جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: غرب زدگی

نوشته
    224
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غرب زدگی

غرب زدگی

غرب زدگی

غرب زدگی

در فرهنگ اسلامی، مردان و زنان حق ندارند به گونه‌ای خود را بیارایند که شبیه هم شوند؛ دامنه این همانند‌سازی ممنوع شامل لباس، آرایش، زینت، راه رفتن، نوع حرکت و غیره را در بر می‌گیرد.

برطبق آیه 31 سوره نور، بانوان اجازه ندارند زینت خود را جز به مقداری که عرف اجازه می دهد، آشکار سازند. بلکه شرافت زن اقتضا می‌کند که هنگام بیرون رفتن از خانه، متین و با وقار باشد و در رفتار، از هرکاری که سبب جلب توجه و تحریک دیگران شود، بپرهیزد. در منابع اسلامی، انسان از این که لباس را وسیله‌ای برای شهرت و گناه قراردهد، منع شده است.

امام صادق (عليه السلام) فرموده‌اند: « لباس نازک بدن نما نپوشید، زیرا نشانه سستی در دین است.» و « بپرهیز از این که خود را برای مردم بیارایی و با انجام گناه، به جنگ با خدا برخیزی.»

سوغات قرن بیست

متأسفانه لباس تنگ، کوتاه و جلف، سوغات تمدنی است که جهان بینی ویژه‌ای دارد و انسان را به گونه‌ای مغایر با فرهنگ اسلامی تعریف می‌کند. مدگرایی، دستاورد تلاش‌های دروغین تبلیغی اروپایی است که معنویت را از متن زندگی فردی و اجتماعی به حاشیه رانده و خدا را به گوشه عزلت کلیسا سپرده است. در این فرهنگ، معنویت و قداست، بی اصالت است و انسان نمی‌تواند روح الهی داشته

خداوندا...
    من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم
    که تو در عرش کبریائی خود نداری
    من چون تویی دارم
    و تو چون خودی نداری

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری