صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطوری خودم رو از افکاری که به من تجویز کردند نجات بدم

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطلب چطوری خودم رو از افکاری که به من تجویز کردند نجات بدم

سلام
    لطفا تو این مورد بهم کمک کنین بد جور درگیرشم
    من تو یه خونواده مذهبی به دنیا اومدم از همون بچگی پدر و مادرم مدام از مذهب و دین حرف میزدن مادرم همیشه میگفت هر چیزی رو از خدا بخواه به اون توکل کن تو مسجد که میرفتم بعد هر دعایی میگفتن اونایی که حاجت دارن حاجتاشون رو بخوان تلوزیون رو که باز میکردم بازم حرف از دعا و زیارت و حاجت بود،منم رو حساب این حرفا رو خدا حساب ویِژه ای باز کردم تقریبا هر چیزی رو از خدا میخواستم زمانهایی که سختی داشتم زمانهایی که مشکل داشتم زمانهایی که حالم بد بود هر لحظه برای هر چیزی دعا میکردم به معصومین متوسل میشدم اما هیچ وقت هیچ اثری از اونا نمی دیدم هر وقت دعا میکردم امیدی توی دلم شعله ور میشد و به امید خدا و معصومین می نشستم اما هیچ وقت به خواسته هام نمی رسیدم الان خسته ام میخوام این امید کاذب رو تو دلم بکشم میخوام برای ابد فراموش کنم.من تو راه دعا و زیارت خیلی ضرر دیدم
    باور کنین بیشتر سرمایه ام رو برای دعا دادم ،گاهی ساعت ها برای خواندن یک دعا وقت میگذاشتم و کوچکترین اتفاقی که می افتاد میگفتم خدا برام داره کاری انجام میده اما اخرش معلوم میشد این طوری نیست اما این دل بیشعور من هنوز هم امیدواره نمی دونم چرا
    بگین چطوری خودم رو از این منجلاب نجات بدم میخوام مثل امریکایی ها زندگی کنم بدون دعا و زیارت.چطوری این امید رو تو دلم بکشم چطوری خودم رو از افکار دعا و زیارت نجات بدم؟
    از دعا و خواستن خسته شدم هر کاری هم میکنم نمی تونم امید رو تو دلم بکشم لطفا کمک کنید بد جور درگیرم.گاهی ساعت ها از شدت فشار به خودم می پیچیم از اینکه خواسته هام و احساساتم برای خدا و معصومینش هیچ ارزشی ندارن تحقیر میشم خیلی گریه میکنم اونقدر که ساعت ها چشمام درد میکنه پیش افرادی مذهبی هم که میرم باهاشون حرف میزنم بدتر میشم.
    چه طوری از دعا و خواستن و زیارت دست بکشم چطوری مثل اروپایی ها باشم
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ در ساعت ۱۹:۱۶

2.  

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

از اين كه به ما اعتماد كرديد و مشكل خود را صادقانه با ما در بيان گذاشتيد خرسنديم. توجه شما به امور معنوی و اعتقادی نظیر دعا و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت، امری به حق و به جا و طبق فطرت پاک انسانی بوده و قابل تقدیر است.
    صداقت در گفتار حاكى از ضمير و فطرت پاك شماست. نشان مى دهد نمى خواهيد اعتقادات خود را از دست بدهید. اين حالت علامت ايمان و اعتقاد قوى به ارزش هاى الهى و انسانى است .

برای حل مشکل شما لازم است چند نکته را خدمت شما عزیز گرامى عرض كنيم:
    1. دعا و توسل به تنهایی راه­ حل صد در صدی برای حل مشکلات نیست. نمى‏تواند جاى کار ، تلاش ، برنامه ریزى و به کار گیری تخصص در هر کاری را بگیرد، بلکه مکمل آن مى‏تواند باشد.
    توضیح مطلب این که :
    خداوند حکیم نظام هستی را بر پایه اسباب و مسببات قرار داده؛ یعنی برای پیدایش هر پدیده ای، علتی خاص و برای حل هر مشکلی راهکارهای ویژه ای تعیین نموده است.
    از یک سو به انسان « عقل و اندیشه » عنایت کرد تا با کمک آن و مشورت با دیگران راه حل مشکلات را بیابد و افق آینده زندگی خویش را ببیند. بر آن اساس تدبیر و برنامه ریزی کند. به هدف برسد، از سویی دیگر دو گونه اسباب و علل مقرر داشته است: مادی و معنوی.
    انسان باید به کمک عقل و فکر خدادادی خود و مشورت با افراد آگاه و متخصص در هر کاری اقدام نماید. همزمان از آغاز هر کار تا پایان آن با دعا و توسل به لطف و عنایت های خداوند امیدوار باشد. از او بخواهد اقداماتش را به هدف و نتیجه مطلوب برساند.
    دعا و توسل به تنهایی راه­ حل صد در صدی برای حل مشکلات نیست. نمى‏تواند جاى کار ، تلاش ، برنامه ریزى و به کار گیری تخصص در هر کاری را بگیرد، بلکه مکمل آن مى‏تواند باشد.
    بنابراین لازم است، هم به عوامل ظاهری توجه شود و هم به عوامل معنوی.

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

2. چگونه بنده ای اثر برآورده شدن حاجتش را لمس نکرده؟ آیا خیال می کند خواسته ها و دعاهایش بی پاسخ است ؟ کافی است کمی فکر کند، ببیند هر شبانه روز چند بار می گوید « سمع الله لمن حمده »؛ خداوند شنیده (حرف زبان و دل) هر کسی که او را حمد وستایش کرده است." خدا شنیده " یعنی آن چه خیر و صلاح بنده اش است، برای او مقرر کرده است.
    چند بار این آیه « وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ ما فِي أَنْفُسِكُمْ ...»، (1) را خوانده است؟ یعنی بدانید که قطعا خداوند از هر چه در دل ها و ضمیر باطن تان هست، آگاه می باشد. خدای مهربان دعای شما را شنیده و اجابت هم کرده اما اجابتی پیچیده و لطیف و عالی. نشانه اجابت ، تداوم ارتباط قلبی با خدا و دعاها و عبادت های شما است.

پی ‌نوشت‌ :
    1. بقره (2) آیه 235.

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

3. اجابت دعا همیشه آن نیست که خواسته انسان به همان گونه و در همان زمانی که توقع دارد، برآورده شود . گاهی انسان ‌خواسته‌هایی دارد که برآورده شدنی نیست، یا اگر مستجاب شود، به ضرر او یا دیگران است، و او نمی‌داند، یا اجابت دعا به مقدمات و شرایطی نیاز دارد که فراهم نیست، یا زمان آن هنوز فرا نرسیده و ... .
    آری؛
    خدا بنده مؤمنش را دوست دارد. خیر و صلاح واقعی بنده اش را می خواهد، بنا بر این حاجت هایی را که به ضرر بنده اش می باشد، اجابت نمی کند؛ ولی اگر برای بنده اش خیر و منفعت داشته باشد، اجابت می کند. اما ما آدم ها به دلیل بی اطلاعی از عالم غیب و باطن هستی همواره خیال می‏ کنیم که اگر دقیقاً همان را که طلب می‏ کنیم ،در همان زمان و با همان شرایطی که می‏ خواهیم، عمل شود ،دعای مان اجابت گردیده ،در حالی که چه بسا پاسخ نیافتن ما اجابت از سوی خدا باشد. یعنی خداوند منّان دعا را اجابت می کند، ولی آثار اجابت را از ما مخفی می کند تا ما را بیش تر به حالت انابه و تضرّع در درگاهش نگاه ‏دارد، بدین وسیله زمینه رشد و کمال و ترفیع مقام و منزلت ما را نزد خودش و در قیامت فراهم سازد. این لطف بزرگی است که به این وسیله، ارتباط عبد با معبود حفظ می‏ گردد .در پی آن الطاف بی ‏شمار دیگری نصیبش می‏ شود.

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

دعا و توقعات، تخریب یا سازندگی؟

فهم نادرست حقیقت و کاربُرد دعا می‌تواند توقعی را ایجاد کند که دعا را به یک عامل تخدیر کننده تبدیل نماید . به جای تقویت روحیه و اراده و بالا بردن قدرت اعتماد به نفس، بیداری دل و اندیشه، باعث ناامیدی، سرخوردگی از دین و دین‌داری، سرگردانی، پوچ‌گرایی و لاابالی‌گری، عقب‌ماندگی، ذلت و نادانی باشد.
    چنان که فهم درست حقیقت دعا و کاربرد آن می‌تواند موجب آگاهی، بیداری دل و اندیشه، پیوند باطنی با سرچشمه همه نیکی‌ها و خوبی‌ها باشد، نیز باعث تقویت روح و اراده کار و تلاش افزایش قدرت اعتماد به نفس،‌تبدیل کننده شکست به پیروزی، بیماری به سلامتی، ناامیدی به امیدواری، اضطراب به آرامش گردد.
    دعا می‌تواند به نگاه‌ها، صفا؛ به رفتار ما، متانت؛ به درون ما، شادی ظاهری و باطنی ببخشد . چهره پر از یقین و استعداد هدایت‌پذیری و اراده استقبال از حوادث سهمگین را در انسان ایجاد کند .با تحریک روح قهرمانی و دلاوری، افراد و ملت‌های عقب مانده و کم استعداد را به قله‌های پیشرفت و تمدن و رشد عقلی و اخلاقی شگرفی نایل گرداند، ولی متأسفانه در دنیای ما کسانی که مفهوم "دعا و نیایش" را در چهره حقیقی و معنای واقعی آن بشناسند، همچنین کاربرد و آثار و فواید آن و زمان چیدن ثمرات آن را بدانند و شرایط و موانع آن را بشناسند، تعدادشان بسیار کم است.
    اسف‌انگیز‌تر آن که نسبت به موقعیت و جایگاه خود و کسی که از او طلب می‌کند (خدا) و با او راز و نیاز می‌کنند "معرفت و شناخت" کافی ندارند!
    با این وصف توقع دارند دعایشان زود مستجاب شود و براساس آیه‌"
    اجیب دعوة الداع إذا دعانِ" شاید توقع دارند لحظه دعا، استجابت محسوس آن را شاهد باشند.!!

نوشته
    312
    مورد تشکر
    72 پست
    حضور
    7 روز 1 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

با توجه به آن چه گذشت :
    به نظر می رسد آن چه سبب شده از دعا اثربخشی نبینید اتکا به دعا بدون فراهم کردن اسباب مادی است. البته می تواند دلیل یدیگری نیز داشته باشد. در صورت تمایل می توانید درباره خواسته خود صحبت کنید تا راهنمایی کنیم .

در صورت شخصی بودن موضوع می توانید آن را از طریق پیام خصوصی مطرح کنید.

ویرایش توسط نسیم رحمت : ۱۳۹۳/۰۲/۱۳ در ساعت ۱۰:۰۵

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست
    با توجه به آن چه گذشت :
    به نظر می رسد آن چه سبب شده از دعا اثربخشی نبینید اتکا به دعا بدون فراهم کردن اسباب مادی است. البته می تواند دلیل یدیگری نیز داشته باشد. در صورت تمایل می توانید درباره خواسته خود صحبت کنید تا راهنمایی کنیم .

در صورت شخصی بودن موضوع می توانید آن را از طریق پیام خصوصی مطرح کنید.

سلام ممنون از پاسختون
    من این پست رو تو چند تا انجمن دیگه هم ارسال کردم و جوابهای گوناگونی شنیدم
    تمام حرف من اینه که میخوام دنیایی بدون دعا و راز و نیاز داشته باشم تا به ارامش برسم
    دلایل زیر عاملی هست که باعث شده که چنین خواسته ای داشته باشم
    1-مهمترین مسله در زندگی من دختری بود که عاشقش شدم و اون رو به مدت 7 سال از خدا خواستم و اخر با یکی دیگه ازدواج کرد.. و اما من چطور و چه جوری دعا میکردم:
    من زمانی عاشق شدم که هم دختره و هم خودم سنمون به ازدواج نمی رسید و تا به خودم اومدم یک دل نه بلکه صد دل عاشق شدم و بعد همین نیازم شد برای به سمت خدا رفتن
    از خدا میخواستم چنان چه مهر این دختر همه وجود من رو گرفته مهر من رو هم تو دل این دختره بندازه و وقتی زمانش رسید برم خواستگاریش و باهاش ازدواج کنم
    چون دعا میکردم امیدی در دلم به وجود می اومد که میتونم به خواسته قلبیم برسم و به این دلیل هر روز برای دیدن دختره میرفتم و هر روز عاشق و عاشقتر میشدم چون تجربه کافی در این زمینه رو نداشتم بدتر غرق میشدم و هزینه های هنگفتی رو می دادم.من در یک زمان نامناسب عاشق شده بودم و از خدا انتظار داشتم کمک بزرگی رو در این زمینه بهم بکنه.تا سن ازدواج رسید دختره با یکی دیگه نامزد شد که من اون رو میشناختم به چند دلیل این اتفاق افتاد اول اینکه من نمی دونستم در این برهه زمانی چه بکنم و باید چه اقدامی کنم چون به جز من دو تا برادر بزرگ داشتم که ازدواج نکرده بودن و غیر ممکن بود که پدرم به خواستگاری دختره بره خودم هم چون کلا مشکل بیان احساسات داشتم نمی تونستم به دختره ابراز علاقه کنم چون دختره هم فکر میکرد من یه ادم ناسالم و بدی هستم
    یه روز به دختره گفتم من بعد نماز تو رو از خدا میخوام تو بهت و ناباوری بهم گفت مگه تو نماز هم میخونی باورش نمی شد من نماز خون باشم چون از روی نادانی و عدم تجربه و عدم مشورت هر روز به دنبالش میرفتم فکر میکرد من یه هرزه خیابونی هستم.این از این
    تمام چیزهایی که من از خدا خواستم کاملا معقول و در جامعه برای سایر افراد اتفاق افتاده بود ان هم بدون دعا
    من این دختر رو تو محیط کاریم پیدا کرده بودم یعنی سر راهم قرار گرفته بود به این دلیل از خدا خواستم جایگزینی به جای این برام بده یعنی به خاطر 7 سال دعام دوباره دختری سر راهم قرار بگیره اما هیچ
    خبری نشد
    ببینین بیشتر دوستان من همسرانشون رو خودشون پیدا کردن بدون هیچ نوع تلاشی مثلا همسر دوستم موبایلش خراب شده بود میاره پیش دوستم برای تعمیر و دوستم هم از دختره خوشش میاد و باهم
    ازدواج میکنن
    من هم از خدا خواستم چنین اتفاقی رو به خاطر لطف و بزرگیش در حق من بکنه چون من خیلی بابت همسر دعا کردم خیلی هم هزینه کردم و خیلی هم ضرر کردم من هیچ وقت مشکل اقتصادی نداشتم اما همیشه با کمبود عاطفی مواجه بودم و این کمبودم رو به درگاه خدا برده بودم چون اهل روابط نامشروع نیستم،اما همین کمبود عاطفه باعث شد که ضربه اقتصادی بزرگی رو بخورم و به لحاظ مادی هم دچار کمبود هایی بشم.
    همه اینها به کنار و کاری باهاش نداریم این قصه تموم شد
    الان مشکل من اینه که هنوز نتونستم امید به خدا رو تو وجودم بکشم چون تو این مدت حرف های بدی هم به خدا زدم و خیلی اعتراض کردم پشیمونم نمیخوام دیگه رابطه ای به جز نماز و روزه بین من و خدا وجود داشته باشه

ا

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من دوست ندارم یه هویی میلیاردر بشم دوست دارم خودم کار کنم و پول در بیارم اروم اروم زندگیم رو بسازم اما انتظار دارم خدا بعضی از موقعیتهای اجتماعی رو برام فراهم کنه
    من دوست ندارم در عرض چند ثانیه با زیباترین دختر دنیا ازدواج کنم و بدون هیچ تلاشی به همه چی برسم دوست دارم حتی برای به دست اوردن همسرم تلاش کنم و سختی بکشم دوست دارم عاشقی کنم و یه چند زمانی جواب نه بشنوم و ناز بکشم اما اخر سر به مراد دلم برسم
    دوست ندارم دنیایی که تو اون همه چی باشه به جز خدا ،اگه تمام ثروت دنیا رو بهم بدن و زیباترین زنها در کنارم باشن اگه خدا نباشه به چه دردی میخوره
    من خودم دوست دارم برای رسیدن به هر چیزی تلاش کنم و جون بکنم
    من دوست دارم خودم به همه چی برسم از زندگی بی دغدغه و اروم و بی هیجان و بدون سختی خوشم نمیاد اما دوست هم ندارم ذلیل و بی ابرو شم
    من دوست دارم از شدت سختی با یه روح شکسته و دل نااروم بشینم با خدا حرف بزنم و برم سمت معصومین و بگم بهم کمک کنین و انوا اخر سر دستم رو بگیرن
    اما هیچ وقت نشد، همیشه اخر قصه هام من ذلیل میشم و خدا و معصومین هیچ وقت دستم رو نمیگیرن

10. تشکرها 2

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بخدا یه چیزت میشه ها!!
    این چه حرفیه میزنی!!!!!!!
    همین حرفت یعنی ناشکری دیگه!تو هر شرایطی باید خدا رو شکر کرد
    چنانچه خداوند می فرماید:
    شاید چیزی را خوش نداشته باشید و ان برای شما بهتر باشد و شاید چیزی را خوش داشته باشید و ان برای شمابدتر باشد و خدا صلاح شما را می داند و شما نمی دانید!
    شاید خدا داره صبوری و پایداری در اعتقاداتت رو امتحان میکنه!
    (ایه رو از حفظ بودم فراموش کردم اگه جابجا نوشتم ببخشید.)

الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    فکر کنم باز گم شدم خدایا...
    صبرم از کاسه دگر لبریز است...
    اگر این جمعه نیاید چه کنم؟!
    آنقدر من خجل از کار خویشم
    اگر این جمعه بیاید چه کنم؟!
    یا اباصالح ادرکنی...

12. تشکر

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

در ضمن عشق مقدسه نباید به هر حوسی نسبتش داد البته بلا نسبت
    اخه عزیز من تو که عاشقی نباید دنبال دختره بری که ! هر نگاهی که کردی خودش گناه بوده چه توقعی داری!درسته هنوز بچه هستم اما احکام رو میدونم تا حدی(محض اطلاع)
    اگه یکی از دوستای مدرسم این حرفا رو میزد با بیل می افتادم دنبالش....
    اگه من جات بودم میرفتم سر نماز میگفتم خدایا شکرت به اونچه که دادی و ندادی راضیم...
    ویرایش توسط fatemeh2 : ۱۳۹۳/۰۲/۱۳ در ساعت ۱۵:۲۳
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    فکر کنم باز گم شدم خدایا...
    صبرم از کاسه دگر لبریز است...
    اگر این جمعه نیاید چه کنم؟!
    آنقدر من خجل از کار خویشم
    اگر این جمعه بیاید چه کنم؟!
    یا اباصالح ادرکنی...

14. تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری