جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افکارشیطانی

نوشته
    174
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 8 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

افکارشیطانی

بسم الله الرحمن الرحیم
    اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم
    سلام.
    مدتی است که افکار شیطانی ذهن مرا تهدید میکنند
    مثلا خداوند در سوره ی بقره میگوی من چیزی میدانم که شما ها نمیدانید
    من توی ذهنم فکر میکنم که خدا داره از خودش تعریف میکنه میدونم این ها افکار شیطانی هست
    میترسم منو به شرک بکشونه
    خواهش میکنم کمکم کنید.
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ در ساعت ۰۸:۱۳

آرزویی بکن

گوش های خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه

آرزویی بکن

شـاید کوچکترین معجزه اش بزرگترین آرزوی تــو باشد

2.  

نوشته
    173
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 9 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام به شما دوست گرامی

1- میان پرسشگری که عطیه ای الهی است و شبهه سازی و پراکنی که از القائات شیطانی است مرز باریکی وجود دارد. پرسشگری مقدمه ساختن و به روزی و کمال است اما شبهه سازی زمینه تخریب و نابودی است.

به صرف اینکه با مطالعه قرآن سوالی به ذهن شما می آید آن را نباید حمل بر القای شیطان بودن نمایید مگر اینکه قبلا درباره پاسخ سوالتان جستجو کرده و جواب منطقی را دریافت کرده باشید اما بجای تن دادن به آن دنبال فرافکنی و گردن فرازی در قبال آن باشید.

2- درباره سوالی که به ذهنتان خطور کرده است به این نکته دقت کنید تعریف کردن از خود همیشه ناپسند نیست بلکه گاه باید از خود تعریف نمود تا دیگران را بر کمالات خویشتن آگاه نمود. در موردی که شما مطرح کرده اید همگان باید بدانند علم خداوند نامحدود است و علم مخلوقات محدود است و طبیعی است علم محدود گنجایش معلومات نامحدود را ندارد. از اینروست که خداوند میفرماید ای انسان به دانسته های خود مغرور نشو زیرا چه بسیار اموری است که تو نمیدانی اما من میدانم.

3- تعریف کردن از خود به معنای ناپسندش درباره کسی صادق است که میخواهد با این تعریف و تمجید از خود مقامی نزد دیگران پیدا نماید و نیازی (مادی و یا روحی) را از خود برطرف کند. خداوندی که عقل و شرع به بی نیازی او قاطعانه حکم میکنند چرا باید از خود تعریف و تمجید (به معنای ناپسندش) کند. مگر او نیازی به مخلوقات خود دارد؟

4- در پایان، اگر احساس میکنید حقیقتا گرفتار افکار و القائات شیطانی شده اید پیشنهاد میکنم با گروه مشاوره مرکز تماس بگیرید تا کارشناسان در این زمینه راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

در پناه حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری