صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟

نوشته
    367
    صلوات
    60
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    20 روز 21 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    114
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش نظرتون درباره نوع ادامه تحصیل بانوان(حوزوی یا دانشگاهی)چیه؟

سلام

من تصمیم گرفتم که مجددا ادامه تحصیل بدهم انهم در یکی از رشته هایی که کنکور برای ان سد خیلی بزرگی محسوب میشود و صد البته تحقیق کرده ام ، مشورت کرده ام ، اینده کاری و درامدی دارد ، در این حرفه اشنا زیاد دارم که حتی ممکن است در دوران دانشجویی به صورت کاراموز یا نیمه وقت استخدام غیر رسمی شوم با حقوق ، تا حدودی از نظر مالی ساپورت خواهم شد ، تحصیل در این رشته حدود 6الی 8 سال به طول بینجامد که اگر قسمت شد و ازدواج کردم ممکن است تا بعد از ازدواجم هم طول بکشد . مسیله دیگر این است که شرایط خاصی دارم که این شرایط بیشتر مرا به سمت این رشته میکشاند و این شرایط هم تاثیر داشته برای انتخاب این مسیر ......
    خوب این تا اینجا ....

مسیله بعدی هم این است بنده به دروس دینی هم علاقه مندم .... خانواده ام با حوزه میانه خوبی ندارند(مگر با اصرار خودم روبرو شوند) .ولی تحصیل دانشگاهی علوم دینی را بهتر از حوزه می پذیرند .انهم به خاطر نداشتن اینده کاری میدانم مخالفت میکنند ...

البته بنده الان شاغلم و سعی میکنم از لحاظ شرعی حد و حدود را رعایت کنم . چه به لحاظ ظاهری چه به لحاظ باطنی ...و مطلب اخر ارتباط زیاد با نامحرم را اصلا مناسب نمیدانم انوقت میترسم بعد از ورود به همان شغل که در بالا گفتم این قضیه برایم مشکل ساز شود .....

سوالم این است : به نظر شما برای یک خانم درس دین خواندن بهتر است یا تحصیلات دانشگاهی داشتن و بعد از ان ورود به اجتماع ...
    کدام یک بهتر در اولویت بالاتر است ... یا اینکه برود کارهای هنری و اموزشی یاد بگیرد و انها را به عنوان حرفه ادامه دهد مثل خیاطی یا ارایشگری ووووو.....

ممنونم
    ویرایش توسط صدیقه طاهره : ۱۳۹۲/۱۰/۲۳ در ساعت ۱۴:۰۱
    امان از لحظه غفلت که شاهدم هستی

این جهان کوه‌است و فعل ما نـــدا

باز گردد ایـــــن نـــداها را صــدا

2.  

نوشته
    386
    حضور
    6 روز 11 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به شما دوست عزیز وقبل از هر چیز امیدوارم در هر کاری که انجام میدید موفق باشید.
    من خودم به شخصه کمی سنتی فکر میکنم و کلا با کار کردن خانم ها بیرون از خونه موافق نیستم.
    معتقدم زن برای خانه وآرامش آفریده شده واین مسئله با کار بیرون از خونه ومشغله های همراه خودش مغایرت داره.ولی این رو مغایر با دانش زن نمیدونم اتفاقا به نظرم باید خانم ها از دانش وسواد زیادی برخوردار باشن تا در دنیای کنونی بی خبر از همه جا فقط مشغول خانه داری نشن وبه عبارت عامیانه تو سری خور نشن.داشتن علم فقط ملزم به کار کردن در جامعه نیست.
    به نظر من زن باید از درجاتی که در شان یک زن هست استفاده کنه،نه ابزاری برای جامعه یا حتی برای خانه.

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

با سلام و احترام
    تحصیل بشرط علم خوبست و پایدار ولی بشرط مدرک و اشتغال روزی تمام میشود.(دنیا در گذر و تموم شدنیه ولی اخرت پیش رو و ماندگار)
    دلسوزترین کس نسبت به شما خودتون هستید لذا بهترین تصمیم با شماست .
    در پناه امام زمان موفق باشید.

ویرایش توسط کیمیای محبت : ۱۳۹۲/۱۰/۱۵ در ساعت ۱۵:۱۶

نوشته
    192
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3

خجالت به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟

پا
    نقل قول نوشته اصلی توسط راهیان عشق نمایش پست
    جناب soa اگه کسی فرده مومنی میخواد بااعتقادات کامل یکی ازجاهایی ک میتونه چنین موردی پیداکنه حوزس -نمیگیم دیگه هرکی حوزه ایه دیگه تمومه بهترازینا پیدا نمیشه اما خب تاحدودی میشه-الان خوده من چندمورد سراغ دارم فقط از نظره من نه ازنظره خیلیا خیلی دخترای خوبین وبالعکس از پسرای حوزوی اماخب بعضیام لنگ میزنن درن کار مثله خیلیا و حرفتون درسته اما حوزه افراده بااعتقادین ونسبت ب دانشگاه-فرد میتونه افراده بااعتقادی انتخاب کنه.................
    سلام من این که بچه های حوزه خوب اند قبول دارم اما این باعث نمیشه که بگم بچه دانشجوها بداند
    برای خودم اقوام نظر کردن که حوزه قبول نشم

البته دانشگاهی که قبول شدم هم کم از حوزه نبود ما ها کنار درس باهم درباره مراجع و نظرات مختلفشون صحبت میکردیم
    البته این هم درباه دختر وپسر دانشگاه صادق است
    بچه های خوبی بودن انشا الله که همشون در پناه خدا زندگی خوبی شروع کرده باشند و {خوبی اونایی که مثل من ازدواج نکردن ازدواج کنند }آغاز زندگی خوب براشون باشه
    این با اطمینان میگم

یه مورد دیگه بهتر کمتر کنیم انتظاراتمون را
    کمی از زیبا پرستیدن کمی ازمهریه کمی ازجهاز و کمی از خانه کمی ازماشین صفر مدل روزآلمان نه ایران خودرو یا سایپا.....................تا به آخر
    باکم وکسر ها هم پدر ومادر ها زندگی کردند وآدمهای معمولی و شاید بهتر باشد بگویم خیلیهایشان آدم های خیلی خوبی را بار آوردرند

معذورم که با حرفهایم خسته ات کردم

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

پا
    به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟ نوشته اصلی توسط راهیان عشق به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟
    جناب soa اگه کسی فرده مومنی میخواد بااعتقادات کامل یکی ازجاهایی ک میتونه چنین موردی پیداکنه حوزس -نمیگیم دیگه هرکی حوزه ایه دیگه تمومه بهترازینا پیدا نمیشه اما خب تاحدودی میشه-الان خوده من چندمورد سراغ دارم فقط از نظره من نه ازنظره خیلیا خیلی دخترای خوبین وبالعکس از پسرای حوزوی اماخب بعضیام لنگ میزنن درن کار مثله خیلیا و حرفتون درسته اما حوزه افراده بااعتقادین ونسبت ب دانشگاه-فرد میتونه افراده بااعتقادی انتخاب کنه.................

سلام من این که بچه های حوزه خوب اند قبول دارم اما این باعث نمیشه که بگم بچه دانشجوها بداند
    برای خودم اقوام نظر کردن که حوزه قبول نشم به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟

البته دانشگاهی که قبول شدم هم کم از حوزه نبود ما ها کنار درس باهم درباره مراجع و نظرات مختلفشون صحبت میکردیم
    البته این هم درباه دختر وپسر دانشگاه صادق است
    بچه های خوبی بودن انشا الله که همشون در پناه خدا زندگی خوبی شروع کرده باشند و {خوبی اونایی که مثل من ازدواج نکردن ازدواج کنند }آغاز زندگی خوب براشون باشه
    این با اطمینان میگم

یه مورد دیگه بهتر کمتر کنیم انتظاراتمون را
    کمی از زیبا پرستیدن کمی ازمهریه کمی ازجهاز و کمی از خانه کمی ازماشین صفر مدل روزآلمان نه ایران خودرو یا سایپا.....................تا به آخر به نظر شما برای یک خانم تحصیلات دینی بهتره یا کلاسیک و دانشگاهی ؟
    باکم وکسر ها هم پدر ومادر ها زندگی کردند وآدمهای معمولی و شاید بهتر باشد بگویم خیلیهایشان آدم های خیلی خوبی را بار آوردرند

معذورم که با حرفهایم خسته ات کردم

نوشته
    365
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

هر چیزی که استعدادشو خدا بهش داده و خودشم علاقه داره
    زن و مرد نداره!!!

═════════ ೋღ❤ღೋ ═════════

عزیزترین!

به من فرقان عطا کن
    تا در آن دم که به تمنای رضای تو گام برمیدارم
    سراب ها از تو دورم نسازند

═════════ ೋღ❤ღೋ ═════════

نوشته
    40
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    20 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من اگر یک خانم ذاتا فرد سالم وخوبی باشد ،حوزه و دانشگاه فرقی به حالش نمیکند چه بسیارند حوزوی هایی که از خیلی از دانشگاهیان بدترندودانشگاهیانی که از حوزوی ها بدترند
    این برمیگردد به اینکه ایا یک خانم ذات خود را سالم حفظ کرده یا نه؟؟؟؟
    معبودم....

آنقدر بر کشتی عشقت نشینم همچو نوح
    یا به ساحل میرسم یا غرق دریا میشوم

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

سلام
    مهم نیست چی می خونیم مهم اینه که برای کی می خونیم؟

کاش تا خیمه سبزت برسد فریادم
    من از آن روز که در بند توأم آزادم.

نوشته
    1,639
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    2

به نظر من که تحصیلات دانشگاهیتو ادامه بده با توجه به اینکه اشنا داری به نظرم اولویته در کنار اون هم میتونی در دانشگاهای مجازی که کم هم نیستن دروس حوزوی بخونی
    یعنی هر دو رو داشته باشی

من در اين تاريکي پي چيزي هستم
    پي نوري شايد ,...لبخندي
    و براي همه ي شما ارزو مندم
    خوب بودن خوب ديدن خوب ماندن را
    دم ز راه و رسم سلمان مي زنيم
    لاف اسلام و مسلمان مي زنيم
    کاشکي از نسل سلمان مي شديم
    لحظه اي- يک دم- مسلمان مي شديم

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

بنظرمن هم تحصیلات دینی -هم دانشگاهی درکنارهم رو هرخانمی درصورت امکان باید داشته باشه-البته درکنار این ها باید دربعضی چیزا ی دستی ببره.............

درکل همه چی روباهم داشته باشه دیگه........................
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری