جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ,,,آمریکا در وصیت نامه شهیدان,,,

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

,,,آمریکا در وصیت نامه شهیدان,,,

وصیت نامه خواندنی شهید محسن فاریابی
    راه من شعار ” مـرگ بـر آمـریـکـا ” ست/وطن ما اسلام است و اما تو ای برادر با درس خواندنت می توانی راهم را که همان شعار “مرگ بر آمریکا”ست [ادامه دهی] و آمریکا ما را تحریم اقتصادی کرده است و تو با باسواد شدنت می توانی چرخ عظیم مملکت را بکار اندازی.
    وصیت نامه شهید محسن فاریابی
    بسم الله الرحمن الرحیم
    کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ کُرْهٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ (بقره آیه ۲۱۶)
    حکم جهاد برای شما مقرر گردید و حال آنکه بر شما ناگوار و مکروه است لاکن چه بسیار چیزی را دوست دارید در واقع شر و فساد در آن است و خداوند به مصباح امور خلق دانا است و شما نادانید.
    به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان
    سلام بر منجی بشریت صاحب عصر مهدی موعود(عج) و نائب بر حقش روح الله خمینی این پیر جماران و قلب ثپنده ملت ایران و مستضعفان جهان و سلام و درود به ملت شهیدپرور و ایثارگر ایران.
    اینجانب محسن فاریابی این بنده حقیر بنا به وظیفه ای که در خود احساس نمودم وظیفه ام بود که در جبهه حضور نمایم و با دیگر برادران رزمنده جان ناقابل خود را فدای اسلام نمایم و درس آزادگی و شهادت طلبی را از رهبرم امام حسین(ع) آموخته ام و در آرزوی شهادت هستم و همانند تشنه ای هستم که در یک بیابان دنبال آب می گردد من هم دنبال شهادت می گردم چون مرگ در رختخواب برای مرد و برای یک فرد مسلمان ننگ است و چون در موقع حیاتم و عمر بی ارزشم نتوانستم خدمتی به اسلام نمایم در آرزوی شهادت هستم تا شاید بتوانم با شهادتم لااقل خدمت کوچکی به اسلام نمایم
    و به بستگان خود که برای شهادت من گریه می کنند وصیت می کنم که برای من گریه نکنند به حال خود گریه کنند چون در مادیات دنیا غرق شده اند و دست و پای شما را محکم گرفته و من که شهادت را انتخاب کرده ام باید خوشحال هم باشید چون “انا لا الله و انا الیه راجعون” را نباید فراموش کرد.
    و اما تو ای پدر مهربان نباید برای فرزندت ناراحت باشید درست است که دوست دارید فرزندت را اما کمی فکر هم کنید و بعد قضاوت کنید میدانید که ناراحتی شما بیهوده است.
    و اما تو ای خواهر پیام من به تو این است که در عوض اینکه برای من عزادری کنی می توانی با حفظ حجاب خود راهم را که همان راه حسین است ادامه دهید.
    و اما تو ای برادر با درس خواندنت می توانی راهم را که همان شعار “مرگ بر آمریکا”ست [ادامه دهی] و آمریکا ما را تحریم اقتصادی کرده است و تو با باسواد شدنت می توانی چرخ عظیم مملکت را بکار اندازی.

و اما تو ای همسرم وظیفه ای که شما داری این است که حجاب اسلامی را رعایت نمایی چون دشمن از سیاهی چادر تو بیش از سرخی خون من واهمه دارد.

و همچنین نماز را فراموش نکنید که فاصله بین کافر و مسلمان نماز است و جنگ هم به خاطر همین نماز و دیگر دستورات اسلام است و به خاطر وسعت خاک نیست و همان طور که امامان گفته اند وطن ما بصره و شام نیست وطن ما اسلام است.

و به خانواده شهدا سر بزنید که چشم و چراغ این ملت هستند.

و پیرو ولایت فقیه زمان خود باشید.

و اما تو ای فرزندم محمدم شما گرچه کودک هستید ولی به خواست خداوند، بزرگ می شوید و شما بچه جنگ و مرد جنگ هستید و باید همچون دیگران مردانه در رکاب حسین زمان بجنگید و ادامه دهنده راه من و دیگر شهیدان باشید و تا می توانید علم بیاموزید تا کشور را از بند، رهایی نمایید.
    و اما شما ای بستگان عزیز شما باید راهم را که همان را حسین است ادامه دهید.
    و در مورد جای دفنم اگر شهادت نصیب من شد و چیزی از بدنم باقی ماند در بلوک شهداء معناصری به خاک بسپارید در جیرفت، جای دیگر از نظر خودم نامناسب است.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

وصيت نامه شهيد مرتضي بهراميان
    از برادران و خواهران مي خواهم كه اين نهضت را حفظ كنيد و در راه صدور آن از هيچ كوششي دريغ نكنيد و مگذاريد بار ديگر دست جنايتكاران شرق و غرب در شما مسلط گردد و خونهاي هزاران شهيد از دست برود. در نمازهاي جماعت و جمعه با جديت شركت كنيد. با وحدت و اطاعت از مقام رهبري و پيروي از دستورات اسلام و پاسداري جدي از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن توطئه هاي استكبار را خنثي و نقش بر آب كنيد.

وصيت نامه شهيد محمود دايه علي
    بسم الله الرحمن الرحيم
    و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احيا عند ربهم يرزقون گمان مبريد كسانيكه در راه خدا كشته مي شوند، مرده اند بلكه زنده اند و نزد خدا روزي مي خورند. من محمود دايه علي وصيت نامه ي خود را به نام خدا و در راه تداوم انقلاب اسلامي به رهبري زعيم عاليقدر امام امت خميني روح خدا شروع مي كنم، اي مردم مسلمان و مستضعف ايران اين انقلاب را به رهبري امام امت ادامه دهيد ما ملت ايران خيلي خون داده ايم كه اين انقلاب به پيروزي برسد نكند كه از رهنمودهاي امام سرپيچي كنيد و امام را تنها بگذاريد او نايب امام زمان (عج) است. نگذاريد خون اين شهيدان پايمال شود ما هرچه خون بدهيم انقلابمان پايدارتر مي شود، اين آمريكائي خائن با كمك منافقين دارند شاخ و برگ اين نهال انقلاب را مي ريزند ما بايد نگذاريم كه اين ابرقدرتها، واسطه هاي داخلي آنها به اين انقلاب ضرور زيان برسانند. اگرچه همه را بكشند ما بايد تا آخرين قطره ي خونمان را به پاي اين نهال انقلاب بريزيم و آن را آبياري كرده و رشدش بدهيم. در زمان امام حسين (ع) امام را تنها گذاشتند حالا كه امام خميني راه او را مي رود ما نبايد اورا تنها بگذاريم. از خانواده ام مي خواهم كه خط امام را ادامه دهند و از مادرم مي خواهم برادرهايم را در بسيج شركت دهد تا اگر روزي به شهادت رسيدم بتوانند ادامه دهنده ي راه من باشند. از برادرهايم مي خواهم كه بعد از من اسلحه را به دوش بگيرند و خون خودشان را به پاي درخت اسلام بريزند تا درخت اسلام بارورتر گردد. هركس امام را قبول نداشته باشد و سر قبر من بيايد به خون تمام شهيدان خيانت كرده است. پدر و مادرم! ما امروز در زمان امتحان هستيم چون در جبهه وجود دارد حسيني و يزيدي و من راه حسين را انتخاب كرده ام شما هم از فرصت استفاده كنيد و به جبهه حسين بپيونديد. در هر كربلائي امام حسيني وجود دارد و حسين امروز با خميني است. در وجود امام عزيز دقت كنيد و با شناخت كامل راه او را ادامه دهيد؛ مادرم مي دانم كه در انتظار آمدن من هستيد و هم اكنون دعا مي كني اما حرف من به برادرانم اين است كه يكي يكي به جبهه هاي حق عليه باطل فرستاده شوند؛ من براي آنها طلب پيروزي بعد از شهادت مي كنم. دوستانم در پيروزي ما در اين جنگ هيچ شكي نداشته باشيد اين سخنان را به عنوان يك شهيد مي گويم كه اگر وحدت خودمان را از دست بدهيم و امام را تنها بگذاريم به خون تمام شهيدان خيانت كرده ايم و خدا شما را نمي بخشد. فقط در خط امام حركت كنيد و بدانيد بهترين تسليت براي من انتقام گرفتن خون تمام شهيدان است....

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

4. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

وصیت‌نامه خواندنی شهید کهف‌الشهدا

در وصیت نامه شهید «مجید ابوطالبی» آمده است: ما از آمریکا و شوروی و انگلیس و فرانسه توقع دوستی با مسلمین را نداریم؛ اما از کشورهای مسلمان عرب توقع خیانت نداریم. اگر اینها صدور نفت به آمریکا را قطع می‌کردند، آمریکا و اسرائیل با چه سوختی جنوب لبنان را بمباران می‌کرد.
    پیام شهید به امام زمانش و نائب او امام خمینی(رحمه‌ الله علیه) و اعلام پشتیبانی از اصل ولایت فقیه که اگر این پیروی نباشد و به میدان جنگ برود، خود را با دست خود هلاک کرده است.
    اگر خواستید گریه کنید برای حسین زمانِمان شهید مظلوم بهشتی و 72تن از یارانش گریه کنید. برای رجائی و باهنر گریه کنید که در آتش خشم منافقین سوختند. برای شهید مطهری، مدنی، دستغیب، صدوقی که همه به دست این منافقین ضد بشریت و ضد اسلام شهید شدند گریه کنید و به‌جای لعنت و نفرین بر یزید، لعنت و نفرین بر بنی‌صدر و رجوی بنیان‌گزاران این گروه و سردسته آن‌ها آمریکا نمائید.
    اگر یکی از مسئولین مملکتی خدای ناکرده از راه خدا و پیروی از ولایت فقیه منحرف شد، به خون شهدای جمهوری اسلامی خیانت کرداو را با شمشیر عدالت علی(علیه‌السلام) راست کنید.
    اگر امکان داشت در مراسم تشییع جنازه و ختم من شرکت کنند و در آنجا فریاد بزنند: راه قدس از کربلا می‌گذرد؛ مرگ بر ضد ولایت فقیه؛ مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر شوروی.

6. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

وصيت نامه شهيد حسين حدادي
    سلام بر مهدي (عج)
    سلام بر نايبش امام خميني ،سلام بر شهيدان و درود بر تمام مسلمين جهان، مادر وپدر عزيزم اگر شهيد شدم برايم گريه نكنيد چون من خود مي خواستم و وظيفه ام بود. خدا من را به شما داد وظيفه شما بود كه مرا تربيت كنيد و كرديد ،پس ناراحت نباشيد .پيام من به ملت ايران اين است كه با گروهك هاي منافق بجنگيد و نابودشان كنند و راه شهيدان را ادامه دهند. پيام من به دولت اين است كه امام و شخصيت هاي مملكتي را از هر نقطه حفظ كنند تا ريشه آمريكا كنده شود . تمام ملت بايد گوش به فرمان امام باشد زيرا كه نائب امام زمان است .اميدوارم كه تا به حال گناهي كرده ام خدا مرا ببخشد و مرا جزء ياران امام زمان گرداند....

8. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

واکنش وزیر دفاع آمریکا به پیشنهاد ملک عبدالله برای حمله به ایران

فرهنگ > کتاب - عصر ایران گزارش داد: گیتس می گوید که پادشاه سعودی از آمریکا می خواست جوانان خود را به جنگ با ایران بفرستد تا از موضع و سیاست های عربستان سعودی در خلیج فارس و منطقه حمایت کنند انگار آمریکایی ها گروگان سیاست های عربستان سعودی هستند
    رابرت گیتس وزیر دفاع پیشین آمریکا فاش کرده است پادشاه عربستان سعودی خواستار حمله نظامی آمریکا به ایران شده بود. در بخش هایی از کتاب خاطرات گیتس با عنوان "وظیفه: خاطرات یک وزیر در جنگ" (Duty: Memoirs of a Secretary at War) به مذاکرات مقامات واشنگتن و ریاض درباره ایران پرداخته شده است. در فصل پنجم این کتاب با عنوان "پس از عراق: جهان پیچیده" گیتس درباره نخستین دیدارش با ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در جایگاه وزیر دفاع آمریکا در تابستان 2007 سخن می گوید.
    در این دیدار کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا نیز حضور داشت. در بخش هایی از این کتاب که در سایت مصری البشایر منتشر شده، گیتس می گوید این تنها دیدار عالی رتبه خارجی بود که او در آن عصبانی شد زیرا ملک عبدالله از وی خواست آمریکا نه تنها علیه اهداف هسته ای ایران بلکه علیه همه مراکز نظامی این کشور حمله نظامی همه جانبه ای انجام دهد. ملک عبدالله در این دیدار تهدید کرد در صورتی که آمریکا به ایران حمله نکند ریاض اقدامات لازم را مستقل از دولت واشنگتن برای حفاظت از منافع خود در پیش خواهد گرفت. گیتس می گوید که پادشاه سعودی از آمریکا می خواست جوانان خود را به جنگ با ایران بفرستد تا از موضع و سیاست های عربستان سعودی در خلیج فارس و منطقه حمایت کنند انگار آمریکایی ها گروگان سیاست های عربستان سعودی هستند. به گفته گیتس، پادشاه سعودی در این دیدار گفت که آمریکا در نگاه دولت های عربی منطقه، به کشور ضعیفی تبدیل شده است. وی ادامه داد که به دلیل مواضع پادشاه عربستان سعودی، عصبانی شدم و به او جواب دادم: تا هنگامی که ایران جنگی علیه آمریکا یا هم پیمانانش آغاز نکند آمریکا به این کشور حمله نخواهد کرد. در صورتی که رئیس جمهور آمریکا بدون وجود شرایط لازم، جنگی را علیه ایران آغاز کند از سمتش برکنار خواهد شد به ویژه که رئیس جمهور (جورج بوش پسر)، در سال 2003 آمریکا را درگیر جنگ عراق کرده بود. گیتس اضافه کرد: استفاده نظامی از نیروهای آمریکایی فقط تنها به هنگام تجاوز به آمریکا، ملتش و منافعش صورت می گیرد. او گفت که برای پادشاه عربستان سعودی توضیح دادم که نظم و حکمت در تصمیم گیری ها درباره حملات نظامی منبع قدرت و نه ضعف هستند و کسی نباید این واقعیت و قدرت آمریکا را دست کم بگیرد. هر کسی که قدرت آمریکا را دست کم گرفت از آلمان نازی تا ژاپن و شوروی با مجازات تاریخ روبه رو شد. گیتس افزود: پادشاه عربستان سعودی چهار سال بعد و در دیدار دیگری به من یادآور شد که همچنان درباره موضع آمریکا در برابر ایران، با ابهام و عدم شفافیت روبه رو است. گیتس در بخش دیگری از کتاب هم گفت که به هنگام تصدی سمت وزیر دفاع در دولت جورج بوش پسر در برابر نفوذ گسترده اسرائیل و عربستان سعودی در تصمیم گیری های کاخ سفید و تمایل آنها برای در پیش گرفتن راه حل نظامی برای مسئله هسته ای ایران تا قبل از پایان دوره ریاست جمهوری بوش پسر، محافظه کار و نگران بود. وی ادامه داد: دیک چنی معاون وقت رئیس جمهور آمریکا (جرج بوش پسر) با مواضع اسرائیل و عربستان سعودی، همراهی می کرد و به آنها نزدیک و دوست بود. بوش پسر هم با مواضع تل آویو و ریاض همراهی می کرد.

نوع تعامل با تاسیسات هسته ای سوریه در بهار 2007 دیگر موضوع مطرح شده در کتاب خاطرات رابرت گیتس است. در این سال و براساس اطلاعات سازمان های اطلاعاتی امنیتی اسرائیل مشخص می شود سوریه با همکاری کره شمالی در حال ساخت مراکز هسته ای است. در این کتاب، وزیر دفاع پیشین آمریکا می نویسد: دیک چنی با حمله نظامی به تاسیسات هسته ای سوریه که با کمک کره شمالی در حال ساخت بود؛ موافقت کرد. او معتقد بود چنین حمله ای نه تنها سوریه را از کسب سلاح هسته ای منع می کند بلکه تهدیدی را برای ایران نیز ارسال می کند تا به گفته وی این کشور از تلاش برای کسب سلاح هسته ای دست بردارد. عصبانیت وزیر دفاع آمریکا از پیشنهاد ملک عبدالله برای حمله به ایران در مقابل، گیتس خواستار برخورد محتاطانه با گزینه حمله نظامی به تاسیسات هسته ای سوریه شد.
    چنی علاوه بر این آرزو کرد حملات به انبارهای سلاح حزب الله لبنان در خاک سوریه نیز کشیده شود تا به امنیت اسرائیل نیز خدمتی صورت بگیرد. همچنین به گفته چنی با این اقدام، در روابط بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ایران نیز شکاف ایجاد می شود و در نتیجه ایران به میزان زیادی منزوی می شود. به گفته گیتس، لابی اسرائیلی در دولت آمریکا، جرج بوش پسر را قانع کرد که به اسرائیل درباره هر گونه حمله نظامی ای به سوریه چراغ سبز نشان بدهد. گیتس کیست؟ رابرت گیتس در بین سال های 2006 تا 2011 مسؤولیت وزارت دفاع آمریکا را برعهده داشت. او از سال 2006 تا 2009 در دوره ریاست جمهوری بوش بسر و در دوره 2009 تا 2011 در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما وزیر دفاع آمریکا بود. وی که سابقه 26 سال فعالیت در شورای امنیت ملی آمریکا و سازمان سیا را دارد دارای دکتری تاریخ شوروی از دانشگاه جرج تاون است. او تنها فرد آمریکایی است که با وجود عضویت در حزب جمهوری خواه، در دولت یک رئیس جمهور دموکرات، سمت وزیر دفاع را عهده دار شد.

10. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

به بهانه سالگر کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ در تهران
    پاسخ قابل تأمل دیپلمات آمریکایی به یک سؤال؛ «چرا در آمریکا کودتا نمی‌شود؟»
    تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱

یکی از مقام های وقت عراق در سال ۸۵ موضوعی را از نگروپونته نخستین سفیر امریکا در عراق نقل می کرد که اگر درست باشد بسیار درس اموز است.

جهان نیوز ـ حسن عابدینی*: شبکه عرب زبان العالم اوایل دهه ۸۰ شمسی راه اندازی شد. همزمان با شروع جنگ امریکا که منجر به اشغال سرزمین عراق شد.

العالم در ان روزها در زمره رسانه های تصویری سرامددر عراق بود. زیر ساخت تلویزیون رژیم صدام از بین رفته بود و دریافت شبکه های ماهواره ای هم فراگیر نشده بود. در این دوره اما العالم هم روی ماهواره پخش می شد و هم از طریق انتن های زمینی رله. مخاطبان عراقی براحتی به شبکه العالم دسترسی داشتند.

کارشناسان و مقامهای عراقی روزانه اقدام به طرح دیدگاه هایشان از طریق آنتن العالم می کردند. هیات های عراقی که به ایران می امدند اغلب بازدید از شبکه العالم را در برنامه سفرشان می گنجاندند.در این دوره مدتى مسوولیت خبر العالم را بر عهده داشتم.

خاطرات جالبی از ان دوران هست که شنیدن برخی از ان ها شاید خالی از لطف نباشد. شنیدم زبان فارسی در برخی نشست های مهم سران عراق رایج بود. جلال طالبانی رییس جمهور وقت ،‌سید عبدالعزیز حکیم رییس فراکسیون اکثریت پارلمان و زلمای خلیل زاد سفیر افغانی تبار امریکا در بغداد هرسه فارسی می دانستند. پس بدون مترجم به فارسی با هم گفتگو می کردند.

یکی از مقام های وقت عراق در سال ۸۵ موضوعی را از نگروپونته نخستین سفیر امریکا در عراق نقل می کرد که اگر درست باشد بسیار درس اموز است.

نگرو پونته پس از پل برمرنخستین حاکم کاخ سفید در عراق - سکان فرماندهی سیاسی نیروهای امریکایی را به عنوان سفیر در بغداد به دست گرفت.

نگرو پونته در دهه ۸۰ در کسوت سفیر ایالات متحده در هندوراس به قدرتمندترین فرد پشت صحنه امریکای لاتین شهرت داشت. سازماندهی جوخه های ترور در این منطقه به او نسبت داده می شود.

عملیات ترور و انفجار خودروهای بمب گذاری شده پس از ورود او به عراق شعله ور شد اما کمتر کسی در این ارتباط دستگیر شد. زمانی که حدود ۱۸۰ هزار جنگجوی امریکایی در عراق مستقر بودند که با ایجاد مقرهای ایست و بازرسی دست کم در شهرها هر حرکتی را تحت نظر داشتند.

نگروپونته پس از مدتی از سوی رییس جمهور جورج بوش فراخوانده شد و در سمت کلیدی هدایت جامعه اطلاعاتی و امنیتی امریکا که از " سیا " تا " اف بی ای " را شامل می شود منصوب شد.

نگروپونته پیش از پایان ماموریتش با زبان مزاح به یکی از از رهبران سیاسی عراق گفته بود که ایا می دانی چرا در امریکا کودتا نمی شود؟

مقام عراقی پاسخ داده بود که دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد از توزیع قدرت تا دمکراسی ریشه دار و ... که نگروپونته بی درنگ می گوید : «زیرا امریکا در واشنگتن سفارت ندارد.»

نگرو پونته در زمره دیپلماتهای است که توامان مورد قبول‌ دموکرات‌ها و جمهوریخواهان‌ آمریکا است‌‌. ریچارد هولبروک‌، سفیر آمریکا در سازمان‌ ملل‌ در زمان‌ بیل‌ کلینتون می‌ گوید: جان‌ نگروپونته‌ دیپلمات‌ بسیار ظریفی‌ است‌ و متوجه‌ ابهام‌ و دوگانگی‌ می‌ شود.

هنری‌ کیسینجر، وزیر امور خارجه‌ اسبق‌ آمریکا نیز معتقد است نگروپونته‌ دیپلمات‌ صبور و ظریفی‌ است‌‌.

جان‌ نگروپونته‌ در سال‌ ۱۹۳۹ در لندن‌ به‌ دنیا آمد. او که از دانشگاه‌ ییل‌ فارغ‌‌التحصیل‌ شده‌ است‌‌ در اوایل‌ دهه ۱۹۶۰ به‌ عنوان‌ دیپلمات‌ شروع‌ به‌ کار کرد و هشت‌ سمت‌ در آسیا، اروپا و آمریکا داشته‌ است.

نگرو پونته با این پیشینه ،‌ قصد انتقال پیامی واقعی داشته یا صرفا مزاحی دیپلماتیک؟ دست کم ما ایرانیان البته سخن ولو مزاح گونه نگروپونته را ، با اعترافی که رییس جمهور اوباما همین چند روز پیش در باره نقش سفارت امریکا در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ کرد ، جدی تلقی می کنیم.
    * مجری ـ کارشناس سیما و کارشناس مسائل سیاسی و بین المللی

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

آخرین توصیه‌ی رهبر انقلاب اسلامی به شهید آیت‌الله حکیم

«مبادا در مقابل آمریکا کوتاه بیایید!»

سیدِ شهیدِ آلِ حکیم، یکی از شاخص‌ترین دلباختگان امام و انقلاب و نزدیک‌ترین یاران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در طول دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. آیت‌الله سیدمحمدباقر حکیم، که «شهادت» در خاندانشان «موروثی» بود، پس از سال‌ها مجاهدت در راه اعتلای اسلام و مبارزه با حزب بعث و استکبار آمریکا، در شهریورماه ۱۳۸۲ شمسی در مجاورت حرم امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب (علیه‌السلام)، و در حالی که تنها یکصد و چند روز از بازگشت او به میهن می‌گذشت، به «دست گنهکار و پلید مزدوران استکبار» به شهادت رسید.
    پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد شهادت آن آیتِ اعتقاد و جهاد، روایتی از واپسین گفتگوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و شهید حکیم را به همراه تصاویری از این شهید عزیز، در معیت رهبر معظم انقلاب و در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی، برای نخستین بار منتشر می‌کند.
    این خاطره را حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر رهبری بیان کردند.
    ,,,آمریکا در وصیت نامه شهیدان,,,,,,آمریکا در وصیت نامه شهیدان,,,,,,آمریکا در وصیت نامه شهیدان,,,
    «ایامی که صدام سرنگون شده بود و آیت‌الله سیدمحمد باقر حکیم قرار بود به نجف بروند، تنهایی برای خداحافظی خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدند. می‌خواستند که اگر آقا رهنمود و فرمایشی دارند استفاده کنند. آقا درباره‌ی فضای عراق و اینکه با مردم چه‌طور ارتباط بگیرید، با علما و مراجع چه‌جور تعاملی داشته باشید توصیه‌های خوبی به آقای حکیم فرمودند. درباره‌ی مسائل خارجی‌ و رابطه با آمریکا هم گفتند مبادا در مقابل آمریکا کوتاه بیایید. مبادا با آمریکا رفیق بشوید. نکند دست توی دست آمریکا بگذارید. مبادا آمریکا را دوست خودتان بدانید. آمریکا دشمن اسلام، دشمن شیعه و دشمن کشورهای اسلامی است. این هم که به عراق آمدند، نه اینکه برای نجات مردم عراق باشد، آمریکا دلش برای مردم نسوخته است، اینها به‌علت همان اهداف استعماری جهان‌خواری که دارند به عراق آمده‌اند. امروز صدام را مانع برنامه‌های خودشان ‌دیدند، در حالی که یک روزی مورد استفاده‌شان قرار می‌گرفت. دیدند امروز دیگر به اصطلاح تاریخ مصرفش تمام شده آن را کنار انداختند. مبادا آمریکا را به عنوان دوست خودتان در آنجا بدانید. جلوی آمریکا بایستید و از عزّت و استقلال کشور خودتان دفاع کنید.

آقای حکیم‌ ـ خدا رحمتشان کندـ گفتند: آقا! من از این اطمینان خاطر و آرامش شما در تعجبم. آمریکا کنار گوش شما است. این طرف در عراق و آن طرف در افغانستان دارد این‌جور فتنه‌گری می‌کند. آن‌وقت شما این قدر آرام هستید و به ما هم توصیه می‌کنید که مرعوب آمریکا نباشیم؟!

رهبر انقلاب فرمودند: می‌دانی این اطمینان خاطر ما از چیست؟ ما توکلمان به خدا زیاد است. همین به ما آرامش، اطمینان و شجاعت می‌دهد که در مقابل آمریکا از عزّت، استقلال و عظمت این مردم، نظام و انقلاب دفاع کنیم و سر تعظیم فرود نیاوریم.»

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری