صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کانون گفتمان قرآن تا چه حد در راستای قرآن است (پیشنهادات محتوایی)

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

کانون گفتمان قرآن تا چه حد در راستای قرآن است (پیشنهادات محتوایی)

به نام خدا
    سابت گفتگوی قرآنی (askquran.ir) چند سالی هست که راه اندازی شده و روزهای پر فراز و نشیبی رو طی کرده
    و شخصا از آبان ماه 87 از طریق یکی از دوستان تبیانی با این سایت آشنا شدم. خیلی از دوستان اون سال رو بخاطر ندارن. سالی بود که سایت گفتگوی قرآنی با مدیریت حاج آقا شمس اداره می شد و کاربران خیلی زیادی داشت. صمیمیت خیلی زیاد بود و فضای بسیار خوبی حاکم بود که 90% مطمئنم راضی بودن اما مشکلی که اون موقع وجود داشت (حالا نمیدونم بگم مشکل یا نه) این بود که همه جور موضوع ایجاد می شد و سایت، مختص قرآن نبود بلکه یک انجمن مذهبی بشمار می رفت. اون دوران دو تا چت داشتیم که یکیش همین چت کنونی بود که البته نرم افزار نصب شده برای چت خیلی جالبتر بود. یه چت دیگه هم داشتیم که اونجا هم عمومی می شد چت کرد و هم می شد با مدیران خصوصی چت کرد. (یادش بخیر)
    بیشترین بازدید کننده از سایت سال 87 و اوایل 88 بود. بعد از اینکه حاج آقا شمس از کانون رفتند، حاج آقا زارع مدیر شدند و ایشون هم با توجه به سیاست های سایت و اشخاصی که ناظر بر سایت بودند، کانون رو اداره کردند و فضا خیلی متفاوت شد و باعث شد تعداد زیادی از کاربران از کانون برن و ناراضی بودند. هر کدوم هم یه دلیل داشتند.خودم هم یکی از این افراد بودم. که توی همون دوران و البته یه کم قبلترش به سایت تازه تاسیس گفتمان دینی مهاجرت کردیم + یه سایت دیگه که الان مدیرش هستم (البته اونجا چون شهر هستش من شهردارشم)
    توی این مدت پست ها و موضوعات زیادی که در تخصص قرآن نبودند حذف شدند و به قول مدیران، چکیده ی مطالب باقی موند (ولی نمیدونم چرا این چکیده، همون چیزی بود که مّد نظر مدیران بود نه قرآن ) ...
    خلاصه اون دوران گذشت و حاج آقا زارع به دلایلی که خودشون داشتند از کانون رفتند و جناب حکیم (که البته من با نام جکیم میشناسمشون چون آی دیشون این بود) مدیر سایت شدند. توی این سه سال واقعا رقبتی برای کانون اومدن نداشتم و ندارم و بیشتر دوس دارم وقتی میام سایت یکی از کاربران قدیمی رو ببینم بلکه خاطره ی خوبی توی ذهنم بیاد و برای لحظه ای شاد باشم.
    شخصا چیزی که از کانون می بینم چیزی نیست که قرآن بهش اشاره کرده.
    ......
    این مقدمات رو گفتم که شما دوستان در جرییان باشد و نظر خودتون رو از وقتی که اومدین توی کانون رو بنویسید و بگید که کانون تا چه ح در راستای قرآن حرکت کرده
    لطفا پاسخ ها مستند و کوتاه باشه.
    الان این پست اولم بخاطر مقدمات طولانی شد. ولی هر کسی مایل به پاسخ گویی بود لطفا کوتاه و مستند.
    متن عربی هم اگه گذاشتین با معنی فارسی عزیزمون بنویسید
    همه می تونن نظر بدن
    سپاس

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

به نام حضرت دوست
    با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی
    منم به عنوان یکی از اعضای نه خیلی قدیمی نه خیلی جدیدی توی کانون مشغول به فعالیت هستم که از دوره آقای زارع به اینور رو یادمه.البته طریق آشناییم با کانون یادم نیست ولی یادمه یه سالی بود که توی دانشگاه آقای زارع با من تماس گرفتند و گفتند برای یکی از بخش ها میخاهیم ازتون استفاده کنیم و منم قبول کردم.خوب بود.اما در اواسطش یکی از ایرادهایی که به دوستان و مدیریت ارائه کردم نبودن مباحث قرآنی و معرفتی و دینی بود.یعنی اغلب پست ها و تاپیک ها به نحوی بود که مربوط به دین و قرآن نمیشد.بعد از اون هم که رفتم خدمت و هرز چندگاهی میومدم و همون اوایل بود که انصراف از همکاری دادم و رفتم خدمت.بعد شنیدم مدیریت عوض شده و وقتی خدمتم تموم شد خواستم دوباره فعالیت کنم که هر بار مشکلی پیش می آمد تا اینکه اومدم یزد.و بعد دیدم می تونم دوباره فعالیت کنم و با هماهنگی مدیریت جدید که آشنایی زیادی باهاشون ندارم کارم رو شروع کردم.
    درصد راضی بودن هم از نظر من به 75 درصد میرسه و خدمت جناب سیاوش عرض کنم که ما رضایت خدا را ملاک قرار داده ایم و قرآن رو.درسته باید علم را جستجو کرد ولی اینکه بگیم چکیده مد نظر مدیران بوده نه قرآن را سخن درستی تلقی نمیکنم.شاید در بعضی موارد سیاست کانون اینطور بوده ولی من حیث المجموع نظر من اینه خدا و قرآن از دست ما راضی هستند
    موفق باشید
    یاحق
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    6,604
    صلوات
    1250
    تعداد دلنوشته
    18
    مورد تشکر
    501 پست
    حضور
    98 روز 4 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    304

با سلام عرض ادب و احترام

ممنون از برادر بزرگوار سیاوش در کمال احترام به عرایضتان عرض نمایم .
    که تا جایی که من میدونم و با هاش برخورد کردم.
    مدیر بزرگوارمون تاکید بسیار دارند روی اینکه کلیه انجمنها تاپیکهایی که ارسال میکنند
    قرانی باشه حتی خود بنده چند تاپیک

ارسالیم را بخاطر اینکه قرانی نبود حذف کردم.
    قابل توجه اینکه ایشون میتونستند خودشون یا به همکارانشون بگند که حذف کنند
    اما هیچوقت اینکار را نکردند چرا که
    دو سه روزی تاپیک روی اسکرول نمایش داده میشد اما ایشون با کمال احترام و سعه صدر حذف نکردند تا من خودم حذف کردم.
    خوبی که ایشون دارند جهت راهنمایی و کمک از ما میخوان که با مشاوران و پاسخگویان مشورت کنیم حتی توی انتخاب نام
    قرانی برای تاپیکها دقت کامل دارند و از ما هم همینو میخواند.

براشون ارزوی موفقت و عمری طولانی دارم.انشالله که همیشه زنده و پاینده باشند.

ویرایش توسط صدیقه طاهره : ۱۳۹۲/۱۱/۰۷ در ساعت ۱۴:۳۳

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

سپاس از دوستان.
    جا داره اینجا از تمام کسانی که برای قرآن و اسلام زحمت می کشند تشکر کنم و آرزوی موفقیت می کنم برای این افراد و دست مریزاد بهشون میگم.
    البته ما توی جامعه داریم آدم هایی رو که برای اثبات خودشون کارهای زیادی می کنند که هیچ ربطی به قرآن و دین نداره در باطن، ولی در ظاهر ممکنه مردم این رفتارها رو به قرآن نسبت بدهند.
    توی متن ابتدایی خیلی حرفا گفته نشده که به تدریج بهشون اشاره میشه.
    امیدوارم کانون همونطوری باشه که دوستان فرمودند.
    ولی یادتون باشه ما چیزی که اینجا میگیم نظر خودمون هستش نه نظر همه و نمیشه گفت که نظر شخصی یک نفر می تونه تمامِ واقعیت و درست باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقه طاهره نمایش پست
    خوبی که ایشون دارند جهت راهنمایی و کمک از ما میخوان که با مشاوران و پاسخگویان مشورت کنیم حتی توی انتخاب نام
    قرانی برای تاپیکها دقت کامل دارند و از ما هم همینو میخواند.
    مطمئنا انقادها هستند که سازنده تر از تغریف کردن هستند هر چند همیشه این انتقاد کننده ست که مورد تنفر قرار می گیره و این یک نوع بی عدالتی طبیعی هستش که به سختی میشه درستش کرد.
    به هر حال ...
    خوبی یک مدیر فقط در این امر خلاصه نمیشه.
    الیته جاج آقا خوبی های زیادی دارند. منم دست زدن بلد نیستم چون به اندازه ی کافی هستند کسانی که این خوبی ها رو بهشون بگن.
    1. یک کاربر وقتی وارد یک سایت میشه و تازه وارد به حساب میاد، وقتی موضوعی ایجاد می کنه یا ر موضوعی مشارکت می کنه شک نکنید اگه تشکر مدیر سایت پای پستش باشه براش ارزش بیشتری داره تا اینکه 20 تا تشکر کاربر معمولی پای پستش باشه چون ممکنه اون کاربر توی انجمن های زیادی عضو نشده باشه و این تشکرات براش اهمیت داشته باشه و انگیزه ی اونو چند برابر کنه.
    2 و 3 و ... هم داشت ولی فعلا کافیه چون بحث ما در این مورد نیست ولی اگه دوس داشتین بقیه رو هم میگم

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

سلام علیکم وخداقوت

فکر کنم این موضوع شباهت زیادی به تاپیک چطور با کانون آشنا شدین داشته باشه

منم جزو کسانی هستم که در اوایل سال 88 با کانون آشنا شدم. ولی اغلب بصورت مهمان می اومدم. اون زمان چت باکس برای عموم قابل روئیت بود. و کلی دلم باز میشد که صفا و صمیمیت رو در بین کاربران میدیدم. یادمه وقتی تو پروفایل کاربران میرفتم، پیام شما (جناب سیاوش ) رو میدیدم که با کلی شکلک نوشته بودین:
    غرض مزاحمت بود که بحمدالله حاصل شد!!..

در انجمن های مختلف گشت میزدم و با مطالب آشنا میشدم. تا اینکه تاپیکی دیدم که ختم 14000 یاعلی بود که هر کسی توش تعدادی رو گفته بود. و منم 500 تا یاعلی گفتم و (عشق آغاز شد!!) خواستم بنویسم که منم 500 گفتم که مواجه شدم که عضو نیستم. بنابراین مراحل عضویت رو طی کردم . ولی هیچی از استفاده از امکانات کاربری نداشتم.

یک تشکر ویژه خدمت جناب بهنام و جناب مهدی که از طریق چت روم باهاشون آشنا شدم و بهم خیلی کمک کردن. تا کم کم یاد گرفتم.

با جناب شمس آشنایی چندانی نداشتم ولی وقتی که مدیریت عوض شد و جناب زارع تشریف آوردن، متوجه شدم که چقدر ایشون محبوبیت داشتن. چون تعداد زیادی از کاربران از کانون رفتن.
    منم طی دعوت دوستان کانونی با سایت دیگه ای همچون اسک دین، گفتمان دینی، آیه های انتظار و ... عضو شدم. ولی هیچگاه و هیچ کجا برام کانون نشده. و نخواهد شد.

شناخت من از تمامی مدیران به یک میزان بوده و برایشان احترام قائلم.

علیرغم مکر ماکران ، سیاست گذاری روند کار کانون هیچگاه در هیچ دوره ای باعث نشده که از کانون زده بشم.
    داشتن قانون لازمه ی هر مکانی (ولومجازی) هست. و سایرین ملزم به رعایت قوانین هستن.

چون هدف فقط خدمت به قرآن است.
    ما به عشق قرآن اینجائیم نه شخص.

ببخشید که طولانی شد. پیره زنان که نمیتونن کم حرف بزنن.کانون گفتمان قرآن تا چه حد در راستای قرآن است (پیشنهادات محتوایی)

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

میگم شرمنده من اشتباه تایپیم زیاده.
    کامپیوترم خراب شده و با لپ تاپ خواهرزاده م میام نت اینم الفبای فارسی رو کیبوردش نیست برا همین اشتباه پیش میاد گاهی و سرعتم گاهی کم میشه برای ویرایش.
    شماها ببخشید

نوشته
    174
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 8 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

امیدوارم ختم قران ماهانه کمکی بتونه بکنه

آرزویی بکن

گوش های خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه

آرزویی بکن

شـاید کوچکترین معجزه اش بزرگترین آرزوی تــو باشد

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط *عرفانی* نمایش پست
    شناخت من از تمامی مدیران به یک میزان بوده و برایشان احترام قائلم.

علیرغم مکر ماکران ، سیاست گذاری روند کار کانون هیچگاه در هیچ دوره ای باعث نشده که از کانون زده بشم.
    داشتن قانون لازمه ی هر مکانی (ولومجازی) هست. و سایرین ملزم به رعایت قوانین هستن.

چون هدف فقط خدمت به قرآن است.
    ما به عشق قرآن اینجائیم نه شخص.
    شخصا برای کسی که تظاهر می کنه هیچ احترامی قائل نیستم. (منظورم شخص خاصی نیست).
    کسی هست که قبول داشته باشه سایت پویا، سایتیه که نظرات متنوعه درش باشه؟ اینکه ما بگیم و خودمون تایید کنیم و یه سپاس چاشنیش کنیم خیلی جالب نیست.
    ما وقتی می تونیم بگیم کانون تواناست که کارشناساش بتونن سخت ترین سوالها رو جواب بدن و اونقدر تاثیرگذار باشه که مردم رو به اسلام تشویق کنه نه اینکه زده کنه.
    با این حال صحبت هایی که تا الان شده ربط چندانی به موضوع نداشت برای همین چنتا سوال مطرح می کنم تا موضوع قدری باز بشه.
    1. اولین هدف کانون گفتمان قرآن چیه؟
    2. در راستای قرآن چه کنش ها و اعمالی صورت گرفته؟
    3. کدام بُعد قرآن در کانون در حال اجراست؟

نوشته
    1,910
    صلوات
    61900
    تعداد دلنوشته
    38
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    25 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    271

نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
    نظر خودتون رو از وقتی که اومدین توی کانون رو بنویسید
    سلام به همه , وقتی دیدم تایپیکی هست که میشه نظرمون رو بنویسیم فرصت روغنیمت شمردم تا بتونم حرفامو بگم , من شخصا با علاقه ی خاصی عضو این کانون شدم واز فعالیت در این محیط هم لذت میبرم , ولی وقتی مدتی از حضورم گذشت جو حاکم بر سایت وبعضی برخوردهای ریز که اثر زیادی رو دید آدم نسبت به محیط داره , باعث دلسردیم شد , فکر میکنم اینجا خیلیا خود واقعیشون نیستن وبه خیلی چیزها تظاهر میکنن وهمین امر باعث میشه که یه جو مصنوعی وخشک بوجود بیاد , ان شالله که هر چه زودتر فضای سایت حا ل وهوای بهتری پیدا کنه وبیشتر در راستای تحقق بخشیدن دستورات قرآن باشه.

همگی موفق وسربلند در پناه قرآن

کانون گفتمان قرآن تا چه حد در راستای قرآن است (پیشنهادات محتوایی)

شروع کننده موضوع

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط *عرفانی* نمایش پست
    فکر کنم این موضوع شباهت زیادی به تاپیک چطور با کانون آشنا شدین داشته باشه

منم جزو کسانی هستم که در اوایل سال 88 با کانون آشنا شدم. ولی اغلب بصورت مهمان می اومدم. اون زمان چت باکس برای عموم قابل روئیت بود. و کلی دلم باز میشد که صفا و صمیمیت رو در بین کاربران میدیدم. یادمه وقتی تو پروفایل کاربران میرفتم، پیام شما (جناب سیاوش ) رو میدیدم که با کلی شکلک نوشته بودین:
    غرض مزاحمت بود که بحمدالله حاصل شد!!..
    وقتی فضا صمیمی تر باشه یادگیری هم بالاتر میره و البته انگیزه ی حضور در کنار هم و لذت بردن از بودن در کنار هم بیشتر میشه.
    شما یه کلاس درس رو در نظر بگیرید. وقتی دبیر یکی از درسها رفتارش خشک باشه اگه کلاس یک و نیم ساعت باشه برای آدم اندازه ی 5 ساعت طول می کشه چون راضی نیست از این نحوه ی برخورد و فضایی که حالم بر کلاس هستش و بلعکس وقتی فضا خوب باشه آدم لذت می بره از حضور در اون کلاس.
    ..
    سال دوم دبیرستان رشته م تجربی بود. یه دبیر شیمی داشتیم یادش بخیر اینقدر خوب ود که ما درس شیمی رو از ورزش بیشتر دوس داشتیم. چون خیلی باهامون شوخی می کرد، ما رو جدی می گرفت و کلاسمون با خنده می گذشت. آخر سال بهترین نمره های بچه ها از همین درس شیمی بود.
    یه دبیر زیست داشتیم که مطمئنم کلی نفرین دنبالشه. از همون اول که میومد یه سره گچ رو می گرفت تو دستش و شروع به نوشتن می کرد هر چی هم دلش میخواست بارمون می کرد و یه قد کوتاه داشت فکر کنم به 150 سانت نمی رسید بعدش به ما می گفت کوچولوها و ...
    آخر سال رتبه اول کلاسمون از درس زیست 13 آورد باور کنید یه نفر سر کلا 25 صدم شد نمره ش.
    سال دوم که تموم شد بخاطر همون دبیر من رشته مو عوض کردم و رفتم ریاضی چون دوس نداشتم دیگه باهاش کلاس داشته باشم. خیلیا رشته شونو بخاطر همین دبیر عوض کردن و خدا می دونه چقدر آدم بخاطر همین تغییر رشته زندگیشون تباه شد.(چون عاقبت خیلیاشونو دیدم).
    در حالی که مشکل از درس زیست شناسی نبود بلکه مشکل از کسی بود که آموزش می داد.
    ....
    اسلام دین بسیار خوبیه و بهترین راه رو به ما نشون میده. اما اینکه من نوعی چقدر اسلام رو بشناسم و علاقه مند بشم بهش و دستوراتش توی ذهنم بره، بستگی به این داره که از کی یاد بگیرم.
    شماها بیاید اون دبیر زیست نباشید تا من نوعی راهمو به سمت دین و مذهب دیگه ای کج نکنم.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری