نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما آرایش جزئی خانم ها چه حالتی دارد؟

رأی دهندگان
13. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • با در نظر گرفتن تمام مطالب گفته شده اشکالی ندارد(زینت محسوب نمی شود و...)

5 38.46%
  • اشکال دارد و حتما باید ترک شود(لطفا با انتخاب این گزینه راه کار ارائه دهید تا احساس ضعف نکنند)

8 61.54%
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا آرایش کردن(در قرآن به لفظ تبرج شناخته شده) خانم ها کلی و جزِِیی دارد؟(همراه با نظر سنجی)

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

آیا آرایش کردن(در قرآن به لفظ تبرج شناخته شده) خانم ها کلی و جزِِیی دارد؟(همراه با نظر سنجی)

به نام خدا

وقتی با محارم خود گفتگو می کنم سوالاتی زیادی در این زمینه که آیا آرایش کم رنگ ، سبک و.... یا مثلا فلان پودر اشکال داره؟

الان همه استفاده می کنند (فلان خانم متعهد،فلان شخصیت و...)

وبحث هایی از این شکل

من احساسم اینه که در خانواده های مذهبی این قضیه مبطلا به شده و تا اندازه زیادی دغ دغه ایجاد کرده
    از دوستان درخواست دارم در این زمینه به گفتگو بپردازند با در نظر گرفتن زمان و مکان و...

نظر کلی قران کریم:
    قرآن در دو آیه از آیات حجاب، از تبرّج و خودنمایی زنان صحبت کرده و آن را محدود به محیط خانواده کرده است. در یک جا می‏فرماید: (وَلاَ تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّةِ الْأُولَی) (احزاب: ۳۳) ای زنان (در برابر نامحرم) ظاهر نشوید و خودنمایی نکنید؛ مانند خودنمایی دوران جاهلیت نخستین؛ در آیه دیگر می‏فرماید: (غَیْرَ مُتَبَرِجاتٍ بِزینَهٍ) (نور:۶۰) زنان، (در برابر نامحرمان) با زینت‏ هاوآرایش‏ های شان‏ خود نمایی‏ نکنند.

نظر کلی مراجع:

مقام معظم رهبری:
    س: آن مقدار از زيور زنان كه ظاهر است مثل حلقه نامزدى، آرايش معمولى ابروها و... آيا واجب است پوشانده شود؟

ج) هر آنچه عرفا زينت محسوب مى‌شود بايد از نگاه نامحرم پوشانده شود.

ایت الله مکارم شیرازی:
    سؤال: چنانچه زن با خود زینت داشته باشد مانند حلقه ازدواج یا انگشترى در دست یا چهره آراسته کرده باشد، آیاواجب است وجه و کفین را بپوشاند؟
    پاسخ: در مورد حلقه و انگشتر مشکل ندارد ولى در مورد آرایش مشکل است.

ایت الله سیستانی:

زنی که روی خود را نمی گیرد می تواند موهای صورت و ابروان را بردارد و پودر طبیعی و سبک بر صورت بزند؟

برداشتن موی صورت، و باریک کردن ابروان، مانع از بازگذاشتن رو نمی شود به شرط آنکه از وقوع در حرام، ایمن باشد و بازگذاشتن صورت به انگیزه نگاه نامحرمان، نباشد امّا پس از به کار بردن پودر و وسایل آرایشی، پوشاندن صورت واجب است.

با در نظر گرفتن نظر متخصصین نظر دوستان چیه؟

لطفا اگه لازم است راه کار ارائه بفرمایید

یا علی (ع )

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

2.  

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

من با اجازه به گزینه ی دوم رای دادم. اشکال داره.
    البته این دیدگاه منه.

برای حضور در سطح جامعه هیچ گونه آرایشی لازم نیست. البته نه اینکه ژولیده و با لباس کثیف بیرون رفت ولی آرایش هم واقعا لزوم و موضوعیّتی نداره.

یک بار با یک خانم نسبتا بد حجاب حرف میزدم. بهم میگفت: پس تو دوست داری همسر آینده ات مثل گدا ها بره بیرون؟ ژولیده و نامرتب و زشت و غیره؟
    گفتم نه. شما کلا مفهوم آراستگی و آرایش رو با هم مخلوط کردید. آراستگی یعنی چادر، روسری، لباس و صورت تمیز و مرتب. والسلام. و برای خانم هایی که مانتو میپوشن، مانتوی دراز و مناسب و تمیز. تمام

ابرو برداشتن هم که دیگه راهی نداره. نمیشه واسه توی خونه ابرو برداشت و واسه ی بیرون ابرو گذاشت دیگه پودر مودر چه صیغه ایه؟

بزرگان گفته اند واسه ی شوهر هر نوع زینتی (هر نوع!!!!!) نه تنها بد نیست بلکه ثواب و واجب هم هست ولی واسه ی بیرون از خونه، هیچ لزومی نداره.
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    به دعوت سعادتمند عزیز، و با اجازه ی بزرگان نظر خودم رو میگم.
    جمله ی کلی که میشه گفت به نظرم اینه که هر چیزی که باعث جلب توجه بشه اشکال داره. یه موقع هایی یه خانمی حتی حد حجاب شرعی رو هم رعایت میکنه ولی انقدر صورتش جذبه داره که واقعا ممکنه نگاه ناسالمی رو به سمت خودش جذب کنه. خوب این خانم شرایطش مشخصه دیگه باید بیشتر خودشو بپوشونه.
    ولی گاهی حتی خانمی یک ته آرایشی هم داره ولی اصلا به نظر نمیاد.
    متأسفانه الانه هم خیلی از خانم های چادری که آرایش میکنن، به نوعی دارن چادر رو زیر سؤال میبرن...
    من خودم شخصا ته آرایش رو (آرایشی که خیلی خیلی سطحی باشه، طوری که واقعا صورت طبیعی به نظر برسه) در صورتی که جلب توجه نکنه مشکل دار نمیبینم.
    درباره ی ابرو هم که... فکر میکنم چیزی هست که خیلی وقته طبیعی شده و واقعا اگه خانمی ابروهاشو نگیره به نظرم بیشتر جلب توجه داره!!!
    درباره ی حلقه هم... حلقه که قطعا اشکالی نباید داشته باشه! چه بسی همین که حلقه دست خانمی باشه بعضی ها به خودشون اجازه ندن نگاه نا سالمی داشته باشن.
    همه ی اینها البته نظرات شخصی بنده بود. ممکنه اشکالاتی هم توش باشه.
    بهرحال ببخشید که بنده جسارت کردم و وارد همچین بحثی شدم.

یا علی و
    التماس دعا

نوشته
    123
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 5 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

هر چیزی افراطش مضره همونطور ک تفریطش هم مضره..هرچیزی اندازه و پیمانه ای داره..آرایش در حد معمولی و ب میزان نشانی از زنانگی و ظرافت هیچ اشکالی نداره.
    مردی هم ک با آرایشی معمول تحریک میشه بهتره بره خودشو درست کنه.

نوشته
    2,072
    صلوات
    25000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    61 روز 7 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسلام-باید بگم که تحریک در تموم موجودات هستش و انسانم ازین قضایا مستثنی نیست و اینکه وضعیت هرفردی اگ از حدش بگذره باعث تحریک میشه و آقا وخانمم نداره...
    بنظرم قبل از هرکاری بد نیست مزایا ومضرات هرچیزی رو بدونیم-وسایل آرایشی ک امروزه در سطح شهر میبینیم اکثرشون ویرانگرهستن و استفاده بیش ار حدشون باعث تخریب صورت میشه پس عاقلانه نیست درین امر خودمونو بکشیم..عاقلانه نیست برای اینکه مدت کوتاهی خودمون رو زیبا نگه داریم باعث بشه یک عمر خراب شدن صورتمون رو ببینیم ومجبورباشیم بزور آرایش کنیم تا قابل تحمل بشیم.......وامانظر اصلیم اینه ک از وسایل آرایش تا حدی ک جلب توجه نکنه بنظرم اشکال نداره-البته حد داریم تا حد-جلب توجه مساوی با گناه و بقیه مسائل . . .

والبته بگم اگه هرکسی بتونه خودشو بشناسه و کمبودهاشو تاحدی برطرف کنه و اعتمادب نفس خودش رو بالا ببره نیازی ب وسایل جانبی نداره----فرضا من خودمو قبول دارم همه جوره پس همون شکلی ک هستم در همه جا رفت وآمد میکنم.....ولی بگم باید دید ک هدف چیه از استفادش......................راهکاره من آگاهی از استفاده چنین وسایلی هست خصوصا آگاهی از مواد مصرف شده در داخلش.

واما یک توصیه من ب خانم ها اینه بجای استفاده از وسایل آرایشی از کرم های تقویت کننده و سرمه استفاده کنند البته اونم همونطور ک بزرگانه گفتن جلوی نامحرم نباشه دیگه . . .

واصلاح صورت هم بنظرم اشکالی نداره-درکل خوده من چیزی ک حدتعادل باشه رو دوست دارم.آرایش کردن هم حد تعادل داره...
    خدایا دلم شهادت میخواهد...
    مردن رو که همه بلدن...

کمکم کن طوری زندگی کنم که لایق باشم...

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظرم باید قضاوت درست کنیم وچیزی که خدا تو وجود مخلوقاتش گذاشته رو دست کم نگیریم.گاهی ممکنه یه مرد خیلی هم مذهبی باشه ولی شیطون که همیشه در کمین آدماست اونو وسوسه کنه.خودشم نخواد اما بشه...پس هر خانمی خودش با خودش رو راست باشه که حتی اگه آرایش ملایمش چهره شو زیباتر نشون میده که ممکنه به چشم بیاد نباید اصلا آرایش کنه.

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر نمایش پست
    ولی گاهی حتی خانمی یک ته آرایشی هم داره ولی اصلا به نظر نمیاد.
    متأسفانه الانه هم خیلی از خانم های چادری که آرایش میکنن، به نوعی دارن چادر رو زیر سؤال میبرن...
    من خودم شخصا ته آرایش رو (آرایشی که خیلی خیلی سطحی باشه، طوری که واقعا صورت طبیعی به نظر برسه) در صورتی که جلب توجه نکنه مشکل دار نمیبینم.
    درباره ی ابرو هم که... فکر میکنم چیزی هست که خیلی وقته طبیعی شده و واقعا اگه خانمی ابروهاشو نگیره به نظرم بیشتر جلب توجه داره!!!
    درباره ی حلقه هم... حلقه که قطعا اشکالی نباید داشته باشه! چه بسی همین که حلقه دست خانمی باشه بعضی ها به خودشون اجازه ندن نگاه نا سالمی داشته باشن.
    .
    با عرض سلام و ادب
    برام سوال پیش اومده
    این ته آرایشی که می فرمایید نظر شما و دوستان خانمتون مهمه یا آقایون نامحرم؟

درباره جلب توجه نکته ای به نظرم رسید
    احساس می کنم هر جلب توجه ای بد نیست
    مثلا کسی که موقع نماز توی یک جای شلوغ یا کشور خارجی جا نمازشو پهن می کنه و نماز می خونه ممکنه خیلی جلب توجه بکنه تا جایی که دیدم بعضی ها عکس می گیرند
    ولی بدونه شک جلب رضای خداوند خیلی بالاتر از مردم است

یا جوان متشرع ای که محاسن داره در جمع ای که( الان هم زیاده ) محاسن ندارند جلب توجه می کنه در صورتی که مسیر درست رو ایشون رفته(با در نظر گرفتن متخصص دینی)
    نظر شما چیه؟

بنده به نظر متخصص در هر زمینه ای خیلی اهمیت میدم مخصوصا دین
    چرا که یه دکتر متخصص نهایتا 20 سال درس خونده
    ولی متخصص دین عمرشو تو این راه صرف کرده
    دقت بفرمایید:
    حکم پوشش انگشتر طلا و حلقه ازدواج بانوان، در صورتى که در معرض دید نامحرم باشد، چگونه است؟

آیت الله خامنه ای:
    اگر زینت محسوب می شود باید از نامحرم پوشانده شود.
    آیات عظام امام خمینى، بهجت، صافى و فاضل: باید از نامحرم پوشانده شود.
    آیات عظام سیستانى، مکارم و نورى: پوشاندن آن لازم نیست.
    آیت الله تبریزى: پوشاندن انگشترى که پیش زنان بزرگ‏سال و یا کمى پایین‏تر متعارف است، واجب نیست.
    آیت الله وحید: بنابر احتیاط واجب، باید از نامحرم پوشانده شود.

نکته ای در مورد اختلاف نظر:

همون طور که بین متخصصین پزشکی اختلاف وجود داره بین مراجع هم اختلاف وجود داره البته نه در حد پزشک ها که بعضی وقتا نسبت به عمل شدن و نشدن شخصی اختلاف دارند!!
    هیچ وقت نسبت به مسائل اصلی؛ مثل نماز (که مثلا نماز صبح چهار رکعته) اختلاف ندارند

در مورد ابرو گرفتن دوشیزگان و... صحبت خیلی طولانی میشه قبلا اینجا گفتگو شده
    دقت بفرمایید:
    http://www.askquran.ir/thread30951.html

یا علی (ع)

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید

یا علی

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    نقل قول نوشته اصلی توسط عقلانیت نمایش پست
    مردی هم ک با آرایشی معمول تحریک میشه بهتره بره خودشو درست کنه.
    بحث تحریک شدن نیست! عارفی می گفت اگه مردی از جنس مخالف خوشش نیاد که " مریضه" در حال عادی ؛ حالا به قول شما آرایش معمول هم کرده باشه که هیچ این جزء خلقت مرد است ، شاکله و ذات مرد رو خداوند این طوری خلق کرده به ساختار فکری مرد در مورد مسائل جنسی مراجعه کنید این که مرد هیچ حسی نداشته باشه خداوند براش این همه پاداش و... در نظر گرفته با عقل و منطق جور در میاد؟ _______ خداوند کلی برای این موضوع هم تو این دنیا و هم در اخرت برنامه داره در این دنیا با تقوا در این زمینه پله های صعود به مراحل بعد عرفانی و نزدیکی به خودش را تضمین می کنه نمونه شیخ رجب علی خیاط لطفا حتما حدیث پیامبر(ص) رو بخونید : خواستید کلیپ رو هم دانلود کنید http://omidzamani18.blogfa.com/tag/%...AD%D8%B1%D9%85 مطلب تقریبا مرتبط:

از جمله صفات الهی شکور بودن خداوند است و شکور کسی است که بسیار شکر گذار است و شکور بودن در مورد خداوند به این معنا است که از زحمات و اعمال نیک و صالح بندگان و سعی و کوشش آنها در راه بندگی و اطاعت امر الهی بسیار قدردانی می کند و سختی ها و تحمل ناراحتی ها و نا ملایمات در راه اطاعت فرمان و دستورات و احکام الهی را جبران کرده ودر برابر آنها پاداشی بزرگ و عظیم عطا می کند . بالاتر و عالی ترو زیباتر و عفیف تر و شوهر دوست تر از دختران دنیا ، حور العین و زنان زیبای بهشتی هستند که پاداش ایمان و عمل صالح و انجام واجبات و پرهیز از محرمات می باشند که با زنان دنیایی از نظر زیبایی و جمال و جذابیت قابل مقایسه نیستند و اصولا اهل دنیا توانایی و طاقت نگاه به زیبایی خیره کننده و فوق العاده حور العین را ندارند . از رسول خدا –ص- روایت شده است که در بهشت نوری پیدا می شود و بهشتیان می پرسند این چه نوری است ؟ به آنها می گویند این روشنایی و برق دندان حورالعینی است که به روی شوهر خود خندیده است . در روایت دیگری آمده است : حوری که هفتاد حله و لباس پوشیده است مغز ساق پای او از پس آن لباس ها دیده می شود مانند رشته سفیدی که از پشت یاقوت دیده می شود . ( معاد ، شهید دستغیب ، بخش حوریان و زنان بهشتی ، ص 140 ) چنین حورانی از آن اهل تقوا و ایمان واهل عمل به دستورات خداوند است و این مژده ای است که خداوند به آنها داده است . ر. ک : معاد ، شهید دستغیب شیرازی
    یا علی ع

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

(شادی روحشان صلوات)

یا علی

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

من با همین کلمه ی "حد" خیلی مشکل دارم...

مشکل اینجاست که این حد دائما فراتر از حد میره یعنی بعد از مدتی که این حد عادی شد حد دیگه ای رو میاد و عادی میشه و اون حد هم که عادی شد این داستان دائما ادامه پیدا میکنه و معلوم میشه خیلی وقته از حد گذشته و فقط عذاب خدا رو کم داریم....

من اصلا موافق آرایش نیستم ...

این جمله ...
    فکر کنم نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه ...
    لطفا با انتخاب این گزینه راه کار ارائه دهید تا احساس ضعف نکنند

ویرایش توسط ✿ عاشق قرآن ✿ : ۱۳۹۳/۰۳/۱۲ در ساعت ۱۹:۴۶
    »»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    2,621
    صلوات
    51
    تعداد دلنوشته
    9
    مورد تشکر
    23 پست
    حضور
    57 روز 14 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed133 نمایش پست
    به نام خدا

با عرض سلام و ادب
    برام سوال پیش اومده
    این ته آرایشی که می فرمایید نظر شما و دوستان خانمتون مهمه یا آقایون نامحرم؟

درباره جلب توجه نکته ای به نظرم رسید
    احساس می کنم هر جلب توجه ای بد نیست
    مثلا کسی که موقع نماز توی یک جای شلوغ یا کشور خارجی جا نمازشو پهن می کنه و نماز می خونه ممکنه خیلی جلب توجه بکنه تا جایی که دیدم بعضی ها عکس می گیرند
    ولی بدونه شک جلب رضای خداوند خیلی بالاتر از مردم است

یا جوان متشرع ای که محاسن داره در جمع ای که( الان هم زیاده ) محاسن ندارند جلب توجه می کنه در صورتی که مسیر درست رو ایشون رفته(با در نظر گرفتن متخصص دینی)
    نظر شما چیه؟

بنده به نظر متخصص در هر زمینه ای خیلی اهمیت میدم مخصوصا دین
    چرا که یه دکتر متخصص نهایتا 20 سال درس خونده
    ولی متخصص دین عمرشو تو این راه صرف کرده
    دقت بفرمایید:
    حکم پوشش انگشتر طلا و حلقه ازدواج بانوان، در صورتى که در معرض دید نامحرم باشد، چگونه است؟

آیت الله خامنه ای:
    اگر زینت محسوب می شود باید از نامحرم پوشانده شود.
    آیات عظام امام خمینى، بهجت، صافى و فاضل: باید از نامحرم پوشانده شود.
    آیات عظام سیستانى، مکارم و نورى: پوشاندن آن لازم نیست.
    آیت الله تبریزى: پوشاندن انگشترى که پیش زنان بزرگ‏سال و یا کمى پایین‏تر متعارف است، واجب نیست.
    آیت الله وحید: بنابر احتیاط واجب، باید از نامحرم پوشانده شود.

نکته ای در مورد اختلاف نظر:

همون طور که بین متخصصین پزشکی اختلاف وجود داره بین مراجع هم اختلاف وجود داره البته نه در حد پزشک ها که بعضی وقتا نسبت به عمل شدن و نشدن شخصی اختلاف دارند!!
    هیچ وقت نسبت به مسائل اصلی؛ مثل نماز (که مثلا نماز صبح چهار رکعته) اختلاف ندارند

در مورد ابرو گرفتن دوشیزگان و... صحبت خیلی طولانی میشه قبلا اینجا گفتگو شده
    دقت بفرمایید:
    http://www.askquran.ir/thread30951.html

یا علی (ع)

عرض سلام و ادب
    برادر گرامی،
    در زمینه ی جلب توجه نمی شود نظری کلی گفت. همان طور که عرض کردم، ممکن است کسی حتی با رعایت حد حجاب شرعی نیز جلب توجه کند. بهمین خاطر هر کس بهتر میتواند شرایط را با توجه به خصلت های خودش تشخیص دهد. خانم ها یک حسی دارند که آقایون شاید کمتر از آن بهره مند باشند. و آن این هست که نگاه سنگین اطرافیان خود را می توانند حس کنند.
    بنده همان اول عرض کردم، هر چیزی که جلب توجه کند (منتهی جلب توجه از دید منفی که فکر میکنم این جمله ی بنده واضح بود) اشکال دارد.
    و الا یکی از همان جلب توجه هایی که فرمودید را بنده با خانواده ام قبلا تجربه کرده ام و انصافا در عین حال که سخت بود، مزه ی شیرینی داشت. روزی که سجاده ی نمازمان را در پارکینگ سرزمین بیگانه پهن کردیم و در ملا عام نماز خواندیم.
    البته بنده اهل ریا نیستم ولی گاهی برای آنکه بعضی چیزها روشن شود و جناب عالی یا هر کس دیگری با طرز فکر بنده آشنا شوید لازم است نکته هایی ذکر شود.
    درباره ی حلقه و "قطعا"ی که گفتم... حق با شماست. این کلمه اضافی بود. ولی باز هم اگر به جمله ی اولم یعنی: جمله ی کلی که میشه گفت به نظرم اینه که هر چیزی که باعث جلب توجه بشه اشکال داره.
    دقت کرده بودید، نیت بنده را متوجه می شدید. ولی با این حال حق با شماست و استفاده از لفظ "قطعا" درست نمی باشد.
    با تشکر و التماس دعا

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)