جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استاد محمود امجد

نوشته
    1,145
    حضور
    4 روز 15 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    32
    آپلود
    0
    گالری
    18

استاد محمود امجد

استاد محمود امجد:

قلب انسان از عالم بزرگتر است
    حسینی باید مبارز با ظلم باشد با ظلم و ستم سرسازگاری نداشته باشد

اختلال نظام عقلاً و شرعاً حرام است

بهترین وسیله برای تقرب به خدا صلوات با عشق است

استاد محمود امجد
    ·

آقا این مثنوی که اینقدر فحش می دهند هرمصراعش یک آیه قرآن می باشد توهین کردن به بزرگان ادب و علم خوب نیست .

· امام زمان(عج) از روضه خوشش می آید.

· یک فردی کتاب ها نوشته بود آمده بود از من پرسید عرفان چیست؟ گفتم استغفرالله الحمدلله . گفت : همین؟ گفتم بله .آقا سیروسلوک است همین دوکلمه . با همین دو کلمه به همه جا می توان رسید.

· یکی می گوید سینه می زنی نماز صبحت قضا می شه برو تو جهنمی هستی این غلطه یکی هم می گوید برو یک یاعلی یا مولی بگو همه چیز درست می شود این هم غلطه.

· آقای مطهری گفته کسی بهتر از مولوی نگفته در وصف حضرت علی که تو ترازوی احدخو بوده ای.

· آقای بهاء الدینی به آقای بهجت گفته بود شما جلوه کنید.

· هرطور آدم باشد خدا هم همانطور است (با آدم) باور کنید.

· عزاداری اینست که آدم بیاید بگوید بسم الله بشود سلام.

· اول دعا بعد دوا .... دعا می کنیم که دوا اثر کند.

· در عبادت اگر انسان خودش را چیزی نداند خوب است هرچه متکبرتر شود بدبخت تر است.

· یک نفر قبل از انقلاب از تهران تا قم در اتوبوس کنارم از مضرات سیگار گفت ، نزدیک قم سیگار را روشن کرد یعنی همش کشک است عالم بی عمل دزد است.

· حسینی باید مبارز با ظلم باشد با ظلم و ستم سرسازگاری نداشته باشد.

· معتقدم هرکس ارتباط معنوی با حضرت زهرا(س) داشته باشد یک ارتباط تکوینی هم با ایشان دارد.

· به اندازه موضوعات ما احکام داریم.

· صدو ده تا رادیو علیه امام حرف می زد ولی خدا با امام بود ان الله مع المتقین آنوقت اینطور دقیقه نود حق پیروز می شود.

· موحّد زهد فی الدنیا دارد غیرموحّد می گوید این نه فلان نه.

· باید از خدایی استعفاء بدهیم ما خدا نیستیم بشریم سراپانیازیم من اگر داد بزنم سربچه ام که ساکت شو می خواهم مطالعه کنم من فرعونم دیگر.

· عقلاً حفظ نظام اوجب واجبات است حفظ نظام یعنی اختلال نکنیم اختلال نظام عقلاً و شرعاً حرام است اما نقد باید باشد و این حفظ نظام است. اختلال حرام است نقد واجب است. امربه معروف و نهی از منکر تقویت نظام است تضعیف نظام نیست.

· حاجتی دارید از این مرد بخواهید(امامزاده صالح) . به نظر من ابوالفضل ایران است( ایشان).

· نکته اینست که خدا هست زمین و زمان هم می گویند خدا هست همه چیز می گویند خدا هست اما عمل ما می گوید خدا نیست ببینیم در عمل ما با ماتریالیست ها چه فرقی داریم به اسباب و اصل اسباب (خدا) چقدر اتکا داریم به اسباب بیش از خدا اتکا داریم این شرک است.

· از آقای بهجت نقل شده است که فرموده اند: بهترین وسیله برای تقرب به خدا صلوات با عشق است.

· سوره حمد یعنی همه کمالات مال خداست از خدا کمال بخواه.

· ما چهارنفر بکّاء (بسیار گریه کننده ) داریم یکی امام سجاد(ع) است که 35 سال بعد از عاشورا گریه کرد یکی هم حضرت زاهرای 18 ساله بودند که بلند بلند گریه می کردند.

· سوره واقعه یعنی مردم سه دسته اند: یک عده مخلصان ائمه هستند که بهشت آفرینند ، عده ای مخلصان متوسط اند که بهشتی اند ، عده ای هم مخالفان آنها هستند که جهنمی اند.

· 124 هزار پیامبر آمده اند آدم گمان هم نمی کند که آخرتی هست؟ حتی گمان هم برای رستگاری کافی است زیرا باعث پرهیز می شود.

· تفکر است که انسان را جلو می برد کسی که زیاد حرف بزند نمی تواند تفکر کند.تفکر در خودش ، در موجودات و در صفات خدا.

· لم یلد و لم یولد یعنی خدا مرکب نیست.

· سیاست مداری عین دیانت است ولی سیاست بازی یعنی دغل.

· قرآن کتاب هدایت است کتاب زنده شدن است.

· ما فقط یک وظیفه داریم کار بد نکنیم و امید به خدا داشته باشیم.

· فاضل اردکانی با فحش آدم می ساخته است .آقای بهجت می گفت که ایشان یک فحش می داد یا یک کلمه می گفت به طرف ، طرف می رفت و آدم می شد.آقای بهجت می گفت من می دانم چه می گفت ما اگر بگوییم امت آدم می شود ولی مجوز نداریم .چرا مجوز ندارد؟ این مساله است چون من قابلیت ندارم که بگویم.

· تو باید تابع باشی ، باید شاگرد خوبی باشی تا بعداً بشوی استاد خوب.

· ایشان(آقای بهجت) می گفت به دانسته هایتان عمل کنید ، من اگر به یک هزارم دانسته هایم عمل کنم آدم می شوم همه چیز حل است آن وقت این کثافات از قلب برود بیرون .
    قلب انسان از عالم بزرگتر است . دیو چو بیرون رود فرشته درآید.

اللهم ارزقنا حلاوت ذکرک و لقائک و الحضور عندک
    بمعرفة حججک سیما معرفة حجتک حجة ابن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه
    و معرفة اولیائک سیما معرفة ولیک نجم الدّین

حسن حسن زاده آملی

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری