برای رشد جمعیت و تعالی خانواده بود.

یکی از سیاست های تشویقی در این طرح برای تشویق به ازدواج و فرزندآوری ماده 9 است که براساس آن در کلیه بخش های دولتی و غیر دولتی اولویت استخدام به ترتیب با مردان دارای فرزند و سپس مردان متاهل فاقد فرزند و سپس زنان دارای فرزند است. البته به کارگیری یا استخدام افراد مجرد واجد شرایط در صورت نبود وجود متقاضیان متاهل واجد شرایط بلامانع است. همینطور مشاغلی از قبیل پزشکی، پرستاری، معلمی که به لحاظ ویژگی تفکیک جنسیتی وجود بانوان را در اولویت قرار می دهند از شمول این ماده مستثنا هستند و در صورت نیاز به اشتغال بانوان، اولویت به ترتیب با زنان دارای فرزند و سپس با زنان متاهل فاقد فرزند است.

عجب............اللهم عجل لولیک الفرج

من موندم اگه دختری پدرومادرمریضی داشته باشه یا فوت شده باشن والدینش یا ب هردلیلی -نذارن کار کنه-وشوهرم نکرده باشه-پس کی میخواد خرج این دخترو بده؟

خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

2.  

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مردن رو که همه بلدن...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

خدا رو شكر اين قانونو دارن تصويب ميكنن
    تمام بازار كار شده پر از دخترا اونم با چه وضع ژوشش و برخورد زننده و...

و پسرا بايد برن دزدي و كيف قاپي و بيكاري و...

واقعا طرح خوبيه

در مورد اينكه گفته شد دختري كه خرج خانواده ميده يا پدر و مادرش نيستن يه استثناس

يكي از دلايل بي شوهر موندن اين خانم نداشتن شغل واسه پسريه كه به علت نداشتن شغل جرات خواستگاري رفتن نداره
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۹۲/۰۹/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۰
    الهی العفو...

نوشته
    81
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

والله طرح جالبیه ولی جای سوال داره که چرا این طرحو چند دهه زودتر اجرا نکردن؟؟!!

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrooz_313 نمایش پست
    خدا رو شكر اين قانونو دارن تصويب ميكنن
    تمام بازار كار شده پر از دخترا اونم با چه وضع ژوشش و برخورد زننده و...

و پسرا بايد برن دزدي و كيف قاپي و بيكاري و...

واقعا طرح خوبيه

در مورد اينكه گفته شد دختري كه خرج خانواده ميده يا پدر و مادرش نيستن يه استثناس

يكي از دلايل بي شوهر موندن اين خانم نداشتن شغل واسه پسريه كه به علت نداشتن شغل جرات خواستگاري رفتن نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen نمایش پست
    والله طرح جالبیه ولی جای سوال داره که چرا این طرحو چند دهه زودتر اجرا نکردن؟؟!!
    حرفتون رو تاحدی قبول دارم امامیشه بگید تکلیف اون خطه آخری ک نوشتم چ میشه؟
    مردن رو که همه بلدن...

نوشته
    81
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهیان عشق نمایش پست
    حرفتون رو تاحدی قبول دارم امامیشه بگید تکلیف اون خطه آخری ک نوشتم چ میشه؟
    نظر بنده حقیر این است که در اقتصاد اسلامی بیشتر امور باید توسط مردان انجام شود چون توانایی کار کردن بیشتری دارند و از طرفی تشکیل خانواده هم از طرف مرد صورت می گیرد و این مرد است که باید مخارج زندگی را تامین کند لذا قطعا مردان باید در هنگام پذیرش از سوی سازمانهای دولتی یا بنگاه های خصوصی در اولویت باشند .
    در مورد خط آخری هم که گفتید باید از طرف دولت به آن دختر کمک مالی مستمر شود و ضمنا مقدار کمی از مشاغل هم قطعا به زنان تعلق می گیرد و چنین افرادی در بین بانوان از اولویت برخوردارند و از طرفی اگر آن خانم سریعتر ازدواج کند مشکلاتش برطرف می شود.

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر اجرا شود بسیار خوبست شما به مطب هر پزشک و دیگر مشاغل بروید اکثرا دختران جوان با آرایشهای .........

مثلا مشغول خدمتند و به قول بعضی که نوشته اند پسران بیکارند اصلا جای زن و مرد عوض شده حتی در تلویزیون مردان برای آشپزی می آیند و .......

البته من نفی نمی کنم در بعضی کارها مردان یا زنان نیز قابلیت کار دارند اما ما تا جایی باید پیش برویم که بنیان خانواده های عادی عادی بماند

شما فکر کنید به جز دختران واقعا نیازمند که خرج خانواده را می دهند و نباید تعدادشان زیاد باشد از کلیه مطب ها و دفاتر مهندسین و وکلا و غیره ...........

و فروشگاههای متفاوت و حتی ساندویچی ها و مغازه های املاک و .... دختران کنار گذاشته شوندو دختران اگر در معرض دید و .............. نباشند پسران همه سر کار می روند

البته اگر صاحبان کار هم بخواهند آقایون استخدام شوند نه صرفا خانمها .............

در بعضی مشاغل خاص مثل معلمی و پزشکی و پرستاری برای خانمها و خیاطی و آرایشگری و مغازه های البسه خاص خانمها مثل روسری فروشی کلا کارهایی که به امور زنان

برمی گردد ما صرفا باید از نیروی خانم یا دختر خانمهای تحصیل کرده استفاده کنیم

در واقع قشر تحصیل کرده زنان بیشتر در سر کار خود خواهند ماند می ماند زنان و دخترانی که هیچ تخصصی ندارند و نبودشان در بازار کار شرافتمندانه تر است تا بودنشان

(مجدد باید نوشته شود افراد نیازمند مالی استثنا هستند ) باید از بازار کار کم شوند

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    199
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 4 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    45

باید قبل از شکسته شدن سد جلوی آب رو می گرفتند نه حالا که یک سیل اومده همه چی رو خراب کرده، بتدریج باید این کار انجام بشه نه یکدفعه، اونم حالا که همه چی جاش عوض شده.
    قبلا رگ غیرت کار کردن در آقایون بیشتر بود ولی حالا تن ندادن به کار رو میندازن گردن خانمها که جاشون رو اشغال کردن.
    متاسفانه نصف ازدواجهای امروزی هم پایه شون رو هواست، دخترخانمها هم سرکار رفتن رو نوعی تضمین برای تامین مالی خودشون در آینده میدونن.
    وقتی امروزه از خیلی چیزها فقط اسمش مونده نه اصلش چه توقعی میشه داشت؟
    قبل از هر چیزی نیازه به صورت اساسی فرهنگسازی صورت بگیره بعد اجرا بشه.
    (البته من خودم مخالف شاغل بودن خانمها هستم چون بار اضافی به خودشون تحمیل میکنند ولی با توجه به شرایط کنونی جامعه تا حدی بهشون حق میدم)

نوشته
    845
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    19 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0

طرح خوبیه

معمولاازخانمهای مجرداستفاده میشه اونم بادرآمدکم وبهره کشی زیاد

کاش این طرح روزودتراجرامی کردند

آیة الله العظمی بهجت:

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عج) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.

و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عج) هم در اصلاح نفس است.

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عج)؛

نه دعای همیشگی و لقلقه زبان... بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    بنظرم این طرح وقتی ک باید اجرا میشد نشد-حالا ک نصفه بیشتره دانشگاه هارو دخترا تشکیل دادن و جمعیته زیادی ازدختران مدارک بالایی گرفتن حالا برن بشینن توخونه؟حالا ک سن ازدواج دخترا حالا نمیخوام بحث کنم ب هزارویک دلیل رفته بالا -حالا دیگه بشینن توخونه-خداشاهده اگه دروغ بگم-یکی ازآشناهای دوستم بنده خدا پدرش فوت شده-مادره پیری هم داره-سن ازدواجش بالارفته-حالا نشسته درس خونده داره مدرک کارشناسیشو میگیره ک بره سره کار-ب این امید ک بره سرکار-حالااین بنده خدا زده مادرش فوت بشه-باید چیکارکنه این دختر-شوهر نکرده ک بگیم سرپناهی داشته باشه-خودش اگه نره سرکار باید چیکار کنه-حالا گیریم دولت هم ب این کمک کنه-صبح تاشب چیکار کنه؟اصلا کمکی ک دولت میکنه مگه چقدره؟تاآخر تضمینش میکنه ک در رفاه باشه؟خیلی معذرت میخوام اینو میگم اما اگه فسادی هم بخواد بشه با تو خونه نشستن هم ایجاد میشه---کسی ک بخواد فساد کنه موانع رو برمیداره بامحروم کردن هم نمیشه فساد رو برداشت.........

من کسی هستم ک بحث میکردم باچندتا ازآشناهامون البته تاچندماه پیش-ب این نتیجه رسیدم اگه دخترا سره کار نرن وخب مشاغل واسه پسرا باز میشه(گرچه میگن شاهنامه پایانش خوش است)-خب پسره میره سرکار واگه کار داشته باشه ازدواج میکنه وسن ازدواج هم میادش پایین-اما حالا من دارم میبینم بنده خدا دختره ب هزار بدبختی ونداری رفته دانشکاه آزاد-کامپیوتر درس خونده-ازسادات هم هست-چقدرم این خونواده متدینن-ب این امید ک بره شرکتی یاجایی مشغول بکار بشه-حالا این دخترا بچشم بعضیا جذابیتی هم نداشته باشه-اما چقدر فهیم وباسواد-باید بشینه تو خونه بگه العجل العجل............یا مثال هایی ک درآشناها یا دوستان روزمره داریم میبینیم---الان دیگه وقتش نیست ک بقول بعضیاتبعیضه جنسیتی کنند-قبول دارم الان بعضیا محله کار رو باسالن آرایشگاه و سیرک عوض کردن اما بعضیا........-ومیدونم چ فسادهایی شده-اما واقعا این راهشه؟حالا ک دیگه این همه جمعیت تحصلیکرده-خصوصا دهه60 هارو میگم-این راهش نیست ک فلان مسئول شب خواب ببینه صبح بیاد اجراش کنه-کار میخوان بکنن درست وحسابی-برن معضلات جامعه رو ببینن-بااین کار میخوان سن ازدواج روبیارن پایین و
    گیریم اینکار رو هم انشاا... کردن ما ک بخیل نیستم-تکلیف اون افراد ک ب هزارامید رفتن درس خوند چ میشه؟الان باید اینا جیکار کنن؟الان رو میخوام بدونم-گذشتشون ک تباه شد و رفت-آیندشون چ میشه؟(بعضیا بخاطر درسشون ازدواج نکردن حالا اونا باید بخاطر این کاره اشتباه برن بمیرن دیگه)مسئولای گرامی اگه میخوان کاری بکنن باید درست و حسابی انجام بدن طوریکه نشه4سال دیگه فلان وزیر بیاد لغوش کنه-4سال بعد بیان ی جوره دیگش کنن-مردم ک عروسکه خیمه شب بازی نیستن...................

درضمن من واسه خودم نگفتم ک فک کنید حتما خودم اینجوریم-ن شکر خدا من همه چیم تضمین شدس-منظورم اون بنده خداهایی هست ک روزانه دارن آب میشن و ب چشم کسی نمیاد-بااین وجود اگه اینجوری باشه من عمرا بذارم دخترم درس بخونه-میفرستمش هنرو هزار کاردیگه یاد بگیره ن پشت این کنکور ک شیره آدمو میگیره آخرش یکی میاد میگه اصن بیان دخترا رو زنده ب گور کنیم.........

این راهش نیست-منم راهش نمیدونم اما این کارشون آخرش ب ناکجا آباد میرسه....خدا کنه جواب بده اما اگه جواب نده تاابدالدهر لعن میشن............

قبوله فساد زیاد شده-امابرن ببین چ وقتی این فساد و بی بندوباری شروع شد-عواملش چی وچ کسایی بودن؟چراسن ازدواج بالارفت؟دلیل بیکاری چیه؟چرا عدالت دیده نمیشه؟چرابعضی مسئولا فقط شعار میدن واماپای عمل ک میرسه .................وهزارمشکل دیگه......
    من چیزایی رو ک دیدم دارم میگم-شنیدها هم ک زیاد-اما من بیشتر دیده هام رو دارم میگم-تا بحث میکنی توی مراسمی-امتحان کنید-فقط بطور معمول از ی خونواده فرضا10نفره-3یا4نفرشون بامدارک بالا بیکارن..............بعضا ازسره ناچاری رفتن درس بخونن ک برن سره کار.......................

نیازی نیست برن این کار رو انجام بدن-محرومیت دخترا مجرد........آخه چرا مجرد؟متاهل ها ک بنظرم باید سرکار نرن-چون اونا دیگه زندگیشونو دارن-شوهرشون خرجشونو میده-سرپناه دارن-آیندش تاحدی تضمین شدس-دیگه چیه هم شغله خودشون هم شوهرشون؟(گرچخ من با متاهل ها هم مخالف نیستم اما اگه بخوان این طرح رو اجراکنند بنظرم متاهل ها رو محروم کنند بهتره)....

همه چی بهم پیچیده اینا هم میخوان کار کنن بدترش میکنند-امیدوارم این کارشون ضرری بکسی نرسه-اون از اون کنکور (گرچه چندساله میخوان برش دارن اما بقوله دوستام شاید این جمعه بیاید....شاید)-که هزارتا مریضی و نمیدونم هرچی ک میشه اسمشو گذاشت واسه بچه ها گذاشت وهنوزم آثارش هست-تیک های عصبی و فشارهای عصبی وسکته و.... حالا ک قبول شد بسلامتی تو ی شهردیگه-جون کند وپاکدامنی پیشه کرد ک بره سرکار-جالا میگن بشین توخونه تایکی بیاد بگیردت-میخوام نیاد هفتادسال-حالا ک سنش بالارفته وحاله خودشم نداره چ برسه شوهر وبعدها بچه..............

کاری باید انجام بدن ک تاهزارسال دیگه هم کسی نتونه تغییرش بده-ن مثله طرح حجاب وعفاف ک هی هرچند مدت ی دفعه جوگیر میشن میریزن تو خیابونا وآخرشم هیچ-دوروز بعدم ک شاهده وضعیته بدتر هستیم-هرروز بدتر ازدیروز..........

منتظر امام زمان بودنم خوبه-اما باید کار را درست انجام بدیم ن دیمی..........

یاعلی
    مردن رو که همه بلدن...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری