جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعوت از امام زمان در عروسی

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

دعوت از امام زمان در عروسی

آیا شده از آقا امام زمان در عروسی ها و جشن هایمون دعوت کنیم؟

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

دعوت از  امام زمان  در  عروسی

کارشناس بحث: استاد اویس

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ در ساعت ۱۴:۲۱

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و ادب خدمت دوست گرامی جناب کیمیای محبت
    سوال شما ناخود آگاه این بیت شعر را به ذهن من آورد که:
    آئینه شو جمال پری طلعتان طلب
    جاروب كن تو خانه سپس ميهمان طلب
    بدیهی است رسم ادب آن است که هر مجلسی به فراخور حال و جایگاه میهمان آماده سازی شود. اگر قرار است مجلسی شایستگی قدوم مبارک حضرت بقیه الله الاعظم واقع شود قبل از هر چیز باید زمینه هر گناهی را در آنجا منتفی ساخت و از اسراف و زیاده روی پرهیز نمود.
    آری بسا دیدگان پاک حضرت صاحب الزمان را بر مجالس ما نظرى باشد اما چون از طهارت لازم برخوردار نیستیم از آن نظر سودی نبریم. امام علی علیه السلام فرمود:
    «قُلُوبُ العِبادِ الطّاهِره مَواضِع نَظَر اللّه‏ سُبحانَهُ فَمَن طَهَّر قلبَهُ نَظَر اللّه‏ اِلَيه».

دلهاى پاك بندگان جايگاه نظر خداوند تعالى است پس هرآنكس كه قلبش طاهر باشد نظر خدا بر اوست.
    و این دستور العمل حضرت امیر علیه السلام را فراموش مکن که فرمود: «ان کنتم لا محالة من المتطهرین، فتطهروا من دنس العیوب و الذنوب؛ یعنی اگر به ناچار، در پی پاک شدن هستید، پس از آلودگی عیب ها و گناه ها پاک شوید» که فقط در این صورت است که شایستگی دعوت و زیارت ائمه معصومین علیهم السلام را در مجالسمان خواهیم داشت.

ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۲/۱۰/۱۹ در ساعت ۱۹:۳۸
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

آیا امکان دارد از قطب عالم امکان برای عروسی یا جشن م دعوت کنم ؟
    سوال چرا فقط در غم گرفتاری ماتم سراغ اهلبیت میرویم؟؟
    آیا در جشون نباید اسمی از اهلبیت بمیان بیاد؟
    اسمی از خدا-آوای قرآن- اهمیت نماز-و ...
    همه اینا به جشن ما کمک میکنه
    برای زندگی برکات ارمغان میاره

(و هنگامى که در دريا ناراحتى به شما برسد، جز او، تمام کسانى را که (براى حل مشکلات خود) مى‏خوانيد، فراموش مى‏کنيد؛ اما هنگامى که شما را به خشکى نجات دهد، روى مى‏گردانيد؛ و انسان، بسيار ناسپاس است!)ایه 67 سوره اسرا
    چرا خدا ی حکیم-فرشتگان- صالحان - شهدا و ... که خدای عزیز در قرآن میفرماید به اینان نعمت داده را در تمام کارهایمان شریک نسازیم؟؟؟

نوشته
    584
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    15 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بااجازه

شهیدی که حضرت فاطمه س برای جشن عروسیش آمده بود

هر وقت که مادر برای سرو سامان دادن پسرش نقشه ای می کشید و او را در خلوتی به کنار می کشید می شنید که مصطفی می گوید :بچه های مردم تکه پاره شدن ،افتادن گوشه کنار بیابون ها ،اون وقت شما می گین کارهاتو ول کن بیا زن بگیر ! با همه این اوصاف شنیده بود. امام (ره ) گفته اند با همسرهای شهدا ازدواج کنید .مادر هم که دست بردار نبود و تو گوشش می خواند که وقت زن گرفتنت شده .بالاخره راضی شد و مادر و خواهرش را فرستاد بروند خواستگاری. بهشان نگفته بود که این خانم همسرشهید است .ایشان همه خواستگارها را رد می کرد ، مصطفی را هم رد کرد. مصطفی پیغام فرستاد امام (ره ) گفتن : «با همسرهای شهدا ازدواج کنید » باز هم قبول نکرد او می خواست تا مراسم سال همسر شهیدش صبرکند .دوباره مصطفی پیغام فرستاد که شما سید هستید می خواهم داماد حضرت زهرا (س) باشم . دیگر نتوانست حرفی بزند . جوابش مثبت بود .
    امام خطبه عقدشان را خواند.مصطفی گفت : «آقا ما را نصیحت کنید » امام (ره) به عروس نگاهی کرد و گفت.« از خدا می خواهم که به شما صبر بدهد. »
    یک کارت برای امام رضا (ع) ، مشهد ، یک کارت برای امام زمان (عج )،مسجد جمکران ، یک کارت برای حضرت معصومه (س) ،قم .این یکی را خودش برده بود انداخته بود توی ضریح . «چرا دعوت شما را رد کنیم ؟ چرا به عروسی شما نیاییم ؟ کی بهتر از شما ؟ ببین همه آمدیم . شما عزیز ماهستی . » حضرت زهرا (س) آمده بود به خوابش درست قبل از عروسی و این ها را گفته بود .دیگر تا صبح نخوابید نماز می خواند ، دعا می کرد ، گریه می کرد . می گفت من شهید می شوم . دوستش گفته بود این همه گریه و زاری می کنی،می گی می خوام شهید شم دیگه زن گرفتنت چیه ؟ جواب داد : « خانمم سیده .می خوام اون دنیا به حضرت زهرا (س) محرم باشم . شاید به صورتم نگاه کنه !»
    شب عروسی بلند شد به سخنرانی و گفت : « امشب عروسی من نیست . عروسی من وقیته که توی خون خودم غلت بزنم » تازه سه روز ار عروسی اش گذشته بود که دست زنش را گذاشت تو دست مادر ، سرش را انداخت پایین و گفت دلم می خواهد دختر خوبی برای مادرم باشی بعد هم آرام و بی صدا رفت منطقه . بدون عمامه،بدون سمت ، مثل یک بیسجی ، اول ستون راهی عملیات شد. عملیات والفجر ۲ درمنطقه حاج عمران و تپه های شهید برهانی شروع شده بود. بعد از مدتی نیروها از هر طرف محاصره شدند. حاج آقا ردانی زیرلب قرآن می خواند و دشمن بالای تپه را بسته بود به رگبار . دستورعقب نشینی صادر می شود اما او همچنان مقاومت می کند. تا اینکه گلوله ای از پشت سر به جمجمه اش اصابت می کند .آرامشی زیبا وجودش و زخم های کهنه میدان نبردش را التیام می دهد . اودیگر به آرزویش رسیده است . هق هق گریه می کرد ؛نفسش بالا نمی آمد . تا آن روز بچه ها حاج حسین را آن طورندیده بودندو همه می دانستند که سینه مصطفی ردانی پور ، مأمنی بوده برای دلتنگی های حاج حسین. زمانی که قلب حسین از آماج تیرهجران یاران و دوستان شهیدش فشرده می شد،تنها آغوش مصطفی می توانست آرام بخش لحظه های سرد و سنگینش باشد. آن شب همه گریه می کردند بچه ها یاد شب هایی افتاده بودند که مصطفی برایشان دعا می خواند . هرکسی یک گوشه ای را گیر آورده بود، برایش زیارت عاشورا یا دعای توسل می خواند . حاج حسین بچه ها را فرستاد بروند جنازه ها را بیاورند. سری اول صد و پانزده شهید آوردند ، مصطفی نبود . فردا صبح بیست و پنچ شهید دیگرآوردند ، بازهم نبود. منطقه دست عراقی ها بود . چند بار دیگر هم عملیات شد اما از او خبری نشد .جنگ هم که تمام شد .دوستانش رفتند و دنبالش روی تپه های برهانی ،توی همان شیار .همه جای تپه را گشتند . نبود! سه نفر همراهش را پیدا کردند اما ازخودش خبری نشد. مصطفی برنگشت که نگشت . منبع:نشریه فکه،شماره۷۵
    ما تا ظهور ایستاده ایم
    اللهم عجل لولیک الفرج

هرگز کاری را که در زندگی واقعی انجام نمی‌دین، در اینترنت هم انجام ندین. گاهی به گــناه به اندازه یک کلیک فاصله داریم
    فضـــای مجـــازی هم محضــــر خداست...
    در روز حســـاب تمام این سایتا، کلیک ها، یاهو مسنجرا، آی دیها
    چت روما به حرف میان و گواهی می دن به کارامـون.
    نکنه که شرمنده شـــیم

امـــان از لحظه غفلت که خدا شاهد است و بس
    گـاهــــی روی مانیتور کامپیوتـــر بچسبانیم
    ورود شیطان ممـــنوع....

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش:
    آیا می توان از آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در عروسی ها و جشن هایمان دعوت کنیم؟

پاسخ:
    سوال شما ناخود آگاه این بیت شعر را به ذهن من آورد که:
    آئینه شو جمال پری طلعتان طلب
    جاروب كن تو خانه سپس ميهمان طلب.
    بدیهی است رسم ادب آن است که هر مجلسی به فراخور حال و جایگاه میهمان آماده سازی شود. اگر قرار است مجلسی شایستگی قدوم مبارک حضرت بقیه الله الاعظم واقع شود قبل از هر چیز باید زمینه هر گناهی را در آنجا منتفی ساخت و از اسراف و زیاده روی پرهیز نمود.
    آری بسا دیدگان پاک حضرت صاحب الزمان را بر مجالس ما نظرى باشد اما چون از طهارت لازم برخوردار نیستیم از آن نظر سودی نبریم. امام علی (علیه السلام) فرمود: «قُلُوبُ العِبادِ الطّاهِره مَواضِع نَظَر اللّه‏ سُبحانَهُ فَمَن طَهَّر قلبَهُ نَظَر اللّه‏ اِلَيه»؛ دل هاى پاك بندگان جايگاه نظر خداوند تعالى است پس هر آن كس كه قلبش طاهر باشد نظر خدا بر اوست.(1)

و این دستور العمل حضرت امیر (علیه السلام) را فراموش مکن که فرمود: «ان کنتم لا محالة من المتطهرین، فتطهروا من دنس العیوب و الذنوب»؛ یعنی اگر به ناچار، در پی پاک شدن هستید، پس از آلودگی عیب ها و گناه ها پاک شوید.(2) که فقط در این صورت است که شایستگی دعوت و زیارت ائمه معصومین (علیهم السلام) را در مجالسمان خواهیم داشت.

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۰۶/۰۳ در ساعت ۰۹:۱۷ دلیل: همکار ویراستار تدوین
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری