صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ,,,نکات عرفانی در مورد یاد خدا و اظهار محبت به او,,,

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

,,,نکات عرفانی در مورد یاد خدا و اظهار محبت به او,,,

سلام!!!
    این نکات فرموده خدوند متعال است برای کسانی که تشنه شنیدن و عمل کردن هستند.از آنجائی که سفارش زیادی برای به یادخدا بودن شده و از آنجائی که ما کمتر به یاد خدائیم نماد بارزش نیز گناهان بسیاری است که ما انجام می دهیم.این کلمات و گفتار ها. شاید تلنگری باشد تا ما با یادگیری درست و صحیح خدا ترسی وبه یاد او بودن تا از حصول نهائی و اجابت حاجت و رسیدن به معبود و معشوق حقیقی دست از دعا وتمجید او بر نداریم.
    به نام نامی خداوند متعال و نام معطر خاتم الانبیاء محمد مصطفی صل الله علیه و آله وسلم اولین جمله را تقدیم دوستداران و اهل دل می کنیم.
    یاد خدا واظهار محبت به او
    ***بر آورندة نيازها***
    حضرت حق مي فرمايد
    نمازگزار با من راز و نياز مي كند ، انفاق كننده در زمان توانگري به من وام مي دهد تا در روز تنگدستي به او بازگردانم و روزه دار به من نزديكي مي جويد .

ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۹۳/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۴:۲۵
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2. تشکر

3.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***با بنده ام هستم***
    پروردگار عالم مي فرمايد
    هر كس كه مرا در ميان گروهي از مردم ياد كند ، او را در ميان گروهي از فرشتگانم ياد كنم .

به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

5. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***ياد پنهاني***
    خداوند مهربان مي فرمايد
    هر كس كه به علت ذكر من از درخواست خود بازماند ، به او بدهم بهتر از آنچه به كسي كه از من درخواست كرده دادم . و هر كسي كه مرا در پنهاني ياد كند ، من او را در آشكارا ياد نمايم .

7. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***ياد خدا***
    خداوند والا مقام مي فرمايد
    مرا ياد كنيد تا شما را با نعمت دادن ياد كنم . مرا با اطاعت و بندگي ياد كنيد تا شما را با نعمت ها و احسان و رحمت و بهشت ياد كنم .

9. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***دوستان راستين***
    خداوند پاك مي فرمايد
    هرگاه بدانم كه ذكر (و ياد من) بر بنده ام مستولي گشته ، علاقة او را به ذكر و دعا و راز و نياز با خود زياد گردانم . و هر گاه كه چنين بنده اي بخواهد به اشتباه بيفتد ، بين او و اشتباهش حايل شوم و نگذارم كه خطا كند . ايشان دوستان حقيقي من و مردان و دليران راستين هستند . ايشان كساني اند كه هرگاه اراده كردم كه اهل زمين را به هلاكت افكنم ، اراده ام را به خاطرشان به تأخير اندازم .

11. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***يادم كنيد تا يادتان كنم***
    خداوند والا مقام مي فرمايد
    هرگاه بندة من ، ديدار مرا دوست بدارد ، ديدارش را دوست دارم . و هر گاه در پيش خود يادم كند ، در پيش خود يادش كنم . و هر گاه در جمع يادم كند ، در جمعي بهتر از آن يادش كنم . و هنگامي كه به اندازة يك وجب به من نزديك شود ، به اندازة يك زراع به او نزديك شوم . و هر گاه به اندارة يك زراع به من نزديك شود به اندازة يك باع به او نزديك شوم .

* ذراع فاصله نوك انگشت تا آرنج و باع فاصله سرانگشت دست راست تا دست چپ است هنگامي كه كاملاً از طرفين باز باشند .*

13. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***خوش گماني به خداوند***
    خداوند با عزت و جلال مي فرمايد
    اي فرزند آدم ! با بد گماني از رحمت من نااميد شدي . پس حمد و حجت بر توست به بيان آن .

15. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***مونس اويم***
    خداوند با عزت و جلال مي فرمايد
    هر بنده اي كه بر قلب او آگاه شوم و ياد خود را بر آن قلب مستولي ببينم ، داوري خود را از او باز گرفته ، همنشين و هم سخن و مونس او خواهم بود .

17. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***نماز مقبول***
    خداوند با شكوه مي فرمايد
    «همانا نماز آن کس را قبول می کنم که در برابر شکوه من فروتن باشد، روز خود را به یاد من شب کند، دلش لبریز از ترس من باشد، به خاطر من خود را از خواهش ها و تمایلات نفسانی باز دارد و خود را بربندگان، بزرگ نشمارد. از برای من، گرسنگان را غذا دهد، برهنگان را بپوشاند، بلارسیدگان را یاری نماید و غریب را جای دهد. نور چنین شخصی، مانند خورشید تابان در آسمان می درخشد. در تاریکی ها به او روشنی و در نادانی ها به او آگاهی دهم و قسم به بزرگی ام که او را حفظ می کنم و فرشتگانم از او محافظت می نمایند. اگر مرا بخواند، او را پاسخ دهم و اگر درخواستی داشته باشد عطا کنم. او در میان مردم مانند فردوس میان بهشت است؛ و هرگز نهرهای فردوس خشک نمی شود و میوه های آن نمی پوسد».

19. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

***من از آنها راضي ام***
    خدای تبارک و تعالی را فرشته ای است به نام «سخائیل» که به هنگام هر نمازی، از خداوند جهان، براتی برای نمازگزاران دریافت می کند.
    صبح که مومنان برخیزند، وضو گیرند و نماز صبح به جای آورند، از خداوند براتی برای آن ها بگیرد که در آن نوشته: «ای بندگانم! منم خدای جاویدان. به بزرگی خود سوگند که شما را به حال خود رها نکنم، و گناهان شما تا ظهر بخشوده شده است». و چون ظهر برخیزند، وضو گیرند و نماز ظهر به جا آورند، برات دومی از خدا برای آن ها بگیرد که نوشته: «ای بندگانم! من خداوند توانا، گناهان شما را بخشوده و آن ها را به نیکی تبدیل کردم و شما را از روی خشنودی به قصر باشکوه وارد کردم». وقت عصر که به وضو و نماز برخیزند، برات سومی از خداوند برای آن ها بگیرد که نوشته: «ای بندگانم! منم خداوند با شکوه که ذکرم محترم و سلطنتم بزرگ است. بدن های شما را بر آتش، حرام کردم و شما را به جایگا نیکوکاران درآوردم. و به واسطۀ لطف خود آفت بدان را از شما دور کردم». و چون وقت نماز مغرب بیاید و برخیزند، وضو بگیرند و نماز به جا آوردند، برات چهارمی از خدای بلندمرتبه برای آن ها بگیرد که در آن نوشته: «ای بندگانم! منم خدای جبار بزرگ و بلند مرتبه. فرشتگانم خشنود از نزد شما بالا آمدند. وظیفۀ من است که خشنودتان کنم و روز قیامت آرزویتان را برآورم». و چون وقت نماز عشاء رسد و برخیزند که وضو گیرند و نماز به جا آورند، برات پنجمی از خدای باشکوه و بلند مرتبه برای آن ها بگیرد که در آن نوشته:
    «ای بندگانم! منم خدایی که جز من معبود دیگری نیست و پروردگاری به غیر از من وجود ندارد. در خانۀ خود تطهیر کردید و به خانۀ من آمدید، خود را مشغول ذکر من کردید، حق مرا شناخته و آنچه را واجب کرده بودم، به جای آوردید. تو را ای سخاییل به همراه دیگر فرشتگانم گواه می گیرم که من از آن ها راضی ام».

21. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری