صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خبر دادن از خدا توسط کسی که بر او احاطه ندارد

نوشته
    19
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lordm نمایش پست
    یک سوال از جناب غنی ار فقر داشتم:شما نوشته اید:«حضرت محمد اگر به منتهای درجه شناخت الله رسید و از او خبر داد میشود صدیق. و در غیر این صورت دجال است.»شما با چه استلالی نتیجه گرفتید که اگر حضرت محمد به منتهای درجه شناخت الله رسید و سپس از خدا خبر داد، آنوقت می شود صدیق؟چه رابطه مستقیمی بین صدیق بودن و احاطه داشتن کامل حضرت محمد بر خدا هست.یعنی اگر حضرت محمد به منتهای درجه شناخت الله نرسیده باشد و با این حال از او خبر داده باشد نمی توان گفت او صدیق است؟چرا که هر آنچه که محمدبن عبدالله می گفت که به ادعای مسلمین حاصل شناخت خود حضرت نبود بلکه سخنانی بود که خود خدا از طریق فرشتگانش بر او نازل می کرده و محمد در اینجا در نقش واسطه عمل می کرده...
    آیا شما معتقدید که محمد یک طوطی بوده است ؟ آیا خدا به او میگفته مثلا بگو الله الصمد دیگه به بقیه کارها کار نداشته باش ؟

نوشته
    19
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط partofar نمایش پست
    همه چیز در قرآن کریم آمده:
    مثلا کلمات الهی: حضرت عیسی مسیح صلوة الله علیه و علی والدته یک کلمه الهی است
    چگونه با عقل ناقصمان می توانیم تا فضای کلمات بالا برویم و این را با عقلمان درک کنیم و به ایمان بیاوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!
    هفت آسمان و هفت زمین را و معراج را و ...
    که قبول نداری آیا شما مسلمان هستید یا خیر؟
    1. اگر نیستید که نیاز به توضیح ندارم و شما را به پروردگار متعال می سپارم.
    2. اگر هستید باید تجدید نظر نموده در مورد دینت و اصول آن می بایست تحقیق نمایید و --
      -- هر وقت نتیجه گرفتید اگر اسلام آوردید
      :

من در خدمت شما هستم تا ... در آخر عفل را بررسی کنیم و تمام گفتنی ها را با هم بگوییم.
    با احترام
    التماس دعا
    عرض اردات
    من میگویم هر چه را که بفهمم قبول میکنم و هرچه را که نفهمم رد نمیکنم بلکه مسکوت میگذارم و بدان معتقد نمیشوم اگر شیوه بنده اشتباه است بفرمایید

نوشته
    44
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    2 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط غنی از فقر نمایش پست
    آیا شما معتقدید که محمد یک طوطی بوده است ؟ آیا خدا به او میگفته مثلا بگو الله الصمد دیگه به بقیه کارها کار نداشته باش ؟
    البته من خودم نظر قاطع و مشخصی ندارم(یعنی هنوز خودم در حال تحقیقم)اما چیزی که مسلمانان و اسلامیون می گن اینه که پیامبر تا حدی به شناخت خدا رسیده ولی نه اینکه به تمامی و صد درصد بر خدا احاطه پیدا کرده باشه(البته کارشناسان شاید اینو بهتر بدونن)...در کل حرف من اینه که به نظرم دلیلی نیست که ثابت کنه لازمه اینکه پیامبر از خدا خبر بده و در خبر رسانیش صادق باشه اینه که حضرت، خدا رو به تمامی شناخته باشه...مثلا اگر شما به این امر اعتقاد داشته باشید که خدایی هست یا بوده که به روشی با حضرت محمد ارتباط برقرار کرده و حضرت محمد خدا را تا حدی شناخته و به این امر یقین پیدا کرده که خدا هرچه می گوید حقیقت است و خدا دروغ نمی گوید و فرشتگان از جانب خدایند که اطلاع رسانی می کنند.آنوقت می توانیم بپذیریم که محمد در حالی که به تمامی به خدا علم پیدا نکرده از طریق الهام و فرشتگان به مردم خبر رسانی کرده...شما باید یک سری پیش فرض ها رو مشخص کنید،به نظرم شما عزیز کمی سوالتون مبهمه اول ثابت کنید که این گزاره که «واجبه و ضروریه که پیامبر برای آنکه از خدا خبر رسانی کند،صادقانه، باید به شناخت کامل و صد درصدی از خدا رسیده باشد» صحیح است که فکر می کنم و مثال هم زدیم که این گزاره صحیح نیست.
    ویرایش توسط lordm : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در ساعت ۰۱:۵۰

4. تشکرها 2

نوشته
    117
    مورد تشکر
    370 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خدمت کاربر گرامی غنی از فقر
    می خواستم بپرسم آیا شما وقتی هم خدای نکرده به دکتر مراجعه می کنید و برای شما دارو می نویسد به جناب دکتر می فرمایید من چون به همه ی جوانب این دارو احاطه کامل عقلی و شناخت کامل ندارم پس این دارو را مصرف نمی کنم؟ آیا شما وقتی دارو مصرف می کنید صد در صد با عقل خودتان به مزایای آن پی برده اید و احاطه کامل به دارو و خواص آن دارید؟مسلما چون به علم بیشتر دکتر نسبت به دارو ها و همچنین حسن نیت او واقف هستید بدون این که توضیحی بخواهید دارو را مصرف می کنید.پس یه سری چیز ها مانند معراج پیامبر(ص) را هم شاید نتوان با عقل صرف درک کرد، ولی چون از منبع دینی کامل به ما رسیده قابل اطمینان هستند.یک مثال دیگر:خداوند در قرآن می فرماید اگر مردم توبه کنند خداوند از آسمان برای آن ها باران های پی در پی می فرستد.(آیه 52 سوره هود.....آیه 10 و 11 سوره نوح) از نظر دینی توجیه پذیر است.چون ما کاری که خداوند خواسته را انجام می دهیم و خداوند هم به این صورت جبران می کند.ولی آیا علم و عقل پی به رابطه ی این که مثلا یک گروه از مردم دروغ نگویند یا غیبت نکنند و جمع شدن ابرها و بارش باران برده است؟آیا علم می تواند رابطه ی عقلی بین توبه کردن از گناه و بارش باران را پیدا کند؟در ضمن اگر قرار بود عقل بشر بتواند همه چیز را با اتکا به خود درک کند، لزومی برای مبعوث شدن پیامبران نبود.چون انسان ها به طور طبیعی با استفاده از عقل خود به بسیاری از مسائل (که با عقل درک می شوند) پی برده است در طول تاریخ.بخشی از مطالبی که پیامبران الهی برای انسان ها آورده اند صرفا با عقل نمی توان درک کرد
    موفق باشید

نوشته
    297
    مورد تشکر
    675 پست
    حضور
    5 روز 16 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

در مورد مسائل اعتقادی ملاحظه هیچ کس جا ندارد . محمد بن عبدالله یا صدیق است یا دجال . اگر به منتهای درجه شناخت الله رسید و از او خبر داد میشود صدیق و در غیر این صورت دجال است . می گویند با مرگ او نبوت و رسالت ختم شد . معنای این جمله این است که خداوند کاملا توسط محمد توصیف شد و چیزی از خدا نیست که محمد متذکر آن نشده باشد . شناخت کامل مسلتزم احاطه کامل است . اگر محمد محدود است و خدا نا محدود پس شناخت کامل برای هیچ کس از جمله محمد اتفاق نیفتاده است . سئوال بسیار ساده و بنیادین بنده این است که آیا محمد خدا را کاملا شناخت یا نه ؟ آیا خدا معلوم شد و محمد عالم ؟ آیا خدا محاط شد و محمد محیط ؟ ضمنا این سئوال فقط جواب عقلی دارد و نمیتوان با استفاده از نقل صرف بدان جواب داد .
    عقل نزد ما معتبر است
    باسلام
    دوست عزیز، صحبت صدیق و دجال نیست. صحبت از کمال و درجه کمال موجودی غیر از خدا نیست، بلکه مسئله کمال نامحدود خداوند است. اشکال کار در اینجاست که خیال کرده ایم اگر خدا به صورت کامل درک نشود، او رانشناخته ایم و یا اینکه او اثبات نشده است. پیامبر اکرم که کاملترین موجود است، از همه ما انسانها و تمام موجودات دیگر، بهتر خدا را شناخت، اما مسئله این استکه شناخت ایشان نیز شناخت کامل نیست زیرا شناخت کامل همانطور که بیان شد، نیازمند به احاطه است و احاطه نیز درمورد خداوند راه ندارد.
    از طرف دیگر، جواب بنده کاملا عقلی بود و آیه ای که بیان شد، صرفا یک موید است و بدون ان نیز بحث و استدلال بنده کامل است.
    لطفا اگر ایرادی در ان بحث و استدلال عقلی وجود دارد بیان کنید و بحث را عوض نکنید.
    ممنون

نوشته
    4,908
    مورد تشکر
    20,014 پست
    حضور
    57 روز 19 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    217
    آپلود
    104
    گالری
    16

نوشته اصلی توسط partofar خبر دادن از خدا توسط کسی که بر او احاطه ندارد همه چیز در قرآن کریم آمده:
    مثلا کلمات الهی: حضرت عیسی مسیح صلوة الله علیه و علی والدته یک کلمه الهی است
    چگونه با عقل ناقصمان می توانیم تا فضای کلمات بالا برویم و این را با عقلمان درک کنیم و به ایمان بیاوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!
    هفت آسمان و هفت زمین را و معراج را و ...
    که قبول نداری آیا شما مسلمان هستید یا خیر؟

2. اگر هستید باید تجدید نظر نموده در مورد دینت و اصول آن می بایست تحقیق نمایید و --
      -- هر وقت نتیجه گرفتید اگر اسلام آوردید
      :

من در خدمت شما هستم تا ... در آخر عفل را بررسی کنیم و تمام گفتنی ها را با هم بگوییم.
    با احترام
    التماس دعا

عرض اردات
    من میگویم هر چه را که بفهمم قبول میکنم و هرچه را که نفهمم رد نمیکنم بلکه مسکوت میگذارم و بدان معتقد نمیشوم اگر شیوه بنده اشتباه است بفرمایید
    با سلام و عرض ادب و احترام
    دوست عزیز با این همه مجهولات(دنیایی و معرفتی و ماورای طبیعه و غیب و ...) که عقل من و شما هم نمی توانیم بفهمیم چکار می کنیم...!!!؟؟؟
    اکثر مواردی که شما به آنها اشاره می کنید و می فرمایید نمی فهم و مسکوت می گذارم!
    عبور از خط قرمزهای دین اسلام و الهی است!!!
    خواهش می کنم به نصیحت این برادر خود عمل نماییدآیا شما مسلمان هستید یا خیر؟

1. اگر هستید باید تجدید نظر نموده در مورد دینت و اصول آن می بایست تحقیق نمایید و --
      -- هر وقت نتیجه گرفتید اگر اسلام آوردید :

من در خدمت شما هستم تا ... در آخر عفل را بررسی کنیم و تمام گفتنی ها را با هم بگوییم.)
    با سپاس
    التماس دعا

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در ساعت ۰۹:۵۴
    اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

8. تشکرها 3

نوشته
    112
    مورد تشکر
    299 پست
    حضور
    3 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

فکر نمیکنید در جایگاه سوال نیز ، اینگونه سخن گفتن توهین است؟؟

شما سوال و شبهه دارید بپرسید تا پاسخش را بیابید.

اینکه شما بیایید مقدس ترین واژه یک دین را با یک طوطی مقایسه کنید نشانه بی ادبی شماست.

وقتی امام عاشقان غائب است ، اطاعت ازخامنه ای واجب است.
    خدایا تمام موانع ظهور
    حضرت مهدی(عج) را از میان بردار.
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    امام خامنه ای (مدظله العالی) :
    آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.
    آرزویم را نوشتم شهادت!

10. تشکرها 3

نوشته
    112
    مورد تشکر
    299 پست
    حضور
    3 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

روشن است که کسی میتواند با قاطعیت از خدا و اوصافش خبر دهد که بر خدا احاطه کامل داشته باشد ؛ حال سئوال اینجاست که محمد بن عبدالله بر خداوند احاطه کامل پیدا کرد یا خیر ؟
    به نظر بنده شبهه و سوال شما غلط است.

زیرا پیغمبر(ص) از خودش آیه نیاورد هاست و خدا را توصیف نکرده است. بلکه تمام آیات از جانب خود خدا بود. خدا خودش صفاتش را به پیغمبر(ص) گفت و پیغمبر(ص) برای امتش گفت.

وقتی امام عاشقان غائب است ، اطاعت ازخامنه ای واجب است.
    خدایا تمام موانع ظهور
    حضرت مهدی(عج) را از میان بردار.
    حتی اگر آن مانع
    من
    باشم
    امام خامنه ای (مدظله العالی) :
    آنجایی که احساس میکنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمیتواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌به‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.
    آرزویم را نوشتم شهادت!

12. تشکرها 2

نوشته
    19
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

وقت همگی بخیر

عرایضم را با حدیثی از امام علی علیه السلام بدین مضمون آغاز میکنم که حضرت فرمود اگر جاهل حرفی نمیزد اختلاف و مشکلی پیش نمیامد . دوستان ما میگوییم که محمد عاقلترین افراد است پس چرا شان او را تا حد یک طوطی تنزل میدهیم و میگوییم که او واسطه ای بیش نبود ؟ آیا جایز است که عاقلترین افراد آنچه را که دقیقا نفهمیده بر زبان جاری سازد ؟ سئوال بنده این است که آیا محمد حقیقتا خدا را شناخت ؟ خود او گفت ما عرفناک حق معرفتک یعنی من حقیقتا خدا را نشناختم با این وضع ما داریم از کسی تبعیت میکنیم که به اعتراف خودش خدا را نشناخته است پس آیا تبعیت از کسی که به شناخت حقیقی دست نیافته است ، کار درست و عقلانی است ؟ خود محمد گفت از کسی پیروی کن که معرفت عمیق و دقیق دارد و خودش هم گفت من معرفت دقیق و عمیق ندارم . اگر کسی را که معرفت عمیق و دقیق دارد پیدا نکردیم باید حنیف باشیم یعنی مانند محمد در دوران قبل از بعثت ؛ محمد قبل از بعثت حنیف بود یعنی هر کار و اعتقاد به عقلش درست میامد از آن تبعیت میکرد و گرنه آن عمل و قول را رد میکرد . ابراهیم و موسی و عیسی همه حنیف بودند .

انما یتذکر اولوا الالباب

ویرایش توسط غنی از فقر : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۵:۴۳

14. تشکرها 2

نوشته
    44
    مورد تشکر
    31 پست
    حضور
    2 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست مان جناب غنی از فقر نوشته اند:«دوستان ما میگوییم که محمد عاقلترین افراد است پس چرا شان او را تا حد یک طوطی تنزل میدهیم و میگوییم که او واسطه ای بیش نبود؟» جناب غنی از فقر فکر نمی کنم در اینجا کسی گفته باشد که حضرت تنها و تنها یک واسطه بودند و خود از هیچ علم و دانشی بی بهره بودن و تنها همچون ضبط صوت سخنان فرشتگان را ضبط و به گوش مردم باز پخش می کردند.مسلمانان می گویند او یک واسطه بوده ولی در عین حال در حد ظرفیت خود خدا را شناخته و هرچه که بر مردم می خوانده(قرآن که از جانب خدا بوده) را به تمامی درک می کرده!پس مسلمانان می گویند پیامبر واسطه بوده اما در عین واسطه بودن در حد ظرفیت خود نیز خدا را شناخته.حضرت محمد هرچه بر زبان جاری می ساخته به ادعای مسلمانان و قرآن درک کرده و فهمیده بوده.ولی در عین حال بر خلاف انتظاری که شما از او دارید او به تمامی خدا را نشناخت،یعنی صد درصدی بر او احاطه پیدا نکرد و به نظر من این امر اشکالی ایجاد نمی کند.اگر ایجاد می کند جدا از مصداق و مثال با برهان و دلیل اثبات کنید.حضرت محمد تا حد نهایت ظرفیت یک انسان خدا را شناخت و آنقدر خدا را شناخت که فهمید خدا به قدری پر عظمت است که نمی شود و محال است که به تمامی(تاکید می کنم به تمامی) او را شناخت و بر او (از نظر علم)احاطه پیدا کرد.شما مطلق نگاه می کنید به نظر.حضرت اگر گفت خدا را نشناخته منظورش این نبوده که هیچ از خدا نشناخته!(و از طرفی باید منظور از شناخت را فهمید)به هر حال حضرت تا حد ظرفیت آدمی به ادعای مسلمین خدا را شناخته و...نمی دانم دوستان نظر بدهند،امیدوارم قضیه روشن تر شود، و من دقیقا پی به منظور جناب ببرم.فاصله بین حق و باطل یک تار موست!
    ویرایش توسط lordm : ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۸:۰۳

16. تشکر

صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری