جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حفظ رازی که شاید به ضرر باشه...

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

حفظ رازی که شاید به ضرر باشه...

با سلام خدمت کارشناسان محترم و دوستان عزیزم.

یه مشکلی دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید.
    موضوع از این قراره که در اطرافیان ما یک مردی هست که ظاهرا مدتی هست داره به همسرش خیانت میکنه. شب ها ساعت 2 و 3 برمیگرده خونه و همه اش هم دروغ میگه که دنبال روزی بودم. دو تا پسر داره در سنین 18 و 12. تا امروز خیلی این مرد ادعا میکرد که هرچی باشم (ببخشید) عیاش نیستم. ولی حالا دست تقدیر طوری شد که من و مادرم یک شب این مرد رو گیر انداختیم با دو تا دختر که نصف سن خودش رو داشتن و حتی عکس هم ازش گرفتیم. فعلا به خاطر حفظ زندگیشون به خانمش چیزی نگفتیم. چون با اینکه این آقا نه اهل نماز و روزه است و نه اخلاق خوبی داره، همسرش فقط به این امید تحملش میکنه که شوهر من هرچی باشه هوس باز نیست. البته این اواخر یکمی به شوهرش شک کرده و به مادرم گفته: اگه روزی بفهمم که چیزی در مورد شوهر من میدونستی و به من نگفتی حلالت نمیکنم!!! و گفته که تنها دلیلی که من با این به زندگی ادامه میدم اینه که میدونم بهم خیانت نمیکنه و اگه یه لحظه بفهمم بهم خیانت میکنه خیلی راحت طلاق میگیرم.

خود این مرد رو تهدید کردیم که اگه بازم از این کارها بکنه فاش میکنیم و یکی دو روز رعایت کرد ولی باز برگشت سر خونه ی اول!!

حالا نظر کارشناسان محترم چیه؟ باید خیانت این مرد رو به خانمش آشکار کرد که حقیقت رو بدونه و برای زندگی اش تصمیم بگیره؟ با توجه به اینکه خانم به مادرم گفته اگه روزی بفهمه مادرم رو حلال نمیکنه!!
    یا اینکه چیزی نگیم و بزاریم به کارش ادامه بده و زن و بچه اش هم بی خبر باشند؟

در ضمن زندگی شون همینطوری هم جهنم هست. یعنی طوری نیست که بگیم اگه فاش بشه زندگیه زیباشون خراب میشه.
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

2.  

نوشته
    604
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با نام الله
    حفظ رازی که شاید به ضرر باشه...

کارشناس بحث: استاد امیدوار

نوشته
    123
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    3 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت محضر جنابعالی

دغدغه شما قابل درک و تحسین است اما توجه داشته باشید چنین اقدامی نه مجوز شرعی دارد و نه تایید روان شناختی!
    مجوز شرعی ندارد چرا براساس آموزه های اسلامی ما نه تنها مجاز به افشای اسرار مردم نیستم بلکه حق تجسس در زندگی آنها را نیز نداریم ( عکس گرفتن و...)، واینکه همسر این آقا بگویند حلال نمی کنم و... تکلیفی برای دیگران ایجاد نمی کند. آنچه که مورد تاکید شرع است " اصلاح ذات البین " است یعنی کمک به رفع کدورتها و نه عکس آن.
    از لحاظ ارتباطی و روانشناختی نیز باید مشخص شود که افشاء چنین موضوعی چه کمکی به زندگی مشترک آنها می کند؟ آیا مشکلات و کدورتها را کاهش می دهد یا اینکه بر دامنه آنها می افزاید؟ پاسخ روشن است! این اقدام کمکی به حل مشکلات نمی کند بلکه به پیچیدگی آن دامن می زند.
    شایسته است این زوج را در مسیر برطرف نمودن اختلافات و نیز ریشه های چنین رفتاری یاری کنید. یکی از این روشها تشویق آنها به مشاوره است.

در پناه حدای متعال موفق باشید
    ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۸:۳۲ دلیل: حذف نقل قول پرسشگر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری