جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درخواست از خضر پیامبر

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش درخواست از خضر پیامبر

با سلام.میخواهم با حضرت خضر ارتباط داشته باشم و خواسته ها و آرزو های خودمو از ایشون طلب کنم تا برآورده کنن و در کارهام کمکم کنن.باید چیکار باید کنم؟(لطفا بصورت مفصل و با ذکر آیات و روایات و احادیث مختلف بیان کنین اگه دعای خاصی هم بود معرفی کنین)ممنونم.

2.  

نوشته
    874
    صلوات
    142
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    351 پست
    حضور
    288 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    76

با نام الله

درخواست از خضر پیامبر

کارشناس بحث: استادعمار

نوشته
    1,384
    مورد تشکر
    74 پست
    حضور
    13 روز 20 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    این لینک رو مطالعه کنید:
    http://www.askquran.ir/thread23118.html

دعای کمیل از دعاهای بسیار خوب و حاوی مضامین عالیه است،‌ و شیخ طوسی در مصباح المتهجد در اعمال شب نیمه شعبان آورده است،‌ و مجلسی در زادالمعاد و شیخ ابراهیم کفعمی در مصباح خود،‌ و در البلد الامین آورده است، و مرحوم سید ابن طاووس در اقبال در اعمال شب نیمه شعبان آورده و با دو سند نقل می کند:
    اول از جدش شیخ طوسی بدین مضمون که: روایت شده است که: کمیل بن زیاد نخعی در شب نیمه شعبان امیرالمومنین (ع) را در حال سجده دید که به این دعا مشغول بودند.
    دوم از روایت دیگری بدین مضمون که: کمیل بن زیاد نخعی می گوید: من با مولای خود حضرت امیرالمومنین (ع) در مسجد بصره نشسته بودیم و با آن حضرت نیز جماعتی از اصحاب او بودند‌، پس بعضی از آنها از حضرت پرسیدند: معنای گفتار خداوند عز و جل: "فیها یفرق کل امر حکیم" چیست؟
    حضرت فرمودند: مراد شب نیمه شعبان است. سوگند به آن کسی که نفس علی در دست اوست،‌ هیچ بنده ای نیست مگر آنکه جمیع آن مقدراتی که بر او جاری می شود از خیر و شر در این شب قسمت او می گردد،‌ تا آخر سال در مثل چنین شب نیمه شعبانی که می آید. و هیچ بنده ای نیست که این شب را احیاء بدارد و به دعای حضرت خضر (ع) خدا را بخواند،‌ مگر آنکه دعایش مستجاب می شود.
    و چون حضرت از مسجد بیرون رفتند،‌ من شبانه به منزلش رفتم. حضرت فرمود: برای چه کاری آمدی؟ عرض کردم: ای امیرالمومنین برای یاد گرفتن دعای خضر آمده ام. حضرت فرمود: ای کمیل بنشین! و چون این دعا را حفظ کردی،‌ بخوان آن را در هر شب جمعه یا در هر ماهی یکبار،‌ و یا در هر سالی یکبار،‌ و یا در تمام مدت عمرت یکبار، از بلاها در امان خواهی بود و مورد نصرت خداوند و روزی خدا قرار می گیری! و هیچگاه مغفرت خدا از تو روی نخواهد گردانید!
    ای کمیل! همنشینی زیاد تو با ما ایجاب نمود تا ما به درخواست تو پاسخ دهیم و از کان جود ما بهرمند گردی!
    سید محمدحسین حسینی طهرانی- معاد شناسی- جلد 6 صفحه 189-190

درخواست از خضر پیامبر

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآن

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست
    با سلام
    این لینک رو مطالعه کنید:
    http://www.askquran.ir/thread23118.html

دعای کمیل از دعاهای بسیار خوب و حاوی مضامین عالیه است،‌ و شیخ طوسی در مصباح المتهجد در اعمال شب نیمه شعبان آورده است،‌ و مجلسی در زادالمعاد و شیخ ابراهیم کفعمی در مصباح خود،‌ و در البلد الامین آورده است، و مرحوم سید ابن طاووس در اقبال در اعمال شب نیمه شعبان آورده و با دو سند نقل می کند:
    اول از جدش شیخ طوسی بدین مضمون که: روایت شده است که: کمیل بن زیاد نخعی در شب نیمه شعبان امیرالمومنین (ع) را در حال سجده دید که به این دعا مشغول بودند.
    دوم از روایت دیگری بدین مضمون که: کمیل بن زیاد نخعی می گوید: من با مولای خود حضرت امیرالمومنین (ع) در مسجد بصره نشسته بودیم و با آن حضرت نیز جماعتی از اصحاب او بودند‌، پس بعضی از آنها از حضرت پرسیدند: معنای گفتار خداوند عز و جل: "فیها یفرق کل امر حکیم" چیست؟
    حضرت فرمودند: مراد شب نیمه شعبان است. سوگند به آن کسی که نفس علی در دست اوست،‌ هیچ بنده ای نیست مگر آنکه جمیع آن مقدراتی که بر او جاری می شود از خیر و شر در این شب قسمت او می گردد،‌ تا آخر سال در مثل چنین شب نیمه شعبانی که می آید. و هیچ بنده ای نیست که این شب را احیاء بدارد و به دعای حضرت خضر (ع) خدا را بخواند،‌ مگر آنکه دعایش مستجاب می شود.
    و چون حضرت از مسجد بیرون رفتند،‌ من شبانه به منزلش رفتم. حضرت فرمود: برای چه کاری آمدی؟ عرض کردم: ای امیرالمومنین برای یاد گرفتن دعای خضر آمده ام. حضرت فرمود: ای کمیل بنشین! و چون این دعا را حفظ کردی،‌ بخوان آن را در هر شب جمعه یا در هر ماهی یکبار،‌ و یا در هر سالی یکبار،‌ و یا در تمام مدت عمرت یکبار، از بلاها در امان خواهی بود و مورد نصرت خداوند و روزی خدا قرار می گیری! و هیچگاه مغفرت خدا از تو روی نخواهد گردانید!
    ای کمیل! همنشینی زیاد تو با ما ایجاب نمود تا ما به درخواست تو پاسخ دهیم و از کان جود ما بهرمند گردی!
    سید محمدحسین حسینی طهرانی- معاد شناسی- جلد 6 صفحه 189-190
    یعنی دعای کمیل دعای حضرت خضر است؟اگر آن را بخوانیم حضرت خضر نیز به ما کمک میکند و آرزو هایمان را برآورده میکند؟

نوشته
    1,384
    مورد تشکر
    74 پست
    حضور
    13 روز 20 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    طبق روایت دوم بله دعای خضر است که به کمیل آموزش داده است و بخوانید ان شالله به حاجت خود می رسید.
    موفق باشید

درخواست از خضر پیامبر

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف قرآن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری