جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ادعای حفظ قرآن در عرض یک ماه با محوریت تبلیغ عرفان کاذب

نوشته
    338
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 12 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ادعای حفظ قرآن در عرض یک ماه با محوریت تبلیغ عرفان کاذب

ادعای حفظ قرآن در عرض یک تا چهار ماه در حالی از سوی «ح.ف» مطرح می‌شود که محوریت سخنان آن را یوگا و چاکراها تشکیل می‌دهد. جالب اینکه فرد مذکور حتی یک جزء قرآن هم حفظ نیست!

به گزارش مصاف به نقل از خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، یکی از شیوه‌های ترویج عرفان‌های نوظهور فراگیری مطالب در کوتاه‌ترین زمان است که در سایه آن با ترویج افکار یوگا، چاکرا درمانی و چشم سوم سعی می‌کنند مخاطبین خود را جذب کنند.

به همین منظور مدتی است که شخصی با نام «ح.ف» با ادعای تدریس آموزش فراخواندن (متاریدینگ) و تأسیس موسسه‌ای به نام «م.ا.خ» به تبلیغ مواردی نظیر حفظ قرآن عرض یک تا چهار ماه، حفظ نقطه‌ای قرآن و یا خواندن نگاتیوی و فوتونی در اثر تحول حافظه می‌پردازد، شاید‌ در وهله نخست امری بعید نباشد.

اما ترویج تفکرات یوگا، چاکرا درمانی و چشم سوم در کلاس تندخوانی جای بسی تأمل است، «ح.ف» که خود حتی یک جزو از قرآن را حفظ نیست، هر گاه مورد اصرار افراد قرار می‌گیرد که حداقل یک جزء قرآن را قرائت کند، این گونه می‌گوید: «من نمی‌خواهم جلوه‌گری کنم و خودم را در منصه ظهور قرار دهم»، با این وجود هیچ یک از شاگردان وی نتوانسته‌اند در عرض چهار ماه قرآن را حفظ کنند!

از نکات جالب این موضوع استقبال طلاب در شهرهای قم و اصفهان است که برخی از آمار حکایت از ثبت‌نام 2500 نفر دارد و برخی از مراکز حوزوی نیز سالن‌های خود را در اختیار چنین فردی قرار داده‌اند.

«ح.ف» در این راستا هزینه‌های میلیاردی کسب کرده و در شهرهای بزرگ کشور کلاس‌‌های زیادی را دایر کرده است.

دردهایی که برای خداست خیلی زیباست
    شهید چمران

2.  

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

اتفاقا این تبلیغ نظر من رو هم به خودش جلب کرده بود ولیکن برام خیلی عجیب بود مخصوصا زمانی که سرچ کردم و سایتشون رو دیدم و فیلمهایی رو که از آموزشهاشون گذاشته بودن دیدم خیلی به این روش شک کردم ...

از اون روز شروع کردم از اساتیدم سوال کردم .. استاد حفظم بهم گفت فعلا دست نگه دارید و ثبت نامی انجام ندید تا ببینیم این کسانی که رفتن چه بازدهی ای دارن ... منم به گفته ی استادم عمل کردم و صبر کردم ولی در کنارش تو سایتها میگشتم و مطالبی به دست آوردم که برام خیلی جالب بود یکیش همین بود که شما نوشتید...

از طرفی ، پیش خودم که فکر میکردم میگفتم چطور ممکنه کسی کتابی رو با این حالت که گفته شده بخونه .... بعد که فیلمش رو دیدم و به نظر میرسید این کار شدنی هست به این فکر فرو رفتم که اصلا از کجا معلوم این کار اثرات روانی نامطلوبی بر روان آدم نذاره ؟؟؟

اصلا این کار بررسی شده ؟ نتیجه هاش کو ؟؟؟ از کجا میشه مطمئن بود که کسانی که از این روش استفاده میکنن بعد از مدتی دچار جنون ، سردرد ، یا امراض دیگه ای نشن ؟؟؟

الان خیلی خوشحالم که با استادم مشورت کردم و تو این کلاسهای به ظاهر مفید شرکت نکردم.... از قدیم گفتن گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی ... هیچ کاری یهوییش مزه نمیده وقتی سه سال یا بیشتر یا کمتر مشغول حفظ قرآن میشیم و با سختی ها و آسونی ها و شیرینی هاش رو به رو میشیم مطمئنا نتیجه ی لذت بخش تری خواهیم داشت ان شاء الله

التماس دعا

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

سلام
    اولا متاسفم برای بعضی از کاربران که چشم وگوش بسته وبدونه تحقیق هرخبری رو وهرنسبتی رو تبلیغ میکنند
    از کجا شما میگید که این اقای حسن فراهانی در این دوره متاریدینگ عرفان های کاذب رو تبلیغ میکنه؟
    اصلا انصافی چقدر مورده این معنای کلمه عرفان کاذب تا حالا کتاب خوندید؟واین کلمه عرفان کاذب معناشو اصلا میدونید
    وقتی چیزی نمیدونید چرا راحت نسبت میدید؟شماکه مثلا مذهبی هستید چطور راحت به دیگران تهمت میزنید
    فقط چون فلان خبرگزاری نوشته شما هم باید بنویسیدوقعا جای تاسف داره
    حداقل بگید این دوره واین کارها مشکوک است وما یقین نداریم نتیجه بده ولی اینکه اینجوری راحت برچسب بزنید ومنحرف بگید
    آخرتی هست واون دنیاباید جواب بدید
    من خودم یکی از دوره های متاریدیگ رو رفتم اصلا هم طرف دارشون نیستم ولی منی که رفتم چیزی از عرفان های کاذب ندیدم هیچ مطلب منحرف کننده ای ندیدم شما که نرفتید چطور راحت نسبت میدید؟

همین یوگا که شما باهاش به دیگران برچسب میزنید
    کارشناسان مشاوره وروانشناسی همین مرکز ملیدربعضی مشاوره هابرای بعضی از کاربران توصیه میکنند اگر بد است برای همه بد است

نقل قول نوشته اصلی توسط ║✿║خادم زهرا║✿║ نمایش پست
    از قدیم گفتن گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی ... هیچ کاری یهوییش مزه نمیده وقتی سه سال یا بیشتر یا کمتر مشغول حفظ قرآن میشیم و با سختی ها و آسونی ها و شیرینی هاش رو به رو میشیم مطمئنا نتیجه ی لذت بخش تری خواهیم داشت ان شاء الله
    اتفاقا نکته مهمی که منم بهش رسیدم به این بود که در این دوره شما حتما میتونید نتیجه های ادعایی اینها رو برسیدولی
    به یه شرط در صروتی که تمرین های این دوره رو که روزی 3 تا 6 ساعت میشه رو منظم انجام بدید
    والا الان خیلی از اشخاص این دوره رو اومدن ولی چون توی خونه تمرین نکردن ویا کم کاری کردن نتیجه نگرفتن
    ودر این دوره اگه سه ماه سختی بکشی وتمرین کنی بعد یه عمر نونشو میتونی بخوری
    من خودمم به شخصه هنوز نتونستم در این دوره تنبلی رو بزارم کنار وتمرین ها رو منظم انجام بدم پس قائدتا نباید توقع گرفتن نتیجه رو هم داشته باشم

جالب اینه که بدونید اکثر کسانی که توی این دوره شرکت کردن طلبه ها وروحانیون هستن
    ولی تا حالا کسی پیدا نشده بادلیل علمی بتونه ثابت کنه کار اقای حسن فراهانی مشکل داره
    وانحرافی توش هست

ویرایش توسط عبد آبق : ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۸:۳۳

نوشته
    434
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    4 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

فریاد سکوت ( جوابیه دکتر فراهانی به خبرگزاری فارس. )

بسم الله الرحمن الرحیم
    مدیرمحترم خبرگزاری فارس
    با سلام و تحیات به استحضار می رساند پیرو انتشار مطلبی با عنوان "حفظ یک ماهه قران با عرفان کاذب " در خبر گزاری فارس در تاریخ 1392/12/11 مطلب زیر به عنوان جوابیه خبرمذکور ارسال می شود تا در همان خبرگزاری منتشر گردد.

ابوحیان توحیدی یکی از بزرگترین متفکران قرن چهارم هجری ، صدها سوال برای "ابن مسکویه" فرستاد و در سوال سی و پنجم از ایشان پرسید: "چرا انسان در دفاع از دیگران راحت تر عمل می کند ولی در دفاع از خود ناتوان است." پیداست که این مساله در هزار سال پیش نیز دغدغه اندیشمندان بوده است بر همین اساس، شاید بنده نیز نتوانم آن طور که شایسته است به دفاع از خود بپردازم.
    ناله را هرچند که می خواهم پنهانش کنم سینه میگوید که من تنگ آمدم فریاد کن
    اما می خواهم آنچه را که مرده است ، بمیرانم تا آنچه را که زنده است ، زندگی بخشم. هر قدر دنیا سیاه تر باشد، نیاز افزون تری به روشن شدن دارد. صف خاموشگران بزرگ با شکوه و جلال، افکار و آرا واعتقادات مقبول خویش را همچون مومی در دست دارند و می انگارند که روشنایی می بخشند، اما در واقع، هر آن چه را که دعوی روشنایی بخشیدنش را دارند، خاموش می سازند. اندیشه راست بی درنگ فعال می شود و گرد و غبار های کذب و تهمت و افترا را کنار می زند زیرا نمی تواند فقط در مرحله اندیشیدن باقی بماند. .... فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا ينْفَعُ النَّاسَ فَيمْكُثُ فِي الْأَرْضِ كَذَلِكَ يضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ(الرعد:17) اما کف ها به بيرون پرتاب مي‌شوند، ولي آنچه به مردم سود مي‌رساند [= آب يا فلز خالص ] در زمين مي‌ماند؛ خداوند اينچنين مثال مي‌زند!
    کلاس های فرا خواندن (متاریدینگ) در قم از دی ماه 1392 در دانشگاه قرآن و حدیث شروع شدکه با استقبال کم نظیرعلاقه مندان روبرو شد و پس از آن در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز ادامه یافت و در مجموع حدود پنج هزار نفر ثبت نام کردند.تا این که خبرگزاری فارس در تاریخ 11/12/1392 باآوردن مطلبی تحت عنوان" حفظ یک ماهه قرآن با عرفان کاذب!" ماجرا را وارد مرحله جدیدی کرد و برخی سایت ها نیزشروع به نقل قول یا کپی برداری از همان خبر گزاری کردند و سپس یک موسسه مدعی! در قم نیز به این قصه دامن زد. تاکنون حدود چهل وپنج مورد نشر اکاذیب، افترا و تشویش اذهان عمومی درماجرای مذکور رخ داده است که به آن ها پاسخ داده میشود. از موارد مذکورهشت مورد را خبرگزاری فارس مرتکب شده است .!! خبر گزاری فارس در تاریخ مذکور آورده است:
    1- ادعای حفظ قرآن در عرض یک ماه با محوریت تبلیغ عرفان کاذب ! ادعای حفظ قرآن در عرض یک تا چهار ماه در حالی از سوی «ح.ف» مطرح می‌شود که محوریت سخنان آن را یوگا و چاکراها تشکیل می‌دهد.
    معمولا در جهان یکی از سریعترین واکنش ها را نسبت به مسایل جامعه رسانه های خبری نشان می دهند و سعی می کنند سرعت و دقت را به صورت همزمان لحاظ کنند. این ماجرا همانند ایفای نقش هنر پیشه های طناز( لورل و هاردی ) در فیلم" نجات ناشیانه"است زیرا آن هنگام که آجری برسر یکی ازآن ها فرود آمد وی با تاخیر زیاد واکنش نشان داد.! تاکنون بیش از یک سال از شروع دوره های متعدد آموزشی" فراتر از خواندن یا متا ریدینگ "در کشور و بیش از شش ماه از شروع روش ویژه حفظ قرآن گذشته است . گویا خبرگزاری فارس که از بودجه بیت المال نیز ارتزاق می کند، جدیدا متوجّه اتفاقی در جامعه شده و مانند فیلم مذکور با تاخیر واکنش نشان داده است !!
    جهت اطلاع مدیران محترم آن خبرگزاری (که متعلق به یکی از نهاد های خدمتگذار این کشور است) عرض می شود طرح موضوع "ادعا "موقعی صادق است که آموزش دیده ای در کار نباشد. عزیزان خبرگزاری فارس که خیلی آبروی افراد برایشان مهم است، اگر فقط از کارشناسان نهاد های ذیربط مانند "سازمان دارالقرآن کشور و مسول امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران یک سوال ساده می کردند به اشتباه فاحش خود پی می بردند !.دوستان خوش ذوق ما در آن خبرگزاری که از زوایای مختلف سایت "مهارتکده اندیشه و خلاقیت" عکس برداری کرده اند، چگونه متوجه نشدند این دوره آموزشی در سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران نیز به عنوان نهاد متولی امور قرآنی برگزار شده است؟. نکته دیگرچند هزار نفر که این دوره را گذرانده اند می توانند شهادت دهند که در هیچ کدام از جلسات آموزشی سخنی از یوگا و...به میان نیامده است، چه رسد به این که محوریت سخنان این حقیر یوگا و چاکرا و چاکرا درمانی باشد. متاریدینگ یا فراخواندن یک روش برای سریع خواندن و بهتر فهمیدن است و این کجا و چاکرا و یوگا کجا! مگر یوگی ها می خوانند؟ یا چاکرا مسیر عبور متون است! عزیزان ما در" خبرگزاری فارس" حتی اگر قصد تخریب شخصیت و عملیات روانی علیه بنده را هم داشتند نباید این خطای فاحش را می کردند چون جلسات متاریدینگ ضبط شده است.!! در ادامه خبرگزاری فارس آورده است:
    2- جالب این که فرد مذکور حتی یک جزء قرآن هم حفظ نیست!
    خبر گزاری فارس بطور غیر مستقیم اینجانب را به دروغ گویی متهم کرده است : "ایشان حتی یک جزء قرآن هم حفظ نیست " در پاسخ باید گفت: از مسلمات است که "عدم العلم لایدل علی عدم المعلوم" و "عدم الوجدان لایدل علی عدم الوجود". اگر ندانستن ما دال بر نبودن یک چیز باشد ، پس استدلال آن مستکبری که می گفت : "ما علمت لکم من اله غیری"(قصص: 38) تامست و باید نعوذ بالله وجود خداوند متعال را منکر شویم!! این خبرگزاری از کجا اینقدر مطمئن است؟ آیا مدرکی دال بر ادعایش دارد؟ در پیشانی افراد نوشته چند جزء حفظ هستند؟ آیا در جایگاه ممتحن قرار گرفته و آزموده اند!
    وَلَا تَقْفُ مَا لَيسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا(الإسراء:36)
    از آنچه به آن آگاهي نداري، پيروي مکن، چرا که گوش و چشم و دل، همه مسؤولند.خبرگزاری ادامه داده است:
    3- یکی از شیوه‌های ترویج عرفان‌های نوظهور فراگیری مطالب در کوتاه‌ترین زمان است که در سایه آن با ترویج افکار یوگا، چاکرا درمانی و چشم سوم سعی می‌کنند مخاطبین خود را جذب کنند.اما ترویج تفکرات یوگا، چاکرا درمانی و چشم سوم در کلاس تندخوانی جای بسی تأمل است.
    چاکرا درمانی و.. هیچ ارتباطی به کلاس متاریدینگ ندارد اما یک سوال عقلایی ! با فرض این که آن خبرگزاری درست گفته باشد اگر یوگا و چاکرا درمانی و... آنقدر جذاب است که پنج هزار روحانی و و صدها استاد حوزه علمیه قم جذب می شوند وبنده نیز فرقه و عرفان نوظهور و کاذب ،آن هم در مرکز حوزه علمیه قم راه انداخته ام، نه من کارم را بلدم و نه آن پنج هزار نفر روحانی هستند.! در واقع این اقدام خبرگزاری و برخی افراد توهینی به جمع کثیری از طلاب و روحانیون است!! در اشتباه خبرگزاری فارس همین بس، که دوره آموزشی فراتر از خواندن یا متاریدینگ را تند خوانی می داند در حالی که این دو از نظر پایه و مبانی با یکدیگر متفاوت هستند و فقط اندکی تمرینات چشمی متاریدینگ ، شبیه تمرینات چشمی تند خوانی است. کاش این دوستان حداقل به خود زحمت تحقیق بیشتر یا گذراندن کامل دوره را می دادند بعد در بوق خبرگزاری می دمیدند که رسانه های دیگر نیز از روی آن ها با نام آن خبرگزاری یا بی نام آن خبرگزاری خبر کذب را درج نکنند تا آن هنگام که اسرافیل در صور دمید سر افکنده نباشند. در ادامه خبرگزاری فارس آورده است :
    4- «ح.ف» که خود حتی یک جزو از قرآن را حفظ نیست، هر گاه مورد اصرار افراد قرار می‌گیرد که حداقل یک جزء قرآن را قرائت کند، این گونه می‌گوید: «من نمی‌خواهم جلوه‌گری کنم و خودم را در منصه ظهور قرار دهم»
    در پاسخ باید گفت :فرض بگیریم که بنده حتی یک جزء از قرآن را هم حفظ نباشم. مگر بنده با این ادعا که "من حافظ قرآنم ، من چنینم ، من چنانم " اقدام به گردآوری کارآموز نموده ام؟ اما مبرهن و واضح است که نه بنده از روز اول چنین ادعایی کرده ام و نه جلوه ای از خود در برابر مخاطبین بروز داده ام و ضرورتی هم برای این کار نمی دیده ام. اصل بنیادین کلاس متاریدینگ این است که کسی که باور ندارد و شک دارد اصلا به این کلاس وارد نشود و در ابتدای کلاس ها هم خیلی صریح گفته می شود و بر همین اساس، هیچ جلوه گری چه قرآن و چه کتاب در کلاس صورت نمی گیرد زیرا همان کار آموزان باید به جلوه گر تبدیل شوند. وقتی کارآموز کلاس ما هر جز را در5/1تا 2 دقیقه همراه با فهم می خواند وپنجاه صفحه را در 5تا9 دقیقه می خواند ، بهترین پاسخ به مغرضان داده می شود. اینجانب به عنوان پدر این روش به دلایل کاملا موجّه در برابر جامعه شکّاکین گفته ام :"جلوه گری نمی کنم" این در حالی است که در آموزه های دینی از گمان بردن بد منع شده است "ضَعْ أَمْرَ أَخِيكَ عَلَى أَحْسَنِهِ حَتَّى يَأْتِيَكَ مِنْهُ مَا يَغْلِبُكَ وَ لَا تَظُنَّنَّ بِكَلِمَةٍ خَرَجَتْ مِنْ أَخِيكَ سُوءاً وَ أَنْتَ تَجِدُ لَهَا فِي الْخَيْرِ مَحْمِلا... ( کافی ج2: 362 ) " كار برادر دينى خود را به بهترين وجهى مقرر دار تا آن كه دليلى به دست تو آيد كه بر تو چيره شود و راه توجيه را بر تو ببندد و به هيچ سخنى كه از برادرت برآيد بد گمان مباش تا محمل خوبى براى آن توانى يافت ، همچنین آمده است "ان بعض الظن اثم (حجرات:12)". به درستی که بعضی از گمان ها گناه است ، نیز اشاره کرد. اما در خصوص عدم" قرائت یک جزقرآن " اگر منظور تلاوت است که پاسخ را به مخاطبین و کار آموزان واگذار می کنم ولی اگر منظور خواندن متایی است که بیشتر به طنز شبیه است و ناشی از جهل به موضوع است . ضمن آن که عبارت "خودم را در منصه ظهور قرار نمی دهم "در ادبیات کلامی بنده نبوده و نیست . خبرگزاری فارس در ادامه آورده است:

5- با این وجود هیچ یک از شاگردان وی نتوانسته‌اند در عرض چهار ماه قرآن را حفظ کنند!
    در پاسخ باید گفت: برای بی ثمر نشان دادن کلاس ها باید ثابت کنیم که با این روش حتی یک نفر هم حافظ قرآن نشده است. آیا خبرگزاری فارس برای اثبات این مدعا دلیلی دارد؟آیا نهادهای ذیربط نظیر سازمان دارالقرآن الکریم و مسئول امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران این گفته خبر گزاری فارس را تایید می کنند؟ آیا آمار مخاطبین و حافظین دوره های ما را خبرگزاری فارس دارد که این چنین با قاطعیت حکم صادر کرده است!؟ (هاتوا برهانکم ان کنتم صادقین ) اگر ثابت شود خبرمذکور کذب محض بوده این خبرگزاری چطور می تواند این تشویش اذهان عمومی را از ذهن تمام خوانندگان آن مقاله اش پاک کند!؟ همچنین آورده شده است:
    6- از نکات جالب این موضوع استقبال طلاب در شهرهای قم و اصفهان است که برخی از آمار حکایت از ثبت‌نام 2500 نفر دارد و برخی از مراکز حوزوی نیز سالن‌های خود را در اختیار چنین فردی قرار داده‌اند.
    خبرگزاری فارس با این عبارات توهین بزرگی به طلاب کرده و باید از آنان عذر خواهی کند! و در خصوص آمار ارائه شده نیز مرتکب اشتباه خبری شده است زیرا فقط در شهر قم حدود پنج هزار نفر(5000نفر) که اکثرا روحانی و طلبه هستند ، ثبت نام کرده اند. البته ، مشخص نیست آن خبرگزاری از تعداد ثبت نام کنندگان در رنج است یا این که برخی مراکز حوزوی سالن در اختیار بنده قرار داده اند یا هر دو!؟حسب اطلاع عزیزان خبر گزاری فارس باید گفت : بنده به آن مراکز دعوت شده ام ولی اگر مراکز حوزوی برای این که سالن های خود را در اختیار "چنین فردی" ( این بنده حقیر ) قرار دهند ، باید از خبر گزاری فارس اجازه می گرفته اند فقط می توانم بگویم : عجب! در ادامه خبرگزاری فارس آورده است:
    7- «ح.ف» در این راستا هزینه‌های میلیاردی کسب کرده و در شهرهای بزرگ کشور کلاس‌‌های زیادی را دایر کرده است.
    با شناختی که بنده از علم حقوق دارم، در هیچ کجای قانون اخذ شهریه بابت برگزاری یک دوره آموزشی یا کالای آموزشی جرم نیست که باعث حساسیت انقلابی آن خبرگزاری شده و نقش مدعی العموم را ایفا کرده است! فقط از باب روشنگری عرض می شود، اصل و فرع خبر کاملا ناصحیح است و حق پیگیری قضایی برای این حقیر محفوظ است.دوستان ما در آن خبرگزاری با کمی تحقیق از متولیان برگزاری دوره ها ، به اصل ماجرا پی می بردند ! این دوره آموزشی یک فعالیت کاملا فرهنگی و در راستای اوامر مقام معظم رهبری مبنی بر تولید علم و....است و مقدمه رشد و تولید علمی ، شیوه برتر و صحیح مطالعه است که رکن اصلی هر فرهنگی است و از دغدغه های ایشان است . تقریبا تمام عواید این کار نیز پس از کسر اجاره سالن ها صرف امور خیریه و فرهنگی شده و می شود و اسناد و مدارک آن موجود است در برخی از شهر ها مانند بندر عباس در مناطق محروم هزینه شده است.ضمن آن که ،حتی اگر چنان بود که آن خبرگزاری مدعی شده،جرمی رخ نداده است! توضیحات بیشتر در باره تنوع مخاطبین و شکل ثبت نام و دریافت هزینه از اقشار مختلف در صورت لزوم ارائه خواهد شد. در پایان خبرگزاری فارس جهت تاکید و آموزش بیشتر!! مخاطبین آورده است:
    8- چندی پیش مطلبی را با عنوان «ترویج تناسخ در منابع اصلی یوگا/ تاکید مروج یوگا در ایران بر ناقص بودن ادیان الهی!» درباره علل اینکه چرایی کاذب بودن یوگا منتشر کردیم که خواندن آن به مخاطبان گرامی توصیه می‌شود.
    بالاترین و بهترین سرمایه یک رسانه اعتماد عمومی است و هنگامی که رسانه ای با بی توجهی ، اعتماد عمومی را از خود سلب می کند جای تعجب دارد! براستی نویسندگان خبرگزاری فارس چه اندیشه ای در سر داشتند که ملغمه ای عجیب و غریب و خلاف واقع را بر ذهن مخاطبین خود سرازیرکردند!؟ چرا خبرگزاری فارس در کلاسی که حتی نام یوگا هم نیامده ، مخاطب خود را به یک مقاله ، آن هم تناسخ در یوگا !! ارجاع می دهد. اینجاست که باید گفت:" الغریق یتشبث بکل حشیش" چه ارتباطی بین متاریدینگ و یوگا وجود دارد ؟ دوره ابداعی فرا خواندن (متاریدینگ ) را فقط اینجانب در کشور اجرا و تدریس می کنم و باآوردن" شخصی به نام (ح-ف)" از آن خبر گزاری سلب مسولیت نمی شود زیرا نام دوره فراخواندن یا متاریدینگ در آن رسانه درج شده که به هر صورتی با نام حقیقی بنده "حسن فراهانی" همراه است و این موضوع چیزی از مسئولیت اخلاقی وقانونی و شرعی آن خبر گزاری نمی کاهد . خبر گزاری فارس و سایر خبرگزاری ها و سایت هایی که آن به اصطلاح خبر ! را آورده اند، ملزم به انتشار این نوشتار و جوابیه هستند.
    1393/1/17 حسن فراهانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری