صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ادعيه های مشهور

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

ادعيه های مشهور

ادعيه های مشهور

بسم الله
    يا محمد ص
    با سلام و عرض ادب و احترام.
    در ايجا نزديك 40 دعا براتون ميگذارم.
    موفق باشيد.
    التماس دعا.
    يا حق.
    به علت اينكه بعضي از دعاها طولاني هست
    مجبورم كه در چندين پست قرار بدم
    و چون اشتبا نكنيد
    هر دعا را با رنگ مشخص ميكنم.
    .

1. دعاي صباح حضرت اميرالمؤمنين(ع)
    2. دعاي كميل
    3. دعاي عشرات
    4. دعاي سمات
    5. دعاي مشلول
    6. دعاي يستشير
    7. دعاي مجير
    8. دعاي عديله
    9. دعاي جوشن كبير
    10. دعاي جوشن صغير
    11. دعاي‌ سيفي صغير ( قاموس )
    12. دعاي توسل
    13. دعاي ‌نور
    14. دعاي مقاتل بن سليمان
    15. دعاي سريع الاجابه
    16. دعاي عظم البلاء
    17. دعاي‌حضرت مهدي(ع)
    18. مناجات التائبين
    19. مناجات الشاكين
    20. مناجات الخائفين
    21. مناجات الراجين
    22. مناجات الراغبين
    23. مناجات الشاكرين
    24. مناجات المطيعين
    25. مناجات المريدين
    26. مناجات المحبين
    27. مناجات المتوسلين
    28. مناجات المفتقرين
    29. مناجات العارفين
    30. مناجات الذاكرين
    31. مناجات المعتصمين
    32. مناجات الزاهدين
    33. مناجات شعبانيه
    34. دعاي افتتاح
    35. دعاي ابو حمزه ثمالي
    36. دعاي مباهله
    37. استغاثه به امام زمان(عج)
    38. دعاي ندبه
    39. دعاي عهد

ویرایش توسط دايي حسن : ۱۳۹۳/۰۲/۱۶ در ساعت ۰۶:۲۴
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

2. تشکر

3.  

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

دعاى صباح حضرت امیر المؤمنین علیه السلام

اَللّهُمَّ یامَنْ دَلَعَ لِسانَ الصَّباحِ‏بِنُطْقِ تَبَلُّجِهِ، وَسَرَّحَ قِطَعَ الّلَیْلِ الْمُظْلِمِ بِغَیاهِبِ‏

خدایا اى كسى كه بیرون كشید زبان صبحدم را به بیان تابناك آن و پراكنده ساخت پاره‏هاى شب تاریك را با آن توده‏هاى‏

تَلَجْلُجِهِ، وَاَتْقَنَ صُنْعَ الْفَلَكِ الدَّوَّارِ فى‏ مَقادیرِ تَبَرُّجِهِ، وَشَعْشَعَ ضِیآءَ

سیاه سرگردانى كه داشت و محكم ساخت ساختمان این چرخ گردون را در اندازه‏هاوگردشهاى‏زیبایش و پرتو افكن ساخت‏

الشَّمْسِ بِنُورِ تَاَجُّجِهِ، یا مَنْ دَلَّ عَلى‏ ذاتِهِ بِذاتِهِ، وَتَنَزَّهَ عَنْ مُجانَسَهِ

تابش خورشید را با نور فروزان و گرم آن اى كه راهنمایى كرد بر خودش به خودش و منزه است از هم جنسى (و مشابهت با)

مَخْلُوقاتِهِ، وَجَلَّ عَنْ مُلائَمَهِ كَیْفِیَّاتِهِ، یامَنْ قَرُبَ مِنْ خَطَراتِ الظُّنُونِ،

مخلوقاتش و برتر است از سنخیت یا چگونگیهاى عالم خلقت اى كسى كه نزدیك است به گمانهایى كه (درباره او)

وَبَعُدَ عَنْ لَحَظاتِ الْعُیُونِ، وَعَلِمَ بِما كانَ قَبْلَ اَنْ یَكُونَ، یا مَنْ اَرْقَدَنى‏ فى‏

بر دل خطور كند ولى دور است از چشم انداز دیدگان و مى‏داند آنچه را شود پیش از شدنش اى كسى كه مرا در گهواره

مِهادِ اَمْنِهِ وَاَمانِهِ، وَاَیْقَظَنى‏ اِلى‏ ما مَنَحَنى‏ بِهِ مِنْ مِنَنِهِ وَاِحْسانِهِ، وَكَفَ‏

آسایش و امنیت خود به خواب برد و براى استفاده از نعمتها و بخششهاى بیدریغش كه به من ارزانى داشته بیدارم كرد و

اَكُفَّ السُّوءِ عَنّى‏ بِیَدِهِ وَسُلْطانِهِ، صَلِّ اللّهُمَّ عَلَى الدَّلیلِ اِلَیْكَ فِى اللَّیْلِ،

پنجه‏هاى بدخواهان را بدست قدرت و سلطنت خویش از من بازداشته درود فرست بر آن راهنماى به سوى تو در

الْأَلْیَلِ وَالْماسِكِ مِنْ‏اَسْبَابِكَ بِحَبْلِ‏الشَّرَفِ‏الْأَ طْوَلِ، وَالنَّاصِعِ‏الْحَسَبِ فى‏ ذِرْوَهِ

شب بسیار تار (جاهلیت) و آن كس كه در میان اسباب و وسائل تو بلندترین ریسمان شرف را گرفت و آن كس كه حسب پاك‏

الْكاهِلِ الْأَعْبَلِ، وَالثَّابِتِ الْقَدَمِ عَلى‏ زَحالیفِها فِى الزَّمَنِ الْأَوَّلِ، وَعَلى‏ الِهِ‏

و خالصش بر بلندترین‏شانه‏هاى مردان عالم قرار داشت و آن ثابت قدم بر روى لغزشگاهها در آن زمان پیشین و بر خاندان‏

الْأَخْیارِ الْمُصْطَفَیْنَ الْأَبْرارِ، وَافْتَحِ اللّهُمَّ لَنا مَصاریعَ الصَّباحِ بِمَفاتیحِ‏

نیكوكار برگزیده خوش كردارش و بگشا براى ما خدایا لنگه‏هاى در بامدادان را به كلیدهاى‏

الرَّحْمَهِ وَالْفَلاحِ، وَاَلْبِسْنِى اللّهُمَّ مِنْ اَفْضَلِ خِلَعِ الْهِدایَهِ وَالصَّلاحِ،

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

رحمت و رستگارى و بپوشانم خدایا از بهترین خلعتهاى هدایت و شایستگى‏

وَاَغْرِسِ اللّهُمَّ بِعَظَمَتِكَ فى‏ شِرْبِ جَنانى‏ یَنابیعَ الخُشُوعِ، وَاَجْرِ اللّهُمَ‏

و بجوشان خدایا به عظمت خویش در جویبار دلم چشمه‏هاى خشوع و جارى ساز خدایا

لِهَیْبَتِكَ مِنْ اماقى‏ زَفَراتِ الدُّمُوعِ، وَاَدِّبِ اللّهُمَّ نَزَقَ الْخُرْقِ مِنّى‏ بِاَزِمَّهِ

براى هیبتت از گونه‏هایم مشكهاى اشك و ادب كن خدایا سبك مغزى و تندخویى مرا به مهارهاى‏

الْقُنُوعِ، اِلهى‏ اِنْ لَمْ‏تَبْتَدِئْنِى الرَّحْمَهُ مِنْكَ بِحُسْنِ التَّوْفیقِ فَمَنِ السَّالِكُ بى‏

قناعت (یا خوارى در سؤال) خدایا اگر در ابتدا رحمت تو از روى حسن توفیق به سراغ من نمى‏آمد پس چه كسى

اِلَیْكَ فى‏ واضِحِ الطَّریقِ، وَاِنْ اَسْلَمَتْنى‏ اَناتُكَ لِقآئِدِ الْأَمَلِ وَالْمُنى‏ فَمَنِ الْمُقیلُ‏

بود كه مرا در این راه روشن بسویت آرد و اگر حلم و بردبارى تو مرا بدست آرزو و میل سركش سپارد پس چه كسى‏

عَثَراتى‏ مِنْ كَبَواهِ الْهَوى‏، وَاِنْ خَذَلَنى‏ نَصْرُكَ عِنْدَ مُحارَبَهِ النَّفْسِ‏

لغزشهاى مرا از زمین خوردنهاى هوا و هوس نادیده بگیرد و اگر در هنگام جنگ با نفس‏

وَالشَّیْطانِ فَقَدْ وَكَلَنى‏ خِذْلانُكَ اِلى‏ حَیْثُ النَّصَبِ وَالْحِرْمانِ، اِلهى‏

و شیطان یارى تو نباشد مسلماً همان یارى نكردنت مرا بدست رنج و حرمان سپارد خدایا

اَتَرانى‏ مآ اَتَیْتُكَ اِلاَّ مِنْ حَیْثُ الْامالِ، اَمْ عَلِقْتُ بِاَطْرافِ حِبالِكَ اِلاَّ حینَ‏

تو بخوبى مرا مى‏بینى كه نزدت نیامدم جز از راه آرزوها (و آنها بود كه مرا به درگاهت آورد) یا شده كه بسر رشته‏هاى فضل‏

باعَدَتْنى‏ ذُنُوبى‏ عَنْ دارِ الْوِصالِ، فَبِئْسَ الْمَطِیَّهُ الَّتِى امْتَطَتْ نَفْسى‏ مِنْ‏

و كرمت چنگ زنم جز وقتى كه گناهانم مرااز خانه وصال دور سازد پس‏چه‏بدمركبى‏است‏این‏ ركب‏هواوهوس‏كه‏نفس‏من‏ بر آن‏

هَواها، فَواهاً لَها لِما سَوَّلَتْ لَها ظُنُونُها وَمُناها، وَتَبّاً لَها لِجُرْاَتِها عَلى‏

سوار شده پس واى بر این نفس كه گمانهاى باطل و آرزوهاى بیجایش در نزد او جلوه كرد و نابود باد كه بر

سَیِّدِها وَمَوْلیها، اِلهى‏ قَرَعْتُ بابَ رَحْمَتِكَ بِیَدِ رَجآئى‏، وَهَرَبْتُ اِلَیْكَ‏

آقا و مولاى خویش دلیرى كرد خدایا من در رحمتت را بدست امیدم كوبیدم و

لاجِئاً مِنْ فَرْطِ اَهْوآئى‏، وَعَلَّقْتُ بِاَطْرافِ حِبالِكَ اَنامِلَ وَلائى‏، فَاْصْفَحِ‏

از فرط هواهاى نفسانى به حال پناهندگى بسوى تو گریختم و بندكردم‏بسررشته‏هاى كرمت انگشتان دوستى‏ام را پس درگذر

اللّهُمَّ عَمَّا كُنْتُ اَجْرَمْتُهُ مِنْ زَلَلى‏ وَخَطآئى‏، وَاَقِلْنى‏ مِنْ صَرْعَهِ [رِدآئى‏]

خدایا از جرمهایى كه من از روى لغزش و خطا كردم و نگاهم دار از حمله بیماریم (كه دچار گشته‏ام)

فَاِنَّكَ سَیِّدى‏ وَ مَوْلاىَ وَمُعْتَمَدى‏ وَرَجائى‏، وَاَنْتَ غایَهُ مَطْلُوبى‏ وَمُناىَ فى‏

زیرا كه تویى آقا و مولایم و تكیه‏گاه و امیدم و تویى منتهاى خواسته و

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

مُنْقَلَبى‏ وَمَثْواىَ، اِلهى‏ كَیْفَ تَطْرُدُ مِسْكیناً الْتَجَأَ اِلَیْكَ مِنَ الذُّنُوبِ هارِباً،

آرمانم در دنیا و عقبایم خدایا چگونه برانى از درگاهت بیچاره‏اى را كه در حال فرار از گناهان به تو پناه آورده‏

اَمْ كَیْفَ تُخَیِّبُ مُسْتَرْشِداً قَصَدَ اِلى‏ جَنابِكَ ساعِیاً، اَمْ كَیْفَ تَرُدُّ ظَمْئانَ وَرَدَ

یا چگونه نومید سازى راه‏جویى را كه شتابان آهنگ حضرت تو را كرده یا چگونه بازگردانى تشنه‏اى را كه براى نوشیدن

اِلى‏ حِیاضِكَ شارِباً، كَلاَّ وَحِیاضُكَ مُتْرَعَهٌ فى‏ ضَنْكِ الْمُحُولِ وَبابُكَ‏

(آب) بر سر حوضهاى تو آمده نه‏هرگزچنین‏نخواهى‏كردب اینكه‏حوضهاى(پرفیضت)درسخت ‏ترین‏خشكسالیها لبریز است و

مَفْتُوحٌ لِلطَّلَبِ وَالْوُغُولِ وَاَنْتَ غایَهُ الْمَسْئُولِ وَنِهایَهُ الْمَاْمُولِ، اِلهى‏

در خانه‏ات براى خواستن و ورود در آن باز است و تویى انتهاى خواسته (خواستاران) و منتهاى آرزوى (آرزومندان) خدایا

هذِهِ اَزِمَّهُ نَفْسى‏ عَقَلْتُها بِعِقالِ مَشِیَّتِكَ، وَهذِهِ اَعْبآءُ ذُنُوبى‏ دَرَاْتُها بِعَفْوِكَ‏

این مهارهاى نفس من است كه به پاى بند مشیت تو آنها را بستم و این است بارهاى سنگین گناهانم كه به امید عفو

وَرَحْمَتِكَ، وَهذِهِ اَهْوآئِىَ الْمُضِلَّهُ وَكَلْتُها اِلى‏ جَنابِ لُطْفِكَ وَرَاْفَتِكَ،

و رحمتت بر زمین نهادم و این است هوسهاى گمراه كننده‏ام كه به آستان لطف و مهرت‏

فَاجْعَلِ اللّهُمَّ صَباحى‏ هذا ناِزلاً عَلَىَّ بِضِیآءِ الْهُدى‏، وَبِالسَّلامَهِ فِى‏

سپردم پس اى خدا این بامداد مرا چنان مقرر كن كه با انوار هدایت و سلامت در

الدّینِ وَالدُّنْیا، وَمَسآئى‏ جُنَّهً مِنْ كَیْدِ الْعِدى‏، وَوِقایَهً مِنْ مُرْدِیاتِ الْهَوى‏،

دین و دنیا بر من فرود آید و شامم را سپرى از نیرنگ خطرناك دشمنان و پناهگاهى از پرتگاههاى هوا و هوس‏

اِنَّكَ قادِرٌ عَلى‏ ما تَشآءُ، تُؤتِى الْمُلْكَ مَنْ تَشآءُ، وَتَنْزِ عُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشآءُ،

قرار ده كه تو بر هر چه بخواهى توانایى ملك و سلطنت را به هر كه خواهى مى‏دهى و از هركه خواهى برگیرى و

وَتُعِزُّ مَنْ تَشآءُ، وَتُذِلُّ مَنْ تَشآءُ، بِیَدِكَ الْخَیْرُ اِنَّكَ عَلى‏ كُلِ‏ّ شَىْ‏ءٍ قَدیرٌ،

عزت دهى هر كه را خواهى و خوار كنى هر كه را خواهى همه خوبیها بدست تو است و تو بر هر چیز

تُولِجُ اللَیْلَ فى‏ النَّهارِ، وَتُولِجُ النَّهارَ فِى اللَّیْلِ، وَتُخْرِجُ الْحَىَّ مِنَ الْمَیِّتِ،

توانایى شب را در روز فرو برى و روز را در شب درآورى زنده را از مرده بیرون آورى و مرده را

وَتُخْرِجُ الْمَیِّتَ مِنَ الْحَىِّ، وَتَرْزُقُ مَنْ تَشآءُ بِغَیْرِ حِسابٍ، لا اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ،

از زنده برون آرى و به هر كه خواهى بى‏حساب روزى دهى معبودى جز تو نیست منزهى تو خدایا و

سُبْحانَكَ اللّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، مَنْ ذایَعْرِفُ‏قَدْرَكَ‏فَلا یَخافُكَ، وَمَن ذایَعْلَمُ ما اَنْتَ‏

حمد تو را گویم كیست كه قدر تو را بشناسد و از تو نترسد و كیست كه بداند تو كیستى‏

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

فَلا یَهابُكَ، اَلَّفْتَ بِقُدْرَتِكَ الْفِرَقَ، وَفَلَقْتَ بِلُطْفِكَ الْفَلَقَ، وَاَنَرْتَ بِكَرَمِكَ‏

و از تو نهراسد تو با قدرت خویش جداها را با هم جمع كردى و به لطف خویش سپیده دم را شكافتى و

دَیاجِىَ‏الْغَسَقِ،وَاَن هَرْتَ‏الْمِیاهَ‏مِنَ‏ا لصُّمِ‏الصَّیاخیدِعَذْبا وَاُجاجاً،وَاَنْزَلْتَ مِنَ‏

بكرم خود تاریكیهاى شدید شب را روشن كردى و روان كردى آبهاى شیرین و شور را از دل سنگهاى سخت و محكم و فرو ریختى از

الْمُعْصِراتِ ماءً ثَجَّاجاً، وَجَعَلْتَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ لِلْبَرِیَّهِ سِراجاً وَهَّاجاً، مِنْ‏

ابرهاى فشرده آبى ریزان و فراوان، و قرار دادى خورشید و ماه را براى مردمان چراغى فروزان بدون آنكه

غَیْرِ اَنْ تُمارِسَ فیمَا ابْتَدَاْتَ بِهِ لُغُوباً وَلا عِلاجاً، فَیا مَنْ تَوَحَّدَ بِالْعِزِّ

در آنچه بدان آغاز كردى (در آفرینش) دچار خستگى و تعب گردى یا به چاره‏جویى محتاج شوى اى آنكه در عزت و

وَالْبَقآءِ، وَقَهَرَ عِبادَهُ بِالْمَوْتِ وَالْفَناءِ، صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الْاَتْقِیآءِ، وَاسْمَعْ‏

بقاء یگانه است و بندگانش را بوسیله مرگ و نابودى‏مقهورخویش‏كرده درود فرست بر محمدوخاندان‏پرهیزكارش‏وف ریاد مرا

نِدآئى‏، وَاسْتَجِبْ دُعآئى‏، وَحَقِّقْ بِفَضْلِكَ اَمَلى‏ وَرَجآئى‏، یا خَیْرَ مَنْ دُعِىَ‏

بشنو و دعایم را به اجابت مقرون ساز و به فضل خویش آرزو و امید مرا تثبیت كن اى بهترین كسى كه خوانده شدى

لِكَشْفِ الضُّرِّ وَالْمَاْمُولِ لِكُلِّ عُسْرٍ وَیُسْرٍ، بِكَ اَنْزَلْتُ حاجَتى‏، فَلا تَرُدَّنى‏

براى برطرف ساختن گرفتارى و آرزو شده‏اى براى هر سختى و آسانى فرود آوردم بار حاجتم را بدرگاهت پس مرا

مِنْ سَنِىِّ مَواهِبِكَ خآئِباً، یاكَریمُ یاكَریمُ یاكَریمُ، بِرَحْمَتِكَ یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ،

از عطایاى عالى (و سنگین قیمت) خود ناامید باز مگردان اى كریم اى كریم اى كریم به رحمت خود اى مهربانترین مهربانان

وَصَلَّى اللَّهُ عَلى‏ خَیْرِ خَلْقِهِ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ اَجْمَعینَ. پس به سجده برود و بگوید: اِلهى‏

و درود خدا بر بهترین آفریدگانش محمد و آل او همگى * * * * * * * * * * * خدایا

قَلْبى‏ مَحْجُوبٌ وَنَفْسى‏ مَعْیُوبٌ، وَعَقْلى‏ مَغْلُوبٌ، وَهَوآئى‏ غالِبٌ، وَطاعَتى‏

دلم در پرده است و نفسم معیوب و عقلم مغلوب است و هواى نفس بر من چیره است و طاعتم‏

قَلیلٌ، وَمَعْصِیَتى‏ كَثیرٌ، وَلِسانى‏ مُقِرٌّ بِالذُّنُوبِ، فَكَیْفَ حیلَتى‏ یا سَتَّارَ

اندك و گناهانم بسیار است و زبانم به گناهان اقرار دارد پس چاره‏ام چیست اى پرده پوش‏

الْعُیُوبِ وَیا عَلاَّمَ الْغُیُوبِ وَیا كاشِفَ الْكُرُوبِ، اِغْفِرْ ذُنُوبى‏ كُلَّها بِحُرْمَهِ

عیبها و اى داناى نادیدنیها و اى برطرف كننده اندوهها بیامرز همه گناهانم را به حرمت

مُحَمَّدٍ وَآلِ‏مُحَمَّدٍ، یاغَفَّارُ یاغَفَّارُ، یاغَفَّارُ بِرَحْمَتِكَ یااَرْحَمَ الرَّاحِمینَ.

محمد و آل محمد اى آمرزش پیشه اى بسیار آمرزنده اى بسیار آمرزنده به رحمتت اى مهربانترین مهربانان‏

مؤلف گوید: كه علامه مجلسى (ره) این دعا را در كتاب دعاى بحار و در كتاب صلوه با بیان ذكر نموده و فرموده كه این دعا از ادعیه مشهوره است و من در كتب معتبره آنرا نیافتم مگر در مصباح سیّدبن باقى‏ رِضْوانُ اللَّهِ عَلَیْهِ و نیز فرموده مشهور خواندن این دعا است بعد از فریضه صبح و سیّد بن باقى‏ روایت كرده آنرا بعد از نافله صبح و بهر كدام عمل شود خوب است.

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

وآن از ادعیه معروفه است وعلامه مجلسى(ره) فرموده كه آن بهترین دعاها است و آن دعاى خضرعلیه السلام است حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام آنرا تعلیم كمیل كه از خواصّ اصحاب آن حضرت است فرموده در شبهاى نیمه شعبان و در هر شب جمعه خوانده مى‏شود و براى كفایت از شرّ اعداء و فتح باب رزق و آمرزش گناهان نافع است و شیخ و سیّد آنرا نقل نموده‏اند و من آنرا از مصباح المتهجّد نقل مى‏كنم و آن دعاء شریف این است:

اَللّهُمَّ اِنّى‏ اَسْئَلُكَ‏بِرَحْمَتِكَ الَّتى‏ وَسِعَتْ كُلَّ شَىْ‏ءٍ، وَبِقُوَّتِكَ الَّتى‏ قَهَرْتَ‏

خدایا من از تو مى‏خواهم‏بحق آن رحمتت كه همه چیز را فرا گرفته و به آن نیرویت كه همه چیز را بوسیله آن مقهور

بِها كُلَّشَىْ‏ءٍ، وَخَضَعَ لَها كُلُّ شَىْ‏ءٍ، وَذَلَّ لَها كُلُّ شَىْ‏ءٍ، وَبِجَبَرُوتِكَ الَّتى‏ غَلَبْتَ‏

خویش كردى و همه چیز در برابر آن خاضع و همه در پیش آن خوار است و به جبروت تو كه بوسیله آن چیره گشتى‏

بِها كُلَّ شَىْ‏ءٍ، وَبِعِزَّتِكَ الَّتى‏ لا یَقُومُ لَها شَىْ‏ءٌ، وَبِعَظَمَتِكَ الَّتى‏ مَلَأَتْ كُلَ‏

بر هر چیز و به عزتت كه چیزى در برابرش نه‏ایستد و به آن عظمت و بزرگیت كه پركرده هر

شَىْ‏ءٍ،وَبِسُلْطانِكَ الَّذى‏ عَلا كُلَّشَىْ‏ءٍ، وَبِوَجْهِكَ الْباقى‏ بَعْدَ فَنآءِ كُلِّشَىْ‏ءٍ،

چیز را و به آن سلطنت و پادشاهیت كه بر هر چیز برترى گرفته و به ذات پاكت كه پس از نابودى هر چیز

وَبِأَسْمائِكَ الَّتى‏ مَلَأَتْ اَرْكانَ كُلِّشَىْ‏ءٍ، وَبِعِلْمِكَ الَّذى‏ اَحاطَ بِكُلِّشَىْ‏ءٍ، وَبِنُورِ

باقى است و به نامهاى مقدست كه اساس هر موجودى را پركرده و به آن علم و دانشت كه احاطه یافته به هر چیز و به نور

وَجْهِكَ الَّذى‏ اَضآءَ لَهُ كُلُّشىْ‏ءٍ، یا نُورُ یا قُدُّوسُ، یا اَوَّلَ الْأَوَّلِینَ، وَیا اخِرَ

ذاتت كه روشن شد در پرتوش هر چیز اى نور حقیقى و اى منزه از هر عیب اى آغاز موجودات اولین و اى پایان‏

الْأخِرینَ، اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى‏ تَهْتِكُ الْعِصَمَ، اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ‏

آخرین خدایا بیامرز برایم آن گناهانى را كه پرده‏ها را بدرد خدایا بیامرز برایم آن‏

الذُّنُوبَ الَّتى‏ تُنْزِلُ النِّقَمَ، اَللّهُمَّ اغْفِرْلِىَ الذُّنُوبَ الَّتى‏ تُغَیِّرُ النِّعَمَ، اَللّهُمَ‏

گناهانى را كه عقاب و كیفرها را فرو ریزد خدایا بیامرز برایم آن گناهانى را كه نعمت‏ها را تغییر دهد

اغْفِرْ لىَ الذُّنُوبَ الَّتى‏ تَحْبِسُ الدُّعآءَ،اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى‏ تُنْزِلُ‏

خدایا بیامرز برایم آن گناهانى را كه از (اجابت) دعا جلوگیرى كند خدایا بیامرز برایم آن گناهانى را كه بلا نازل كند

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

الْبَلاءَ، اَللّهُمَّ اغْفِرْلى‏ كُلَّ ذَنْبٍ اَذْنَبْتُهُ، وَكُلَّ خَطیئَهٍ اَخْطَاْتُها، اَللّهُمَ‏

خدایا بیامرز برایم هر گناهى كه كرده‏ام و هر خطایى كه از من سر زده‏

اِنّى‏ اَتَقَرَّبُ اِلَیْكَ بِذِكْرِكَ، وَاَسْتَشْفِعُ بِكَ اِلى‏ نَفْسِكَ، وَاَسْئَلُكَ بِجُودِكَ اَنْ‏

خدایا من به سوى تو تقرب جویم بوسیله ذكر تو و شفیع آورم بدرگاهت خودت را و به جود و كرمت از تو مى‏خواهم كه‏

تُدْنِیَنى‏مِنْ‏قُرْبِكَ ، وَاَنْ تُوزِعَنى‏ شُكْرَكَ، وَاَنْ تُلْهِمَنى‏ ذِكْرَكَ، اَللّهُمَّ اِنّى‏ اَسْئَلُكَ‏

مرا به مقام قرب خویش نزدیك سازى و شكر و سپاسگذاریت را بر من روزى كنى و ذكر خود را به من الهام كنى خدایا از تو

سُؤالَ خاضِع ٍ مُتَذَلِّل ٍ خاشِع ٍ، اَنْ تُسامِحَنى‏ وَتَرْحَمَنى‏، وَتَجْعَلَنى‏ بِقَِسْمِكَ‏

درخواست‏مى‏كنم‏درخواست‏ شخص‏فروتن‏خوارترسان‏كه‏ بر من آسان‏گیرى وبه‏من‏رحم‏كنى‏ومرابه‏ نچه‏برایم‏قسمت كرده‏اى‏

راضِیاً قانِعاً، وَفى‏ جَمیعِ الْأَحْوالِ مُتَواضِعاً، اَللّهُمَّ وَاَسْئَلُكَ سُؤالَ مَنِ‏

راضى و قانعم سازى و در تمام حالات فروتنم كنى خدایا از تو درخواست كنم درخواست كسى كه سخت‏

اشْتَدَّتْ فاقَتُهُ، وَاَنْزَلَ بِكَ عِنْدَ الشَّدآئِدِ حاجَتَهُ، وَعَظُمَ فیما عِنْدَكَ رَغْبَتُهُ،

فقیر و بى‏چیز شده و خواسته‏اش را هنگام سختیها پیش تو آورده و امیدش بدانچه نزد تو است بسیار بزرگ است‏

اَللّهُمَّ عَظُمَ سُلْطانُكَ، وَعَلا مَكانُكَ، وَخَفِىَ مَكْرُكَ، وَظَهَرَ اَمْرُكَ،

خدایا سلطنت و پادشاهیت بس بزرگ و مقامت بسى بلند است مكر و تدبیرت در كارها پنهان و امر و فرمانت آشكار است‏

وَغَلَبَ قَهْرُكَ، وَجَرَتْ قُدْرَتُكَ، وَلا یُمْكِنُ الْفِرارُ مِنْ حُكُومَتِكَ، اَللّهُمَّ لا

قهرت غالب و قدرت و نیرویت نافذ است و گریز از تحت حكومت تو ممكن نیست خدایا نیابم

اَجِدُ لِذُنُوبى‏ غافِراً، وَلالِقَبائِحى‏ ساتِراً، وَلالِشَىْ‏ءٍ مِنْ عَمَلِىَ الْقَبیحِ‏

براى گناهانم آمرزنده‏اى و نه براى كارهاى زشتم پرده‏پوشى و نه كسى را كه عمل زشت‏

بِالْحَسَنِ مُبَدِّلاً غَیْرَكَ، لا اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ، سُبْحانَكَ وَبِحَمْدِكَ ظَلَمْتُ نَفْسى‏،

مرا به كار نیك تبدیل كند جز تو، نیست معبودى جز تو منزهى تو و به حمد تو مشغولم من به خویشتن‏

وَتَجَرَّأْتُ بِجَهْلى‏، وَسَكَنْتُ اِلى‏ قَدیمِ ذِكْرِكَ لى‏، وَمَنِّكَ عَلَىَّ، اَللّهُمَ‏

ستم كردم و در اثر نادانیم دلیرى كردم و به اینكه همیشه از قدیم به یاد من بوده وبر من لطف و بخشش داشتى آسوده خاطرنشستم اى خدا

مَوْلاىَ كَمْ مِنْ قَبیحٍ سَتَرْتَهُ، وَكَمْ مِنْ فادِحٍ مِنَ الْبَلاءِ اَقَلْتَهُ، وَكَمْ مِنْ عِثارٍ

اى مولاى من چه بسیار زشتیها كه از من‏پوشاندى و چه بسیار بلاهاى سنگین كه از من بازگرداندى و چه بسیار لغزشها

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

وَقَیْتَهُ، وَكَمْ مِنْ مَكْرُوهٍ دَفَعْتَهُ، وَكَمْ مِنْ ثَنآءٍ جَمیلٍ لَسْتُ اَهْلاً لَهُ‏

كه از آن نگهم داشتى و چه بسیار ناراحتیها كه از من دور كردى و چه بسیار مدح و ثناى خوبى كه‏من‏شایسته‏اش‏نبودم‏ تو آن را

نَشَرْتَهُ، اَللّهُمَّ عَظُمَ بَلائى‏، وَاَفْرَطَ بى‏ سُوءُ حالى‏، وَقَصُرَتْ بى‏ اَعْمالى‏،

منتشر ساختى خدایا بلاى من بسى بزرگ است و بدى حالم از حد گذشته و اعمالم نارسا است

وَقَعَدَتْ بى‏ اَغْلالى‏، وَحَبَسَنى‏ عَنْ نَفْعى‏ بُعْدُ اَمَلى‏، وَخَدَعَتْنِى الدُّنْیا

و زنجیرهاى علایق مرا خانه‏نشین و آرزوهاى دور و دراز مرا از رسیدن به منافعم بازداشته و دنیا با ظواهر

بِغُرُورِها، وَنَفْسى‏ بِجِنایَتِها وَمِطالى‏، یا سَیِّدى‏ فَاَسْئَلُكَ بِعِزَّتِكَ اَنْ لا یَحْجُبَ‏

فریبنده‏اش مرا گول زد و نفسم بوسیله جنایتش و به مسامحه گذراندم اى آقاى من پس از تو مى‏خواهم به عزتت كه بدى رفتار و كردار

عَنْكَ دُعآئى‏، سُوءُ عَمَلى‏ وَفِعالى‏، وَلا تَفْضَحْنى‏ بِخَفِىِّ مَا اطَّلَعْتَ عَلَیْهِ مِنْ‏

من دعایم را از اجابتت جلوگیرى نكند و رسوا نكنى مرا به آنچه از اسرار پنهانى من‏

سِرّى‏، وَلا تُعاجِلْنى‏ بِالْعُقُوبَهِ عَلى‏ ما عَمِلْتُهُ فى‏ خَلَواتى‏، مِنْ سُوءِ فِعْلى‏

اطلاع دارى و شتاب نكنى در عقوبتم براى رفتار بد و كارهاى بدى كه در خلوت انجام دادم

وَاِسآئَتى‏، وَدَوامِ تَفْریطى‏ وَجَهالَتى‏، وَكَثْرَهِ شَهَواتى‏ وَغَفْلَتى‏، وَ كُنِ اللَّهُمَ‏

و ادامه دادنم به تقصیر و نادانى و زیادى شهوت‏رانى و بى‏خبریم و خدایا

بِعِزَّتِكَ لى‏ فى‏ كُلِّ الْأَحْوالِ رَؤُفاً، وَعَلَىَّ فى‏ جَمیعِ الْأُمُورِ عَطُوفاً، اِلهى‏

به عزتت سوگند كه در تمام احوال نسبت به من مهربان باش و در تمام امور بر من عطوفت فرما اى معبود من و

وَرَبّى‏ مَنْ لى‏ غَیْرُكَ، اَسْئَلُهُ كَشْفَ ضُرّى‏ وَالنَّظَرَ فى‏ اَمْرى‏، اِلهى‏

اى پروردگار من جز تو كه را دارم كه رفع گرفتارى و توجه در كارم را از او درخواست كنم اى خداى من و

وَمَوْلاىَ اَجْرَیْتَ عَلَىَّ حُكْماً اِتَّبَعْتُ فیهِ هَوى‏ نَفْسى‏، وَلَمْ اَحْتَرِسْ فیهِ مِنْ‏

اى مولاى من تو بر من حكمى را مقرر داشتى كه در اجراى آن پیروى هواى نفسم را كردم و از فریبكارى دشمنم در این باره

تَزْیینِ عَدُوّى‏، فَغَرَّنى‏ بِما اَهْوى‏، وَاَسْعَدَهُ عَلى‏ ذلِكَ الْقَضآءُ، فَتَجاوَزْتُ‏

نهراسیدم پس او هم طبق دلخواه خویش گولم زد و قضا (و قدر) هم با او كمك‏كردودراثر همین ماجراى شومى كه بر سرم آمد

بِما جَرى‏، عَلَىَّ مِنْ ذلِكَ بَعْضَ حُدُودِكَ، وَخالَفْتُ بَعْضَ اَوامِرِكَ، فَلَكَ‏

نسبت به پاره‏اى از حدود و احكامت تجاوز كردم و در برخى از دستوراتت راه مخالفت را پیمودم پس در تمام آنچه‏

الْحَمْدُ عَلَىَّ فى‏ جَمیعِ ذلِكَ، وَلا حُجَّهَ لى‏ فیما جَرى‏ عَلَىَّ فیهِ قَضآؤُكَ،

پیش آمده تو را ستایش مى‏كنم و اكنون از حكمى كه درباره كیفر من جارى گشته و قضا و آزمایش تو

وَاَلْزَمَنى‏ حُكْمُكَ وَبَلآؤُكَ، وَقَدْ اَتَیْتُكَ یا اِلهى‏ بَعْدَ تَقْصیرى‏ وَاِسْرافى‏

مرا بدان ملزم ساخته حجت و برهانى ندارم و اینك اى معبود من در حالى به درگاهت آمده‏ام كه درباره‏ات كوتاهى كرده و

عَلى‏ نَفْسى‏، مُعْتَذِراً نادِماً مُنْكَسِراً مُسْتَقیلاً، مُسْتَغْفِراً مُنیباً، مُقِرّاً مُذْعِناً

بر خودزیاده‏روى‏نموده‏و عذرخواه و پشیمان و دل‏شكسته و پوزش‏جو و آمرزش طلب و بازگشت كنان و به گناه خویش اقرار و اذعان و

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

مُعْتَرِفاً، لااَجِدُ مَفَرّاًمِمَّا كانَ مِنّى‏، وَلا مَفْزَعاً اَتَوَجَّهُ اِلَیْهِ فى‏ اَمْرى‏، غَیْرَ قَبُولِكَ‏

اعتراف دارم و راه گریزى از آنچه از من سر زده نیابم و پناهگاهى كه بدان رو آورم در كار خویش ندارم جز اینكه‏

عُذْرى‏، وَاِدْخالِكَ اِیَّاىَ فى‏ سَعَهِ رَحْمَتِكَ، اَللّهُمَّ فَاقْبَلْ عُذْرى‏، وَارْحَمْ‏

تو عذرم بپذیرى و مرا در فراخناى رحمتت درآورى پس اى خداى من عذرم بپذیر و بر سخت‏پریشانیم رحم كن

شِدَّهَ ضُرّى‏، وَفُكَّنى‏ مِنْ شَدِّ وَثاقى‏، یارَبِّ ارْحَمْ ضَعْفَ بَدَنى‏، وَرِقَّهَ جِلْدى‏،

و از بند سخت گناهانم رهائیم ده اى پروردگار من بر ناتوانى بدنم و نازكى پوست تنم‏

وَدِقَّهَ عَظْمى‏، یا مَنْ بَدَءَ خَلْقى‏ وَذِكْرى‏، وَتَرْبِیَتى‏ وَبِرّى‏ وَتَغْذِیَتى‏، هَبْنى‏

و باریكى استخوانم رحم كن اى كسى كه آغاز كردى به آفرینش من‏وبه‏یادمن‏وبپرورشم‏و به‏احسان‏وخوراك دادنم اكنون به همان بزرگوارى و

لِابْتِدآءِ كَرَمِكَ، وَسالِفِ بِرِّكَ بى‏، یا اِلهى‏ وَسَیِّدى‏ وَرَبّى‏، اَتُراكَ‏

كرم نخستت و سابقه احسانى كه به من داشتى مرا ببخش اى معبود من و اى آقاى من و اى پروردگارم آیا تو به راستى‏

مُعَذِّبى‏بِنارِكَ بَعْدَ تَوْحیدِكَ، وَبَعْدَ مَا انْطَوى‏ عَلَیْهِ قَلْبى‏ مِنْ مَعْرِفَتِكَ، وَلَهِجَ بِهِ‏

چنانى كه مرا به آتش عذاب كنى پس از اینكه به یگانگیت اقرار دارم و دلم به نور معرفتت آباد گشته و

لِسانى‏ مِنْ ذِكْرِكَ، وَاعْتَقَدَهُ ضَمیرى‏ مِنْ حُبِّكَ، وَبَعْدَ صِدْقِ اعْتِرافى‏

زبانم به ذكر تو گویا شده و نهادم به دوستى تو پیوند شده و پس از اعتراف صادقانه و

وَدُعآئى‏ خاضِعاً لِرُبُوبِیَّتِكَ، هَیْهاتَ اَنْتَ اَكْرَمُ مِنْ اَنْ تُضَیِّعَ مَنْ رَبَّیْتَهُ، اَوْ

دعاى خاضعانه‏ام به مقام بنده‏پرورى و ربوبیتت؟ بسیار دور است! تو بزرگوارتر از آنى كه از نظر دور دارى كسى را كه خود پروریده‏اى یا

تُبْعِدَ مَنْ اَدْنَیْتَهُ، اَوْ تُشَرِّدَ مَنْ اوَیْتَهُ، اَوْ تُسَلِّمَ اِلَى الْبَلآءِ مَنْ كَفَیْتَهُ‏

دور گردانى كسى را كه خود نزدیكش كرده یا تسلیم بلا و گرفتارى كنى كسى را كه خود سرپرستى كرده‏

وَرَحِمْتَهُ، وَلَیْتَ شِعْرى‏ یا سَیِّدى‏ وَاِلهى‏ وَمَوْلاىَ، اَتُسَلِّطُ النَّارَ عَلى‏

و به لطف پروریده‏اى و كاش مى‏دانستم اى آقا و معبود و مولایم آیا چیره مى‏كنى آتش دوزخ را بر

وُجُوهٍ خَرَّتْ لِعَظَمَتِكَ ساجِدَهً، وَعَلى‏ اَلْسُنٍ نَطَقَتْ بِتَوْحیدِكَ صادِقَهً،

چهره‏هایى كه در برابر عظمتت به سجده افتاده و بر زبانهایى كه صادقانه به یگانگیت گویا شده و سپاسگزارانه

وَبِشُكْرِكَ مادِحَهً، وَعَلى‏ قُلُوبٍ اعْتَرَفَتْ بِاِلهِیَّتِكَ مُحَقِّقَهً، وَعَلى‏ ضَمآئِرَ حَوَتْ‏

به شكرت باز شده و بر دلهایى كه از روى یقین به خدائیت اعتراف كرده‏اند و بر نهادهایى كه‏

رفيق بي كلك مادر

نوشته
    11,626
    مورد تشکر
    29 پست
    حضور
    65 روز 10 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13

مِنَ الْعِلْمِ بِكَ حَتّى‏ صارَتْ خاشِعَهً، وَعَلى‏ جَوارِحَ سَعَتْ اِلى‏ اَوْطانِ‏

علم و معرفتت آنها را فرا گرفته تا به جایى كه در برابرت خاشع گشته و بر اعضاء و جوارحى كه مشتاقانه به پرستشگاهایت‏

تَعَبُّدِكَ طآئِعَهً، وَاَشارَتْ بِاسْتِغْفارِكَ مُذْعِنَهً، ما هكَذَا الظَّنُّ بِكَ، وَلا

شتافته و با حال اقرار به گناه جویاى آمرزش تو هستند چنین گمانى به تو نیست و

اُخْبِرْنا بِفَضْلِكَ عَنْكَ یا كَریمُ یا رَبِّ، وَاَنْتَ تَعْلَمُ ضَعْفى‏ عَنْ قَلیلٍ مِنْ بَلاءِ

از فضل تو چنین خبرى به ما نرسیده اى خداى كریم اى پروردگار من و تو ناتوانى مرا در مقابل اندكى از بلاى‏

الدُّنْیا وَعُقُوباتِها، وَمایَجْرى‏ فیها مِنَ الْمَكارِهِ عَلى‏ اَهْلِها، عَلى‏ اَنَّ ذلِكَ‏

دنیا و كیفرهاى ناچیز آن و ناملایماتى كه معمولاً بر اهل آن مى‏رسد مى‏دانى در صورتى‏كه این‏

بَلاءٌ وَمَكْرُوهٌ قَلیلٌ مَكْثُهُ، یَسیرٌ بَقآئُهُ، قَصیرٌ مُدَّتُهُ، فَكَیْفَ احْتِمالى‏ لِبَلاءِ

بلا و ناراحتى دوامش كم است و دورانش اندك و مدتش كوتاه است‏

الْاخِرَهِ، وَجَلیلِ وُقُوعِ الْمَكارِهِ فیها، وَهُوَ بَلاءٌ

آخرت و آن ناملایمات بزرگ را در آنجا دارم در صورتى‏كه آن بلا

تَطُولُ مُدَّتُهُ، وَیَدُومُ مَقامُهُ، وَلا یُخَفَّفُ عَنْ اَهْلِهِ، لِأَنَّهُ لا یَكُونُ اِلاَّ عَنْ‏

مدتش طولانى و دوامش همیشگى است و تخفیفى براى مبتلایان به آن نیست زیرا آن بلا از

غَضَبِكَ وَاْنتِقامِكَ وَسَخَطِكَ، وَهذا ما لا تَقُومُ لَهُ السَّمواتُ وَالْاَرْضُ،

خشم و انتقام و غضب تو سرچشمه گرفته و آن هم چیزى است كه آسمانها و زمین

یا سَیِّدِى‏، فَكَیْفَ لى‏ وَاَنَا عَبْدُكَ الضَّعیفُ الذَّلیلُ الْحَقیرُ الْمِسْكینُ‏

تاب تحمل آن را ندارند اى آقاى من تا چه رسد به من بنده ناتوان خوار ناچیز مستمند بیچاره!

الْمُسْتَكینُ، یا اِلهى‏ وَرَبّى‏ وَسَیِّدِى‏ وَمَوْلاىَ لِأَىِّ الْأُمُورِ اِلَیْكَ اَشْكُو،

اى معبود و پروردگار و آقا و مولاى من آیا براى كدامیك از گرفتاریهایم به تو شكایت كنم‏

وَلِما مِنْها اَضِجُّ وَاَبْكى‏، لِأَلیمِ‏الْعَذابِ وَشِدَّتِهِ، اَمْ لِطُولِ الْبَلاءِ وَمُدَّتِهِ،

و براى كدامیك از آنها شیون و گریه‏كنم؟ آیا براى عذاب دردناك و سخت یا براى بلاى طولانى و مدید

فَلَئِنْ صَیَّرْتَنى‏ لِلْعُقُوباتِ مَعَ اَعْدآئِكَ، وَجَمَعْتَ بَیْنى‏ وَبَیْنَ اَهْلِ بَلائِكَ،

پس اگر بنا شود مرا بخاطر كیفرهایم در زمره دشمنانت اندازى و مرا با گرفتاران در بلا

وَفَرَّقْتَ‏بَیْنى‏وَبَی ْنَ‏اَحِبَّآئِكَ وَاَوْلیآئِكَ، فَهَبْنى‏ یا اِلهى‏ وَسَیِّدِى‏ وَمَوْلاىَ وَرَبّى‏،

و عذابت در یكجا گردآورى و میان من و دوستانت جدایى اندازى گیرم كه اى معبود و آقا و مولا و پروردگارم من بر عذاب تو

صَبَرْتُ عَلى‏ عَذابِكَ، فَكَیْفَ اَصْبِرُ عَلى‏ فِراقِكَ، وَهَبْنى‏ صَبَرْتُ عَلى‏ حَرِّ

صبر كنم اما چگونه بر دورى از تو طاقت آورم و گیرم كه اى معبود من حرارت

نارِكَ فَكَیْفَ اَصْبِرُ عَنِ النَّظَرِ اِلى‏ كَرامَتِكَ، اَمْ كَیْفَ اَسْكُنُ فِى النَّارِ

آتشت را تحمل كنم اما چگونه چشم پوشیدن از بزرگواریت را بر خود هموار سازم یا چگونه در میان آتش‏

وَرَجآئى‏ عَفْوُكَ، فَبِعِزَّتِكَ یا سَیِّدى‏ وَمَوْلاىَ اُقْسِمُ صادِقاً، لَئِنْ تَرَكْتَنى‏

بمانم با اینكه امید عفو تو را دارم پس به عزتت سوگند اى آقا و مولاى من براستى سوگند مى‏خورم كه اگر زبانم را

ناطِقاً، لَأَضِجَّنَّ اِلَیْكَ بَیْنَ اَهْلِها ضَجیجَ الْأمِلینَ، وَلَأَصْرُخَنَّ اِلَیْكَ صُراخَ‏

در آنجا بازبگذارى حتماً در میان دوزخیان شیون را بسویت سر دهم شیون اشخاص آرزومند و مسلماً چون فریادرس‏

الْمَسْتَصْرِخینَ، وَلَاَبْكِیَنَّ عَلَیْكَ بُكآءَ الْفاقِدینَ، وَلَأُنادِیَنَّكَ اَیْنَ كُنْتَ یا

خواهان به درگاهت فریاد برآرم و قطعاً مانند عزیز گمگشتگان بر دورى تو گریه و زارى كنم و با صداى بلند تو را مى‏خوانم و مى‏گویم كجایى‏

رفيق بي كلك مادر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری