جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترتیب تعقیبات نماز

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ترتیب تعقیبات نماز

سلام
    دوستی این سوال را از من پرسید که با توجه به اینکه اطلاع نداشتم زحمت جوابگویی گردن شما
    ترتیب تعقیبات نماز به چه صورت است؟منظورم اینه که مثلاً من برای نماز مغرب می خوام نماز غفیله،تسبیحات حضرت زهرا(س)،آیت الکرسی بخونم،ترتیب انجام دادن به چه صورت باشه؟کدامیک اول انجام بشه؟
    یا برای نماز اعشاء بعد از نماز در سجده ذکر یونسیه را اول انجام بدم یا تسبیحات حضرت زهرا(س) یا آیت الکرسی؟
    خودم هم سوالی دارم اینه که توصیه شده ذکر یونسیه 400 مرتبه در سجده گفته بشه.من رو 60 تا که رسیدم دست درد و پا درد و کمردرد امانمو برید.چطور میشه 400 تا گفت؟!!!اصلاً آدم تو شمارش قاطی می کنه
    ممنون از شما

ویرایش توسط نسیم رحمت : ۱۳۹۳/۰۱/۱۹ در ساعت ۱۸:۳۰

2.  

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی رهبر نمایش پست
    سلام
    دوستی این سوال را از من پرسید که با توجه به اینکه اطلاع نداشتم زحمت جوابگویی گردن شما
    ترتیب تعقیبات نماز به چه صورت است؟منظورم اینه که مثلاً من برای نماز مغرب می خوام نماز غفیله،تسبیحات حضرت زهرا(س)،آیت الکرسی بخونم،ترتیب انجام دادن به چه صورت باشه؟کدامیک اول انجام بشه؟
    یا برای نماز اعشاء بعد از نماز در سجده ذکر یونسیه را اول انجام بدم یا تسبیحات حضرت زهرا(س) یا آیت الکرسی؟
    خودم هم سوالی دارم اینه که توصیه شده ذکر یونسیه 400 مرتبه در سجده گفته بشه.من رو 60 تا که رسیدم دست درد و پا درد و کمردرد امانمو برید.چطور میشه 400 تا گفت؟!!!اصلاً آدم تو شمارش قاطی می کنه
    ممنون از شما

سلام علیکم ؛
    ترتیب خاصی الزام نیست اما بهتر است در تمام نمازها، تسبیحات حضرت زهرا(س) را مقدم بر سایر تعقیبات مثل نماز غفیله و آیت الکرسی بگویند.
    در خصوص ذکر یونسیه هم تا جایی که می توانید ادامه دهید و هرگاه خسته شدید، به حالت نشسته آن را ادامه دهید.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست
    تسبیحات حضرت زهرا(س) را مقدم بر سایر تعقیبات مثل نماز غفیله و آیت الکرسی بگویند.
    سلام!!!
    من ابتداء صلوات مخصوص می خوانم.ان الله ملائکته یصلون علی النبی...........
    بعد آیه الکرسی می خوانم.بعد از آیه الکرسی تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها را می خوانم.
    بعد سه بار سوره توحید می خوانم
    بعد سه بار صلوات می فرستم
    در انتها سه بار آیه 2 و3 سوره طلاق را می خوانم.
    بعد ادعیه ای که در تعقیبات نماز ها آمده را می خوانم.به ترتیب در اوقات خاص.مثلا نماز صبح-نماز ظهر و عصر و الانم که مغرب اذان بگوید می خوانم.
    نماز غفیله نخوانده ام تا به حال چون سعادت خواندنش را نداشته ام یا وقت نشده!
    بعضی اوراد نیز بالاخص بعد از نماز صبح از حضرت رسول الله(ص)و امام رضا علیه السلام سفارش شده که حتما می خوانم حتما!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    9,745
    صلوات
    20662
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    541 پست
    حضور
    174 روز 9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    96

سلام من هم شنیدم که تسبیحات حضرت زهرا (س) را باید قبل از جابه جا کردن پاها بر هر تعقیبی مقدم داشت.

نوشته
    9,745
    صلوات
    20662
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    541 پست
    حضور
    174 روز 9 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    96

گوشه ای از وصیت نامه آیت الله قاضی طباطبایی

...امـا وصـیـتـهـای دیـگـر، عـمـده آنـهـا نـمـاز اسـت . نـمـاز را بـازاری نـکـنـیـد، اول وقـت بـه جـا

بـیـاوریـد بـا خضوع و خشوع ! اگر نماز را حفظ کردید، همه چیزتان مـحـفـوظ مـی مـاند و تسبیح

صدیقه کبری سلام الله علیها و آیة الکرسی در تعقیب نماز تـرک نـشـود...

نوشته
    38
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این بنده خدا آشنای من میگه بدین گونه عمل می کنه
    که نماز صبح دستورالعمل شیخ نخودکی به امام-ظهر و عصر هم بدین گونه مغرب،غفیله و اعشاء در سجده ذکر یونسیه

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

جمع بندی

پرسش:
    ترتیب تعقیبات نماز به چه صورت است؟ منظورم این است که مثلاً من برای نماز مغرب می خواهم نماز غفیله، تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها)، آیت الکرسی بخوانم، ترتیب انجام دادن به چه صورت باشد؟ کدامیک اول انجام بشود؟

پاسخ:
    ترتیب خاصی الزام نیست اما بهتر است در تمام نمازها، تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را مقدم بر سایر تعقیبات مثل نماز غفیله و آیت الکرسی بگویند.

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ در ساعت ۱۹:۴۴ دلیل: همکار ویراستار تدوین

9. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری