صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ,,,نکات ناب عرفانی در مورد اوصاف الهی,,,

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

,,,نکات ناب عرفانی در مورد اوصاف الهی,,,

سلام!!!
    این نکات فرموده خدوند متعال است برای کسانی که تشنه شنیدن و عمل کردن هستند.از آنجائی که خداوند سفارش زیادی برای تمجید خودکرده و از آنجائی که ما کمتر او را تمجید می کنیم ولی نمی دانیم چطور او را تمجید کنیم شاید این تلنگری باشد تا ما با یادگیری درست و صحیح تمجید کردن از خداوند تا از حصول نهائی و اجابت حاجت و رسیدن به معبود و معشوق حقیقی دست از دعا وتمجید او بر نداریم.
    به نام نامی خداوند متعال و نام معطر خاتم الانبیاء محمد مصطفی صل الله علیه و آله وسلم اولین جمله را تقدیم دوستداران و اهل دل می کنیم.

اوصاف الهی
    ***منم پروردگار جهانيان***
    حضرت حق مي فرمايد
    به راستي منم خداوندي كه صاحب روز جزاست به راستي منم خداوندي كه بلند مرتبه است . به راستي منم خداوندي كه والا و بزرگ است . به راستي منم خداوندي كه يگانه و بي نياز است . به راستي منم خداوندي كه آمرزنده و مهربان است . به راستي منم خداوندي كه بي آغاز و بي پايان است . به راستي منم خداوندي كه گرامي و صاحب حكمت است . به راستي منم خداوندي كه بخشايشگر و مهربان است . به راستي منم خداوندي كه پرورش دهندة جهانيان است . به راستي منم خداوندي كه به وجود آورندة خوبي و بدي است . به راستي منم خداوندي كه بر هر آشكار و پنهاني آگاه است . به راستي منم خداوندي كه هر چيزي از او آغاز شده و بازگشتش به سوي اوست . به راستي منم خداوندي كه آفريننده ، به وجود آورنده ، نقش زننده و دارندة نام هاي زيباست . به راستي منم خداوندي كه فرمانروا ، پاك ، نجات دهنده ، پناه دهنده ، نگاه دارنده ، گرامي ، مقتدر و والامقام است .

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***پناهگاه محكم***
    خداوند مهربان مي فرمايد
    به راستي منم خداوندي كه هيچ پرستش شده اي جز من وجود ندارد ; پس هر كس كه به يگانگي و بي همتايي ام اعتراف كرد ، به پناهگاه محكم و استوار من وارد مي شود . و هر كسي كه به پناهگاه من وارد شود ، از درد و رنجي كه توسط من آماده شده ، مصون و ايمن مي ماند . منم خداوندي كه هيچ پرستش شده اي جز من نيست ، پس مرا پيروي كنيد . هر كدام از شما كه خالصانه و بي ريا گواهي دهد : همانا هيچ معبودي جز خداوند نيست ، به پناهگاه محكم و استوار من داخل شده و هر كس كه به پناهگاه من داخل شود ، از درد و رنجي كه توسط من آماده شده ، ايمن و مصون است .

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

4. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***اين ها را از من داري***
    حضرت حق مي فرمايد
    اي فرزند آدم ! تو با مشيّت و ارادة من ، داراي اراده و مشيّت هستي . تو با نيرويي كه از من داري ، واجبات را به جا مي آوري . تو با نعمت من ، نيرو و توان معصيت را پيدا كرده اي . من تو را بينا و شنوا ساختم . هر نيكي كه به تو رسد از جانب من است و هر بدي كه به تو رسد از خود توست . اين براي آن است كه من به كارهاي نيك تو از تو شايسته ترم و تو به كارهاي زشت خود از من سزاوارتري . اين از آن جهت است كه من از آنچه مي كنم ، بازخواست نشوم ولي تو باز خواست شوي . هر چه مي خواستي ، برايت به رشته درآوردم و پيوند نمودم .

6. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***رضايت من در رضايت توست***
    حضرت الله مي فرمايد
    مرا به واسطة نافرماني بر تو راه و تسلط است و براي تو به علت نيكوكاري ، پاداش شايسته اي است . من هرگز دست از ترسانيدن تو برنداشته و تو را در فريفتگي و غفلت رها نكردم . تو را به چيزي كه بالاتر از طاقت و توانايي تو باشد ، تكليف نكردم . امانتي را بر عهده ات نگذاشتم مگر آنچه كه تحملش را داشته باشي . از تو راضي شدم به آنچه كه تو با آن از من راضي شدي . هرگز تو را عذاب نكنم مگر به آنچه كه انجام داده اي .

8. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***به لطف من اعتماد كنيد***
    پروردگار عالم مي فرمايد
    هرگز كارگزاران من به پاداش كارهايي كه انجام مي دهند تكيه و اعتماد نكنند ; زيرا اگر آنها در همة مدت عمرشان در راه پرستش من كوشش كنند ، باز كوتاهي كرده اند . پرستش آنها نسبت به مقام الوهيت من و آنچه آنها از ارجمندي ، نعمت هاي بهشتي و مقام هاي والا در كنار من مي طلبند ، سزاوار نيست . ولي به مهر و شفقت من اعتماد كنند و با گمان نيكو به من اطمينان داشته باشند كه در اين صورت بخشايش من ، آنها را دريابد و بهشت من به آنها برسد و آمرزش من بر آنها لباس عفو بپوشاند . پس به راستي كه من خداوند بخشاينده و مهربان هستم و بدان ناميده شده ام .

10. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***سلطنت الهي***
    پادشاه عالميان مي فرمايد
    « اي بندگان من !
    همة شما در گمراهي هستيد به غير از آن كه من هدايتش كردم ؛ بنا براين ازمن هدايت طلبيد تا شما را هدايت كنم . همة شما نيازمنديد ، به غير از آن كه من توانگرش كردم؛ بنا براين روزي خود را از من بخواهيد تا شما را روزي دهم. همة شما گناهكاريد به غير از آن كه من رستگارش كردم؛ بنابراين از من طلب آمرزش كنيد تا شما را مورد مغفرت خود قرار دهم. هر كس بداند كه من در آمرزيدن توانا هستم پس از من طلب مغفت كند، او را بي پروا و بدون شرط ببخشم. هر گاه از اولين تا آخرين شما ، از زمرة پرهيزكارترين بندگان من شوند، به اندازة بال پشه اي بر سلطنت من افزوده نگردد. هر گاه از اولين تا آخرين شما، از زمرة تيره بخت ترين بندگان من شوند، به اندازة بال پشه اي از سلطنت من كاسته نگردد. هر گاه از اولين تا آخرين شما ، جمع شوند و همة آنها تا آن جا كه مي توانند. آرزو كنند. همه را برآورده سازم. و اين همان قدر در سلطنت من بي اثر است كه يكي از شما به كنار دريا رفته و سوزني را در آن فرو برده و خارج سازد. اين بدان جهت است كه من بخشنده، رئوف، خوشخو و گرامي ام ».

12. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***حاكم دادگستر***
    آنگاه كه قيامت شود خداي جبار فرمايد
    آن گاه كه قيامت شود خداي جبار فرمايد:
    «منم خدايي كه شايستة پرستشي جز من نيست. حاكم دادگستري هستم كه ميان شما خلاف نگويد. به داد وعدالت خود قضاوت كنم. امروز در برابر من به كسي ستم نشود. امروز از نيرومد، داد ناتوان را بستانم. از بدهكار، حق بستانكار را بگيرم. با نيكي ها و گناه ها، تقاص بدهكاري ها را بدهم و ثواب بخشش ها را بپردازم.
    هيچ ستمكاري از اين گردنه در برابرم نگذرد در حالي كه شكايتي از ستمديده اي به جانب او باشد، مگر آن كه صاحب حق، آن را به وي ببخشد و من پاداش او را بدهم و در وقت حساب، حق او را بستانم. اي خلايق! هر حقي كه به گردن كسي داريد كه در دنيا به ستم از شما گرفته، از او بخواهيد؛ و من گواه شما عليه او هستم. منم پر بخشايش. اگر دوست داريد كه به همديگر بخشش كنيد. همديگر را ببخشاييد. اگر هم ديگري را نبخشوديد، من حق شما را مي ستانم». همة حق داران بگذرند جز اندكي از آنان. آنگاه خداي بلند مرتبه فرمايد: «امروز هيچ ستمكاري به سوي بهشتم در نگذرد و هيچ ستمكاري هم كه از مسلماني حقي به گردن دارد، به دو زخم راه ندارد تا هنگام حساب حق را از او باز ستانم. اي مردم! آمادة حساب باشيد». همانا خداوند به ذات خود سوگند ياد كرده: «به بزرگي و شكوهم سوگند، گذشت از ستم ستمگر جايز نيست اگر چه زدن دستي به دستي و يا دست كشيدن برسر كسي و يا دست زدن بر سر حيوانات باشد».

14. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***خداي ديگر بجويد***
    خداوند بلند مرتبه مي فرمايد
    در هر قضاي پروردگار براي مؤمن خوبي و شايستگي است. منم خدايي كه غير از من خدايي نيست. هر كس به قضاي من راضي نشود و به صلاحديد من ايمان نداشته باشد، بايد خدايي غير از من را بجويد».

16. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***بد آمدن او را خوش ندارم ***
    پرودگار مهربان مي فرمايد
    « اگر بنده اي از بندگان مؤمن من، گناهي بزرگ انجام دهد كه متوجب كيفر و عقوبت در دنيا و يا در آخرت شود، من آنچه صلاح آخرت او در آن است را برايش منظور كنم. پس در عقوبت دنيايش شتاب كنم تا او را به اين گناه كيفر دهم، و يا اين كه اندازة كيفر او را معين كرده، بدان حكم كنم و آن را بدون اجرا موقوف گذارم و اجراي آن را به مشيت خود واگذارم و بندة من آن را نمي داند و بارها دربارة اجراي آن مردد گردم. سپس خودداري كنم و اجرا نكنم؛ زيرا به آمدن او را خوش ندارم و از بدجال كردن او كناره گيري كنم. و به گذشت و ناديده گرفتن آن گناه بر او منت نهم و آن را ببخشايم زيرا دوست دارم نمازهاي مستحب بسياري را كه به سبب آنها، شب و روز به من تقرب مي جست پاداش دهم. پس اين بلا را از او بگردانم با اين كه آن را مقدر كرده بدان حكم كرده و به تعويق انداخته بودم و اجراي آن بستگي به ارادة من داشت. سپس (به اين هم اكتفا نكرده) و اجر بزرگ نزول اين بلايي كه از آن معاف شده است را برايش بنويسم و محفوظ دارم و مزدش را زياد كنم؛ با اين كه خود او به آن آگاه نيست و آزار آن بلا به او نرسيده است. و منم خداوند كريم و مهربان و رحيم».

18. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***به من بازگرديد***
    پادشاه عالميان مي فرمايد
    « منم خدايي كه معبودي جز من نيست . حكمرانان را آفريدم و دل آنها در دست من است . دل حكمرانان را بر مردمي كه مرا اطاعت كنند ، مهربان گردانم و بر مردمي كه مرا نافر ماني كنند خشمگين سازم . هوشيار باشيد و خود را به دشنام حكمرانان مشغول نسازيد . به من باز گرديد تا دلشان را بر شما مهربان كنم » .

20. تشکر

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری