صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برسی عملکرد شرکت های ایرانسل و همراه اول

نوشته
    462
    حضور
    11 روز 21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    14

تعجب برسی عملکرد شرکت های ایرانسل و همراه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و ادب و احترام

شرکت ایرانسل و همراه اول بعد از چند ماه که خطی خاموش بماند امتیاز خط را به دیگری واگذار میکنند.

موضوع

زمانی که
    من نوعی پولی برای خرید خطی (سیم کارت) پرداخت میکنم در واقع امتیاز آن خط را خریداری کردم.

بعد از چند ماه شرکت های فوق در صورت خاموش بودن خط ، امتیاز خط را از
    من نوعی سلب میکنند و به دیگری واگذار میکنند.

و در اینجا حق امتیاز بنده از بین میرود.و پولی که بابت امتیاز خط داده ام از بین میرود.

سوال

آیا این عمل شرکت ها در صورت راضی نبودن من نوعی دزدی بحساب می آید؟؟؟؟؟

اگر عمل شرکت ها دزدی باشد تکلیف حقوق کارمندان چیست؟؟؟؟؟

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله

برسی عملکرد شرکت های ایرانسل و همراه اول

کارشناس بحث: استاد نور

نوشته
    459
    مورد تشکر
    49 پست
    حضور
    16 روز 6 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط منتظر منتقم فاطمه(س) نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و ادب و احترام

شرکت ایرانسل و همراه اول بعد از چند ماه که خطی خاموش بماند امتیاز خط را به دیگری واگذار میکنند.

موضوع

زمانی که من نوعی پولی برای خرید خطی (سیم کارت) پرداخت میکنم در واقع امتیاز آن خط را خریداری کردم.

بعد از چند ماه شرکت های فوق در صورت خاموش بودن خط ، امتیاز خط را از من نوعی سلب میکنند و به دیگری واگذار میکنند.

و در اینجا حق امتیاز بنده از بین میرود.و پولی که بابت امتیاز خط داده ام از بین میرود.

سوال

آیا این عمل شرکت ها در صورت راضی نبودن من نوعی دزدی بحساب می آید؟؟؟؟؟

اگر عمل شرکت ها دزدی باشد تکلیف حقوق کارمندان چیست؟؟؟؟؟
    با سلام و عرض ادب

درصورتی که از ابتدا در قرارداد مشتریان این شرط قید شده باشد و آنها با رضایت خط را خریده اند،سلب امتیازشان اشکال ندارد ودرهرحال درآمد حاصله کارمندان حلال است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

نوشته
    112
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    3 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست
    با سلام و عرض ادب

درصورتی که از ابتدا در قرارداد مشتریان این شرط قید شده باشد و آنها با رضایت خط را خریده اند،سلب امتیازشان اشکال ندارد ودرهرحال درآمد حاصله کارمندان حلال است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم
    به نام الله.
    سلام.
    اما تاجایی که ما رفته ایم خط خریداری کردم قراردادی امضاء نکرده ایم.
    پس طبق استفتاء مقام معظم رهبری این عمل شرکت ها دزدی به حساب می آید.زیرا از ابتدا هیچ قراردادی با این مضمون وجود ندارد.

وقتی امام عاشقان غائب است ، اطاعت ازخامنه ای واجب است.
    خدایا تمام موانع ظهور
    حضرت مهدی(عج) را از میان بردار.
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    امام خامنه ای (مدظله العالی) :
    آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.
    آرزویم را نوشتم شهادت!

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست
    به نام الله.
    سلام.
    اما تاجایی که ما رفته ایم خط خریداری کردم قراردادی امضاء نکرده ایم.
    پس طبق استفتاء مقام معظم رهبری این عمل شرکت ها دزدی به حساب می آید.زیرا از ابتدا هیچ قراردادی با این مضمون وجود ندارد.
    سلام.بنده كارشناس نيستم اما مسئله اي را عرض مي كنم
    اين سرويس ارائه خط به صورت محدود است.يعني در صورت اتمام رنج بايد رنج جديد خريداري شود ولي بسيار محدود است و دست شركت هاي ارتباطي نيست.اين را رگولاتوري تنظيم مي كند.
    در صورتي كه شما استفاده نكنيد پس اين احتمال وجود دارد كه نيازي نداريد و ان را به ديگري واگزار مي كنند.زيرا خط ها متعلق به شركت ايرانسل(ساير اپراتور ها) هست و در صورت عدم استفاده و راكد ماندن هيچ سودي براي شركت ندارد.همچنين داراي ضرر نيز مي باشد چون هزينه نگه داري پرداخت مي شود.اين هزينه هم گرفته مي شود از شركت .
    همچنين شما مي فرماييد هيچ قرار دادي امضا ننموده ايد!!!!!!امكان ندارد.يا سيم كارت به نام شما نيست و يا قرارداد را امضا نموده ايد.قوانين و شرايط از سال 84 كه تدوين نهايي شد(ايرانسل)در صورت درخواست ارائه خواهد شد.
    همچنين دفترچه ارائه سرويس نيز مي باشد كه قوانين و راهنما وجود دارد.و در آخر ان كه اين قانون توسط مركز رگولاتوري مديريت مي شود و روز آن را نيز ان ها تعيين كرده اند.(در همه اپراتور ها رايج است)
    با سپاس.

نوشته
    112
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    3 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza1373000 نمایش پست
    سلام.

به نام الله.
    سلام خدمت شما.

همچنين شما مي فرماييد هيچ قرار دادي امضا ننموده ايد!!!!!!امكان ندارد.يا سيم كارت به نام شما نيست و يا قرارداد را امضا نموده ايد.قوانين و شرايط از سال 84 كه تدوين نهايي شد(ايرانسل)در صورت درخواست ارائه خواهد شد.

منظورتان از قرارداد همان کپی کارت ملی است که پشتش امضائ میکنید و اثرانگشت میزنید؟؟؟؟؟؟؟
    بنده تا به حال برای خرید سیم کارت چیزی را مبنی بر اینکه در صورت خاموشی سیم کارت ، امتیاز خط از بنده سلب و به دیگری واگذار میشود را نه دیده ام و نه امضاء کردم.
    بنده تا به حال یک خطم به دیگری واگذار شده است و قطعا راضی نیستم.
    و طبق استفتاء مقام معظم رهبری درصورتی که در قرارداد واگذاری خط مطرح نشده باشد که همچین قراردادی وجود ندارد و عدم رضایت مشتری این عمل دزدی است.

در صورتي كه شما استفاده نكنيد پس اين احتمال وجود دارد كه نيازي نداريد و ان را به ديگري واگزار مي كنند.زيرا خط ها متعلق به شركت ايرانسل(ساير اپراتور ها) هست و در صورت عدم استفاده و راكد ماندن هيچ سودي براي شركت ندارد.همچنين داراي ضرر نيز مي باشد چون هزينه نگه داري پرداخت مي شود.اين هزينه هم گرفته مي شود از شركت .

شرکت های فوق میتوانند بعد از مدتی در صورت عدم استفاده از سیم کارت ، آن خط را بسوزانند تا هزینه ای را متحمل نشوند.
    نه اینکه خط را به دیگری واگذار کنند.بنده یک ماشین میخرم و از آن استفاده نیمکنم و آن را آتش میزنم آیا شرکت خودرو سازی میتواند بیاید وخودرو را از من بگیرد؟

فرض مثال:

اگر بنده یک خط را خریداری کنم و شماره آ نرا به دختران فامیل بدهم. بعد از مدتی شرکت ایرانسل و همراه اول خط بنده را بسوزانند و به دیگری واگذار کنند.اگر شخص ثالث مثلا یک پسر هوس باز باشد.بعد از گرفتن خط آن سیم کارت را روشن میکند.و دختر فامیل که روحش از چیزی خبر ندارد به ان سیم کارت پیامک میدهد یا زنگ میزند.و آن پسر هوس باز زمانی که میفهمد طرفش دختر است مزاحم او میشود.در اینجا آن شرکت ها هم در این جرم و گناه دست دارند.

باز اگر امری بود بنده درخدمتم.

وقتی امام عاشقان غائب است ، اطاعت ازخامنه ای واجب است.
    خدایا تمام موانع ظهور
    حضرت مهدی(عج) را از میان بردار.
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    امام خامنه ای (مدظله العالی) :
    آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.
    آرزویم را نوشتم شهادت!

8. تشکرها 2

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

اتفاقا" یه همچین مشکلی با کمی تفاوت،برای ماهم پیش آمد

مدتها پیش یک خط ایرانسل خریدیم و یکی دیگه هم جایزه گرفتیم
    شماره اصلی خریداری شده خیلی رُنـد بود و من ازش استفاده میکردم
    شماره جایزه رو که شباهت زیادی با شماره اول داشت، دادیم به گلپسر

و این مصادف شد با دوران استفاده ما از اینترنت ایرانسل
    بدین صورت که یک بسته یک ماهه ده تومانی خریداری کرده و گوشی رو به کامپیوتر وصل کرده و از اینترنت آن استفاده میکردیم
    در آن ایام سیم کارت بنده رفت تو گوشی گلپسر و رو کامپیوتر وصل شد
    و گلپسر سیم کارت خودش رو گم کرد!!
    پس از سه ماه تابستان، ایرانسل اون طرح اینترنتش رو کنسل کرد. ما مشرف به استفاده از ای دی اس ال شدیم و سیم کارت بنده به گلپسر تعلق گرفت

تا یکسال سیم کارت مفقود شده فراموش شد.

یه روز گوشیمو برداشتم و یه زنگ به اون شماره زدم و در کمال شگفتی متوجه شدم که زنگ خورد و دختر خانمی گوشی را برداشت!!

به شماره 700 زنگ زدیم
    صحبت کردیم
    شماره هایی که روی سند بود رو گفتیم
    و در کمال شگفتی فرمودن
    چون از سیم کارت استفاده نکردین، سوزوندیم و به یکی دیگه فروختیم

ما اون شماره رو خیلی دوست داشتیم
    ولی حرفمون به جایی نرسید

10. تشکرها 3

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط امام عشق نمایش پست
    منظورتان از قرارداد همان کپی کارت ملی است که پشتش امضائ میکنید و اثرانگشت میزنید؟؟؟؟؟؟؟
    بنده تا به حال برای خرید سیم کارت چیزی را مبنی بر اینکه در صورت خاموشی سیم کارت ، امتیاز خط از بنده سلب و به دیگری واگذار میشود را نه دیده ام و نه امضاء کردم.
    بنده تا به حال یک خطم به دیگری واگذار شده است و قطعا راضی نیستم.
    و طبق استفتاء مقام معظم رهبری درصورتی که در قرارداد واگذاری خط مطرح نشده باشد که همچین قراردادی وجود ندارد و عدم رضایت مشتری این عمل دزدی است.
    سلام عليكم
    دوست گرامي قوانين از ابتدا بوده و تازه به وجود نيامده.ايرانسل از روز اول اين موضوع را اعلام كرده بود.همچنين همراه اول هم اين قنون را دارد.حتي تاليا و رايتل
    اين قانوني هست بين المللي.همه سيم كارت ها اين شكلي هستند.قوانين سيمكارت ها فعلا ايرانسل را مي دهم.باز اگر خواستيد بقيه هم ارائه مي شود.اين قوانين به صورت علني از ابتدا ارائه مي شود.همچنين ايرانسل بار ها و بار ها اعلام كرده كه اين قانون وجود دارد براي كساني كه خبر ندارند و نمي دانند.
    برخي قوانين مربوطه به شرح ذيل مي باشد:
    استفاده از سيم كارت به اين معناست كه شما قرارداد مشتركين را به طور كامل خوانده و پذيرفته ايد.لطفا براي آگاهي از كليه ضوابط و شرايط استفاده از خدمات ايرانسل به وب سايت ايرانسل مراجعه كنيد.

در صورتيكه به مدت 90روز متوالي از خط شما،تماسي دريافت يا برقرار نشده،پيام كوتاهي دريافت يا ارسال نگشته و يا شار‍ مجدد براي آن انجام نشود ،خط به همراه اعتبار موجود و ديگر سرويس هاي اختصاص يافته قطع و ضبط خواهد شد.پيام هاي تبليغاتي دريافتي ،شامل اين قانون نمي باشد.
    اين قسمتي بود كه مرتبط با سوال شما بود.شما ان قوانين را خوانده و پذيرفته ايد!شما يا بي دقتي كرديد يا به دنبال قوانين نبوده .همچنين در بسته اين قانون نوشته شده است.اين اطلاعيه توسط سايت شركت اخطار داده شده است.از طريق سيما نيز چندين بار ارائه شده است.در روزنامه هاي مختلف همانند جام جم اخطار داده شده است.
    سوالي بود در خدمتم.

12. تشکر

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط *عرفانی* نمایش پست
    تا یکسال سیم کارت مفقود شده فراموش شد.
    سيم كارت تا يك سال از دسترس خارج شده و بدين صورت سلب امتياز گرديده است.اين موضوع را در همراه اول و يا تلفن ثابت نيز مي توانيد ببينيد.
    همان كه سيم كارت مفقود گرديده و به دست افراد ....نيوفتاده است بايد از آن ها تشكر كنيد.شما زماني كه سيم كارت را گم يا به هر دليلي از ئست مي دهيد بايد طبق قانون ايرانسل عمل كنيد.قانون به شرح ذيل مي باشد:
    در صورت آسيب ديدن،مفقود شدن و يا به سرقت رفتن سيمكارت مي توانيد شماره خود را بر روي يك سيم كارت جديد فعال كنيد.شما مي توانيد با مراجعه به يك توزيع كننده مجاز يا مركز خدمات ايرانسل و خريداري يك «بسته بازگشت» ،عمليات تعويض سيم كارت را انجام دهيد.همچنين در صورت لزوم مي توانيد پيش از تعويض سيم كارت با خدمات مشتركين09377000000تماس بگيريد و براي مسدود كردن سيم كارت خود درخواست كرده تا از سوء استفاده هاي احتمالي جلوگيري شود.
    براي تعويض سيمكارت علاوه بر ارائه مدرك شناسايي معتبر،ارائه قاب سيم قبلي نيز الزامي مي باشد.

14. تشکرها 2

نوشته
    7,382
    صلوات
    500
    تعداد دلنوشته
    8
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    60 روز 10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    281

سيم كارت تا يك سال از دسترس خارج شده و بدين صورت سلب امتياز گرديده است.اين موضوع را در همراه اول و يا تلفن ثابت نيز مي توانيد ببينيد.
    همان كه سيم كارت مفقود گرديده و به دست افراد ....نيوفتاده است بايد از آن ها تشكر كنيد.شما زماني كه سيم كارت را گم يا به هر دليلي از ئست مي دهيد بايد طبق قانون ايرانسل عمل كنيد.قانون به شرح ذيل مي باشد:
    در صورت آسيب ديدن،مفقود شدن و يا به سرقت رفتن سيمكارت مي توانيد شماره خود را بر روي يك سيم كارت جديد فعال كنيد.شما مي توانيد با مراجعه به يك توزيع كننده مجاز يا مركز خدمات ايرانسل و خريداري يك «بسته بازگشت» ،عمليات تعويض سيم كارت را انجام دهيد.همچنين در صورت لزوم مي توانيد پيش از تعويض سيم كارت با خدمات مشتركين09377000000تماس بگيريد و براي مسدود كردن سيم كارت خود درخواست كرده تا از سوء استفاده هاي احتمالي جلوگيري شود.
    براي تعويض سيمكارت علاوه بر ارائه مدرك شناسايي معتبر،ارائه قاب سيم قبلي نيز الزامي مي باشد.

آخه توی خونه گم شده بود نه توخیابون

16. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری