جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شما جزو کدام گروه هستید ؟؟؟؟؟

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شما جزو کدام گروه هستید ؟؟؟؟؟

سم الله الرحمن الرحیم إِنِّی جَزَیْتُهُمُ الْیَوْمَ بِمَا صَبَرُوا أَنَّهُمْ هُمُ الْفَائِزُونَ

من ( خدا ) امروز آنها را بخاطر صبرشان پاداش می دهم ‏؛ و آنها پیروز و رستگارند

سلام و درود بر همه خوانندگان گرامی

این مطلب به طور اجمال حالاتی را که یک انسان در برابر هواهای نفسانی و معاصی خداوند نسبت بدان مواجه می شود مورد بررسی قرار می دهد تا همه دوستان رجوع به خود کرده و دریابند که جز کدامیک از این گروه هستند

وقتی یک انسان در برابر گناه و یک امری که خداوند ان را نمی پسندد قرار می گیرد می تواند ۵ حالت داشته باشد و از این حالات خارج نیست :
    ۱- معصیت : اینکه در برابر گناه تسلیم نفس خویش باشد و بدون در نظر گرفتن خدای یکتا اقدام به ان معصیت کند
    ۲- تصبر :یعنی اینکه انسان در برابر فعل حرام مجبور شود به علت حفظ منافع و ابرو از انجام ان فعل خودداری کند که در حقیقت این دسته هم که تصبر ( خویشتن را به صبر زدن ) پیشه می کنند ملحق به دسته نخست هستند
    ۳ - صبر : که صبر بر ۳ قسم است که بحث ما راجع به اقسام ان نیست ولی صبر عبارت است از اینکه انسان در برابر فعل حرام به خاطر خدا خودداری کند ولی در دلش نسبت به ترک ان مایوس باشد
    ۴ - مقام رضا : این افراد کسانی هستند که وقتی در برابر گناه صبر می کنند و فعل را ترک می کنند هیچ ناراحتی در قلب خود نسبت به ترک ان فعل ندارند
    ۵ - مقام عاشقین درگاه الهی ( محبت ) : این دسته افرادی هستند که عشق الهی چنان در وجودشان شعله کشیده است که علاوه بر اینکه از فعل حرام خودداری می کنند احساس خشنودی از ترک ان امر به خاطر پروردگارشان نیز می کنند این جاست که خدایشان ندا دهد رضی الله عنهم و رضوا عنه
    حال دوستان عزیزم شما خودتان را محکی بزنید و ببینید جز کدام یک از این افراد هستید ؟؟؟؟؟

2.  

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حال دوستان عزیزم شما خودتان را محکی بزنید و ببینید جز کدام یک از این افراد هستید ؟؟؟؟؟

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط عالم مقدس ملکوت نمایش پست
    سم الله الرحمن الرحیم إِنِّی جَزَیْتُهُمُ الْیَوْمَ بِمَا صَبَرُوا أَنَّهُمْ هُمُ الْفَائِزُونَ

من ( خدا ) امروز آنها را بخاطر صبرشان پاداش می دهم ‏؛ و آنها پیروز و رستگارند

سلام و درود بر همه خوانندگان گرامی

این مطلب به طور اجمال حالاتی را که یک انسان در برابر هواهای نفسانی و معاصی خداوند نسبت بدان مواجه می شود مورد بررسی قرار می دهد تا همه دوستان رجوع به خود کرده و دریابند که جز کدامیک از این گروه هستند

وقتی یک انسان در برابر گناه و یک امری که خداوند ان را نمی پسندد قرار می گیرد می تواند ۵ حالت داشته باشد و از این حالات خارج نیست :
    ۱- معصیت : اینکه در برابر گناه تسلیم نفس خویش باشد و بدون در نظر گرفتن خدای یکتا اقدام به ان معصیت کند
    ۲- تصبر :یعنی اینکه انسان در برابر فعل حرام مجبور شود به علت حفظ منافع و ابرو از انجام ان فعل خودداری کند که در حقیقت این دسته هم که تصبر ( خویشتن را به صبر زدن ) پیشه می کنند ملحق به دسته نخست هستند
    ۳ - صبر : که صبر بر ۳ قسم است که بحث ما راجع به اقسام ان نیست ولی صبر عبارت است از اینکه انسان در برابر فعل حرام به خاطر خدا خودداری کند ولی در دلش نسبت به ترک ان مایوس باشد
    ۴ - مقام رضا : این افراد کسانی هستند که وقتی در برابر گناه صبر می کنند و فعل را ترک می کنند هیچ ناراحتی در قلب خود نسبت به ترک ان فعل ندارند
    ۵ - مقام عاشقین درگاه الهی ( محبت ) : این دسته افرادی هستند که عشق الهی چنان در وجودشان شعله کشیده است که علاوه بر اینکه از فعل حرام خودداری می کنند احساس خشنودی از ترک ان امر به خاطر پروردگارشان نیز می کنند این جاست که خدایشان ندا دهد رضی الله عنهم و رضوا عنه
    با سلام
    من فکر میکنم جزو شکل نباشم چرا که با توکل همیشه پروردگار متعال مرا از شرّ این یکی خلاصم نموده است ولی هنوز از عالم مادی کنده نشده ام و یا هر وقت از این عالم کنده می شوم باز مسئله ایی عرفی یا شرعی مرا دوباره به این عالم باز میگرداند ولی خداوند متعال را شکر که با توبه و انابه ...
    ببخشید آیا میشود این شیطانتان کمی پفکی کنید تا به واقعیت نزدیکتر شود آنقدر که من شنیده ام در مقابل بندگان صالح خدا اصلاً این شیطان هیچ است.
    سپاسگزارم
    التماس دعا

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام!!!
    من هم محک زدم خودم را چی بگم خوبه؟
    هم خدا راضی باشه هم بنده خدا!
    شیطان مجسم کرده شما در اینجا کمی الکی است!
    یعنی من تا به حال با اینها برخورد نداشته ام.
    من شده در موقعیت گناه بیفتم ولی اعتنا نرکدم رد شدم!
    به همین سادگی.
    حتی در سخت ترین شرایط
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام به دوستان گرامی

بزرگواران،همان طور که نباید از رحمت و عنایت خدا مأیوس بود، به همان میزان نباید دشمن خود را

دست کم گرفت.شیطان به حضرات انبیاء و اولیای الهی چشم طمع دوخته بود چه برسد به ما.

من نمی خواهم شیطان را برای شما بزرگ جلوه دهم ولی این را می خواهم عرض کنم که از

مکاید شیطان غافل نشوید.

شیطان هر فردی را از یک طریقی منحرف می کند. شیطان، انسانی که به ظاهر شخص مؤمنی است

از طریق عجب،کبر و غرور (که گناهان بسیار بدی است ) از راه به در می کند و افرادی که به ظاهر

خیلی معتقد نیستند را به توسط دروغ، غیبت و امثال آن منحرف کرده و افرادی که اعتقاداتشان بسیار ضعیف

هست را از طریق گناهان دیگری از مسیر اصلی منحرف می کند.

شیطان یک عالم دینی را از یک راهی وسوسه می کند و یک فرد مؤمن و معتقد(غیر عالم ) را یک جور و

یک فرد کم اعتقاد را یک جور وسوسه می کند.کافرین و مشرکین هم در مسیر شیطان هستند و شیطان

برای این طور افراد خیلی زحمتی نمی کشد.

همان طور که در قرآن مجید در سوره حج آیه 40 آمده است فقط مخلَصین از شر شیطان در امان هستند.

توجه به این آیه هم خالی از لطف نیست. آیه، صحبت حضرت یوسف سلام الله علیه می باشد.

آیه 53 سوره یوسف : من هرگز خود را تبرئه نمی کنم زیرا نفس سرکش به سوی بدی امر می کند

مگر این که پروردگارم رحمت خود را شامل حال من کند.

دوستان توجه کنید که حضرت یوسف که پیامبر هست باز می گوید که نفس من هم مرا به خطا و گناه

می تواند بکشاند و آن چه که مایه نجات انسان به سوی بدی ها می باشد رحمت الهی هست.

پس ما باید هر لحظه و هر آن از خداوند بخواهیم که

ما را هدایت و دستگیری کند و ما از شر شیطان باید

به خدای متعال پناه ببریم و واقعاً از خدای مهربان

لحظه، لحظه کمک بخواهیم.

ویرایش توسط خاتم : ۱۳۹۳/۰۳/۰۲ در ساعت ۱۲:۰۳

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط خاتم نمایش پست
    با سلام به دوستان گرامی

بزرگواران،همان طور که نباید از رحمت و عنایت خدا مأیوس بود، به همان میزان نباید دشمن خود را

دست کم گرفت.شیطان به حضرات انبیاء و اولیای الهی چشم طمع دوخته بود چه برسد به ما.

من نمی خواهم شیطان را برای شما بزرگ جلوه دهم ولی این را می خواهم عرض کنم که از

مکاید شیطان غافل نشوید.

شیطان هر فردی را از یک طریقی منحرف می کند. شیطان، انسانی که به ظاهر شخص مؤمنی است

از طریق عجب،کبر و غرور (که گناهان بسیار بدی است ) از راه به در می کند و افرادی که به ظاهر

خیلی معتقد نیستند را به توسط دروغ، غیبت و امثال آن منحرف کرده و افرادی که اعتقاداتشان بسیار ضعیف

هست را از طریق گناهان دیگری از مسیر اصلی منحرف می کند.

شیطان یک عالم دینی را از یک راهی وسوسه می کند و یک فرد مؤمن و معتقد(غیر عالم ) را یک جور و

یک فرد کم اعتقاد را یک جور وسوسه می کند.کافرین و مشرکین هم در مسیر شیطان هستند و شیطان

برای این طور افراد خیلی زحمتی نمی کشد.

همان طور که در قرآن مجید در سوره حج آیه 40 آمده است فقط مخلَصین از شر شیطان در امان هستند.

توجه به این آیه هم خالی از لطف نیست. آیه، صحبت حضرت یوسف سلام الله علیه می باشد.

آیه 53 سوره یوسف : من هرگز خود را تبرئه نمی کنم زیرا نفس سرکش به سوی بدی امر می کند

مگر این که پروردگارم رحمت خود را شامل حال من کند.

دوستان توجه کنید که حضرت یوسف که پیامبر هست باز می گوید که نفس من هم مرا به خطا و گناه

می تواند بکشاند و آن چه که مایه نجات انسان به سوی بدی ها می باشد رحمت الهی هست.

پس ما باید هر لحظه و هر آن از خداوند بخواهیم که

ما را هدایت و دستگیری کند و ما از شر شیطان باید

به خدای متعال پناه ببریم و واقعاً از خدای مهربان

لحظه، لحظه کمک بخواهیم.
    دوستان عزیز و بزرگوار
    با سلام و عرض ادب و احترام

ما باید تذکّرات مکرّر پروردگار متعال را قرآن کریم که کراراً و بطور شفّاف فرموده اند شیطان دشمن شما پس با او دشمن باشید بارها و بارها دیده و بخود تذکّر داده و می دهیم.

امّا من با شیطانی که کشیده اید شوخی کردم یا بواقع این شیطان است؟
    ولی من فکر می کنم شکل دیگری باشد!!!!
    ولی از من اگر بخواهند آنرا بِکشم هرگز...!!!!!!
    از این برادر پیر به شما وصیّت همیشه در زندگی چه خوشی ها ! چه دوستی ها ! چه سختی ها ! چه دشمنی ها ! و چه ..... را همیشه آنالیزشان کنید مقدار قدرت؟ مکان ضعف؟ مکان حمله؟ مکان قوت؟ مکان غیر قابل نفوذ؟ و ....؟

ببخشید مجال کوتاه است!
    سپاسگزارم

التماس دعا

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)