صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا راهنماییم کنید!!

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

لطفا راهنماییم کنید!!

با سلام خدمت حضور تمامی عزیزان
    لطفا هر کسی که معلومات بالاتری داره و میتونه با ارجاع من به یک منبع معتبر کمکم کنه دریغ نفرماید
    اخیرا با دوستی آشنا شدم بسیار رئوف مهربان سالم اهل مطالعه و علم و خوبی های بسیار اما بعد از گفتگو با ایشان متوجه مسائلی شدم که بدون شک باید برای این قضیه از شما کمک بگیرم
    این دوست عزیز من شناسنامش شیعس اما هیچ اعتقادی به دین نداره
    به خدا به قرآن یا به هر چیزه دیگه ای و اعتقادش براینه که انسان باید رو پای خودش بایسته نه اینکه تکیه به خرافات کنه
    البته این بخش سخنان ایشون کاملا درست بود اما درون ایشون چیزی هست که قراره من و ایشون بهش برسیم
    من شخصی هستم که قلبا به خدا رسیدم و احساسش کردم اما این شخص ادعا میکنه همچین احساساتی که من ازش میگم رو هرگز تجربه نکرده و براش کاملن خنده داره حتی آیات قرآن براش خنده داره میگه این آیات شاید مثل یکسری منابع در آینده ام به کار بیاد اما چیزه به روزی نیست اما درکنارش ایشون مطالعه زیادی داره و من خالی از علم مسلما با این وجود کاری از من برنمیاد که بخام قدری به نزدیک شدن به حقیقت وجود خدا کمکی کنم
    قرار نیست کسی جبهه ای بگیره در مقابل این فرد تنها قراره من شناختمو به حدی برسونم که خودمو یه بی ایمانی فرض کنم که همه ی اعتقاداتم برام بی معنی و پوچو مسخرس گر چه حتی گفتنشم حالمو بد میکنه اما برای این امر باید جای افراد قرار گرفت تا بشه به حقیقت رسید به صورت منطقی که بشود اونو به اثبات رسوند برای شخصی که خالی از باور به پروزدگاره و شاید پروزدگارو در رده دنیا یا آدم ها میبینه
    لطفا هر کسی اگه جایی رو سراغ داره که میتونن به من کمک کنن یا کتاب پر محتوایی معرفی بفرماید
    با تشکر

خدا جون قول بده مواظبم باشی!!!

2.  

نوشته
    52
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خواهر

به نظر من از خيرش بگذريد، ميدونيد چرا؟ چون تدريجاً شما هم در معرض افکار و عقايد اين فرد، گمراه خواهيد شد،

من با اين افراد خيلي افتادم، بحث کردم، ولي فايده‌اي نداره. کسي که از کودکي با اين افکار تربيت يافته من و شما نميتونيم تغييرش بديم،

کم کم مي‌بينيد اعتقاداتتان بطور نا خود آگاه تحت تأثير اعتقادات ايشون قرار گرفته و ايمانتان ضعيف شده، (لا تصحب الشّرير فإنّ طبعک يسرق من طبعه و أنت لا تعلم)

قرآن مجيد مي‌فرمايد: «و إذا رأيت الّذين يخوضون في آياتنا فأعرض عنهم حتّی يخوضوا في حديث غيره»

موفّق باشيد.

نوشته
    10,257
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    709 پست
    حضور
    155 روز 14 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

با سلام

با سلام و ارزوی قبولی طاعات خدمت شما دوست گرامی

البته بنده کوچکتر از اینم که بخوام کسی رو نصیحت کنم ولی این دوستی رو که فرمودین دارای تفکر امانیستی یا انسان محوری است که امروزه در غرب رایج است در واقع انها اعتقادی به خدا ندارند و انسان رو محور همه چیز میدانند

ایمان 7 مولفه دارد که یکی از انها ایمان به خداست و اگر کسی نداشته باشد کافر محسوب میشود

سوره انفال ایه 73

آیة 73 می‌فرماید: «مردم‌كافِر، پیوند دوستی‌شان، تنها با خودشان است» و شما مسلمانان، حق ندارید با آن ها پیوند دوستی برقراركنید؛ نه می‌توانید از آن ها حمایت کنید و نه از آن ها حمایت بطلبید؛ نه به ‌آن ها پناه دهید و نه از آن ها پناه بخواهید.

و خلاصه، نه ‌آن ها باید در تار و پود جامعة اسلامی داخل باشند و نه شما مسلمانان، در تار و پود جامعه آن ها.

مسألة دوستی، آن ‌قدر مهمّ است ‌كه شاید در قرآن‌، روی ‌كم ترموضوعی، به‌اندازه موضوع دوستی تأكید شده ‌باشد.
    لطفا راهنماییم کنید!!
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    309
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دلارام گرامی
    در مورد هر مکتب و هر اعتقادی، کلی استدلال با هدف رد اعتقادات مطرح میشه و کلی استدلالها در جهت اثبات اونها. به نظرم اول تحقیق کنید تا ببینید تمام این استدلالها مغلطه است.
    وقتی به مغلطه بودن اونها پی بردیم، جهل مرکبمون تبدیل میشه به جهل بسیط. یعنی می رسیم به جایی که نه اثباتی برای اعتقادات دینی پیدا می کنیم و نه دلیلی برای رد اونها داریم.
    این که بعدش چکار باید کنیم رو خودمم دقیق نمی دونم

این احساس قلبی که فرمودید، در مورد هر مکتب دیگه ای می تونه ایجاد بشه. فرقی نمی کنه شما کتاب یک فیلسوف، کتاب مقدس یک دین یا کتاب مربوط به یک مکتب عرفانی رو بخونید، اگر این کتابها رو با اخلاص بخونید و دیدگاه نقادانه رو در هنگام خواندن کتاب کنار بگذارید، بعد از مدتی یک ایمان قلبی به تمام نوشته های کتاب پیدا می کنید.
    اما اگر همین کتاب رو با یک تفکر انتقادی بخونید و با علم و نگرش خودتون ارزیابیش کنید، یا اینکه با شک به گفته های کتاب نگاه کنید، اون موقع دیگه اون حس رو پیدا نمی کنید. کافیه امتحان کنید

ویرایش توسط Mostafa4 : ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ در ساعت ۱۱:۰۲

نوشته
    276
    حضور
    20 روز 14 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلارام نمایش پست
    لطفا هر کسی که معلومات بالاتری داره و میتونه با ارجاع من به یک منبع معتبر کمکم کنه دریغ نفرماید
    اخیرا با دوستی آشنا شدم بسیار رئوف مهربان سالم اهل مطالعه و علم و خوبی های بسیار اما بعد از گفتگو با ایشان متوجه مسائلی شدم که بدون شک باید برای این قضیه از شما کمک بگیرم
    به خدا به قرآن یا به هر چیزه دیگه ای و اعتقادش براینه که انسان باید رو پای خودش بایسته نه اینکه تکیه به خرافات کنه
    البته این بخش سخنان ایشون کاملا درست بود اما درون ایشون چیزی هست که قراره من و ایشون بهش برسیم
    من شخصی هستم که قلبا به خدا رسیدم و احساسش کردم اما این شخص ادعا میکنه همچین احساساتی که من ازش میگم رو هرگز تجربه نکرده و براش کاملن خنده داره حتی آیات قرآن براش خنده داره میگه این آیات شاید مثل یکسری منابع در آینده ام به کار بیاد اما چیزه به روزی نیست اما درکنارش ایشون مطالعه زیادی داره و من خالی از علم مسلما با این وجود کاری از من برنمیاد که بخام قدری به نزدیک شدن به حقیقت وجود خدا کمکی کنم
    قرار نیست کسی جبهه ای بگیره در مقابل این فرد تنها
    قراره من شناختمو به حدی برسونم که خودمو یه بی ایمانی فرض کنم که همه ی اعتقاداتم برام بی معنی و پوچو مسخرس گر چه حتی گفتنشم حالمو بد میکنه اما برای این امر باید جای افراد قرار گرفت تا بشه به حقیقت رسید به صورت منطقی که بشود اونو به اثبات رسوند برای شخصی که خالی از باور به پروزدگاره و شاید پروزدگارو در رده دنیا یا آدم ها میبینه
    لطفا هر کسی اگه جایی رو سراغ داره که میتونن به من کمک کنن یا کتاب پر محتوایی معرفی بفرماید
    با تشکر
    سلام
    دلارام اول بگم که نظر کارشناسان سایت تو این زمینه شرطه و خیلی مهمه حتما به نظرشون توجه ویژه داشته باش!

بعدم اینو بگم که منم دقیقا تو موقعیت شما بودم همین فکرو کردم و بهش عملم کردم چیزی که من الان بهت می گم اینه که بعضی آدما اعتقاد ندارن چون نمی خوان که داشته باشن! بعضی آدما قانع نمی شن چون خودشون نمی خوان که قانع بشن! ربطی به استدلال های شما نداره اگه دانشمند ترین آدم عصر خودتم باشی با آدمی که نمی خواد ایمان بیاره برخورد کنی بازم اون حرفتو قبول نمی کنه! البته نمی گم این آدم جزء اون دسته اس ممکنه باشه ممکنم هست نباشه اینم نمی گم که تحقیق نکن در مورد دینت و حقیقت و علمتو زیاد نکن حتما این کارو بکن ولی اولا روش درست تحقیقو یاد بگیر که مثل من به شک گرایی افراطی نیفتی بعدم حواست باشه که ممکنه از دید اون آدمم نگاه کنی و با دلیل منطقی جواب سوالاتشو بدی ولی بازم قبول نکنه!
    ان شاء الله که تو نیت خیری که داری موفق باشی ما هم برات دعا می کنیم
    ویرایش توسط آسمان ... : ۱۳۹۳/۰۴/۱۵ در ساعت ۲۱:۴۷
    کسی که نگاهت را نفهمد توضیح های طولانی ات را هم نخواهد فهمید!

نوشته
    28
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دلارام نمایش پست
    قرار نیست کسی جبهه ای بگیره در مقابل این فرد تنها قراره من شناختمو به حدی برسونم که خودمو یه بی ایمانی فرض کنم که همه ی اعتقاداتم برام بی معنی و پوچو مسخرس گر چه حتی گفتنشم حالمو بد میکنه اما برای این امر باید جای افراد قرار گرفت تا بشه به حقیقت رسید به صورت منطقی که بشود اونو به اثبات رسوند برای شخصی که خالی از باور به پروزدگاره و شاید پروزدگارو در رده دنیا یا آدم ها میبینه
    با تشکر

با سلام و قبولی طاعات

شناخت و درک صحیح از حضرت حق به دو صورت امکان پذیر است :

1_ با کمک گرفتن ازعقل و استدلالات عقلی( شناخت عقلی ): طبیعتاً در این مورد نیاز به بحث های عقلی و فلسفی داریم. در این رابطه کتاب علل

گرایش به مادیگری مرحوم شهید مطهری کمک کننده خوبی به ما خواهد بود.

البته کتب دیگری هم در این زمینه وجود دارد ولی این کتاب برای فهمیدن و درک کردن ما مناسب است.

2_ با کمک گرفتن از دل و قلب ( شناخت قلبی و حضوری): انسان با روحی که خداوند به او اعطاء کرده می تواند خدای خود را بشناسد. در این رابطه

می توانید به کتاب خدا شناسی در قرآن استاد مصباح یزدی( مخصوصاً درس اول تا ششم ) مراجعه کنید.

این جانب به عنایت خداوند می توانم با استدلالات عقلی و فلسفی وجود خداوند را اثبات کنم ولی چون مقدمات زیادی این بحث لازم

دارد از این کار صرف نظر می کنم.

ویرایش توسط خاتم : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۱۳:۴۱

نوشته
    309
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام مجدد
    در مورد بررسی استدلالها، چند را راهنمایی کنم خدمتتون:
    1- در مورد "مغالطات فلسفی" به سرچ توی اینترنت بفرمایید. سعی کنید در مورد هر مغلطه، چند تا مثال کاربردی پیدا کنید تا اینها ملکه ذهنتون بشه و بتونید مفلطه ه رو در استدلالها تشخیص بدید.
    2- هر استدلالی رو با یک دید نقادانه بررسی کنید تا بتونید مغلطه ها و اشکالاتش رو ببینید. با یک سرچ در اینترنت می تونید در مورد نقدهایی که به برخی استدلالها وارد میشه اطلاعاتی کسب کنید.
    3- بررسی اثبات وجود خدا، یک جور مته به خشخاش گذاشتنه و آدم و به شک گرایی می رسونه. به طور مثال این تاپیک رو ببین. من شخصاً ترجیح میدم بدون اثبات، وجود موجودی بالاتر از ماده رو بپذیرم.
    4- یادتون باش اثبات وجود خدا، به معنی اثبات یک مکتب خاص نیست.

اگر خواستید اثباتهایی که برای اسلام مطرح میشه رو بررسی کنید:
    - در مورد اعجاز عددی: این رو خود علمای سلامی هم قبول ندارند. کلاً یک مغلطه ریاضی است.
    - در مورد اعجاز علمی: این رو بزرگانی مثل آیت ا... جوادی آملی رد فرمودند. پیشنهاد می کنم که تفسیر آیاتی که به عنوان اعجاز علمی مطرح شده اند، رو در تفاسیر معتبر ببینید. خواهید دید که تفسیر علمی مطرح شده تنها یک حدس است و تنها تفسیر ممکن نیست. در واع این که ما سعی کنیم قرآن را طوری تفسیر کنیم که اعجاز علمی از آن استخراج شود، نوعی تفسیر به رای است. برای دیدن تفاسیر آیات می توانید از این لینک کمک بگیرید.
    - در مورد تحدی قرآن: شاید تصور بفرمایید که تحدی تنها در مورد فصاحت و بلاغت است (که به طور مثال کتاب "فرقان الحق" این شرط رو برآورده کرده)، اما این طور نیست. علمای اسلامی شرایط خیلی سختی برای آن گذاشته اند به طوری که خیلی از این شرایط اصلاً قابل برآورده ساختن نباشند. مثلاً متنی که ذکر میشه، باید تمام علوم رو در خودش داشته باشه (اعتقاد بر این هست که قرآن ین ویژگی رو داره). همچنین نباید تکامل تدریجی در آن وجود داشته باشد که ثابت میشه تکامل تدریجی در هر متن بشری وجود داره. البته ما در قرآن هم یک تفاوت نحوه بیان بین سوره های ابتدا و انتها (مثلاً بین مکی ها و مدنی ها) می بینیم، اما مسلمانان معتقدند که این ناشی از تکامل تدریجی نیست و ناشی از تفاوت شرایط جامعه است، که این خودش یک موضوع اعتقادی است.

دلارام گرامی، اگر مایل بودید، یک استدلال در زمینه اثبات اسلام (فقط یکی، خواهشاً کوتاه هم باشه که بحث زیاد طولانی نشه) که فکر می کنید بدون ایراد هست رو بفرمایید تا عیبش رو خدمتتون عرض کنم.
    موفق و پیروز و سربلند باشید

ویرایش توسط Mostafa4 : ۱۳۹۳/۰۴/۱۷ در ساعت ۱۸:۱۸

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آسمان ... نمایش پست
    سلام
    دلارام اول بگم که نظر کارشناسان سایت تو این زمینه شرطه و خیلی مهمه حتما به نظرشون توجه ویژه داشته باش!

بعدم اینو بگم که منم دقیقا تو موقعیت شما بودم همین فکرو کردم و بهش عملم کردم چیزی که من الان بهت می گم اینه که بعضی آدما اعتقاد ندارن چون نمی خوان که داشته باشن! بعضی آدما قانع نمی شن چون خودشون نمی خوان که قانع بشن! ربطی به استدلال های شما نداره اگه دانشمند ترین آدم عصر خودتم باشی با آدمی که نمی خواد ایمان بیاره برخورد کنی بازم اون حرفتو قبول نمی کنه! البته نمی گم این آدم جزء اون دسته اس ممکنه باشه ممکنم هست نباشه اینم نمی گم که تحقیق نکن در مورد دینت و حقیقت و علمتو زیاد نکن حتما این کارو بکن ولی اولا روش درست تحقیقو یاد بگیر که مثل من به شک گرایی افراطی نیفتی بعدم حواست باشه که ممکنه از دید اون آدمم نگاه کنی و با دلیل منطقی جواب سوالاتشو بدی ولی بازم قبول نکنه!
    ان شاء الله که تو نیت خیری که داری موفق باشی ما هم برات دعا می کنیم

سلام دوست خوبم
    خدارو شکر مشکلمون حل شد ایشون خیلی زودتر از ون چیزی که فکرشو میکردم به خواسته من نزدیک شدن
    یه جورایی یکسری مدعی دین باعث شده بودن که ایشون دین زدا بشن
    و امروز با آشنایی با من قدری جبهه گرفتنشون کمتر شد و منطقی تر برخورد میکنن و شاید ایمانشون از منم بالاتر باشه

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۱۳:۱۴

نوشته
    276
    حضور
    20 روز 14 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    خداروشکر)
    ویرایش توسط آسمان ... : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۱۲:۲۳
    کسی که نگاهت را نفهمد توضیح های طولانی ات را هم نخواهد فهمید!

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست خوبم
    من همون شب بعده آشناییم با ایشون کلی گریه کردم گفتم خدایا منیکه با همه وجورم تورو باور دارم پس چرا نمیتونم تو این زمینه حرفی بزنم
    از خوده خدا خواستم بهم کمک کرد
    دوست من بعده شنیدن حرفای ساده من در مورده ائمه و خدا به عقاید من رو آوارد
    گاهی وقتا فقط طرز گفتگو و سادگی و خلوص بیشتر جواب میده تا تحمیل عقاید
    اما بیسار سپاسگذارم بابت کتابایی که بهم گفتید مطالعه کنم
    بدون شک برای معلومات و استحکامم تو حرف زدن در مورده خدا ام که شده حتما مطالعشون میکنم
    از همه ی دوستای خوبم ممنونم

ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت ۱۳:۱۴

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)