صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2

  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی) جنایات تکفیری‌ها از زمان آفرینش آدم تا امروز نظیر نداشته است/ شیعه تنها عظمت اسلام را می خواهد

  شیعه سال‌ها در عراق حکومت کرده، لبنان را حفظ کرده و توانسته رژیم اشغالگر قدس را شکست دهد و اکنون در ایران حکومت قوی و مقتدر بوجود آورده است و همین امر، باعث ترس دشمنان می‌شود.

  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی) در آستانه برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی حجت الاسلام والمسلمین "محسن اراکی"، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضرت آیت الله العظمی "ناصر مکارم شیرازی" دیدار کرد.

  حضرت آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار که در مدرسه امام سجاد(ع) قم برگزار شد ،با اشاره به هفته وحدت اسلامی گفتند: خداوند متعال در قرآن کریم به مسئله وحدت اشاره کرده و هرگونه اختلاف را همانند صاعقه و زلزله‌ای شمرده است که همه جا را ویران می‌کند. .
  ایشان در ادامه گفتند: قرآن کریم در جایی اختلاف را به منزله شرک دانسته و بیان می‌کند که تفرقه در دین همانند شرک است.
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه اهانت به دیگران جایز نیست، افزودند: انها نباید به مقدسات ما اهانت کنند و ما هم به مقدسات آنهااهانت نکنیم، هرچند که امروز خلاف این در برخی سایت‌ها به چشم می‌خورد.
  استاد عالی رتیه سطوح عالی حوزه با بیان اینکه شیعه با هیچ کس سر جنگ ندارد و تنها عظمت اسلام را می‌خواهد، گفتند: این مطلب باید در خبر رسانی‌هایمان روشن و برجسته شود.
  ایشان تصریح کردند : تمام مسلمانان باید دست به دست هم دهند و وهابیت تکفیری را از خود دور کنند، چرا که آن‌ها از حوزه اسلام خارج شده‌اند و جنایاتی که تکفیری‌ها انجام می‌دهند از زمان آفرینش آدم تا امروز نظیر نداشته است.
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه وهابیت تکفیری هرکجا پا گذاشته، کشتار و خونریزی به راه انداخته است، افزودند: وهابیت تکفیری ابزاری است برای دشمنان و مسلمانان باید وهابیت تکفیری را از خود دور کنند.
  ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نفوذ و اقتدار شیعه و وحشت دشمنان از آن اظهار داشتند: شیعه سال‌ها در عراق حکومت کرده، لبنان را حفظ کرده و توانسته رژیم اشغالگر قدس را شکست دهد و اکنون در ایران حکومت قوی و مقتدر بوجود آورده است و همین امر، باعث ترس دشمنان می‌شود.
  ............


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  راز سکوت آمريکايي‌ها در برابر حمايت عربستان از تروريسم راشاتودي بررسي کرد

  بزرگنمایی : سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی) سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  خبرگزاري آريا-آمريکا از سويي اعلام مي کند مصمم به مبارزه با تروريسم در جهان و حل و فصل مسأله سوريه از طريق ديپلماسي است، اما در عمل با تباني با عربستان و قطر و ترکيه مانع حل اين بحران مي شوند و به حمايت از گروه هاي مسلح تروريست ادامه مي دهد.
  به گزارش خبرگزاري آريا، اين روزها جامعه بين الملل گرفتار سياست هاي عربستان در حمايت از تروريسم و تحريک گروه هاي مسلح تروريست براي قتل عام انسان ها در شهرها و کشورها به ويژه سوريه است. در سوريه به طور خاص شاهد اين هستيم که عربستان به هيچ وجه به دنبال حل و فصل بحران يا حل پرونده هسته اي ايران نيست، بلکه مسئولان عربستان در سخنان خود به حمايت و پشتيباني مالي و تسليحاتي از عناصر القاعده و آموزش دادن به آنها در کشورهاي همسايه سوريه و اعزام آنها براي اجراي عمليات تروريستي در داخل سوريه افتخار مي کنند و به عنوان مثال سعود الفيصل، وزير امور خارجه عربستان در قاهره گفت که کشورش معارضان سوري را مسلح مي کند بدون اين که به فکر واکنش هاي بين المللي اين سخن باشد.
  * بقاي بشار اسد و تحقير آل سعود
  آل سعود، رييس جمهور سوريه را دشمن خود مي دانند و ناظران بر اين باورند که ديگر بر کسي پوشيده نيست که خاندان پادشاهي عربستان و برخي شيخ نشين هاي خليج فارس، رهبران سوريه را دشمن شخصي خود مي پندارند و بر اين باورند که بقاي آنها در حکومت سوريه موجب تحقير آنها مي شود و از اين رو اين خاندان هاي داراي "خِرد بدوي" پس از احساس شکست در سرنگوني رهبران سوريه به فکر تخريب سوريه و کشتار ملت آن افتاده اند و در اين راه از به کار گيري گروه هاي مسلح تروريستي مرتبط با القاعده و نيروهاي تروريست بين المللي و تحريک مردم به ترور و ارسال تروريست ها به سوريه به بهانه جهاد براي کشتار و قتل عام مردم اين کشور ابايي ندارند.
  * رفتار دوگانه آمريکا در برابر تحولات سوريه
  از سوي ديگر آمريکا و برخي کشورهاي ناتو سياستي دوگانه در قبال حال و آينده سوريه در پيش گرفته اند. آنها از سويي اعلام مي کنند مصمم به مبارزه با تروريسم در جهان و حل و فصل مسأله سوريه از طريق ديپلماسي هستند، اما در عمل با تباني با عربستان و قطر و ترکيه مانع حل اين بحران ميشوند و به حمايت از گروه هاي مسلح تروريست متشکل از هزاران نفر مزدور از کشورهاي عربي و اسلامي و اروپايي ادامه ميدهند.
  برپايه اين گزارش به نقل از پايگاه عربي الراصد، کارشناسان مي گويند واشنگتن نقشي منفي در بحران سوريه بازي مي کند و اين امري است که در سه سال اخير کاملا مشهود است؛ چرا که در طول اين سالها نيروهاي تروريست بين المللي و برخي کشورهاي خليج فارس به شهرهاي سوريه سرازير شده اند تا دست به بازي خطرناکي در منطقه و جهان بزنند و همين اتفاق را در عراق و لبنان نيز شاهد هستيم.
  * برنامه آمريکا براي آموزش تروريستها در سوريه
  منابع تامين مالي تروريست هاي القاعده در عراق با منابع تامين کننده مالي اين سازمان در سوريه و يمن و ليبي تفاوتي ندارد و البته اين منبع بر آمريکا نيز پوشيده نيست، بلکه اين حمايت مالي با اطلاع آمريکا و تحت نظارت او انجام مي شود و عربستان در واقع اين کار را با هماهنگي واشنگتن و با هدف ايجاد نا امني و هرج و مرج در منطقه انجام مي دهد. در زماني که آمريکا حمايت خود را از ارتش عراق اعلام مي کند و اين ارتش را براي از بين بردن تروريست هاي الانبار و مناطق ديگر عراق مسلح مي کند و ادعا مي کند که با تلاش هاي بين المللي براي ايجاد راه حل سياسي براي بحران سوريه از طريق کنفرانس ژنو2 همراهي مي کند، در همين حال کاخ سفيد اعلام مي کند که واشنگتن مشغول بررسي کمک هاي "غير کُشنده" به معارضان سوري است و روزنامه نيويورک تايمز نيز در اين زمينه پرده از راز آمريکا برداشت و اعلام کرد که کمک آمريکا به تروريست ها منحصر به کمک هاي "غير کشنده" نيست و تاکيد کرد که دستگاه اطلاعاتي آمريکا برنامه اي سرّي براي حمايت و آموزش تروريست ها در سوريه به وسيله اموال عربستان و کشورهاي خليج فارس در دستور کار خود دارد.
  * راز سکوت آمريکا
  برنامه و سياست آمريکا در سال 1974 معياري براي مذاکرات با کشورهاي نفتي ايجاد کرد و سوابق جديدي در قانون بين الملل ايجاد کرد، اما نقش مخرب تر آمريکا اين بود که از زمان جنگ افغانستان عليه شوروي در دهه هشتم قرن بيستم به عربستان اجازه داد به تروريست هاي بين المللي کمک مالي کند و در اين راستا عربستان 5.3 ميليارد دلار به جهاديون کمک کرد و البته شراکت آمريکا و عربستان بسيار فراتر از اين مقدار است.
  در سال 2003 روزنامه يو اس نيوز اند ورد ريپورت(us news and world report) تحقيق گسترده اي با عنوان روابط عربستان انجام داد و در اين تحقيق هزاران صفحه از اسناد محاکم و گزارش هاي اطلاعاتي آمريکا و کشورهاي ديگر را مورد بررسي قرار داد و به اين نتيجه رسيد که عربستان هم پيمان آمريکا و غني ترين کشور نفتي جهان است و مدت زمان زيادي است که به مرکز تامين مالي تروريسم در جهان تبديل شده است.
  اين روزنامه افزوده کميته هاي خيريه شبه رسمي عربستان پس از دو ضربه وارد شده توسط انقلاب اسلامي و نزديک شدن افغانستان و شوروي به اولين مرکز تامين مالي جنبش هاي تروريستي موسوم به جهادي تبديل شد. جنبش هايي که به سرعت رشد کرد و اموال عربستان در حدود 20 کشور به تاسيس پايگاه هاي آموزشي و خريد سلاح و جذب نيروي جديد پرداخت و در اين ميان سخاوت عربستان آمريکايي ها را به چشم پوشي از اين مساله وادار ميکرد و ميلياردها دلاري که به شکل هديه و حقوق ماهيانه به سفرا و مديران مراکز وابسته به اطلاعات آمريکا و اعضاي دولت آمريکا پرداخت شد باعث شد با عربستان راه بيايند و بعدها روشن شد که اعضاي خاندان سعود نه فقط از القاعده، بلکه از گروه هاي تروريستي ديگر نيز حمايت مي کنند.
  اما دليل بزرگ تر بر وجود رابطه پنهان ميان عربستان و مسئولان آمريکا پس از حمله به مرکز تجارت جهاني و پنتاگون در 11 سپتامبر 2001 آشکار شد. مجله ونيتي فير آمريکا در اکتبر 2003 اعلام کرد که رابطه ميان بوش و آل سعود به سال 1974 برميگرد. اين مجله همچنين گفته که روابط شخصي و تجاري و سياسي محکمي از بيست سال پيش ميان آل بوش و آل سعود برقرار است. در اينجا اين سؤال مطرح مي شود که آيا همين روابط طولاني مدت نبود که در 9 سپتامبر 2001 موجب خارج شدن برخي ثروتمندان عربستان از آمريکا شد؟
  در عين حال تحليل گران ديگري نيز معتقدند که تمام اين رويه ها، جنبه ظاهري و مصنوعي در روابط آمريکا و عربستان دارد و در حقيقت، عربستان همچون برده آمريکا در منطقه عمل مي کند و اين سياست ها جزو برنامه هاي اصلي دولت آمريکاست، نه اينکه مجبور به تعامل در اين زمينه شده باشد. 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  در دیدار ظریف با نصرالله و بشار اسد چه گذشت؟+ جزئیات سفر به لبنان و سوریه
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۱
  مرجع : تسنیم

  عضو هیئت همراه وزیر خارجه در سفر منطقه‌ای به خاورمیانه، جزئیاتی از این سفر را تشریح کرد.
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)

  به گزارش افکارنیوز، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در روز دوشنبه هفته گذشته ۲۳ دی در رأس هیئتی به منظور بررسی ابعاد حادثه تروریستی انفجار مقابل سفار لبنان عازم کشورهای لبنان، سوریه، اردن و روسیه شد.

  محمدحسن آصفری عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز به نمایندگی از مجلس، وزیر امور خارجه را همراهی کرده است. خبرگزاری تسنیم در همین زمینه گفت‌وگویی با آصفری انجام داده‌ و به جزئیات دیدارهای هیئت سیاسی ایران در این سفر پرداخته است؛ مشروح این گفت‌وگو را در زیل بخوانید:

  آیا در سفر به لبنان دیداری با سید حسن نصرالله داشتید، این دیدار چقدر طول کشید؟

  آصفری: ما سه ساعت با آقای سید حسن نصرالله دیدار داشتیم.

  به عنوان اولین سؤال بفرمایید که در دیداری که با آقای سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله داشتید، نظر وی در مورد تحولات سوریه و استان الانبار عراق چه بود؟

  آصفری: در مورد تحولات سوریه آقای سید حسن نصرالله تأکید داشت که امروز گروه‌‌های تکفیری و سلفی با حمایت دولت عرب‌های منطقه بویژه عربستان سعودی تلاش می‌کنند تا قائله فتنه را در سوریه و لبنان گسترش دهند.

  ** نصرالله: عربستان سعودی با حمایت از گروه‌های تکفیری تلاش می‌کند فتنه را در سوریه و لبنان گسترش دهد

  او معتقد بود که آنها از جریان‌های مردمی و اسلامی به شدت وحشت و واهمه دارند. او در این دیدار تأکید کرد که آن‌ها به دنبال گسترش فتنه در کشورهای همسایه و حوزه خاورمیانه هستند و مطمئنا تنها رژیمی که از این فتنه بهره می‌برد و سوء استفاده می‌کند، رژیم صهیونیستی است. امروز رژیم صهیونیستی بدون اینکه زحمتی به خودش بدهد، کشورها را به جان همدیگر می‌اندازد و تلاش می‌کند که گسترش ناآرامی‌ها را در کشورهای منطقه بیشتر کند.

  نظر دبیرکل حزب‌ الله لبنان در مورد نقش جریان‌ها و گروه‌های سیاسی لبنان برای ایجاد و حفظ آرامش در منطقه و لبنان چه بود؟

  آصفری: آقای سید حسن نصرالله در این دیدار بر ایجاد وحدت بین جریان‌ها و گروه‌های دینی، اسلامی و سیاسی لبنان تأکید داشت. وی گفت که همه گروه‌‌ها و جر‌یان‌ها در سوریه و لبنان باید نقش داشته باشند و برای جلوگیری از هرگونه فتنه‌انگیزی در لبنان و کمک کنند.

  دبیرکل حزب الله تأکید داشت که امروز باید احزاب و گروه‌های لبنانی در جهت آرامش و جلوگیری از هرگونه عملیات‌های تروریستی و فتنه‌انگیزی که مطمئنا اینگونه اقدامات به نفع رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها خواهد بود، تلاش کنند.
  آمادگی حزب‌الله لبنان در تمامی ابعاد برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی را چگونه ارزیابی کردید؟

  آصفری: امروز در لبنان جریان حزب‌الله یک جریان آماده، فعال و با پشتوانه مردمی بوده و جایگاه ویژه‌ای در بین احزاب و جریانات مختلف لبنان دارد. این نیرو توانمندی بسیار بالایی هم در بُعد نظامی و هم در بُعد ایجاد ارتباط با مردم برخوردار است.

  به اعتقاد بنده امروز جریان حزب‌الله لبنان به عنوان یک نیروی وفادار به ملت و آرمان‌های لبنان محکم در برابر زیاد‌ه‌خواهی‌های سلطه و صهیونیست‌ها ایستاده و بخش اعظمی از وحشت صهیونیست‌ها از لبنان امروز به دلیل آمادگی بسیار خوب حزب‌الله در جهت مقابله با جریانات صهیونیستی‌ است. جریان حزب‌الله از توانایی بسیار بالا و به‌روزی برخوردار است و آماده مقابله با هرگونه توطئه‌ای علیه مردم لبنان را دارد.

  در این سفر با سران جریان‌های مختلف دیدار کردید، عدم دیدار با سران گروه ۱۴ مارس دلیل خاصی داشت؟

  آصفری: ما از همه گروه‌ها و جریان‌های اسلامی دعوت کرده بودیم که در جلسه‌ای که در لبنان بود، حضور پیدا کنند، به تبع آن همه گروه‌ها هم دعوت شده بودند، یک سری آمده بودند، یکسری هم نیامده بودند، ضیافتی شامی هم به افتخار آن‌ها تشکیل داده شد.

  خیلی‌ها آمده بودند، تقریبا ۴۰ یا ۵۰ تن آمده بودند، حتی افراد مرتبط با گروه‌های ۱۴ مارس هم بودند. حتی میشل سلیمان که یک بخش‌اش مرتبط با آن‌هاست نیز آمده بود. دعوت کلی از همه احزاب، جریانات و گروه‌های مختلف لبنانی داشتیم و حتی از "۱۴ مارس" هم دعوت شده بود؛ بعضی‌ها آمده بودند و بعضی‌ها هم نیامده بودند.

  وضعیت گروه‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی در لبنان را چگونه دیدید و نگاه ایران به آن‌ها چیست؟

  آصفری: نگاه ما در لبنان، نگاه خاص یک جریان خاص نیست که ما بگوییم صرفا از گروه ۸ مارس حمایت می‌کنیم. ما از همه کسانی که دل‌شان برای لبنان و آسایش و امنیت لبنان می‌تپد، حمایت کرده و دست همه آن‌ها می‌گیریم و جمهوری اسلامی ایران از همه گروه‌های لبنانی، چه گروه‌های ۸ مارس و چه گروه‌های ۱۴ مارس که به دنبال حل مشکلات داخلی لبنان باشند، حمایت می‌کند.

  ** ایران آماده همکاری با همه گروه‌های لبنانی است

  البته در بعد اعتقادی با جریان ۸ مارس نزدیک‌تر هستیم، اما تمام گروه‌هایی که در لبنان به دنبال نقش‌آفرینی برای امنیت، آسایش، رفاه و توسعه لبنان و مبارزه با گروه‌های تروریستی هستند، جمهوری اسلامی ایران برای این قضیه حد و مرزی برای خودش قائل نیست و آماده همکاری با همه گروه‌ها در لبنان است. ما این را هم در دیدار با رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس مجلس و وزیر خارجه لبنان بیان کردیم.

  آیا این سفر به سوریه، از طریق مرز زمینی انجام شد؟

  آصفری: خیر، هوایی.

  در دیداری که با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه داشتید، تحلیل وی از اوضاع سوریه چه بود؟

  آصفری: تحلیل وی و ما نیز این بود که امروز جریان تکفیری و سلفی‌ها فعالیت و تلاش می‌کنند که بحران سوریه تشدید و بیشتر شود، اما با توجه به اینکه نیروهای مردمی امروز به کمک دولت سوریه آمده‌اند، روز به روز شاهد کمتر شدن این مشکلات و بحران‌ها و عقب‌نشینی گروه‌های تکفیری و سلفی و نیز جبهه "النصره"، "داعش" و "جبهه الاسلامی" در سوریه هستیم.

  ** بشار اسد: شرکت‌کنندگان در کنفرانس ژنو۲ به دنبال حل مسئله نیستند

  آقای بشار اسد در این دیدار اعتقاد داشت که امروز کشورهایی قرار است در اجلاس ژنو۲ شرکت کنند که به دنبال حل مسئله نیستند. بسیاری از این کشورهایی که امروز برای حضور در ژنو۲ دعوت شده‌اند، کشورهایی هستند که در بحران‌آفرینی در سوریه نقش داشته‌اند.

  ** "ایران نقش سازنده‌ای در حل مسئله سوریه دارد"

  رئیس جمهوری سوریه، معتقد بود که عدم دعوت از جمهوری اسلامی ایران در ژنو ۲ گویای این موضوع است که جمهوری اسلامی ایران, علی رغم اینکه نقش سازنده‌ای در حل مسئله سوریه داشته است، کشورهایی برای شرکت در این اجلاس دعوت می‌شوند که خودشان نقش بحران‌آفرینی در سوریه داشته‌اند.

  علت زیارت نکردن هیئت اعزامی سیاسی ایران از حرم حضرت زینب(س) چه بود؟

  آصفری: به دلیل اینکه جزو برنامه‌های ما گنجانده نشده بود، به این زیارت نرفتیم، اما مشکلی از لحاظ امنیت برای زیارت از حرم حضرت زینب(س) نیز وجود نداشت.

  به دلیل فشرده بودن برنامه‌ها، توفیق زیارت حرم حضرت زینب(س) از ما سلب شد. می‌توان گفت که تقریبا اطراف دمشق پاکسازی شده و نیروهای "النصره" و "داعش" حضور فیزیکی در این مناطق ندارند و اگر هم داشته باشند به صورت پراکنده است و جرأت خودنمایی ندارند.


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  تلويزيون سوريه:اقدام القاعده در آموزش تروريست هاي اروپايي، موجب نگراني مقامات غربي شده است
  1392\10\30 - 7:04 pm
  تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1392/10/30
  00:20:35.00
  القاعده صدها تروریست اروپایی را که به سوریه رفته اند، برای تشکیل گروه های مسلح و اجرای عملیات درغرب آموزش می دهد.
  به گزارش شبکه تلویزیونی سوریه سازمان القاعده صدها فرد مسلح اروپایی را در خاک سوریه آموزش می دهد و آنها را به بازگشت به کشورشان و تشکیل گروههای تروریستی و اجرای عملیات ترغیب می کند.
  وزیر کشور فرانسه نیز اعتراف کرده است که 12 کودک فرانسوی برای پیوستن به گروهک های تروریستی به سوریه سفر کرده اند.
  این شبکه گفت: اکنون دیگر آنچه به عنوان جهاد در سوریه شهرت یافته است برکسی پوشیده نیست.سرنوشت قطعی این افراد مرگ قطعی است.
  هر روزه خبرهایی از ورود تروریست هایی از کشورهای مختلف برای پیوستن به باندهای تروریستی فعال در سوریه می شنویم.اما آنچه نکته جدیدی به نظر می رسد این است که روزنامه دیلی تلگراف به نقل از یک عضو دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از آماده شدن شهروندان اروپائی در سوریه برای بازگشت به کشورشان و اجرای عملیات در آنجا خبر داده است.
  این شبکه افزود براساس اطلاعاتی که خبرگزاری ها فاش کرده اند بیش از یک هزار شهروند اروپائی برای جنگیدن به گروهک های تروریستی فعال در سوریه پیوسته اند. 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  کد خبر :195549 زمان مخابره : ۱۳۹۲/۱۰/۳۰ - ۱۹ : ۷
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  ترس از حضور ایران در نشست ژنو 2 خبرگزاری رسا ـ دبیر کل سازمان ملل متحد تاکید کرد که حضور ایران در کنفرانس موسوم به ژنو 2 و حل بحران سوریه ضروری است.

  به گزارش سرویس مانیتورینگ خبرگزاری رسا، بنا به گزارش شبکه خبری یورونیوز، پس از آنکه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی دعوت کرد تا در کنفرانس موسوم به ژنو 2 شرکت کند، ائتلاف ملی سوریه اعلام کرد در این نشست حضور نمی یابد.

  گفتنی است دعوت از کشورمان به صورت رسمی امروز توسط دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام شده بود.


  ائتلاف ملی سوریه، که یکی از گروه های اصلی مخالف دولت سوریه است ساعاتی پس از انتشار خبر دعوت از ایران به نشست ژنو 2 اعلام کرد که در واکنش به این اقدام در کنفرانس ژنو 2 شرکت نخواهد کرد.


  لازم به ذکر است اعضای این گروه روز شنبه در نشستی در استانبول موافقت خود را با حضور در کنفرانس ژنو 2 اعلام کرده بودند.

  آمریکا نیز پیشتر تمام تلاش خود را انجام داده بود تا مانع حضور کشورمان در این اجلاس شود یا حداقل بتواند با مانع تراشی برای ایران، پیشاپیش امتیازاتی را برای شورشیان مسلح خارجی که به نیابت از غرب در سوریه می جنگد کسب کند.

  به نظر می رسد شورشیان مسلح سوریه و در راس آن کشورهای حامی این جریان همانند آمریکا و عربستان، به شدت از حضور ایران در اجلاس موسوم به ژنو 2 به خشم آمده اند و با اعلام مخالفت خود از حضور ایران در این نشست، نشان دادند که به فکر امتیاز گیری و رسیدن به اهداف مورد نظر خود هستند تا پایان جنگ و کشتار بی رحمانه مردم سوریه.

  نشست بین المللی برای یافتن راه حل برای بحران سوریه قرار است روز 22 ژانویه در شهر مونتروی سوئیس برگزار شود اما به کنفرانس ژنو 2 معروف شده است./1415/ 1409/ح


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  بشار اسد: هر تصمیمی بدون موافقت ملت سوریه موفق نخواهد بود  تاریخ انتشار : 20 ژانویه ,2014
  کد مطلب :


  رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت اعزامی سوریه به ژنو 2 تاکید کرد هر توافقی که در این کنفرانس صورت بگیرد بدون موافقت مردم سوریه موفق نخواهد بود.


  به گزارش “بوتیا”، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت اعزامی سوریه به ژنو 2 تاکید کرد: هر توافقی که در کنفرانس ژنو 2 حاصل شود بدون موافقت ملت سوریه موفق نخواهد بود.
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)
  بشار اسد تصریح کرد: لازمه هر راه حل سیاسی این است که تروریسم به طور کامل متوقف شود.
  رئیس جمهور سوریه گفت:‌ برای موفقیت راه حل سیاسی باید کشورهای حامی تروریسم تحت فشار قرار بگیرند تا به قوانین و عرف بین المللی که حمایت از ترورسم و گروه‌های تروریستی را جرم می‌دانند، پایبند باشد.
  بشار اسد گفت: باید در این گفت‌و‌گوها از حاکمیت ملی سوریه سیانت شود و هر گونه دخالت خارجی به هر شکل و مضمونی نباید پذیرفته شود.
  بشار اسد تاکید کرد: نباید به هیچ وجه از اعتقادات ملی سوریه که مهمترین آنها وطن و ملت است کوتاه بیاییم.
  وی افزود که منافع ملت باید بر تمام مسائل ترجیح داده شود.


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  "سلمان العوده" از مبلغان سعودی، به افشاگری داود الشریان مجری معروف عربستانی درباره مفتیان سعودی و تحریک مردم برای شرکت در جهاد دروغین در سوریه، به شدت واکنش نشان داد.
  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)به گزارشسرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازشبکه العالم ؛ "داود الشریان" در یکی از قسمت های برنامه "ساعت هشت با داود" گفته بود: سلمان العوده، محمد العریفی و سعید البریک، "پهلوان پنبه های تویتر" هستند که فرزندان ما را تحریک کرده و آن ها را راهی جهاد کردند. اینان از زمان حمله به افغانستان تاکنون در قبال کشته شدن فرزندانمان مسئولند.


  الشریان سپس با استناد به اظهارات صالح الفوزان عضو هیئت علمای ارشد عربستان که سوریه را منشأ فتنه خوانده و بر ضرورت اجتناب از گرفتار شدن در آن، تاکید کرده بود، خاطر نشان کرد: سلیمان العوده، محمد العریفی، سعد البریک و محسن العواجه بدون در نظر گرفتن این فتوا، همچنان گرد این فتنه گشتند و به فریب فرزندانمان ادامه دادند. این افراد باید محاکمه شوند زیرا فرزندانمان را گرفتار جنگ های کافرانه ای کردند که نه آغازگر آن مشخص است، نه پایان آن.


  الشریان سپس ادعای جهاد بودن جنگ در سوریه را به سخره گرفت و خطاب به مفتیان سعودی گفت: خواهش می کنم به ما رحم کنید و اگر می خواهید کسی را به بهشت بفرستید، از فرزندان خودتان شروع کنید یا خودتان در این راه پیش قدم شوید تا ما به پیروی از شما گام برداریم.


  وی سپس به "عدنان العرعور" که معروف ترین آتش بیار معرکه در سوریه است، اشاره کرد و گفت: چرا کسی نمی پرسد، العرعور که همواره بر طبل جنگ می کوبد، ناگهان از کجا سر برآورد و چطور به مهمان ثابت شبکه های دینی و مذهبی تبدیل شد؟


  سلمان العوده، به عنوان یکی از کسانی که نام او در این افشاگری ها مطرح شده است، در واکنش به الشریان، چند عکس و مطلب از صفحه تویتر خود را به عنوان گواه مطرح کرد که در آن ها به عربستانی ها درباره عزیمت به جنگ در سوریه هشدار داده است.


  وی سپس عذرخواهی علنی الشریان یا اثبات خلاف خلاف این مطلب را خواستار شده و تهدید کرده بود که در غیر این صورت آماده محاکمه شدن در دادگاه باشد.

 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  دبیرکل جنبش التوحید‌الاسلامی لبنان:

  حمایت آمریکا از تکفیری‌ها یک رسوایی بین‌المللی است

  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی) گروه سیاسی: شیخ بلال سعید شعبان با بیان اینکه جریان تکفیری یک جریان اصیل اسلامی نیست گفت: آمریکا با سلفی‌ها نیست، با اهل سنت و تشیع هم نیست. آمریکا به فکر عرب و عجم نیست. آمریکا طرفدار اسرائیل و خودش است و حمایت آمریکا از تکفیری‌ها برای دستیابی به اهدافشان یک رسوایی بین‌المللی است.
     


  به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به شرایط کنونی جهان عرب و اسلام فرمودند: «همه‌ تلاش‌هاى دشمن متوجه این می‌شود که امت اسلامى را از یاد فلسطین غافل کند. چه جور؟ با ایجاد اختلافات، با جنگ‌هاى داخلى، با ترویج افراط‌گرىِ انحرافى به نام اسلام و به نام دین و شریعت؛ عده‌اى عامه‌ مسلمانان را، اکثریت مسلمانان را تکفیر کنند. وجود این جریان‌هاى تکفیرى که در دنیاى اسلام به‌وجود آمدند، براى استکبار، براى دشمنان جهان اسلام یک مژده است. این‌ها هستند که به‌جاى توجه به واقعیت خبیث رژیم صهیونیستى، توجه‌ها را به‌جاى دیگرى معطوف می‌کنند».
  براین اساس شیخ بلال سعید شعبان، دبیر کل جنبش التوحید الاسلامی لبنان در گفت‌وگو با این پایگاه اطلاع‌رسانی به بررسی رابطه و نسبت جریان‌های تکفیری و افراطی منطقه با نظام سلطه پرداخته است که در ادامه می‌آید:
  همان‌طور که می‌دانید یکی از چالش‌های مهمی که امروز در دنیای اسلام شاهدیم، مسئله‌ تکفیری‌ها است که در سوریه و نقاط مختلف جهان اسلام با آن روبه‌رو هستیم. ارزیابی شما از اندیشه‌ی تکفیری و پیشینه‌ی آن چیست؟
  افراطی‌گری طرز تفکری است که در هر اندیشه و دعوتی می‌تواند ظهور کند. این اندیشه را اگر به منابع دینی عرضه کنیم، می‌بینیم در روایت شریفی آمده که سه نفر درباره‌ی چگونگی عبادت پیامبر پرسیدند که آیا نماز می‌گزارد و می‌خوابد و ازدواج می‌کند؟ و به آن‌ها پاسخ دادند که: بلی. یکی از آن‌ها گفت من روزه می‌گیرم و افطار نمی‌کنم و دیگری گفت من نیز ازدواج نمی‌کنم و سومی نیز گفت من به زنان نزدیک نمی‌شوم. هنگامی‌که پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم از گفته‌ی آن‌ها باخبر شد فرمود: من روزه می‌گیرم و افطار می‌کنم و می‌خوابم و با زنان ازدواج می‌کنم. هرکس از سنت من سرپیچی کند از امت من نیست. یعنی افراط و پیشی‌گرفتن از آن‌چه که پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم فرموده نوعی تندروی است. این طرز تفکر از همان آغاز دعوت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم موجود بوده است. مسئولیت دین‌داران واقعی و حقیقی در این زمینه و مواجهه‌ با این طرز فکر این است که بر دین و مبانی خود ثبات داشته باشند.

  در دوره‌های مختلف تاریخی شاهد افراط و تندوری بوده‌ایم، اما به نظر می‌رسد که در سال‌های اخیر به‌ویژه پس از آغاز موج جدید بیداری اسلامی در منطقه، شاهد موج جدیدی از جریان‌های تکفیری در جهان اسلام هستیم. آیا به نظر شما رابطه‌ای میان موج بیداری اسلامی از یک‌سو و فعالیت جدید جریان‌های تکفیری از سوی دیگر وجود دارد؟
  ما شاهد موج بیداری در جهان عرب و اسلام هستیم و قرن ۲۱ قرن اسلام است؛ قرنی که رژیم اشغالگر صهیونیستی از بین می‌رود. هنگامی‌که ملت‌های عرب در انقلاب خود علیه وکلای استعمار قیام کردند، برخی تلاش می‌کردند مسیر این انقلاب‌ها را منحرف کنند و آن‌چه را که بهار عربی نامیده شد به پاییزی خونبار تبدیل کنند که مردم در آن خون همدیگر را می‌ریزند تا دیگر هیچ مسلمانی نتواند در برابر صهیونیست‌ها بایستد. عده‌ای بنای خود را بر این گذاشتند که بیداری اسلامی را از مسیر درست خود منحرف کرده و آن را به یک جنگ داخلی تبدیل کنند که در آن مسلمانان همدیگر را بکشند و شرایط را به‌گونه‌ای ایجاد کردند که اگر شما امروز از تمام ملت‌های جهان عرب بپرسید از چه مشکلی رنج می‌برید؟ خواهند گفت از تندروی و انحراف. پس این طرز تفکر بر امت اسلام عارض شده و یک طرز تفکر اصیل نیست.

  قبل از تحولات بیداری اسلامی، وزیر امور خارجه‌ی آمریکا از تشکیل «خاورمیانه‌ی جدید» سخن گفت که منظور وی، خاورمیانه‌ی جدید در جهت منافع آمریکا بود. اما پس از انقلاب مصر و تونس بسیاری از شرایط تغییر کرد و شاهد افزایش آمریکاستیزی در منطقه بودیم که شاید بتوان آن را به مثابه زلزله‌ای در منافع منطقه‌ای آمریکا نامید. اما همزمان، تکفیری‌ها در کشورهای منطقه اوج گرفتند. شما چه نسبتی بین این اتفاقات می‌بینید؟
  بدون تردید پروژه‌ی تخریب و افراط، پروژه‌ای است که به مسائل منطقه و جهان مرتبط است. مردم مصر تصمیم گرفتند برای بازپس‌گرفتن حق خود در حکومت و نیز خارج شدن از یوغ سلطه‌ی آمریکا قیام کنند. جنبش آن‌ها برای کمک به غزه و شکستن حصر غزه بود و تمام ملت مصر در آن روز برای دفاع از خود و موجودیت خود قیام کرد و جنبش آن‌ها به سفارت اسرائیل و بسته‌شدن آن هم کشیده شد. اما در این هنگام برخی تلاش کردند علیه اراده‌ی مردم کودتا کنند و خواسته‌های ملت‌های عربی مانند آزادی و تشکیل حکومت مردمی و آزادسازی قدس و فلسطین را به جنگ و درگیری‌های داخلی تبدیل کنند. یعنی این‌که برخی با پول خود تلاش کردند انقلاب مردم را از مسیر خود منحرف کنند و ما شاهد این بودیم که تمام رهبران آغازین انقلاب مصر به پارلمان راه نیافتند؛ نه به‌خاطر این‌که مردم آن‌ها را انتخاب نکردند، بلکه به این خاطر که برخی پول‌ها و جریان‌های منطقه اراده‌ی مردم را از یک انقلاب با هدف شکست حصر غزه به یک پروژه‌ی سیاسی و امنیتی به زیان فلسطین و غزه تبدیل کردند. این خواسته‌ی مردم مصر و ملت‌های عرب نبود بلکه برخی تلاش کردند با خشونت و افراط و خون‌ریزی، پروژه‌ی آمریکا را در منطقه محقق سازند و منافع آمریکا و امنیت اسرائیل را حفظ کنند و این خواسته‌ی حتی یک نفر در جهان عرب و اسلام نیست.

  آمریکا با سلفی‌ها نیست، با اهل سنت و تشیع هم نیست. آمریکا به فکر عرب و عجم نیست. آمریکا طرفدار اسرائیل و خودش است؛ آمریکا به فکر منافع خودش است. اگر کسی حتی برای یک لحظه هم فکر کند که آمریکا کشوری است که ممکن است در کنار یک اردوگاه دیگر بایستد در اشتباه است. آمریکا یک نظام شیطانی است که می‌خواهد ما را به جان هم بیندازد که البته تا اندازه‌ای هم در این راه موفق بوده است. ما برای رویارویی با آمریکا باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم. گاهی این‌چنین به نظر می‌رسد که گویی آمریکا با اهل سنت لبنان است و می‌خواهد به آن‌ها برای تشکیل حکومت کمک کند و گاهی این‌چنین به نظر می‌رسد که آمریکا ضد اهل سنت عراق است؛ چون به زعم او آن‌ها تروریست هستند یا طرفدار شیعیان عراق است چون آن‌ها مظلوم هستند، اما همین آمریکا ضد شیعیان لبنان است. این اشتباهی فاحش است که ما فکر کنیم آمریکا به فکرآن‌ها است، زیرا اصل و مبنای چنین گمانی اشتباه است. آمریکا نمی‌تواند طرفدار شیعه یا سنی باشد. آمریکا به فکر خودش و اسرائیل و ضد تمام بشریت است. آمریکا کشوری است که بر اساس کشتار و قتل‌عام انسان‌ها بنا شده است. پایه‌های آمریکا بر خرابه‌های هیروشیما و ناکازاکی بنا شده که در این دو شهر بیش از ۱۷۵ هزار انسان بی‌گناه توسط دو بمب آمریکا به قتل رسیدند.

  آمریکا کشوری است که قتل‌عام‌های زیادی را مرتکب شده و هیچ‌کس نباید گمان کند که آمریکا به فکر او است و مثلاً اهل سنت می‌توانند با تکیه بر آمریکا خود را علیه شیعه تقویت کنند یا به عکس. این یک اشتباه فاحش است. ما باید دست در دست هم بگذاریم تا خاورمیانه به دوران درخشان خود بازگردد و مسلمان و مسیحی و سنی و شیعه و یهودی در کنار هم بدون اختلاف زندگی کنند؛ همان‌گونه که خداوند متعال در قرآن کریم فرمود: «یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُم مِّن ذَکَرٍ‌ وَأُنثَىٰ وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَ‌فُوا إِنَّ أَکْرَ‌مَکُمْ عِندَ اللَّـهِ أَتْقَاکُمْ»۱

  کاملاً درست است؛ اما به هر حال در شرایط کنونی، آمریکا برای رسیدن به اهداف خود در برخی کشورها از جریان‌های تکفیری حمایت می‌کند.
  بله، به عنوان مثال آمریکا در مصر از برخی نیروهای تندرو کمک می‌گیرد و در یمن و افغانستان آن‌ها را می‌کشد و در مکان دیگر از آن‌ها استفاده می‌کند. پس آمریکا موضع واحدی در این زمینه ندارد و به دنبال منافع خودش است. هرکسی که در هر کشوری از کشورهای اسلامی بتواند منافع آمریکا و امنیت اسرائیل را حفظ کند، برای رسیدن به قدرت به او کمک می‌کنند؛ چه سنی باشد و چه شیعه. آمریکا، عرب و فارس و کُرد و ترک را برای منافع خود می‌کُشد و همان‌طور که اشاره کردید این مسأله یعنی حمایت آمریکا از تکفیری‌ها برای دستیابی به اهدافشان یک رسوایی بین‌المللی است.

  امروز استعمار به دنبال رواج عناوین اختلاف‌انگیز است که متأسفانه برخی شبکه‌های ماهواره‌ای شیعه و سنی نیز این تفکر را ترویج می‌کنند و به آن دامن می‌زنند. چه کسی است که به مردم القا کرده که در لبنان بحران است؟ بدون شک یک جریان سیاسی معین است که این را القا می‌کند. چه کسی مردم را در مصر و لیبی و عراق و سوریه تحریک می‌کند؟ همان رسانه‌های منطقه‌ای وابسته به آمریکا هستند که جنگ مذهبی را ترویج می‌کنند و به دنبال تحریک احساسات مذهبی و طایفه‌ای و حزبی هستند تا مردم را به جان هم بیندازند. حاصل آن چیست؟ حاصل همان است که کسینجر به آن اشاره کرد و از جنگ صدساله میان شیعه و سنی سخن گفت. ما بر سر چه این‌قدر با هم اختلاف داریم و می‌جنگیم؟ بر سر جمهوری کره‌ی زمین؟ ما با هم می‌جنگیم اما بمب‌هایی که میان ما منفجر می‌شود کاری به مذهب و دین و نژاد ما ندارد. بمب‌های آمریکا در افغانستان شیعه و سنی را با هم کشت. وقت آن رسیده ما بیدار شویم. غرب کاری به شیعه و سنی بودن ما ندارد. غرب ما را به عنوان مسلمان می‌شناسد و می‌خواهد ما را ریشه‌کن سازد و از بین ببرد. هنگامی‌که یک مسئله‌ مذهبی را مطرح می‌کنند، فقط برای این است که به ما بگویند بفرمایید و همدیگر را بر سر این مسئله بکُشید؛ اما در واقع حق حیات و حکومت و برخورداری از ثروت و نفت را برای هیچ کدام از ما قائل نیستند. در همین راستا است که اسرائیل چهار میلیونی را بر مسلمانان یک میلیارد و هفتصد میلیون نفری ترجیح می‌دهند.

  پی‌نوشت:
  ۱. بخشی از آیه‌ی ۱۳ سوره‌ی حجرات: اى مردم، ما شما را از مرد و زنى آفریدیم، و شما را ملّت ملّت و قبیله قبیله گردانیدیم تا با یکدیگر شناسایى متقابل حاصل کنید. در حقیقت ارجمندترین شما نزد خدا پرهیزگارترین شماست.
 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۷
  نوشته
  3,335
  مورد تشکر
  8,755 پست
  حضور
  13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0

  فروش کنیز زنجیر شده در سوریه ! + عکس  پايگاه اينترنتي «الاهرام الجديد الكندي» تصويري را به نقل از فعالان سياسي منتشر كرده كه در شرح آن چنين نوشته است: «تصويري كه مي‌بينيد، صحنه‌اي از يك فيلم سينمايي نيست بلكه بخشي از يك واقعيت تلخ است كه اين روزها در مناطقي از سوريه (تحت تصرف جبهه النصره و داعش) درحال وقوع است».  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی)


  تصوير تعدادي از زنان چادري با صورت‌هاي پوشيده با تور سياه اما قابل تشخيص را نشان مي‌دهد درحالي كه به زنجير كشيده شده‌اند و مردي شمشير به دست آنان را در خيابان‌ها به قصد فروش - بعنوان كنيز - مي‌گرداند. بعضي مي‌گويند آنها زنان شيعه هستند كه پس از كشتن همسرانشان توسط القاعده، به بردگي گرفته شده‌اند.
  اللهم صل علی محمد و آل محمد

  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۷
  نوشته
  3,708
  مورد تشکر
  5,608 پست
  حضور
  15 روز 12 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  2  وليد المعلم» ستاره بلامنازع افتتاحيه کنفرانس ژنو2
  وزیر خارجه سوریه در حالی در این کنفرانس نشسته بود که روی تابلوی معرفی هیئتها عبارت «دولت سوریه» نوشته شده بود که به رسمیت شناختن مشروعیتی است که بسیاری بدون فایده تلاش کردند این مشروعیت را هدف قرار دهند.


  سوریه زیر هجمه یزیدیان(تروریست های تکفیری و اخوانی مزدوران ترکیه ،قطر، آمریکا و سعودی) سخنرانی‌های جلسه افتتاحیه کنفرانس ژنو دو، حجم بحران سوریه و تعداد بازیگران در عرصه این کشور را نشان داد اما مواضع «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه از برجسته ترین رویدادهای این کنفرانس و او ستاره بلامنازع این کنفرانس بود.

  «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره «جفری فلتمن» معاون سیاسی وی (معاون سابق وزیر خارجه آمریکا) تلاش کرد سخنرانی معلم را نیمه تمام بگذارد اما با مخالفت معلم روبرو شد.
  «منار صباغ احمد» گزارشگر شبکه المنار در گزارشی گفت: در شکل و تعداد، دشمنان سوریه در هتلی که محل برگزاری کنفرانس ژنو دو است بیشتر بود. همه دشمنان سوریه در اینجا جمع شده‌اند.
  صباغ با اشاره به تصاویر گفتگوی در گوشی و سرپایی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با «سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان گفت: این آخرین گپ و گفتگو پیش از جلسه افتتاحیه بین بازها یعنی کری و فیصل و در آمادگی برای رویارویی است.
  منار گفت: نماینده دولت سوریه یعنی ولید معلم وزیر خارجه این کشور در صدر هیئت کشورش آمد.
  او مسلح به مشروعیت مردمی آمد و برخی از سوریها در حمایت از وی در محل برگزاری کنفرانس تجمع کرده بودند.

  گزارشگر شبکه سوریه گفت: ولید معلم در حالی در این کنفرانس نشسته بود که روی تابلوی معرفی هیئتها عبارت «دولت سوریه» نوشته شده بود که به رسمیت شناختن مشروعیتی است که بسیاری بدون فایده تلاش کردند این مشروعیت را هدف قرار دهند.
  دبیر کل سازمان ملل متحد ده دقیقه برای دولت سوریه و هیئت مخالفان تعیین کرد. قطعا این زمان برای معلم کافی نبود که بیش از نیم ساعت صحبت کرد.
  معلم در سخنانش به حامیان تروریسم در کشورش که در این جلسه حضور داشتند پرداخت و برنامه های دولتش و سقف سیاسی آن را مشخص کرد.
  معلم گفت: از 83 ملیت در سوریه می‌جنگند و کسی گله نکرده است اما دهها جوان از جوانان مقاومت در کنار ارتش سوریه در برخی مناطق حضور دارند و صدای همه جهانیان در آمده است و آن را مداخله خارجی نامیده اند. هیچ کس در جهان به غیر از سوریها حق ندارد به رئیس جمهوری یا دولتی یا قانون اساسی یا قانونی یا هر چیزی در سوریه ، مشروعیت بدهد یا سلب مشروعیت کند. درباره هرچه که در اینجا توافق شود به همه پرسی مردمی گذاشته خواهد شد و ما مجوز داریم آن چه را که ملت می‌خواهند بیان کنیم نه آنکه سرنوشت آنان را رقم بزنیم هر کس می‌خواهد به خواست و اراده سوریه گوش بدهد خودش را سخنگوی ملت سوریه قرار ندهد.

  منار گفت ستاره بلا منازع این کنفرانس بین المللی المعلم بود که با اقدام بان کی مون به قطع کردن سخنانش مخالفت کرد. بان کی مون به اشاره جفری فلتمن ،سخنان معلم را قطع کرد اما معلم بر تکمیل سخنرانی اش تأکید کرد.
  المنار سپس گفت و گوی معلم و بان کی مون را بر سر ادامه سخنرانی پخش کرد.
  منار گفت سخنرانی از پیش تهیه شده احمد جربا رئیس ائتلاف مخالف سوری از 16 دقیقه فراتر نرفت و هیچ حرف تازه و غافلگیر کننده ای نداشت.
  شبکه سوریه نیز سخنرانی جربا را به صورت مستقیم پوشش داد اما به هنگام پخش سخنرانی به پخش تصاویری از اقدامات گروههای مسلح وابسته به جربا اقدام کرد اما غلبه با تصاویری بود که بر سخنرانی جربا غلبه کرد.صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود