جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهش میکنم راهنماییم کنید برای استجابت دعا

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غمگین خواهش میکنم راهنماییم کنید برای استجابت دعا

سلام به همه خسته نباشید
    میشه بهم بگید چطور میتونم متوجه شم دعایی که میکنم به مصلحتمه یا نه؟(
    خود خدا میدونه چقدر قلبم پر درده(
    8 ماهه همه کارم شده توسلو دعا با همه ی قلبم با همه ی وجود خواسته امو از خدا خواستم یه اشتباهی مرتکب شدم توبه کردمو خواستم منو ببخشه راهو نشونم بده کمکم کنه
    چنان راه هارو جلوی پام گذاشت گاهی با بغض فقط سجده ی شکر بجا آوردم
    خواسته ی اصلیم هنوز اجابت نشده هر بار که نزدیکش میشم یه اتفاقی میفته که دورتر میشه
    بازم همه ی امیدمو خود خداست بخدا ناشکر نیستم اما یه هفته ست بی قراریم تموم نمیشه اصلا دیگه نمیدونم به مصلحتمه یا نه((((((
    هر بار تو اوج ناامیدی یه چیزایی نشونم میده که پر بغضو شادی میشم اما بازم سختی ها هم وجود دارن اطرافیانم گاهی ناامیدم میکنن((
    بخاطر خدا بگین چطور بفهمم به خواسته ام میرسم یا نه
    این خواسته همه ی خواستنمه خودش بهتر از هرکسی میدونه چه تلاش هایی به لطف خودش انجام دادم و چجور با قلبم میخوامش همیشه ازش معذرت میخوام که گاهی خسته میشمو کم میارم دختر بدی میشمو گله میکنم یا از بقیه میخوام در حقم دعا کنن
    دیگه دارم دیوونه میشم (

2.  

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و ادب خدمت سرکار محترم baran_a
    قبل از هرچیز عاجزانه برآورده شدن حاجات مشروع شما سرکار گرامی را از خداوند متعال مسالت دارم.
    اما در پاسخ به سوالتان باید بگویم تشخیص این که آیا برآورده شدن حاجاتمان به صلاحمان هست یا نه و این که استجابت کدام یک از دعاهایمان ما را به سعادت ابدی و مشیت الهی نزدیکتر می کند در برخی از دعاها کار بسیار مشکلی است.
    مثلا جوانی را درنظر بگیرید که از خداوند طلب قبولی در دانشگاه را دارد و و یا دیگری از خداوند طلب فراهم شدن شغلی مناسب برای کسب روزی حلال دارد و یا دیگری طلب ازدواج با انسان مومن و زیبا چهره ای را از خداوند دارد و یا فردی را در نظر بگیرید که برای شفای فرزند مریض خود از خداوند طلب شفا دارد.
    در ظاهر امر، قبولی در دانشگاه و کسب مشاغل پردرآمد و ازدواج با جوان مومن و زیبا چهره و شفای فرزند به صلاح انسان است و هیچ تردیدی در آن نیست اما آیا ممکن نیست همان قبولی در دانشگاه موجبات کبر و دنیا طلبی شخص را فراهم سازد؟ و یا فقر و دل شکستگی و اظهار نیاز هماره انسان در پیشگاه خداوند محبوبتر از داشتن شغلی درآمد زا باشد؟ و یا اینکه تحمل و صبر در برابر همسری تند خو و بی ایمان که از ظاهر نیکویی نیز برخوردار نیست انسانی را به خداوند نزدیکتر سازد تا ازدواج با جوان مومنی که از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است؟ و یا چه بسا بیماری فرزند و پدر و مادر و آهی که از آن ناحیه نصیب شخص می شود اسباب تقرب بیشتری را نسبت به خداوند فراهم سازد؟ آری فقط عالمان به سرالقدر می توانند تشخیص دهند که به راستی برآوری کدام یک از حاجات و دعاهایمان به صلاحمان است.
    آنچه ما در پیشگاه الهی مامور و موظف بدانیم دعا کردن درباره حاجاتی است که گمان می کنیم زمینه ساز نیل به خیر دنیا و آخرتمان است اما این که آیا به راستی این چنین است یا نه این امر را باید به خداوند واگذار نموده و در پایان دعاهایمان بگوییم:
    خدایا این تشخیصی است که ذهن قاصر من نسبت به آینده خود دارد تو آنچه را که تضمین کننده سعادت ابدی من است برایم مهیا ساز اگرچه آن در گرو عدم استجابت دعایم باشد...

ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۷:۴۵
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط اویس نمایش پست
    با عرض سلام و ادب خدمت سرکار محترم baran_a
    قبل از هرچیز عاجزانه برآورده شدن حاجات مشروع شما سرکار گرامی را از خداوند متعال مسالت دارم.
    اما در پاسخ به سوالتان باید بگویم تشخیص این که آیا برآورده شدن حاجاتمان به صلاحمان هست یا نه و این که استجابت کدام یک از دعاهایمان ما را به سعادت ابدی و مشیت الهی نزدیکتر می کند در برخی از دعاها کار بسیار مشکلی است.
    مثلا جوانی را درنظر بگیرید که از خداوند طلب قبولی در دانشگاه را دارد و و یا دیگری از خداوند طلب فراهم شدن شغلی مناسب برای کسب روزی حلال دارد و یا دیگری طلب ازدواج با انسان مومن و زیبا چهره ای را از خداوند دارد و یا فردی را در نظر بگیرید که برای شفای فرزند مریض خود از خداوند طلب شفا دارد.
    در ظاهر امر، قبولی در دانشگاه و کسب مشاغل پردرآمد و ازدواج با جوان مومن و زیبا چهره و شفای فرزند به صلاح انسان است و هیچ تردیدی در آن نیست اما آیا ممکن نیست همان قبولی در دانشگاه موجبات کبر و دنیا طلبی شخص را فراهم سازد؟ و یا فقر و دل شکستگی و اظهار نیاز هماره انسان در پیشگاه خداوند محبوبتر از داشتن شغلی درآمد زا باشد؟ و یا اینکه تحمل و صبر در برابر همسری تند خو و بی ایمان که از ظاهر نیکویی نیز برخوردار نیست انسانی را به خداوند نزدیکتر سازد تا ازدواج با جوان مومنی که از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است؟ و یا چه بسا بیماری فرزند و پدر و مادر و آهی که از آن ناحیه نصیب شخص می شود اسباب تقرب بیشتری را نسبت به خداوند فراهم سازد؟ آری فقط عالمان به سرالقدر می توانند تشخیص دهند که به راستی برآوری کدام یک از حاجات و دعاهایمان به صلاحمان است.
    آنچه ما در پیشگاه الهی مامور و موظف بدانیم دعا کردن درباره حاجاتی است که گمان می کنیم زمینه ساز نیل به خیر دنیا و آخرتمان است اما این که آیا به راستی این چنین است یا نه این امر را باید به خداوند واگذار نموده و در پایان دعاهایمان بگوییم:
    خدایا این تشخیصی است که ذهن قاصر من نسبت به آینده خود دارد تو آنچه را که تضمین کننده سعادت ابدی من است برایم مهیا ساز اگرچه آن در گرو عدم استجابت دعایم باشد...

امام جعفر صادق علیه‌السلام در حدیثی ارزشمند به مومنان توصیه فرموده‌اند که نومیدانه دست از دعا نکشند و در اجابت دعا عجله به خرج ندهند.
    مشرق- امام جعفر صادق عليه‌‏السلام فرمودند: مؤمن پيوسته در خير و رفاه و رحمت خداست، مادام كه عجله نشان ندهد و نوميدانه دست از دعا نكشد.
    راوى مى‌‏گويد: عرض كردم: چگونه عجله نشان مى‏‌دهد؟ فرمود: مى‏‌گويد مدتها است دعا مى‏‌كنم و اجابتى نمى‏‌بينم.

متن حدیث:

الإمامُ الصّادقُ عليه‌‏السلام: لا يَزالُ المُؤمِنُ بِخَيرٍ ورَخاءٍ وَرَحمَةٍ مِنَ اللّه ما لَم يَستَعجِلْ فَيَقنَطُ فَيَترُكُ الدُّعاءَ . قُلتُ لَهُ : كَيفَ يَستَعجِلُ ؟ قالَ : يَقولُ : قَد دَعَوتُ مُنذُ كَذا وكَذا ولا أرَى الإجابَهَ !

«بحارالأنوار،جلد 93 صفحه 374»
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بی نهایت ازتون ممنونم بخاطر لطف و توجهتون راستش با این اتفاق تو زندگیم بی نهایت به خدا نسبت به قبل نزدیکتر شدم خیلی چیز هارو درک کردمو بهشون رسیدم که قبلا برام وجود نداشتن حتی روزای اول از خدا خواستم این احساس نزدیکی ای که بهشون دارم این حس این حضورشون تو لحظه هام رو حتی بعد از برآورده شدن حاجتم بهم لیاقتشو بدن که همراهم باشه
    ممنون میشم برام تو لحظه های قشنگتون دعا کنید منم با همه ی قلبم از خدا می خوام با همه ی قلبتون شادیو خوشبختیو سلامتیو آرامشو تو ثانیه ثانیه ی لحظه هاتون احساس کنید
    حضور توجهتون دلگرمم میکنه ممنونم ازتون

نوشته
    330
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    خواهر عزیزم امیدوارم به آنچه در دل دارید وهمچنین سعادت دنیا و آخرت برسید مطمئن باش درگاه خداوند درگاه ناامیدی نیست اگه یه چیزی رو ار اعماق قلبت بخوای و از همه مخلوقات ناامید بشی و فقط به خدا توکل کنی و خودت رو به خودش بسپاری حتما نتیجه میگیری امیدوارم موفق باشی .
    آرزو نمی کنم که بیایی
    آرزو می کنم وقتی آمدی چشمانم شرمسار نگاهت نشوند
    چون همه می دانند که....

....... می آیی

نوشته
    453
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 5 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    دعا کردن شرایطی دارد و شما باید به ان عمل کنید و بعد حاجت بخواهید .
    بلی شما شاید هم مورد لطف پروردگار بزرگ هستید زیرا صدای دعای شما را دوست دارد .و صبر بهترین ابزار مومن هست لذا نا امید نباشید زیرا نا امیدی خود شرک است .
    الهی حاجت روا باشید و ایمانی راسختر پیدا کنید.

نوشته
    166
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    3 روز 4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جمع بندی

پرسش:
    مدتی زیادی است که برای یکی از خواسته هایم دست به دعا هستم اما هنوز دعایم مستجاب نشده است سوالم این است که از کجا باید بدانیم دعایی که می کنیم به صلاحمان است یا نه؟

پاسخ:
    پاسخ به سوالتان باید بگویم تشخیص این که آیا برآورده شدن حاجاتمان به صلاحمان هست یا نه و این که استجابت کدام یک از دعاهایمان ما را به سعادت ابدی و مشیت الهی نزدیک تر می کند در برخی از دعاها کار بسیار مشکلی است.
    مثلا جوانی را در نظر بگیرید که از خداوند طلب قبولی در دانشگاه را دارد و یا دیگری از خداوند طلب فراهم شدن شغلی مناسب برای کسب روزی حلال دارد و یا دیگری طلب ازدواج با انسان مومن و زیبا چهره ای را از خداوند دارد و یا فردی را در نظر بگیرید که برای شفای فرزند مریض خود از خداوند طلب شفا دارد.
    در ظاهر امر، قبولی در دانشگاه و کسب مشاغل پردرآمد و ازدواج با جوان مومن و زیبا چهره و شفای فرزند به صلاح انسان است و هیچ تردیدی در آن نیست.

اما آیا ممکن نیست همان قبولی در دانشگاه موجبات کبر و دنیا طلبی شخص را فراهم سازد؟ و یا فقر و دل شکستگی و اظهار نیاز هماره انسان در پیشگاه خداوند محبوب تر از داشتن شغلی درآمد زا باشد؟ و یا اینکه تحمل و صبر در برابر همسری تند خو و بی ایمان که از ظاهر نیکویی نیز برخوردار نیست انسانی را به خداوند نزدیک تر سازد تا ازدواج با جوان مومنی که از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است؟ و یا چه بسا بیماری فرزند و پدر و مادر و آهی که از آن ناحیه نصیب شخص می شود اسباب تقرب بیشتری را نسبت به خداوند فراهم سازد؟ آری فقط عالمان به سرالقدر می توانند تشخیص دهند که به راستی برآورده شدن کدام یک از حاجات و دعاهایمان به صلاحمان است.

خدایا این تشخیصی است که ذهن قاصر من نسبت به آینده خود دارد تو آنچه را که تضمین کننده سعادت ابدی من است برایم مهیا ساز اگر چه آن در گرو عدم استجابت دعایم باشد...

در پایان توجه شما را به یک نکته جلب می کنم و آن این که امام جعفر صادق (علیه‌السلام) در حدیثی ارزشمند به مومنان توصیه فرموده‌اند که نومیدانه دست از دعا نکشند و در اجابت دعا عجله به خرج ندهند.
    ایشان می فرمایند: «لا يَزالُ المُؤمِنُ بِخَيرٍ و رَخاءٍ وَ رَحمَةٍ مِنَ اللّه ما لَم يَستَعجِلْ فَيَقنَطُ فَيَترُكُ الدُّعاءَ. قُلتُ لَهُ: كَيفَ يَستَعجِلُ؟ قالَ: يَقولُ: قَد دَعَوتُ مُنذُ كَذا و كَذا و لا أرَى الإجابَهَ»؛ یعنی مؤمن پيوسته در خير و رفاه و رحمت خداست، مادام كه عجله نشان ندهد و نوميدانه دست از دعا نكشد. راوى مى‌‏گويد: عرض كردم: چگونه عجله نشان مى‏‌دهد؟ فرمود: مى‏‌گويد مدتها است دعا مى‏‌كنم و اجابتى نمى‏‌بينم.(1)

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ در ساعت ۱۷:۵۲ دلیل: همکار ویراستار تدوین
    ابديت از آن توست خود را هرگز فراموش مكن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)