صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: موضوعات مهدوي(عج) اسلام ناب محمدي(ص) اسلام آمريكايي

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

موضوعات مهدوي(عج) اسلام ناب محمدي(ص) اسلام آمريكايي

بسم الله الرّحمن الرّحيم

ص 1

1.چشمه اسلام تا امروز

خدا را حمد ميكنيم به خاطر فاطمه((س)) و فرزندش مهدي((عج))، پيوسته و بي‌شمار.
    خدا را سپاس ميگوييم كه خلقتمان را از نور1 و طينت2 اهل‌بيت (ع) قرارداد و بازگشتمان را به آن سو مقرّر فرمود.3
    خدا را تحسين ميكنيم كه دين اسلام را نظام انّا اليه راجعون4در عالم قرار داد و اسلام را در كلام اميرامؤمنين(ع)چنين تبين فرمود:
    اَلاِسلامُ هُوَ التَّسليم5، كه نطام عالم بر تسليم است و هر كه تسليم‌تر، رشدش بيشتر.
    1-1. چشمه اسلام:
    دين اسلام پيوسته جاريست6 و هركدام از پيامبران الوالعزم الهي وسيله ارسال شريعه‌اي(شريعتي) از دين، از عوالم بالا به پايين شدند. هرشريعتي از شريعت قبل كاملتر، تا آنجا كه خداوند در عيد غدير خم دين را كامل فرمود و آيه:
    اَليَوم اَكمَلتُ لَكُم دينَكُم وَ اَتمَمتُ عَلَيكُم نِعمَتي8 را هديه نمود.
    شيعيان شادند كه رشد يافتگان در درجات فضلند9 و خداوند تعليم و تربيتشان را در حريم اهل‌بيت(ع) قرار داده و بر شباهت و انطباق صادره‌ها10 با امام((ع))، در معارف، اعمال، كلام، احساس و … بناي سبقت از يكديگر گذارده‌اند. چرا كه شيعه، شيعه امام((ع)) است و اتصال به امام((ع))، نشان تشيع شيعه است.11
    شيعيان قرب به خدا را در تبعيت از امام((ع)) جستجو ميكنند.12 هرچه حرف ‌شنوتر، متّصل‌تر و هرچه متّصل‌تر، مقرب‌تر.
    شيعه يعني ابوالفضل، يعني علي‌اكبر، شيعه يعني سلمان، يعني اباذر، شيعه يعني مقداد، ميثم و مالك. شيعيان تعليم و تربيت ميشوند كه در حريم الهي خودي نبا شند و ردپا و اثري از خود به جا نگذارند،13 بابي باشند باز و بي‌مانع، تا خداوند از مجراي وجودشان محبّتهاي خود را جاري فرمايد. آنهايند: اَلسّابِقونَ السّابِقون.15

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۰
    اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص2
    2-1.آلودگي در مسير زمان:
    در كنار، محبّاني نشسته‌اند كه، محبّان اهل بيت(ع) هستند و شيعيان نفس. هم محبّند و هم شيعه نفسند. هم محبّند و هم در كنار جاي پاي امام((ع))، ردپا مي‌گذارند. هم محبّند و هم بي‌اِذن، فعل انجام ميدهند. هم محبّند و هم امام((ع)) را نصيحت مي‌كنند. هم محبّند و هم در كنار سخن و فعل امام((ع)) از خود نظر دارند، در كنار نظر امام((ع))، نه در مقابل، كه اگر چنين باشد از دين خارجند و از اصحاب شِمال16. آنان محبان اهل بيتند و اصحاب يمين17، و بين آنها و شيعيان اهل‌بيت(ع) چه بسيار فاصله است.
    آنچه كه از چشمه‌سار اسلام جوشيد، زلال بود و ناب، كه در مسير تاريخ، خاشاك صادره‌هاي غير اهل‌بيتي، آب زلال چشمه اسلام را به تيرگي وركود كشاند.
    اولين ابرهاي تيرگي در مقابل خورشيد پرفروغ امام((ع))، از سقيفه18 ظاهر شد. معلّمان شياطين با بدعتي عجيب و سرعتي سرسام‌آور، انحرافي عظيم در جامعه مسلمين را رقم زدند.
    شيعيان خاص، تعليم و تربيت را در محضرترين، موقعيتها فرا ميگيرند و امام راحل((ره)) پس از 13سال ظرفي شده‌بود و در آن ظرف، محبّتي عظيم به وسعت انقلاب، تا سر آغاز تهذيبي باشد براي اسلام مشوّب هزار و اندي ساله.
    مردم آنروز ميّت بودند، او مردم را حيّ كرد، بپا داشت، مسير را تبيين نمود و بسوي هدفي مشخص سوقشان داد. طرح منظر اسلام ناب محمّدي((ص)) و اسلام آمريكايي برگرفته از نوشيده‌هاي امام ((ره)) در محضر مولا((ع)) بود. آنچه در فعل او براي اولين بار نمود داشت، در تاريخ31/6/1366 اشاره نمودند20 و در 11/1/1367 تبيين فرمودند.21 او مي‌دانست كه فرصت اندك است و زمان كوچ، نزديك و اميد داشت كه فرزندان انقلاب با نهضتي فراگير، بر تبيين و اِعمال اسلام ناب محمّدي((ص)) همّت كنند.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۱
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص3
    1-3-1. مقام معظم رهبري و تهذيب اسلام:
    پس از امام راحل((ره))، مقام معظّم رهبري((دامة افاضاته))، آن محبوب و مؤيّد امام زمان((عج)) در اوقات مختلف به تهذيب اسلام پرداخت. تحليل او در واقعه عاشورا22 و تبيين مصاديق عاشورايي امروز، تهذيبي بود براي جامعه مسلمين كه پس از بيداري، دوباره به خواب غفلت رفته بودند، گرديد.
    خدا را شاكريم كه، سيّدي ديگر از تبار حسينيان را قافله‌سار انقلابمان فرمود تا با خروشي عظيم پيام عاشوراي حسيني و درد نهفته امّت اسلامي را در جهان طنين افكند و شيعيان را نزدامام عالم((ع)) سرافراز گرداند.
    اين چندمين بار است كه امام عالم((ع)) در عرصه‌اي وسيع تيزبينان را متذكّر ميگردد كه چرا سكّان انقلاب را به دست سيّد علي خامنه‌اي سپرده‌است. در زمانه‌اي كه دين فروشي و تزوير، سكه رايج بازار است، همگان ديدند كه رهبر، دين فروش نيست، كشور فروش نيست. او تربيت شده مكتب عاشورا است. خروش او، خروش كاروان حسيني است. در هر شرايطي فرياد برخواهد آورد هَيهات مِنَّ الذلّة24. مرگ با عزّت، به از زندگي با ذلّت.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۲
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص4
    2-3-1. شهيد مطهري و تنزيه ماجراي كربلا:
    در اينجا نيكوست كه ذكري از استاد شهيد مرتضي مطهري به ميان آوريم، كه او نيز كمر به هرس كردن زوايد بست و در اين مسير جان خويش را هديه نمود. مهمترين موضوعي كه شهيد مطهري به هرس كردن آن همّت گماشت، حماسه حسيني بود تا مسلمين بدانندكه شور حسيني ((ص)) زودگذر است و تمام شدني. آن چيز كه امروز مورد نياز همگان است، شعور حسيني((ص)) است. شور با شعور بايد توأم باشد. او بود كه فرمود: شعارهاي ما بايد مُحيي باشد، نه مُخدّر25و خود نيز چنين رفتار نمود.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۲
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص5
    2. جستجويي در كلام امام (ره)
    اسلام ناب محمّدي((ص)) اسلام آمريكايي
    اسلام پابرهنگان اسلام مستكبرين
    اسلام مستضعفين اسلام مرفهين بي درد
    اسلام رنج‌ديدگان اسلام مرفهين بي درد
    اسلام عارفان مبارزه‌جو اسلام مقدس نماهاي متحجر
    اسلام فقراي دردمند اسلام منافقين، اسلام رفاه و تجمل
    اسلام تازيانه‌خوردگانِ تاريخ شرم آور محروميتها اسلام سرمايه‌دارياسلام راحت‌ طلباناسلام فرصت ‌طلبان

پرچم‌داران اسلام ناب محمّدي((ص))

پرچم‌داران اسلام آ‌مريكايي
    پابرهنگان ملحدان و كافران
    مظلومين وبي‌بهره‌گان از قدرت قدرتمندان بازيگر
    فقراي جهان پول‌پرستان سرمايه‌داران زراندوزانِ حيله‌گر

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۲۳
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص6
    1-2.هدف در اسلام ناب محمّدي((ص)):
    امام راحل((ره)) مروّج اسلام ناب محمّدي((ص)) ، مشتاق زمينه‌سازي ظهورامام زمان((عج)) است، در جاي جاي سخنان خود افق آينده انقلاب را در اتصال به ظهور تبيين مي‌فرمايند:
    1. انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما بايد كوشش كنيم تا قدرت اسلام، در عالم تحقّق پيدا كند و مقدمات ظهور انشاء الله تهيه‌شود.27
    2. ما مصمّم هستيم كه روزي رخش را ببينيم و اين جان كه از اوست، تسليم وي كنيم.28
    3. ما بايد در اين روزها و اين طور اَيّامُ الله توجه كنيم كه خودمان را مهيّا كنيم، از براي آمدن آن حضرت.29
    4. امروز بايد لباس محبت دنيا را از تن بيرون نمود و زره جهاد و مقاومت پوشيد و در افق طليعه فجر تا ظهور شمس به پيش تاخت و ضامن بقاي خون شهيدان بود.30

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۵۲
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص7
    امام راحل((ره)) در تبيين اسلام ناب محمّدي((ص)) به طرح حكومت بزرگ اسلامي مي‌پردازند و مي‌فرمايند:
    1. حوزه علميه و دانشگاه بايد چارچوبهاي اصيل اسلام ناب محمّدي((ص)) را در اختيار تمامي اعضاي بسيج قرار دهند. بايد بسيجيان جهان اسلام، در فكر ايجاد حكومت بزرگ اسلامي باشند و اين شدني است.31
    2.انشاءالله مردم سلحشور ايران، كينه و خشم انقلابي و مقدس خويش را در سينه‌ها نگاه‌ داشته و شعله‌هاي ستم‌سوز آن را عليه شوروي جنايتكار و آمريكاي جهان‌خوار و اذناب آنان به كار خواهند گرفت تا به لطف خداوند بزرگ پرچم اسلام ناب محمّدي((ص)) بر بام همه عالم قد برافرازد و مستضعفان و پابرهنگان و صالحان وارثان زمين گردند.32
    به تعبير ديگر حكومت بزرگ اسلامي، همان حكومت حقه اهل بيت(س) است.حكومتي كه بر تمام عالم حكمفرما خواهد بود و همگان متبع امام((ع)) حيّ خواهند شد.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۵۲
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص8
    2. اسلام ناب محمّدي((ص)) و انقلاب ايران

 انقلاب ايران، مقدمه‌اي براي ظهور:
    امام راحل((ره)) انقلاب ايران را مقدمه‌اي براي حكومت حقه اهل بيت(س) مي‌دانند، همچنانكه اين موضوع در احاديث33 نيز آمده‌است.
    3. اميدوارم كه اين انقلاب جهاني شود و مقدمه براي ظهور حضرت بقية الله اروحنا له الفداء باشد.34
    4. اميدوارم كه اين جمهوري اسلامي انشاءالله برسد به مقامي كه خودش را برساند به زمان ظهور امام زمان ((سلام الله عليه)).35
    5. اميدوارم كه اين نهضت و اين انقلاب منتهي شود به ظهور امام عصر((سلام الله عليه)) و اميدوارم كه اين انقلاب ما به همه دنيا و براي همه مستضعفين، براي نجات همه مستضعفين به همه دنيا صادر شود.36
    6. اين ملت الان براي خدا قيام كرده‌است و به پيش مي‌رود تا اينكه اين جمهوري اسلامي متّصل بشود به زمان ظهور حضرت((سلام الله عليه)).37
    7. ما با خواست خدا دست تجاوز ستم همه ستمگران را در كشورهاي اسلامي، مي‌شكنيم و با صدور انقلابمان كه در حقيقت صدور اسلام راستين و بيان احكام محمّدي(ص) است به سيطره و سلطه ظلم جهان‌خواران خاتمه مي‌دهيم و به ياري خدا راه را براي ظهور منجي مصلح و كل امام((ع)) مطلق حق امام زمان ((ارواحنا فداه)) هموار مي‌كنيم.38
    8. اين تحوّلي كه در ايران هست، انشاء الله باقي باشد و تا ظهور امام زمان ((ارواحنا فداه))، اين ملّت بتواند اين كشور را بطور شايسته تحويل ايشان بدهد، انشاء الله.39
    9. من اميدوارم كه اين كشور با همين قدرت كه تا اينجا آمده‌است و با همين تعهّد و با همين بيداري كه از اول قيام كرده‌است و تا اينجا رسانده‌‌است، باقي باشد اين نهضت و اين انقلاب و قيام، تا صاحب اصلي آن انشاء الله بيايد و ما و شما و ملت ما، امانت را به او تسليم كنيم.40

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۵۳
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص9
    3. دلايل احياء اين مباحث
    عبارتند از:
    1. تفكيك اسلام ناب محمّدي((ص)) از اسلام آمريكايي و اِعمال مسائل اسلام ناب محمّدي((ص)) در زندگي، نيازي فطري و ضروري به حساب مي‌آيد.
    انطباق آن با آيات و احاديث مؤيد اين نياز مي‌باشد.
    2. امام راحل((ره)) اين ولي الهي و تربيت شده مكتب اهل بيت، در سخنان خود مسلمين را بارها دعوت به اين موضوع نموده‌اند و با تبيين چارچوب كلي، خواستار وضوح و روشني بيشتر موضوع در جامعه مسلمين شدند ولي اين موضوع بعد از امام راحل((ره)) فراموش شد.
    • « راه مبارزه با اسلام آمريكايي از پيچيدگي خاصي برخوردار است كه تمامي زواياي آن بايد براي مسلمانان پابرهنه روشن گردد. »41
    3. تبيين چارچوب و پايه‌هاي اسلام ناب محمّدي((ص)) و اسلام آمريكايي وظيفه‌اي بود كه مسئولين ماجراي آنرا به فراموشي سپردند. چرا كه اگر فراموشي و غفلت مسئولين فرهنگي و … نبود، امروز آب زلال انقلاب گل آلود و راكِد ومُتعفّن نشده‌بود كه مُنصفان و غيرتمندان، در مقايسه‌اي كوتاه نسبت به سالهاي گذشته به اين موضوع شهادت ميدهند.
    1-3. وظيفه حوزه و دانشگاه:
    1-1-3. مسائل اعتقادي بسيجيان بر عهده اين دو پايگاه علمي يعني حوزه و دانشگاه است. حوزه علميه و دانشگاه بايد چارچوبهاي اصيل اسلام ناب محمّدي((ص)) (ص) را در اختيار تمامي اعضاي بسيج قرار دهند.42
    2-1-3. اگر اين كارِ تبيين اسلام ناب محمّدي((ص)) (ص) و اسلام آمريكايي توسط حوزه‌هاي علميه صورت پذيرفته بود، به احتمال بسيار زياد سيد عزيز ما، عارف حسين در ميان ما بود.( شهيد سيد عارف حسين حسيني از علماي پاكستان بود كه در اثر تحجر تروريست‌ها مورد سوء قصد قرار گرفت.)43

2-3. وظيفه سازمان تبليغات:
    (پيام امام((ع)) راحل((ره)) خطاب به مسئول وقت آن سازمان)
    • چارچوب اسلام ناب محمّدي((ص)) (ص) كه ترسيم قهر، خشم و كينه مقدّس و انقلابي عليه سرمايه‌داري غرب و كمونيسم متجاوز شرق است و نيز راه مبارزه عليه ريا، حيله و خدعه را به مردم و بخصوص جوانان سلحشور، نشان دهيد.44
    3-3. وظيفه فراموش شده جهاد سازندگي:
    فرزندان عزيز جهاديم! به تنها چيزي كه بايد فكر كنيد به استواري پايه‌هاي اسلام ناب محمّدي((ص)) (ص)است.45

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۵۴
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ص10
    4-3. وظيفه مورّخين:
    شما بايد نشان دهيد كه چگونه مردم عليه ظلم و بيداد، تحجّر و واپسگرايي قيام كردند و فكر اسلام ناب محمّدي((ص)) را جايگزين تفكر اسلام سلطنتي، اسلام سرمايه‌داري، اسلام التقاط و در يك كلمه اسلام آمريكايي كردند.46
    4.هدف انقلاب اسلامي ايران
    همچنانكه در قسمتهاي گذشته آمد هدف انقلاب اسلام ناب محمّدي((ص)) (ص) و هدف انقلاب در منظر امام((ع)) راحل((ره))ظهور امام((ع)) زمان ((عج))است، يعني همان مقوله‌اي كه در بين مسئولين به فراموشي سپرده شده است.
    1-4. مسئولين: مسئولان ما بايد بدانند كه انقلاب ما محدود به ايران نيست. انقلاب مردم ايران، شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌داري حضرت حجة((ارواحنا فداه)) است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانيان منّت نهد و ظهور و فرجش را در عصر ما قرار دهد.47
    2-4. ائمّه جمعه: سعي كنيد مطالعه كنيد كه در خطبه‌هايتان چه‌ مي‌خواهيد بگوييد، اميدوارم اسلام بدست شما منتشر شود تا مقدمه‌اي شود براي ظهور حضرت مهدي((عج)).48
    3-4. كوتاهي دستگاههاي كشور: تمام دستگاههايي كه الان به كار گرفته ‌شده‌اند در كشور ما و اميدوارم در ساير كشورها هم توسعه پيدا كند، بايد توجه به اين معنا داشته باشند كه خودشان را مهيا كنند براي ملاقات حضرت مهدي((سلام الله عليه)).49

4.علت كوتاهي و رفتار ما در قبال آن
    موضوع اسلام ناب محمّدي((ص)) و اسلام آمريكايي، موضوعي است كه با پياده‌شدن و تداوم آن، آسيب جدّي و اساسي به شياطين انس و جنّ وارد خواهد آورد. فلذا اين سخن به صَواب خواهد بود كه بگوييم: علت كوتاهي و غفلت مسئولين جامعه، خصوصاً مسئولين فرهنگي جامعه به اين مسئله، دشمني شياطين است.
    • اين منظر، منظري ‌است قرآني و اَقوم چنانچه در ماجراي موسي((ع)) و خضر((ع)) آمده‌است:
    آن هنگام كه يوشع، وصيّ موسي((ع)) ، برداشتن ماهي را فراموش ميكند، فراموشي را به شيطان نسبت ميدهد و ميفرمايد:
    وَ ما انسانيه اِلا الشَّيطان.50
    امروز مسلمين غافلند از اينكه اسلام آمريكايي تا درون خانه‌هاي وجودشان رسوخ نموده‌است. دشمني شياطين آشكار است و مسلمين غافل.
    • اي كاش! مسلمانان به تذكرهاي مكرّر الهي گوش فرا مي‌دادند كه:
    «اِنَّ الشَّيطان لَكُم عَدُو».51 ، « فَاتَّخَذوُه عَدُوّاً».52.اي انسانها به‌هوش‌ باشيد! شيطان دشمن شماست، او را دشمن بگيريد.
    باور كنيد كه او دشمن است. با او دشمني كنيد. اهل اتباع حق باشيد و اهل تبعيّت از هدايت، تا امام((ع)) عالم((ع)) حُجُب را بزدايد، تعليم و تربيتان نمايد و مسلّح براي مبارزه با شياطين.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ در ساعت ۰۷:۵۵
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)