جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: * آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خدا را چه قدر دوست دارید؟ * (بخوانید و نظر دهید)

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

* آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خدا را چه قدر دوست دارید؟ * (بخوانید و نظر دهید)

بسم الله الرحمن الرحیم

محبت و عشق،احساسی است که خداوند متعال در وجود ماقرار داده است.درباره محبت توجه به چند نکته خوب است:

1)کمیت محبت افراد، با هم فرق می می کند.عشق و محبت در فردی شدید است و در فرددیگر ضعیف، حتی ممکن است یک شخص نسبت به کسی علاقه کم داشته و نسبت به شخص دیگر،محبت بسیار فراوان داشته باشد.
    به عنوان مثال میزان محبت مادر نسبت به بچه خود، فرق می کند با دوست داشتن یک فرزند نسبت به مادرش.میزان عشق بین زن و شوهر تفاوت دارد با علاقه یک شخص به دوست خود.
    2)جنس و کیفیت محبت ها، با هم تفاوت دارد.
    جنس محبت انسان به همسر خود، با جنس محبت به دوست و رفیق،فرق می کند.کیفیت عشق مادر به فرزندش تفاوت دارد با عشق یک پسر نسبت به پدر خود.
    3) همه انسان ها،علائق و محبت های گوناگونی را در مراحل مختلف زندگی تجربه میکنند.

نتیجه آن که همه مردم( چه کودک، چه بزرگ، چه دختر و چه پسر،چه پیر و چه جوان، چه زن و چه مرد) با انواع تفاوت هایی(چه جسمی و چه روحی) که با هم دارند و هم چنین باداشتن تفاوت در کیفیت و کمیت محبت آن ها،در یک اصل با هم مشترکند.

مردم، عشق و محبت را درک می کنند و می دانند که دوست داشتن به چه معنا میباشد.

سئوال این است که آیا ما تا به حال، فکر کرده ایم که اصلاً خدا را دوست داریم یانه؟

آیا باید خدا را دوست داشت و رابطه محبتی بین خود و خدا ایجاد کنیم و او را به دیدیک محبوب نگاه کنیم و یا این رابطه،درست نبوده و ما فقط باید خدا را به دید یکخالق با عظمت و مقتدر در نظر بگیریم؟ آیا می توان عاشق خدا شد؟

اگر شما علاقه ای در خود نسبت به خدا،احساس می کنید،برای من هم بیان کنید که چقدرو چه طوری خدا را دوست دارید؟ این احساس دوست داشتن از کی شروع شده؟ و چه قدر فکرمی کنید که این محبت واقعی است و چه قدر حاضرید برای این محبت، هزینه کنید؟

منتظر نظرات شما هستم.

ویرایش توسط خاتم : ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ در ساعت ۰۹:۱۱

2.  

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

من خدا رو به اندازه تمام روزهایی که ناراحت بودم و به واسطه ای ناراحتیم رو بر طرف کرده دوست دارم.
    من خدا رو به خاطر تمام بخشش هایی که به من کرده دوست دارم.
    من خدا رو به عنوان خالق خود و هستی دوست دارم.
    درباره سئوال اول به نظر من :
    آیا باید خدا را دوست داشت و رابطه محبتی بین خود و خدا ایجاد کنیم و او را به دیدیک محبوب نگاه کنیم و یا این رابطه،درست نبوده و ما فقط باید خدا را به دید یکخالق با عظمت و مقتدر در نظر بگیریم؟ آیا می توان عاشق خدا شد؟
    مگه میشه با اینهمه لطفی که خدا به ما داره خدا رو دوست نداشت.(البته تنها از نظر من . دیدگاه ها ممکن است متفاوت باشد.)
    این احساس دوست داشتن از کی شروع شده؟
    به نظر من دوس داشتن خدا از اول در یک فرد وجود داشته(در اعماق وجودش)اینکه این حس رو علنی آشکار کند حاصل یک اتفاق یا چندین اتفاقه!
    و چه قدر فکرمی کنید که این محبت واقعی است و چه قدر حاضرید برای این محبت، هزینه کنید؟
    همونقدر که شهدا حاضر بودن منم حاضرم(حداقل خودم که اینطور فکر می کنم که امیدوارم فقط یک حس نباشه)

ویرایش توسط fatemeh2 : ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ در ساعت ۲۱:۴۹
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    فکر کنم باز گم شدم خدایا...
    صبرم از کاسه دگر لبریز است...
    اگر این جمعه نیاید چه کنم؟!
    آنقدر من خجل از کار خویشم
    اگر این جمعه بیاید چه کنم؟!
    یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    941
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فداش بشمعاشقشم بخخخخخخخدا!!
    تنها اونه که دلمو آروم میکنه بخدا راست میگم* آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خدا را چه قدر دوست دارید؟ * (بخوانید و نظر دهید)

------------------
    أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
    أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
    أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
    أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
    اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
    "اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

نوشته
    238
    صلوات
    2078
    تعداد دلنوشته
    8
    حضور
    2 روز 15 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

احساسمو نسبت به خدا رو واقعا نمی تونم بیان کنم یعنی نمیدونم چطوری این دوست داشتن رو بگم...
    اما خدا رو یه جوری با یه حسی از اون حس ها که شاید خیلی از ماآدما تجربه اش کردیم دوست دارم ....
    خدا تنها کسی که توی تمام لحظه های سخت، تمام لحظه های شادی اصلا هر ثانیه ثانیه از زندگیم کنارم هست ...
    یه وقتایی که دلم میلرزه یا یه وقتایی که میشم همون کسی که اون میخواد اون لحظه واقعا واقعا میفهمم از ته قلبم حس میکنم داره بهم لبخند میزنه داره نگاهم میکنه و.....
    تو اون لحظه های خلوتم با خدا انقدر آرومم که انگار هیچ فاصله ای بین مانیست خیلی نزدیک حسش میکنم...
    گاهی اوقات که میشم اون بنده بد اون وقتایی که خدای خودمو ناراحت میکنم از خودم بدم میاد پشیمون میشم....
    گاهی وقتا که دلم میگیره واقعا ازش میخوام منو در آغوش بکشه...
    خیلی دوستت دارم خداجونم منو ببخش اگر گاهی یادم میره چقدر دوستت دارم...
    خدایا اینو بدون تو تنها کسی هستی که میپرستم تو تنها کسی هستی که در تمام لحظه های زندگیم کنارم بودی و هستی و امیدوارم همیشه هوامو داشته باشی ...
    تو این 22 سال که فقط منو شرمنده کردی فقط توبودی که هوامو داشتی خودتم می دونی چه جاهایی چه لحظه هایی کمک کردی که من بعدها فهمیدم این تو بودی فقط تو
    خدا....

خدایا! …
    رحمتی کن ،تاایمان ،نام و نان برایم نیاورد!...
    قوتم بخش ،تا نانم را ،و حتی نامم را ،در خطر ایمانم افکنم!...

تا از آنانی نباشم که ،پول دین را می گیرند ،و برای دنیا کار می کنند! …
    بلکه از آنانی باشم که ،پول دنیا را می گیرند ،و برای دین کار می کنند! …

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری