جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تست های روانشناسی

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش تست های روانشناسی

با سلام.پرسشی داشتم.میخواستم بدونم تست های شخصیت شناسی (مربوط به علم روانشناسی) مثل شخصیت شناسی متولدین ماه موش ، گاو و ... و همچنین روانشناسی شخصیت شناسی رنگ ها ، سال ها، ماه ها هستند:

1- اینگونه تست های شخصیت شناسی (که بر پایه روانشناسی است)از لحاظ دینی مشکلی دارند؟
    2-آیا میتوان به این گونه تست ها (شخصیت شناسی که بر پایه روانشناسی است) میتوان اعتماد کرد؟

2.  

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kooh نمایش پست
    با سلام.پرسشی داشتم.میخواستم بدونم تست های شخصیت شناسی (مربوط به علم روانشناسی) مثل شخصیت شناسی متولدین ماه موش ، گاو و ... و همچنین روانشناسی شخصیت شناسی رنگ ها ، سال ها، ماه ها هستند:

1- اینگونه تست های شخصیت شناسی (که بر پایه روانشناسی است)از لحاظ دینی مشکلی دارند؟
    2-آیا میتوان به این گونه تست ها (شخصیت شناسی که بر پایه روانشناسی است) میتوان اعتماد کرد؟
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی

تستهایی که مورد اشاره قرار دادید، از نگاه روانشناسی مورد تایید نیستند چرا که مبتنی بر روش علمی بنا نهاده نشده اند. لذا صدق آنها در برخی موارد دلیل تعمیم آن بر همه موارد نمی شود.
    اما آن دسته از تستهایی که با روش علمی اعتبار خود را به دست آورده اند مانند تستهای شخصیت و سلامت روان منافاتی با آموزه های دینی ندارند.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط kooh نمایش پست

سلام!!!
    نه مورد تائید نیست.ولی می دونی چرا بعضی هاشون این قدر دقیق خصوصیات من و شما را می گوید؟
    اگر گفتید؟
    به خاطر اینکه این کتاب حاصل مطالعه و تحقیق چندین ساله یک گروه خارجی بوده که ویژگی های افراد ماه های مختلف سال را جمع آوری کرده.مثلا شاید برای شهریور 10000 هزار خصوصیت باشد همه را جمع کرده اند وفاکتور گرفته اند که بیشترین خصوصیت مشتکر کدام است.من حتی فکر می کنم برای این کار نظرسنجی هم گذاشته باشند که مثلا متولدین اون ماه خاص نظر بدن!
    بعد که شما می خونی می گی وای خدای من چقدر راست می گوید؟!!!!!
    بعد آقا می روند برای مخالف را می خوانند خانم هم برای مخالف را..........
    نمی دونم ولی من تائید نمی کنم.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

5. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری