جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راه حل ترک این گناه چیست

نوشته
    2
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    1 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راه حل ترک این گناه چیست

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام!
    سریع میرم سر اصل مطلب به این امید که شما هم صریح جوابمو بدید!
    من یک مرد 24 ساله در یک خانواده مذهبی هستم! 21 سالم بود که ازدواج کردم و الان هم یک بچه یک ساله هم دارم! از قبل از ازدواجم یکی از دخترهای فامیل که 6سالی از من کوچکتر هست و خیلی رذل هست دائما به من پیشنهاد بی شرمانه ای میداد ! و من بعضی وقت ها خام اون میشدم و ... و بعد از اینکار میفهمیدم که چه اشتباهی کردم و توبه میکردم و به خدا قول میدادم که مثل حضرت یوسف به من هم کمک کنه که از شر این خلاص بشم اما بعد از مثلا دو ماه که شهوت بر من غلبه میکرد باز خام اون میشدم ... اینها در دوران مجردی بود....
    متاسفانه این دختر که هنوزم ازدواج نکرده یک سالی هست که دوباره به من این پیشنهاد ها رو میده و من هم همیشه نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم ! آخه یک بار صبر دوبار صبر سه بار صبر! آدم که همیشه در حال و هوای دینی نیست که بتونه رد کنه! بعضی وقت ها که حالم خوش نیست و مثلا با خانمم دعوام شده به پیشنهاد های اون جواب مثبت میدم و دوباره بعد از انجام این گناه تازه میفهمم که چه خیانت بزرگی در حق خودم و خانمم کردم و اینقدر پشیمون میشم که از زندگی کردن خسته میشم!
    حتی یک مدت بدون گوشی سپری کردم تا از شر این دختر رذل راحت بشم اما دیدم نمیشه بدون گوشی زندگی کرد چون سیصد نفر با من کار دارن و پیدام نمیکنن!
    هربار وقتی توبه میکردم به خدا قول میدادم که دیگه آخرین بارم بود و مردونه دیگه سمتش نمیرم! حتی دو سه بار پیشنهادهاشو هم رد میکنم! اما مثلا بعد از دوماه همه چیز یادم میره و دوباره....و باز موقع توبه همون حرفهای همیشگی رو به خدا میزدم
    دیگه خسته شدم! این دفعه بعد از انجام این گناه به خدا گفتم : خدایا دیگه هیچ قولی بهت نمیدم ! توبه میکنم اما قول نمیدم چون میدونم میزنم زیرش! فقط ازت یک خواسته ای دارم! خواستم اینه که راه حل خلاصی از شر این آدم رو نشونم بدی! این دفعه قول میدم برم سراغ اون راه حل! اگر نرفتم منو نبخش!
    به نظر شما من چیکار کنم! چه جوری از شر این دختر خلاص بشم!
    نه میتونم به کسی بگم! نه میتونم شماره عوض کنم چون فامیل هست و پیدا میکنه! به خدا خسته شدم!
    پدرم سرطان داره و داره جلوی چشمام میمیره و همه ی خانواده دست به دعا شدن و همه جور توسل و نذر و نیازی دارن میکنن که امام رضا شفاشو بده اما شفا نمیگیره و من خودم رو مقصر میدونم چون فکر میکنم خدا به خاطر کارهای پلید من بابامو شفا نمیده!
    دیگه واقعا خسته شدم از خودم بدم میاد که باعث مرگ بابام میشم! بابام همه ی عمر و سرمایشو برای امام حسین گذاشته بود و امام حسین باید شفاشو میداد با این همه دعاها و توسل هایی که خانوادم دارن و من در خلوت خودم یک تنه مانع شفا گرفتنش شدم برای همین دارم دیوانه میشم! حتی روم نمیشه برای بابام دعا کنم!
    کمک کنید بهم .... خسته ام

2.  

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس خسته نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام!
    من یک مرد 24 ساله در یک خانواده مذهبی هستم! 21 سالم بود که ازدواج کردم و الان هم یک بچه یک ساله هم دارم! از قبل از ازدواجم یکی از دخترهای فامیل که 6سالی از من کوچکتر هست و خیلی رذل هست دائما به من پیشنهاد بی شرمانه ای میداد ! و من بعضی وقت ها خام اون میشدم و ... و بعد از اینکار میفهمیدم که چه اشتباهی کردم و توبه میکردم و به خدا قول میدادم که مثل حضرت یوسف به من هم کمک کنه که از شر این خلاص بشم اما بعد از مثلا دو ماه که شهوت بر من غلبه میکرد باز خام اون میشدم ... اینها در دوران مجردی بود....
    متاسفانه این دختر که هنوزم ازدواج نکرده یک سالی هست که دوباره به من این پیشنهاد ها رو میده و من هم همیشه نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم ! آخه یک بار صبر دوبار صبر سه بار صبر! آدم که همیشه در حال و هوای دینی نیست که بتونه رد کنه! بعضی وقت ها که حالم خوش نیست و مثلا با خانمم دعوام شده به پیشنهاد های اون جواب مثبت میدم و دوباره بعد از انجام این گناه تازه میفهمم که چه خیانت بزرگی در حق خودم و خانمم کردم و اینقدر پشیمون میشم که از زندگی کردن خسته میشم!
    حتی یک مدت بدون گوشی سپری کردم تا از شر این دختر رذل راحت بشم اما دیدم نمیشه بدون گوشی زندگی کرد چون سیصد نفر با من کار دارن و پیدام نمیکنن!
    هربار وقتی توبه میکردم به خدا قول میدادم که دیگه آخرین بارم بود و مردونه دیگه سمتش نمیرم! حتی دو سه بار پیشنهادهاشو هم رد میکنم! اما مثلا بعد از دوماه همه چیز یادم میره و دوباره....و باز موقع توبه همون حرفهای همیشگی رو به خدا میزدم
    دیگه خسته شدم! این دفعه بعد از انجام این گناه به خدا گفتم : خدایا دیگه هیچ قولی بهت نمیدم ! توبه میکنم اما قول نمیدم چون میدونم میزنم زیرش! فقط ازت یک خواسته ای دارم! خواستم اینه که راه حل خلاصی از شر این آدم رو نشونم بدی! این دفعه قول میدم برم سراغ اون راه حل! اگر نرفتم منو نبخش!
    نه میتونم به کسی بگم! نه میتونم شماره عوض کنم چون فامیل هست و پیدا میکنه! به خدا خسته شدم!
    پدرم سرطان داره و داره جلوی چشمام میمیره و همه ی خانواده دست به دعا شدن و همه جور توسل و نذر و نیازی دارن میکنن که امام رضا شفاشو بده اما شفا نمیگیره و من خودم رو مقصر میدونم چون فکر میکنم خدا به خاطر کارهای پلید من بابامو شفا نمیده!
    دیگه واقعا خسته شدم از خودم بدم میاد که باعث مرگ بابام میشم! بابام همه ی عمر و سرمایشو برای امام حسین گذاشته بود و امام حسین باید شفاشو میداد با این همه دعاها و توسل هایی که خانوادم دارن و من در خلوت خودم یک تنه مانع شفا گرفتنش شدم برای همین دارم دیوانه میشم! حتی روم نمیشه برای بابام دعا کنم!
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت
    از ابتلا شما به معصیت مذکور متاسفم و از خدای متعال توفیق توبه را برایتان مسئلت دارم

توجه شما را به نکات زیزر جلب می کنم:

1- اینکه فردی مانند حضرت یوسف (ع) موید به توفیقات و امداد الهی گردد مستلزم زندگی یوسف وار نیز است. بیش و پیش از آنکه انتظار داشته باشید خداوند از مسیر غیب شما را عنایت برساند، در زندگی عملی حضرت یوسف را الگوی خود قرار دهید

2- " ولا تزروا وازرة وزر اخری "؛ کسی وزر و وبال دیگری را بر دوش نمی کشد، بر حسب آموزه های دین مبین اینکه بیماری پدرتان را ناشی از گناه خود بدانید، درست نیست. قرار نیست دیگران به خاطر گناه شما تنبیه شوند.

3- از رحمت الهی نا امید نشوید و اجازه ندهید عدو مبین یعنی شیطان رجیم شما را از توبه و رحمت الهی مایوس کند. حربه شیطان این است که پیش از ارتکاب گناه فرد را به امید توبه خام و مغرورمی کند و پس از ارتکاب گناه به بهانه بزرگی گناه وی را از توبه و رحمت الهی مایوس می کند.

4- به پیامدهای دنیوی و عقوبات اخروی این عمل شنیع بیشتر بیندیشید و وقتی را برای اندیشه کردن اختصاص دهید.

5- پس از اندیشه حول این پیامدها، آنها را بنویسید.

6- هر بار پس از اندیشیدن و تفکر استغفار کنید

7- غسل توبه بجا آورید و از خدای متعال استعانت بجویید.

8- خودتان را جای همسرتان قرار دهید و وضعیتی را تصور کنید که ایشان و دیگر خلائق از این وضعیت مطلع گردند. به صورت دقیق جزییاتی را که ممکن است بوقوع بپیوندد را بنویسید.

9- جهت حل اختلافات فیمابین با همسر یک الگوی منطقی در نظر بگیرید و از اختلافات پیشگیری کنید، تا کمتر زمینه عصبانیت و ارتکاب گناه شما فراهم آید.

10- برای حل اختلافات از یک مشاور کمک بگیرید.

11- " و هاجروا الی الله" .
    به یاد داشته باشید که دینداری ممکن است هزینه هایی داشته باشد در حالی که شماره تلفن عوض کردن و ...چندان هزینه ای به نظر نمی رسد. اگر میان اموال و حفظ جان تعارضی شکل بگیرد، حفظ جان واجب است و باید مال را فدای جان کرد و اگر میان جان و دین تعارضی شکل بگیرد برای حفظ دین لازم است جان را فدا نمود...
    چه بسیار افرادی که جان خود را در راه خدا هدیه کرده اند
    اما شما توجه داشته باشید که نیازمند جان نثاری نیستید و چه بسا با یک مهاجرت و تغییر محل سکونت و یا شهر خود بتوانید از شر این وسوسه ها خلاصی بیابید. پس اقدام کنید و بهانه گیری نکنید تا خداوند نیز نصرت و یاری خود را به شما ارزانی کند.

مجددا از خدای متعال توفیق توبه و حلاوت ترک گناه را برای شما مسئلت دارم.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

9-
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱ در ساعت ۱۹:۴۵

نوشته
    116
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست عزیز..حالا که شما با اون دختر داریدسر زندگی سالم خود با همسرتون معامله می کنید، یک پیشنهاد براتون دارم.به جای اون دختر با خداوند معامله کنید.یعنی شما حتی اگه شده محل سکونت، شماره موبایل یا هر اقدام دیگه ای که حتی ممکنه با سختی انجام بشه یا حتی اون موقعی که اون دختر داره پیشنهاد میده به شما، اون موقع با خداوند معامله کنید، یعنی به خدا بگویید من به خاطر تو از همه ی این لذت ها می گذرم و تو هم نتیجش رو به من بده.مطمئن باشید خدا جبار است و جبران می کند.یه موقعیت براتون میگم ببینید خودتون کدوم رو انتخاب می کنید:فرض کنید درست در همون لحظه ای که اون دختر به شما پیشنهاد میده و شما میخواید قبول کنید، یه نفر به شما بگه اگر این کار رو انجام ندی و سمت اون دختر نری، من میلیاردها پول به شما میدم، بهترین خانه و ماشین و....به شما میدم، آینده خانواده تون رو از هر جهت تامین می کنم.به خانوادتون تا آخر عمر سلامتی میدم، هر گونه مریضی و قضا و بلا رو از خودتون و خانوادتون دور می کنم و هزاران تا از این وعده ها.انصافا آیا شما باز هم پیشنهاد اون دختر رو قبول می کردید با وجود همه ی میل جنسی یا پیشنهاد اون فرد رو؟حالا خداوند که قدرت برتر عالم هست گفته اگه گناه نکنید، من درهای آسمان و زمین رو باز می کنم به روی شما.آیا واقعا اگر سود این معامله رو بدانید باز هم.........؟
    هم چنین سعی کنید بیشتر قرآن، تفسیر قرآن، حتی مثلا برای پیدا کردن یک کلمه یا موضوع خاص در قرآن، همه ی قرآن را در مواقعی که وقت دارید مرور کنید.باور کنید وقتی ذهنتون با قرآن پر بشه جایی برای بعضی مسائل باقی نمی مونه.
    شما موفق میشید، چون برای دین و خانوادتون ارزش قائلید که از این کار احساس گناه می کنید.مطمئن باشید روزی میرسه که با سربلندی از شر این گناه نجات پیدا می کنید.
    در ضمن اگه امکان داره با خانواده اون دختر یا به هر حال با افرادی که از نزدیکان او هستند به طور کاملا غیر مستقیم حتی با واسطه در مورد رفتار او صحبت کنید.چون ممکنه ایشون زندگی دیگران رو هم مثل زندگی شما با گناه همراه کرده باشن.
    به هر حال بدتر از این کاری که اون دختر از شما میخواد، شما دارید انجام میدید و اون (نا امیدی) است.پس هیچوقت از لطف خداوند نا امید نشوید
    موفق باشید

نوشته
    664
    صلوات
    5400
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    79

سلام

مینوانید مطالب ابن تاپیک رو هم مطالعه کنید ...

در مقابل وسوسه شیطان چه کنیم ؟

http://www.askquran.ir/thread27277.html

در ضمن به نظر بنده اون دختره چون فکرمیکنه شما بهش پاسخ مثبت میدید به خودش این اجازه رو میده که به سمت شما بیاد

اما اگه یک بار برای همیشه قاطعانه در برابرش وایسید و بگید "نه" میتونید از خودتون دورش کنید.

خواستن توانستن است ...

فقط باید بخوای ...

گر که هر مطلوب را طالب شویم

با چه نیرو بر هوی غالب شویم؟

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ناشناس خسته نمایش پست
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام!
    اول به خانمتون قضیه رو بگید البته نه کامل...فقط یک طوری بگو که اون تقصیر کار باشه

بعد زنگ بزن باباش تمام میشه قضیه

راحت
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

نوشته
    2
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    1 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    کشد، بر حسب آموزه های دین مبین اینکه بیماری پدرتان را ناشی از گناه خود بدانید، درست نیست. قرار نیست دیگران به خاطر گناه شما تنبیه شوند.
    من منظورم این بود که همه ی خانواده دست به دعا شدن و شاید کارهای بد من مانع استجابت دعاهامون میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست
    اما شما توجه داشته باشید که نیازمند جان نثاری نیستید و چه بسا با یک مهاجرت و تغییر محل سکونت و یا شهر خود بتوانید از شر این وسوسه ها خلاصی بیابید. پس اقدام کنید و بهانه گیری نکنید تا خداوند نیز نصرت و یاری خود را به شما ارزانی کند
    مگه مهاجرت الکیه؟ پول از کجا بیارم برم توی یه شهر دیگه خونه اجاره کنم؟ تو اون شهر دیگه نه شغلی دارم نه درامدی! به خانوادم چی بگم؟ اصلا و ابدا نمیشه مهاجرت کرد! شماره مبایلو هم 30 بار عوض کردم اما چون فامیل هست پیدا میکنه!

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA P نمایش پست
    سلام دوست عزیز..حالا که شما با اون دختر داریدسر زندگی سالم خود با همسرتون معامله می کنید، یک پیشنهاد براتون دارم.به جای اون دختر با خداوند معامله کنید.یعنی شما حتی اگه شده محل سکونت، شماره موبایل یا هر اقدام دیگه ای که حتی ممکنه با سختی انجام بشه یا حتی اون موقعی که اون دختر داره پیشنهاد میده به شما، اون موقع با خداوند معامله کنید، یعنی به خدا بگویید من به خاطر تو از همه ی این لذت ها می گذرم و تو هم نتیجش رو به من بده.مطمئن باشید خدا جبار است و جبران می کند.یه موقعیت براتون میگم ببینید خودتون کدوم رو انتخاب می کنید:فرض کنید درست در همون لحظه ای که اون دختر به شما پیشنهاد میده و شما میخواید قبول کنید، یه نفر به شما بگه اگر این کار رو انجام ندی و سمت اون دختر نری، من میلیاردها پول به شما میدم، بهترین خانه و ماشین و....به شما میدم، آینده خانواده تون رو از هر جهت تامین می کنم.به خانوادتون تا آخر عمر سلامتی میدم، هر گونه مریضی و قضا و بلا رو از خودتون و خانوادتون دور می کنم و هزاران تا از این وعده ها.انصافا آیا شما باز هم پیشنهاد اون دختر رو قبول می کردید با وجود همه ی میل جنسی یا پیشنهاد اون فرد رو؟حالا خداوند که قدرت برتر عالم هست گفته اگه گناه نکنید، من درهای آسمان و زمین رو باز می کنم به روی شما.آیا واقعا اگر سود این معامله رو بدانید باز هم.........؟
    سلام ! بارها این کاری که میگید رو کردم! یعنی بارها و بارها بهش جواب رد دادم و از این گناه گذشتم! اما خب تو پست اولم هم گفتم یک بار دوبار سه بار چهار بار بالاخره پنجمین یا دفعات بعدیش یک بارشو قبول میکنم چون شرایط فرق میکنه دیگه همیشه آدم یه جور نیست! گاهی عصبیه ! گاهی قهره با همسرش ! گاهی شیطون غلبه میکنه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط fmahmoodpoor نمایش پست
    در ضمن به نظر بنده اون دختره چون فکرمیکنه شما بهش پاسخ مثبت میدید به خودش این اجازه رو میده که به سمت شما بیاد
    اما اگه یک بار برای همیشه قاطعانه در برابرش وایسید و بگید "نه" میتونید از خودتون دورش کنید.
    چند بار این کارو کردم و اون هم چندین بار به مدت های طولانی قطع رابطه کرده اما بعد از مثلا 3 4 ماه دوباره برگشته و دوباره....
    مثل یک اعتیاده که آدم معتاد الکی ترک میکنه و دوباره مواد مصرف میکنه بعد چند وقت...
    نقل قول نوشته اصلی توسط حقیقت نمایش پست
    به خانمتون قضیه رو بگید البته نه کامل...فقط یک طوری بگو که اون تقصیر کار باشه
    بعد زنگ بزن باباش تمام میشه قضیه
    خانمم اینقدر حساسه به این قضایا که اگه بفهمه دهانم سرویس است! اصلا نمیشه بهش گفت! در ضمن اگه به باباش بگم اونم آبرومو جلو همه میبره ! این کجاش راحته

نوشته
    307
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

سلام بر شیعیان ایشان

بزرگوار اولین قدم در این مسیر توبه میباشد توبه ای بدون بازگشت به گناه
    توصیه میکنم در مسیر توبه حدیث شریف کسا را مداومت کنید که معجزه میکند

سوره اسراء آیه ۳۲،
    ﴿وَلَا تَقْرَبُوا الزِّنَا ۖ إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاءَ سَبِيلًا﴾(سورهٔ اسراء-آیهٔ ۳۲)

دوم اینکه این موضوع را با هیچ کس در میان نگذارید و فقط توبه کنید

سوم و مهمتر اینکه اگر نمیخواهبد و یا نمیتوانید اون خانم را فراموش کنید بهتر است که ایشان را صیغه کنید تا نه شما و نه ایشان به گناه آلوده نشوید

پیامبر اعظم (ص)فرمودند:هر که یک بار متعه کند، ایمن شود از خشم خدای تعالی و هر که دو بار متعه کند ،با نیکوکاران محشور شود و هر که سه بار متعه کند، در درجه روضه جنان با من خواهد بود.

الهم صلی علی محمد و ال محمد

آگاه باشیم

حسین(علیه السلام) را سهل انگاری منتظرانش به شهادت رساند که لعنت خدا بر آنان

قال رسول الله (صلی علی محمد و آل محمد):
    زمانیکه در امتم بدعتها هویدا شد بر عالم است که علمش را آشکار کند ، هرکه نکند لعنت خدا بر او باد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری