صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آفیس با شکوه الله البته در آسمان هفتم!

 1. #1
  بی خدا
  شروع کننده موضوع

  آفیس با شکوه الله البته در آسمان هفتم!
  آیا خدا دارای دفتر اجرایی (عرش یا بارگاه؟) است؟ آیا الله آفیس و میز کار و صندلی و دفتر تنظیم ملاقاتهایش را دارد که بتواند کار و بارش در زمین و آسمان را تنظیم و اداره کند؟ آفیس خدا کجاست؟ چطوری بنظر میاید؟ آیا خدا سکرترها و دستیاران شخصی دارد؟ آیا خدا چشم و گوش و دست دارد؟ آیا تلفن و فکس و کامپیوتر و اینترنت و وسایل ضروری دیگر که در آفیس هر مدیر کلی هست را دارد؟ نه! خدا به اینها احتیاج ندارد چون موجود زمینی ای آن بالا نیست که بتواند این وسایل را در آسمان برای خدا جور کند.
  شکی نیست که همه این سوالات احمقانه و کفرآمیر هستند. مگرنه؟ یک مسلمان خوب هرگز نباید این سوالات احمقانه را طرح کند. قرآن مقدس طرح چنین سوالاتی را نهی می کند و هیچ مسلمانی مجاز نیست چنین سوالاتی را طرح کند چون اگر این سوالات را بپرسی آخرش ایمانت را از دست می دهی و این بدترین جرمی است که می توان مرتکب شد. بنابراین حواست باشد!
  بسیاری از صاحب نظران اسلامی (علمای دینی سنی) و ملاها اگر چنین سوالاتی از آنها بکنید شما را نهی و طرد خواهند کرد. تفسیرهای متعددی از قرآن مجید سعی می کننند از این سوالات اجتناب کنند و بگویند که آفیس خدا عرفانی و سمبولیک و غیره و غیره است و این دید را به تو می دهند که بارگاه و آفیس خدا نه واقعی بلکه خیالی است. آنها شدیدا با این ایده که خدا وجودی فیزیکی دارد و دارای آفیس و وسایل کار است – مخالفت می کنند.
  آیا جوابهای ملاها درست است؟ برای یافتن حقیقت ماباید قرآن و حدیث را در جزئیات نگاه کنیم و ببینیم که این ملاها چطوری مردم را با تفسیرهای غلط خود گمراه می کنند. بیائید مروری در قرآن و کتاب حدیث صحیح بخاری بکنیم تا ببینیم بارگاه و آفیس الله چگونه است.
  قرآن و کتاب حدیث صحیح بخاری
  خدا واقعا آفیس دارد. آفیس خدا بسیار بزرگ و 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال کار می کند و هرگز از کار دست نمی کشد! خدا یک میز کار بزرگ دارد که به اندازه آسمان است.
  (سوره بقره آیه 225):
  "خدایی نیست جز خدای زنده و ابدی. هیچکس نمی تواند او را تسخیر و با به خواب بکشاند. هیچکس نمی تواند در معیت و حضور او باشد مگر خود خدا بخواهد. آفیس او در چهنه اسمان و زمین است و خدا اصلا در حفظ آنها احساس خستگی نمی کند چون اوبالاترین و عظیم ترین است. خد آسمانها را بدون هیگونه ستون و پایه ای در آن بالا نگاه داشته وآفیس خود را هم در آسمانها مستقر کرده و همه کارها را از آنجا اداره می کند و سرو سامان می دهد."
  البته خدا دارای ابزارهای ارتباط جمعی مانند فکس و تلفن و اینترنت و ماهواره نیست تا پیام هایش را بگیرد و بفرستد اما فرشتگان آسمانی را دارد!
  سوره رعد آیه 7:
  "خدا کسی است که آسمانها را بدون هیچگونه رکن و ستونی در آن بالا نگاه داشته و شما می توانید آنها را ببینید. او آفیس خود را مستقر کرده و خورشید و ماه را تابع قوانین خود کرده است! ماه و خورشید هر کدام برای مدت و دوره ای که برای آنها تعیین شده می چرخند. خدا کارهایش را منظما اداره می کند."
  سوره فرقان آیه 59:
  "آفیس خدا مقررات امنیتی سفت و سختی دارد. او در آفیس اش هر چیزی که در زمین اتفاق می افتد را می بیند. آفیس خدا در آسمانها مستقر است."
  ال حدید سوره 57 آیه 4:
  "خدا زمین و آسمانها و هر چه که بین آنهاست را در 6 روز خلق کرده و اتوریته خود را تحکیم نموده است. او که همه چیز را خلق کرده می داند چه چیزی وارد زمین شده و چه چیزی از آن خارج می شود و چه از آسمان پائین آمده و چه چیزی به آسمان می رود."
  ال مومن سوره 40 آیه 15:
  "خدا بارگاهی بالاتر از همه دارد. او خداوند است با فرمانش به بندگانی که خود می خواهد الهام می بخشد"
  آیا خدا سکرتر و دستیاران شخصی دارد؟
  سوره ال حقا (69) آیه 17: "و فرشتگان در اطراف او قرار دارند و 8 فرشته در آن روز در حضور و بارگاه خداوند هستند."
  آفیس خدا هم پا و هم بال و اضلاع دارد. موسی یک پا و یک طرف آن را نگاه می دارد. اگر باور نمی کنید در کتاب حدیث صحیح بخاری جلد 3 کتاب 41 حدیث 594 را که توسط "ابو حریره" نقل شده بخوانید.
  محل آفیس خدا کجاست؟ این سوال در صحیح بخاری پاسخ داده شده است. آفیس خدا بالای "فردوس" بلندترین نقطه آسمان قرار گرفته و منبع رودخانه های بهشت است: صحیح بخاری جلد 4 کتاب 52 حدیث 48 راوی ابو حریره.
  همه آیات و احادیث نقل شده فوق نشان می دهند که مفهوم بارگاه و آفیس خدا واقعی بوده و الله واقعا یک آفیس فیزیکی دارد هرچند که ما فکر کنیم که این خیلی مهمل است. پیغمبر بزرگوار باید به یک مشت بدوی جاهل و بیسواد به اسلام گرویده که پیرو او شده بودند تصویری ذهنی از خدا و آفیس او بدهد وگرنه آنها هیچوقت نظر محمد در مورد خدا را درک و قبول نمی کردند. دوباره آیات و احادیث ذکر شده را بخوانید. چه تصویری در مورد خدا از آنها می گیرید؟ آیا مانند تصاویرخدایان مونث و مذکر که در متون مذهبی هندو دیده اید- نیستند؟ آیا تصویر زنی را بیاد می آورید که در یک دست شمشیر و در دست دیگر ترازویی داشت؟ درست است. محمد این تصاویر در مورد خدا را از خدایان یونان عتیق و متون مذهبی هندو گرفت تا بتواند اولین پیروان خود را به وجود خدا قانع کند. این تنها راه جذب مرم به اسلام بود. در غیر اینصورت درک و هضم ایده یک خدای بی شکل و فورم و بی قیافه که قادر متعال و بسیار توانا هم باشد برای اعراب بی فرهنگ و بیسواد آن زمان بسیار دشوار می بود.

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  275 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  به نام خدا
  قبل از بحث از آفيس بايد بحث از فرمت صورت گيرد و در آن صورت آفيس معنا مي يابد چرا كه اگر فرمت خدا تبيين شود ؛ آفيس مبهم نيست !!!
  معناي حقيقي عرش را كسي نمي داند. عرش در لغت عرب به معناي تخت حكومت و پادشاهي است . در اين آيات عالم هستي را مملكت خدا دانسته شده و بلا تشبيه , خدا را به منزلهء پادشاهي كه بر مملكتي حكومت مي كند,تشبيه كرده است , چون از قديم در ذهن اين طور بود كه پادشاهان تخت پادشاهي دارند و بر آن تكيه مي زنند ودستور و فرمان صادر مي كنند و كارها را رتق و فتق مي كنند.
  در اين آيه نيز براي تقريب به ذهن حكومت و قدرت لا يزال الهي بر جهان را به اين تعبير آورده است :«ثم استوى على العرش ; بر عرش مستولى شد» .
  ازرسول گرامي اسلام (ص)هست : آسمان هاي هفت گانه و زمين هاي هفت گانه نسبت به كرسي مانند حلقه اي است كه دريك بيابان بزرگ افتاده و كرسي نزد عرش خدا به همين منزلت است .
  مرحوم علامه طباطبايي مي فرمايد: درباره اين گونه كلمات (عرش و كرسي ) چند قول است :
  1- عده اي مي گويند: درباره اين گونه الفاظ نبايد بحث كنيم و بحث درباره آن ها حرام است , چون بحث ازچيزهايي كه ماوراي ظواهر كتاب سنّت است , بدعت و حرام است .
  2- عده اي مي گويند بحث و كاوش و فكر در اين گونه كلمات اشكالي ندارد.

  اين گروه بر سه نظرند:
  • اين گونه كلمات (عرش و كرسي ) را بر معناي ظاهرشان حمل مي كنيم , مثلاً عرش چيزي است كه خلق شده ومانند تخت , پايه هايي دارد و بر آسمان هفتم نهاده شده و خداي متعال بر آن تكيه زده است , مانند پادشاهي كه برتخت پادشاهي تكيه مي زند. اينان را(مشبّه) مي گويند. كتاب و سنّت و عقل اين نظريه را باطل مي داند, چون خداوند متعال نه در مكاني است و نه تكيه بر چيزي مي زند.
  • عرش , فلك نهم است كه بر عالم جسماني محيط است كه در داخل آن كرسي قرار دارد كه به آن فلك هشتم مي گويند و در درون فلك هشتم , فلك هاي هفتگانه كه زحل و مشتري و مرّيخ و خورشيد و زهره و عطارد و قمر(ماه ) هستند, هر كدام به ترتيب بر ديگري احاطه دارند.اين نظريه مطابق با هيئت بطلميوس است , لكن ظاهر بسياري از آيات اين نظريه را نمي پسندد. ثانياً به پيشرفت علمي جديد اين نظريه را رد مي كند.
  • قول ديگر اين است كه اصلاً عرش و كرسي مصداق خارجي ندارد و آن چه در آيات(ثم استواى على العرش) يا(الرحمن على العرش استوى ) آمده , كنايه از استيلاي خداي متعال بر عالم خلق است , يا معناي استواي برعرش , شروع در تدبير عالم است , كما اين كه ملوك وقتي مي خواهند در امور كشور تدبير كنند, بر تخت پادشاهي مي نشينند و شروع به امر و نهي مي كنند. اين نظريه گرچه بد نيست , لكن منافات ندارد كه عرش يك حقيقت خارجي داشته باشد كه ما از آن به اين گونه امور تعبير مي كنيم . گرچه سلطنت و رياست و مالكيت و استيلا و پادشاهي وسيادت و ولايت و... امور اعتباري هستند, ولي مانعي ندارد كه همه حاكي از يك واقعيت خارجي باشد كه حقيقت آن براي ما روشن نباشد, ولي آن چيز, وهمي و اعتباري نباشد.
  خلاصه در عين اين كه(انّ اللّه على العرش استوى) تمثيل است , ولي حكايت از واقعيتي مي كند. پس ظاهرآيات قرآن دلالت مي كند كه عرش و كرسي حقيقتي از حقايق عالم است و مصداق خارجي دارد, امّا نه به آن معنا كه در ذهن ما مفهوم است . كما اين كه در آيه نور, زُجاجه و شجره زيتونه و زيتون و در جاهاي ديگر عرش و لوحِ كتاب همه حقايق واقعي و خارجي هستند و مصداق خارجي دارند, امّا نه بدان معناهايي كه ما در ذهنمان مي فهميم .
  ویرایش توسط معصومي : ۱۳۸۷/۰۵/۱۹ در ساعت ۱۸:۱۸

 4. #3
  بی خدا
  شروع کننده موضوع  حالا خوبه از متابهای تفسیری خودتون دلیل اوردم اونا رو هم قبول ندارید!!!!!!!!
  محل آفیس خدا کجاست؟ این سوال در صحیح بخاری پاسخ داده شده است. آفیس خدا بالای "فردوس" بلندترین نقطه آسمان قرار گرفته و منبع رودخانه های بهشت است: صحیح بخاری جلد 4 کتاب 52 حدیث 48 راوی ابو حریره.
  همه آیات و احادیث نقل شده فوق نشان می دهند که مفهوم بارگاه و آفیس خدا واقعی بوده و الله واقعا یک آفیس فیزیکی دارد هرچند که ما فکر کنیم که این خیلی مهمل است. پیغمبر بزرگوار باید به یک مشت بدوی جاهل و بیسواد به اسلام گرویده که پیرو او شده بودند تصویری ذهنی از خدا و آفیس او بدهد وگرنه آنها هیچوقت نظر محمد در مورد خدا را درک و قبول نمی کردند. دوباره آیات و احادیث ذکر شده را بخوانید. چه تصویری در مورد خدا از آنها می گیرید؟ آیا مانند تصاویرخدایان مونث و مذکر که در متون مذهبی هندو دیده اید- نیستند؟ آیا تصویر زنی را بیاد می آورید که در یک دست شمشیر و در دست دیگر ترازویی داشت؟ درست است. محمد این تصاویر در مورد خدا را از خدایان یونان عتیق و متون مذهبی هندو گرفت تا بتواند اولین پیروان خود را به وجود خدا قانع کند. این تنها راه جذب مرم به اسلام بود. در غیر اینصورت درک و هضم ایده یک خدای بی شکل و فورم و بی قیافه که قادر متعال و بسیار توانا هم باشد برای اعراب بی فرهنگ و بیسواد آن زمان بسیار دشوار می بود


 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  جهالت نسبت به مذهب اهل بیت!
  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  حالا خوبه از متابهای تفسیری خودتون دلیل اوردم اونا رو هم قبول ندارید!!!!!!!!
  محل آفیس خدا کجاست؟ این سوال در صحیح بخاری پاسخ داده شده است. آفیس خدا بالای "فردوس" بلندترین نقطه آسمان قرار گرفته و منبع رودخانه های بهشت است: صحیح بخاری جلد 4 کتاب 52 حدیث 48 راوی ابو حریره.
  همه آیات و احادیث نقل شده فوق نشان می دهند که مفهوم بارگاه و آفیس خدا واقعی بوده و الله واقعا یک آفیس فیزیکی دارد هرچند که ما فکر کنیم که این خیلی مهمل است. پیغمبر بزرگوار باید به یک مشت بدوی جاهل و بیسواد به اسلام گرویده که پیرو او شده بودند تصویری ذهنی از خدا و آفیس او بدهد وگرنه آنها هیچوقت نظر محمد در مورد خدا را درک و قبول نمی کردند. دوباره آیات و احادیث ذکر شده را بخوانید. چه تصویری در مورد خدا از آنها می گیرید؟ آیا مانند تصاویرخدایان مونث و مذکر که در متون مذهبی هندو دیده اید- نیستند؟ آیا تصویر زنی را بیاد می آورید که در یک دست شمشیر و در دست دیگر ترازویی داشت؟ درست است. محمد این تصاویر در مورد خدا را از خدایان یونان عتیق و متون مذهبی هندو گرفت تا بتواند اولین پیروان خود را به وجود خدا قانع کند. این تنها راه جذب مرم به اسلام بود. در غیر اینصورت درک و هضم ایده یک خدای بی شکل و فورم و بی قیافه که قادر متعال و بسیار توانا هم باشد برای اعراب بی فرهنگ و بیسواد آن زمان بسیار دشوار می بود
  جناب بی خدا ! وقتی می گویم حرف حرف خودت نیست ناراحت میشوی! ما کجا و بخاری و مسلم و دیگر صحیح نویسان اهل سنت کجا! مگر ما موافق شرح بخاری و یا دیگران هستیم! بخوانید پست بنده را در این باره http://www.askquran.ir/showthread.php?t=4069و خواهشا بعد از این سعی در سفسطه و انحراف نکنید ! ما پیرو مکتب اهل بیت هستیم و با دیگران کاری نداریم! ما فقط بعد از قرآن مجید به نهج البلاغه اعتقاد داریم و بس! در ضمن بدونین که ما اجازه سوء استفاده به شما در رابطه با اختلافاتمان با اهل سنت نداده و نخواهیم داد! پس بهتره بیشتر راجع به دین اسلام و مذاهب آن تحقیق و بررسی کنید.
  007

 6. تشکر


 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  آیا خدا دارای دفتر اجرایی (عرش یا بارگاه؟) است؟ آیا الله آفیس و میز کار و صندلی و دفتر تنظیم ملاقاتهایش را دارد که بتواند کار و بارش در زمین و آسمان را تنظیم و اداره کند؟ آفیس خدا کجاست؟ چطوری بنظر میاید؟ آیا خدا سکرترها و دستیاران شخصی دارد؟ آیا خدا چشم و گوش و دست دارد؟ آیا تلفن و فکس و کامپیوتر و اینترنت و وسایل ضروری دیگر که در آفیس هر مدیر کلی هست را دارد؟ نه! خدا به اینها احتیاج ندارد چون موجود زمینی ای آن بالا نیست که بتواند این وسایل را در آسمان برای خدا جور کند.
  شکی نیست که همه این سوالات احمقانه و کفرآمیر هستند. مگرنه؟ یک مسلمان خوب هرگز نباید این سوالات احمقانه را طرح کند. قرآن مقدس طرح چنین سوالاتی را نهی می کند و هیچ مسلمانی مجاز نیست چنین سوالاتی را طرح کند چون اگر این سوالات را بپرسی آخرش ایمانت را از دست می دهی و این بدترین جرمی است که می توان مرتکب شد. بنابراین حواست باشد!  دليل و مستندت را بياور. در كدام آيه قرآن آمده است كه يك مسلمان نبايد چنين سوالي را مطرح كند؟  بسیاری از صاحب نظران اسلامی (علمای دینی سنی) و ملاها اگر چنین سوالاتی از آنها بکنید شما را نهی و طرد خواهند کرد.
  اگر نهي و طرد مي كردند اين همه كتاب درباره صفات خدا و عرش و كرسي و ... نمي نوشتند.


  تفسیرهای متعددی از قرآن مجید سعی می کننند از این سوالات اجتناب کنند و بگویند که آفیس خدا عرفانی و سمبولیک و غیره و غیره است و این دید را به تو می دهند که بارگاه و آفیس خدا نه واقعی بلکه خیالی است. آنها شدیدا با این ایده که خدا وجودی فیزیکی دارد و دارای آفیس و وسایل کار است – مخالفت می کنند.

  مستند خودتان را بياوريد كه كدام تفسير اين گونه گفته است.


  آیا جوابهای ملاها درست است؟ برای یافتن حقیقت ماباید قرآن و حدیث را در جزئیات نگاه کنیم و ببینیم که این ملاها چطوری مردم را با تفسیرهای غلط خود گمراه می کنند. بیائید مروری در قرآن و کتاب حدیث صحیح بخاری بکنیم تا ببینیم بارگاه و آفیس الله چگونه است.
  قرآن و کتاب حدیث صحیح بخاری
  خدا واقعا آفیس دارد. آفیس خدا بسیار بزرگ و 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال کار می کند و هرگز از کار دست نمی کشد! خدا یک میز کار بزرگ دارد که به اندازه آسمان است.
  (سوره بقره آیه 225):
  "خدایی نیست جز خدای زنده و ابدی. هیچکس نمی تواند او را تسخیر و با به خواب بکشاند. هیچکس نمی تواند در معیت و حضور او باشد مگر خود خدا بخواهد. آفیس او در چهنه اسمان و زمین است و خدا اصلا در حفظ آنها احساس خستگی نمی کند چون اوبالاترین و عظیم ترین است. خد آسمانها را بدون هیگونه ستون و پایه ای در آن بالا نگاه داشته وآفیس خود را هم در آسمانها مستقر کرده و همه کارها را از آنجا اداره می کند و سرو سامان می دهد."
  البته خدا دارای ابزارهای ارتباط جمعی مانند فکس و تلفن و اینترنت و ماهواره نیست تا پیام هایش را بگیرد و بفرستد اما فرشتگان آسمانی را دارد!
  سوره رعد آیه 7:
  "خدا کسی است که آسمانها را بدون هیچگونه رکن و ستونی در آن بالا نگاه داشته و شما می توانید آنها را ببینید. او آفیس خود را مستقر کرده و خورشید و ماه را تابع قوانین خود کرده است! ماه و خورشید هر کدام برای مدت و دوره ای که برای آنها تعیین شده می چرخند. خدا کارهایش را منظما اداره می کند."
  سوره فرقان آیه 59:
  "آفیس خدا مقررات امنیتی سفت و سختی دارد. او در آفیس اش هر چیزی که در زمین اتفاق می افتد را می بیند. آفیس خدا در آسمانها مستقر است."
  ال حدید سوره 57 آیه 4:
  "خدا زمین و آسمانها و هر چه که بین آنهاست را در 6 روز خلق کرده و اتوریته خود را تحکیم نموده است. او که همه چیز را خلق کرده می داند چه چیزی وارد زمین شده و چه چیزی از آن خارج می شود و چه از آسمان پائین آمده و چه چیزی به آسمان می رود."
  ال مومن سوره 40 آیه 15:
  "خدا بارگاهی بالاتر از همه دارد. او خداوند است با فرمانش به بندگانی که خود می خواهد الهام می بخشد"
  آیا خدا سکرتر و دستیاران شخصی دارد؟
  سوره ال حقا (69) آیه 17: "و فرشتگان در اطراف او قرار دارند و 8 فرشته در آن روز در حضور و بارگاه خداوند هستند."
  آفیس خدا هم پا و هم بال و اضلاع دارد. موسی یک پا و یک طرف آن را نگاه می دارد. اگر باور نمی کنید در کتاب حدیث صحیح بخاری جلد 3 کتاب 41 حدیث 594 را که توسط "ابو حریره" نقل شده بخوانید.
  محل آفیس خدا کجاست؟ این سوال در صحیح بخاری پاسخ داده شده است. آفیس خدا بالای "فردوس" بلندترین نقطه آسمان قرار گرفته و منبع رودخانه های بهشت است: صحیح بخاری جلد 4 کتاب 52 حدیث 48 راوی ابو حریره.
  همه آیات و احادیث نقل شده فوق نشان می دهند که مفهوم بارگاه و آفیس خدا واقعی بوده و الله واقعا یک آفیس فیزیکی دارد هرچند که ما فکر کنیم که این خیلی مهمل است. پیغمبر بزرگوار باید به یک مشت بدوی جاهل و بیسواد به اسلام گرویده که پیرو او شده بودند تصویری ذهنی از خدا و آفیس او بدهد وگرنه آنها هیچوقت نظر محمد در مورد خدا را درک و قبول نمی کردند. دوباره آیات و احادیث ذکر شده را بخوانید. چه تصویری در مورد خدا از آنها می گیرید؟ آیا مانند تصاویرخدایان مونث و مذکر که در متون مذهبی هندو دیده اید- نیستند؟ آیا تصویر زنی را بیاد می آورید که در یک دست شمشیر و در دست دیگر ترازویی داشت؟ درست است. محمد این تصاویر در مورد خدا را از خدایان یونان عتیق و متون مذهبی هندو گرفت تا بتواند اولین پیروان خود را به وجود خدا قانع کند. این تنها راه جذب مرم به اسلام بود. در غیر اینصورت درک و هضم ایده یک خدای بی شکل و فورم و بی قیافه که قادر متعال و بسیار توانا هم باشد برای اعراب بی فرهنگ و بیسواد آن زمان بسیار دشوار می بود.
  اين همان ايرادهايي است كه بر احاديث ضعيف صحيح بخاري در گفتگوي با اهل سنت مي گيريم. هذه بضاعتنا ردت الينا. سوال هايي را كه ما از آن ها مي پرسيم را آمده ايد از ما مي پرسيد؟
  لطفا ابتدا دانش حديث شناسي را بياموزيد،‌بعد پيش از اين كه دهانتان را باز كنيد براي گفتن يا قلم به دست بگيريد براي نوشتن ، چشمتان را باز كنيد براي ديدن و فهميدن. ببينيد با چه كسي داريد سخن مي گوييد شيعه است ، سني است ، مسيحي است ، بعد مطلب خود را با توجه به مخاطب مطرح كنيد.


 8. تشکرها 3


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  275 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  همانطور كه در ابتداي عرايضم گفتم وقتي شما به جاي اثبات خدا وفهم فرمت باري تعالي به امور فرعي مي پردازيد كه مقدمه فهم آنها شناخت خدا مي باشد لذا جز ابهام حاصلي براي شما نخواهد داشت و همانطور كه پاسخ داده شد سه نظريه ارائه شده و اينكه شما فرمودي نهي از بحث در اين امور شده برخي( اهل سنت) گفته اند نه همه لطفا در نقل مطالب دقت كنيد و استنادات خود را از شيعه بياوريد!
  ویرایش توسط معصومي : ۱۳۸۷/۰۵/۱۹ در ساعت ۱۸:۲۱

 10. تشکر


 11. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  982
  مورد تشکر
  768 پست
  حضور
  8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  به ترتیب!
  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  بابا با خودتون هم مشکل دارید من دلیل از مسلمان ها اوردم میخاید از مسیحیت بیارم بس کن تا نمیتوئنی جواب بدید حرفای بی ارزش میزنید شما مطلب ر وجواب بده دنبال از کجا اومدنش نباش
  جناب بی خدا! مثل اینکه جواب بچه باحال رو نخوندی ! گفتم که عجله نکن و بر اعصابت مسلط باش تا نتیجه بگیری!
  007

 12. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  بابا با خودتون هم مشکل دارید من دلیل از مسلمان ها اوردم میخاید از مسیحیت بیارم بس کن تا نمیتوئنی جواب بدید حرفای بی ارزش میزنید شما مطلب ر وجواب بده دنبال از کجا اومدنش نباش

  شما كه نه به سوالي كه پرسيده اي توجه مي كني و نه به جوابي كه داده مي شود . بنا بر اين قضاوت را مي گذارم با خوانندگان .

 13. تشکرها 3


 14. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  711
  مورد تشکر
  1,437 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  چه جواب قانع کننده و کوبنده ای خندم میگیره :labkhand:

  إِنَّ الَّذِينَ أَجْرَمُوا كَانُوا مِنَ الَّذِينَ آمَنُوا يَضْحَكُونَ

  بدکاران (در دنیا) پیوسته به مؤمنان می‌خندیدند،


  فَالْيَوْمَ الَّذِينَ آمَنُوا مِنَ الْكُفَّارِ يَضْحَكُونَ

  ولی امروز مؤمنان به کفار می‌خندند،

 15. تشکرها 2


 16. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  1,251
  مورد تشکر
  2,255 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  10  نقل قول نوشته اصلی توسط بی خدا نمایش پست
  باز از کتاب دروغینتون مطلب اوردید 100 بار گفم این دروغاتو ن ر وبرا خودتون نگه دارید بد کاران حتما ما بد کاریم و شما خوبکاران خداتون دروغینه میخاید حرفاش ارزش داشته باشه
  جناب بی خدا ، شما که دم ار منطق می زنی .....
  بگو ببینم آیا شده ،در زندگیت تصمیم به کاری بگیری ولی موفق به اون کار نشی ؟
  مطمئنا این اتفاق در زندگی همه افتاده....حالا می شه بگی برای چی نتوانستی همان کاری رو که می خواستی انجام بدی؟
  چرا آدما نمی توانند همیشه هر تصمیمی که می گیرند عملیش کنند...؟؟؟
  زخون هر شهيدي لاله اي رست** مبادا روي لاله پا گذاريم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود