صفحه 348 از 348 نخست ... 248298308318328338346347348
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: √(◠‿◕) صــنــدلــی داغ کــانـــونـــی ♥ (مــهمان بــزرگـــوار ایـــن هـفته : سرکارخانم راهی)

نوشته
    1,078
    صلوات
    18000
    دلنوشته
    4
    دلنوشته
    بار الها! دستانم به دستان تو مجتاج است، قلبم به یاد تو بیدار است، مرا برای با تو بودن هدایت کن!
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    28 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط راهی نمایش پست
    سلام علیکم جناب آقای دکتر
    افتخار دادید
    هستم در خدمتتون
    عرض سلام مجدد
    ممنون که بنده رو قابل دونستید
    امروز سوال ها ی زنده مثل سری ها ی قبل نیست،چون سازمان سنجشی ها رفتن تعطیلات آخر تابستون
    اما سوالای بنده

تا حالا اعتماد کردی؟به چه کسی؟چه بلایی سر اعتمادت اومد؟

چقدر قابل اعتماد هستی؟اصلا اجازه میدی کسی بهت اعتماد کنه؟

این روزهای آخر تابستون،با خودت خلوت میکنی؟اینکه تابستون رو چطور گذروندی؟

برا تابستون گذشته،برنامه ریزی داشتی؟به برنامه هایی که ریخته بودی رسیدی؟

راهی رو چقدر شناختی؟اون راهی که خودت میخوای هستی؟

دوست داشتی فرصت تغییر مسیر داشته باشی و‌دیگه این راهی که الان هستی،نبودی؟

چقدر از زندگی با راهی راضی هستی؟

زنظرت چکار باید بکنی که بهتر باشی،ایده آل خودت باشی؟
    چقدر به ایده آل خودت نزدیک هستی؟

اطرافت کسی هست که به اون ایدن آل تو نزدیک باشه و بخوای که ازش الگو بگیری؟

الگو پذیر هستی یا سعی میکنی خودت یه الگو باشی؟

بنظرت خودت،از این شالوده ی وجود راهی،چند درصد تولید داخل(یعنی خودت)و چند درصد بازار مشترک ن)

اگر راهی نبود، چه اتفاقی توی دنیا می افتاد؟

تا حالا سعی کردی اطرافت رو تغییر بدی؟چه نتیجه ای رسیدی؟

معمولا چقدر دکتر میری؟رابطه ت با دکتر و دارو چطوره؟

دارو گیاهی بهتره یا آمپول؟چرا؟

اگر قرار بود پزشک باشی،چطور زندگی میکردی؟چکار میکردی؟

چند توصیه به پزشک ها بدید

به پزشک هاچقدر اعتماد داری؟

یه داستان و خاطره دکتر رفتن بگو

اگر قرار باشه وزیر بهداشت رو به طور کاملا خصوصی و‌با موضوع آزاد ملاقات کنی،چه مسایلی رو باهاش مطرح میکردی؟

اگر خودت وزیر بهداشت کشور بودی،چه برنامه و‌کارهایی رو اولویت میذاشتی؟

خیییللییی پ سیدم!!
    ممنون که وقت میگذارید و جواب میدین

ممنون از دوستانی که با حوصله مطالعه میکنن

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    925
    صلوات
    3571
    دلنوشته
    24
    دلنوشته
    یا اهل بیت النبوه و معدن الرساله ...
    مورد تشکر
    337 پست
    حضور
    28 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست

سلام خودمونیم اگه آمپول دستش باشه هم هستی رو صندلی؟!!

اصلا دکتر ببینی قرص وشربت می خوایی یا سرم یا سلام علیک؟!!
    یک پزشک خانوادگی داریم خیلی دوستشون دارم ... هر وقت مریض میشم همین قدر که میرم پیششون خودش کلی انرژی مثبته ... همش کلی باهام حرف می زنن ... همون چند دقیقه کلی درس زندگی بهم میدن

بدترین سرماخوردگی زمستونی کی بود؟
    وای وای وای ... زمستون تابستون نداره .. بدترینش وقتاییه که مراسمی برا مدرسه داریم بعد من سرما می خورم ! یا صدام میگیره یا دچار آلرژی میشم ... استرس مراسم یه طرف استرس حال بد هم یه طرف ... ان شاءالله امسال و در آینده دیگه تجربیات این چنینی گذشته تکرار نشه . به امید خدا

فکرمی کنی الان شقایق داره تو رو می بره داروخونه یا صندلی داغ داره تکون تکون می ده ؟!!
    هیچ کدوم :دی

یه نفس عمیق بکش خب حالا بگو کدوم فصل هستیم؟!
    فصل انفصال و از سر گیری اتصال

خب الان بگو مدرسه کی باز می شه؟!
    برا ما که کلا بسته نبود ... تابستون هم کلاس تابستانه داشتم ... وای این دو هفته هم که پروژه مهر ...

خب امتحان کی داری؟!
    هر لحظه

خب چقدر خوندی؟!
    متاسفم که بگم چیز زیادی نخوندم

خب حالا صندلی داغ شده یا برم دارو دسته رو بردارم دوباره بیارم برات
    نه داغ نیست ! نمی دونم چرا ... فکر کنم من دماسنجم مشکل داره

باریکلا نترس
    نه نمی ترسم

یا رب ! نظر تو برنگردد !
    ....................................
    همۀ عالم می گویند براساس استعدادت عمل کن! حضرت زهرا(س): می‌فرماید براساس نقشت عمل کن!
    گاهی نقش شما برخلاف استعدادهای شما هست!
    بگرد نقشت را پیدا کن!

.................................................. ..............
    خدایا! مرا با تدبیر خود از تدبیر خودم و با اختیار خود از اختیار خودم بی نیاز کن.

نوشته
    925
    صلوات
    3571
    دلنوشته
    24
    دلنوشته
    مورد تشکر
    337 پست
    حضور
    28 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ریا نمایش پست
    سلام .

من بازم اومدم : )

یه چنتا سوال آسون :

سخت تریت سوالا رو تو صندلی داغ کدوم دوستمون پرسید ؟

قابل تامل ترین سوال کدوم بود ؟

عجیب ترین سوال ؟

بامزه ترین سوال ؟

بی نمک ترین سوال ؛)

سوالی که دوست نداشتی جواب بدی ؟

برقرار باشی راهی جان
    سلام . سلامت باشید ا
    اگر اجازه بدید این سوالات رو آخر که خواستم بلند بشم جواب بدم ... بذارید جامعه آماریم کامل بشه بعد بگم .. بهتر نیست ؟

یا رب ! نظر تو برنگردد !
    همۀ عالم می گویند براساس استعدادت عمل کن! حضرت زهرا(س): می‌فرماید براساس نقشت عمل کن!
    بگرد نقشت را پیدا کن!

خدایا! مرا با تدبیر خود از تدبیر خودم و با اختیار خود از اختیار خودم بی نیاز کن.

نوشته
    925
    صلوات
    3571
    دلنوشته
    24
    دلنوشته
    مورد تشکر
    337 پست
    حضور
    28 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

نقل قول نوشته اصلی توسط أسئلونی نمایش پست
    عرض سلام مجدد
    علیکم السلام و رحمه الله

ممنون که بنده رو قابل دونستید
    اختیار دارید . بزرگوارید

امروز سوال ها ی زنده مثل سری ها ی قبل نیست،چون سازمان سنجشی ها رفتن تعطیلات آخر تابستون
    به سلامتی . چقدر خوشحالم که این اتفاق افتاده و سبک جدیدی قراره پرسیده بشه ... کلا از راه ها و سبک های جدید استقبال میکنم

اما سوالای بنده

تا حالا اعتماد کردی؟به چه کسی؟چه بلایی سر اعتمادت اومد؟
    بله بسیار ...
    لذت بخش ترینش وقتایی بود که به خدا اعتماد کردم
    یکی از آخرین منفی ها به این شکل بود که :
    عشق : دادن این قدرت به کسی که بتواند شما را نابود کند، و اعتماد به اینکه این کار را نخواهد کرد.
    اما متاسفانه اعتمادم شکست ... به بدترین شکل ممکن که تصورش رو هم نمی کردم

++ (این خط که ++ گذاشتم کنارش رو وقتی دارم مینویسم که دارم جوابهامو قبل از ثبت دوباره می خونم ) خوبی این سوالا و صندلی برا من اینه که بعضی جوابهای خودم منو به فکر میبره ... الان دارم فکر میکنم در اون جریان اصلا من قرار نبود به بنده خدا اعتماد کنم که الان بگم اعتمادم شکست ! نیتم رو خدا می دونست ... طرف معامله من خدا بود و هست ... من هنوز هم مطمئنم این جریان تمام نشده و نتیجه اعتمادم به خدا رو در نیک گزینی اش خواهم دید ...ان شاءالله ... افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد

چقدر قابل اعتماد هستی؟اصلا اجازه میدی کسی بهت اعتماد کنه؟
    به قول خودم که خیلی ... بله اجازه میدم ... از اینکه دیگران بهم اعتماد کنند و نتیجه مثبتش رو ببینن خیلی خوشم میاد

این روزهای آخر تابستون،با خودت خلوت میکنی؟اینکه تابستون رو چطور گذروندی؟
    بله الان مدتیه تو خلوت شبانه ام ... نه صرفا اینکه تابستون رو چطوری گذروندم بلکه تا الان چطوری گذروندم !

برا تابستون گذشته،برنامه ریزی داشتی؟به برنامه هایی که ریخته بودی رسیدی؟
    نه به اسم برنامه از پیش طراحی شده ی کامل و منسجم اما یه چیزهایی از پیش مشخص بود... متاسفانه بلد نیستم برنامه ریزی درستی بکنم و در این مورد ضعف دارم
    البته یه سری دوره های مهارت آموزی حرفه ای متناسب با ایده های کاریم می خواستم تو این تابستون بگذرونم که خدا رو شکر طبق برنامه پیش رفت و راضی ام ازش . انشاءالله تو سال تحصیلی اجراش کنم و نتیجه اصلی برنامه تابستونم رو اونجا ببینم و کیفم بیشتر هم بشه

راهی رو چقدر شناختی؟اون راهی که خودت میخوای هستی؟
    خیلی کم ... نه واقعا اونی که می خوام ... یه لحظه صبر کنید ... اوممممممم ، فکر میکنم وقتی می تونم بگم اونی که "می خوام" هستم یا نه که خود حقیقی من به درجه ای از شعور رسیده باشه که بتونه صد در صد از بیرون خودم رو برانداز بکنه و مسلط باشه و احاطه داشته باشه رو خودم ... تا بتونه تصویر درستی از خودم ببینه و براش برنامه بریزه و بسنجدش ... هنوز به این مرحله نرسیدم که بتونم در مورد خودم چیزی بخوام واقعا و بگم اونی که می خوام هستم یا نه ... شایدم قبلا بودم اما این روزها از بس خرابم زیاد نمی تونم بگم ... در هر صورت دوست ندارم اینو بگم ولی مطمئنم اونی که خدا می خواد نیستم با عرض پوزش فراوان

دوست داشتی فرصت تغییر مسیر داشته باشی و‌دیگه این راهی که الان هستی،نبودی؟
    نه ... شاید بگم اگر برمی گشتم خیلی از اشتباهاتم رو تکرار نمی کردم، اما حقیقت اینه که تا اون اشتباهات رو نمی کردم الان به این درک نمی رسیدم که نباید تکرارشون کنم ... پس شاید برگردم هم تاثیر چندانی در مسیرم نداشته باشه ... فقط می دونم خدا تکه های زندگیم رو مثل یک پازل تهیه کرده و ... بعضی تیکه ها رو خودم میذارم بعضی ها رو خودش میذاره ... بعضی ها رو با هم می ذاریم ...

چقدر از زندگی با راهی راضی هستی؟
    خودم رو دوست دارم اما در عمل اینطوری مشخص نیست متاسفانه ... گاهی بهش ظلم می کنم ... گاهی به شدت کلافه ام می کنه ... حتی به طلاق ازش (از خودم) فکر میکنم ... گاهی دلم براش می سوزه ... گاهی دلم می خواد از دستش سرم رو بزنم به دیوار ! ... گاهی دلم می خواد بذارمش پشت در و دیگه تو خونه راهش ندم !!!! ... گاهی دلم می خواد بغلش کنم و بهش بگم عاشقتم ، تو بهترینی ، بهت افتخار می کنم
    به تازگی یه سری نقاط ضعفم رو فهمیدم ... فعلا یکم خودم رو باختم و احساس رضایتم به صفر رسیده و نمی تونم به عدد حقیقی ای اشاره کنم که از زندگی با راهی راضی ام یا نه

زنظرت چکار باید بکنی که بهتر باشی،ایده آل خودت باشی؟
    اول ببینم من کیم که بعد بفهمم ایده آلم چیه بعدش : همت کنم . همت همت همت

چقدر به ایده آل خودت نزدیک هستی؟
    تازگی ها با یه سری طرز فکر جدید آشنا شدم و احساس میکنم از زوایای دیگری هم می تونم به خودم نگاه کنم که تا حالا نگاه نمی کردم ... الان نمی تونم تصویر درستی از ایده آلم بدم چون دارم با یک نگاه جدید به خودم نگاه میکنم و هنوز وضوح چندانی نداره

اطرافت کسی هست که به اون ایدن آل تو نزدیک باشه و بخوای که ازش الگو بگیری؟
    دوست دارم شبیه همسر شهید سید علی حسینی باشم ... جسور و آزاده

الگو پذیر هستی یا سعی میکنی خودت یه الگو باشی؟
    هردو ... الگو پذیر هستم اما معتقدم برنامه ای که خدا برای من داره قطعا متفاوت از همه هست الگو هامو تا حد زیادی باید شخصی سازی و بومی سازی کنم ... از طرفی خیلی دوست دارم و سعی میکنم الگو باشم ... ( البته الان که کلا خرابم ) ... دوباره که سرپا شدم ان شاءالله بتونم الگو باشم ... دوست دارم بازتاب و آینه صفات خداوند باشم

بنظرت خودت،از این شالوده ی وجود راهی،چند درصد تولید داخل(یعنی خودت)و چند درصد بازار مشترک ن)
    اومممممممم .... فکر میکنم .... اومممم ..... شاید ... این عدد اومد تو ذهنم : 60 داخلی ، 40 بازار مشترک

اگر راهی نبود، چه اتفاقی توی دنیا می افتاد؟
    آخه می دونید این قدر برنامه ریزی های خدا دقیق و حساب شده هست که آدم میگه خب اگه یه چیزی نبود حتما خلائش رو خدا یه طور دیگه پر می کرد ... یعنی کاری لنگ نمی موند اما اگر بخواهیم بدون توجه به این نکته جواب بدم :
    شاید هیچ وقت کسی جرات نمی کرد به ... (جای خالی اسم یه شخص خاص) با همه غرور و تکبرش ، یه سری حرف ها رو بزنه ! و نترسه از اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد بعدش
    شاید بعضی نقش هاش به کسای دیگه واگذار می شد
    شاید یکی قرار باشه تو نسل راهی باشه که زاییده افکار الان راهی هست و مثلا اگر راهی نبود او هم نمی بود ! (عطف به برنامه منحصر به فردی که خدا برای راهی داره)

تا حالا سعی کردی اطرافت رو تغییر بدی؟چه نتیجه ای رسیدی؟
    بله بسیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــار ... اوففففف هرجا میرم دلم می خواد بن مایه یه سری چیزها رو کلا کن فیکون کنم ....
    اما عموما در حوزه انسانی آخرش به این نتیجه رسیدم و میرسم که باید خودم رو تغییر بدم ... تا خودم تغییر نکنم نمی تونم واقعا از بقیه انتظار تغییر داشته باشم
    تغییر نتیجه همه یادگرفتن های واقعیست

معمولا چقدر دکتر میری؟رابطه ت با دکتر و دارو چطوره؟
    خدا رو شکر زیاد نیست ... البته یکی دوسالی هست که بابت یه جریان زیاد مسیرم به اون طرفها میره ... در حد رفع نیاز و سعی میکنم اگر میرم دکتر بهش اعتماد کنم تا کارش و داروهاش روم اثر کنه، بدون اعتقاد هیچی جواب نمی ده !

دارو گیاهی بهتره یا آمپول؟چرا؟
    دارو گیاهی، ولی جون آدم درمیاد تا اثر کنه ... خودم(با دستور پزشک) بارها دارو گیاهی رو شروع کردم وسطش متوقف شدم
    شاید آمپول یه جاهایی زود اثر کنه قال قضیه رو بکنه اما طب شیمیایی الان رو زیاد قابل اعتماد نمی بینم از بابت عوارضش ... البته شاید یکی از دلایل عدم اعتماد من عدم شناخت کافی هم باشه

اگر قرار بود پزشک باشی،چطور زندگی میکردی؟چکار میکردی؟
    اوممممم ... فرقی نمی کرد یا نمی کنه آدم در جامعه به چه عنوانی شناخته بشه به نظر من مهم ترین مسئله ، موضوع "تعهد" هست ... کوچکترین نقش اجتماعی رو هم که آدم داشته باشه اگر تعهد به نقشش نداشته باشه بزرگترین فاجعه هست ...
    در هر صورت سعی میکنم در اوج آزادگی یعنی بندگی خدا زندگی کنم (سعی می کنم اما به شدت می لنگم)
    یه مدت رفتم دوره کمک های اولیه ... آخی یادش به خیر اون موقع هدفم این بود که برم در مسیر پیاده روی اربعین یه کمکی بکنم ... نشد ولی ... شاید هم خودم نخواستم !!! ... اینو در راستای اینکه گفتید "اگر قرار بود پزشک باشی" می خواستم بگم که واقعا دلش رو نداشتم خداییش ... خونننننننن ... جراحت .... تو اون دوره این کتاب و عکس های پارگی های گوشت و زخم ها رو ساعت ها نگاه میکردم که ترسم بریزه !!! یادش به خیر !

چند توصیه به پزشک ها بدید
    خیلی ریز تر از اونم که توصیه کنم اما
    چند نکته :
    - خدا شما را می بیند
    - دستان شما واسطه شفای الهیست
    - ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه

به پزشک هاچقدر اعتماد داری؟
    به صورت کلی نمی تونم بگم ... ولی این جمله رو چندین بار گفتم : آدم کجا و پیش کدوم دکتر بره که یه مشکل دیگه پیدا نکنه !
    ولی از اونها هم نیستم که دنبال خوددرمانی باشم ...

یه داستان و خاطره دکتر رفتن بگو
    خاطره خوبی نیست اما یه عمل جراحی ضروری انجام دادم ... تو اتاق عمل دکتر سر عمل فقط داشت با دستیارش در مورد یه خاطره ای از یکی از پزشکای امام خمینی در اتاق عملشون صحبت می کرد... یعنی کلافه شده بودما ... دو کلمه حرف حساب نزد که بگم یه برکتی داشته باشه کارش ... بعد از عمل هم دچار یه مشکل دیگه شدم !!!
    دو سری هم تلفنی از دو تا پزشک مختلف دو دو تا شهر دورتر نوبت گرفتم و هر دوبار رفتم گفتن معلوم نیست چطوری بهتون نوبت دادن ؟ آقای دکتر اصلا امروز پذیرش ندارند ؟! حالا فرض کن از یه استان دیگه کوبیدی رفتی بعد این جواب رو بشنوی !!! وحشتناکه ! کلی هزینه ... شب تو راه بوده باشی و .... البته اعتراف میکنم یکیش رو خودم مقصر بودم (یکیش اخیرا بود و من کلا حواسم پرت و ذهنم مشغوله ) ... ولی اون یکی واقعا مشکل از پذیرش بود و خودشون هم قبول داشتند ...

اگر قرار باشه وزیر بهداشت رو به طور کاملا خصوصی و‌با موضوع آزاد ملاقات کنی،چه مسایلی رو باهاش مطرح میکردی؟
    خب باید بیشتر فکر کنم ... اما اونچه الان به ذهنم میاد اینه که بابت طرح خود مراقبتی ازشون تشکر می کردم ... و می خواستم که چنین مواردی رو که به پیشگیری و فرهنگ سلامتی مرتبط میشه رو با جدیت بیشتری دنبال کنند ...

اگر خودت وزیر بهداشت کشور بودی،چه برنامه و‌کارهایی رو اولویت میذاشتی؟
    پیشگیری

خیییللییی پ سیدم!!
    خییییییییلی لذت بردم از سوالات ... لازم داشتمشون

ممنون که وقت میگذارید و جواب میدین
    ممنون که وقت گذاشتید و پرسیدید

ممنون از دوستانی که با حوصله مطالعه میکنن

ممنون از همه

ویرایش توسط راهی : ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ در ساعت ۲۱:۴۰ دلیل: تکمیل پاسخ برنامه ریزی امسال تابستان
    یا رب ! نظر تو برنگردد !
    بگرد نقشت را پیدا کن!

نوشته
    1,078
    صلوات
    18000
    دلنوشته
    4
    دلنوشته
    بار الها! دستانم به دستان تو مجتاج است، قلبم به یاد تو بیدار است، مرا برای با تو بودن هدایت کن!
    مورد تشکر
    14 پست
    حضور
    28 روز 21 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

پاسخ هاتون عالی بود
    بنده به شخصه خیییلللییی لذت بردم.
    البته خیلی از پاسخ ها چالش برانگیزه که فکر کنم در این مقال نمیگنجه
    فقط یک نکته عرض کنم که برنامه ی خودمراقبتی،از جمله برنامه های بین المللی بود که سازمان جهانی بهداشت برای همه ی جهان دستور اجرا داده بود،و صرفا توسط وزارت بهداشت ایران هم اجرا شد،مثل بقیه کشور ها

بازم متشکر از این که ایییینننننن همه وقت گذاشتین برای پاسخ ها!!
    امیدوارم در پناه خدا،قرآن و عترت ش،سالم و پیروز و راهی الهی در مسیر حق باشید
    التماس دعا

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    925
    صلوات
    3571
    دلنوشته
    24
    دلنوشته
    مورد تشکر
    337 پست
    حضور
    28 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

پاسخ هاتون عالی بود
    بنده به شخصه خیییلللییی لذت بردم.
    البته خیلی از پاسخ ها چالش برانگیزه که فکر کنم در این مقال نمیگنجه
    فقط یک نکته عرض کنم که برنامه ی خودمراقبتی،از جمله برنامه های بین المللی بود که سازمان جهانی بهداشت برای همه ی جهان دستور اجرا داده بود،و صرفا توسط وزارت بهداشت ایران هم اجرا شد،مثل بقیه کشور ها

بازم متشکر از این که ایییینننننن همه وقت گذاشتین برای پاسخ ها!!
    امیدوارم در پناه خدا،قرآن و عترت ش،سالم و پیروز و راهی الهی در مسیر حق باشید
    التماس دعا
    تشکر از حضورتون و سوالات خوبتون
    اگر نکته ای لازم می بینید در خصوص پاسخ ها ممنون میشم عمومی یا خصوصی به اطلاعم برسونید

ممنون از توضیحاتتون در خصوص برنامه خودمراقبتی و دعای خیرتون

در دایره حفاظت شده ولایت و هدایت الهی سرشار از آرامش حاصل از یقین باشید

یا رب ! نظر تو برنگردد !
    بگرد نقشت را پیدا کن!

7. تشکرها 2

صفحه 348 از 348 نخست ... 248298308318328338346347348

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری