صفحه 355 از 355 نخست ... 255305315325335345353354355
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: √(◠‿◕) صــنــدلــی داغ داغ داغ کــانـــونـــی ♥ ( با حضور مدیر محترم سایت)

نوشته
    3,338
    مورد تشکر
    16,810 پست
    حضور
    89 روز 14 ساعت نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

عرض سلام و خسته نباشید .

دوستان سوالات زیادی پرسیدند و بنده هم زیاد وقتتون رو نمی گیرم و به رسم ادب خدمت رسیدم .

" لباس روحانیت رو به چه هدف پوشیدید ؟ خانواده مذهبی هستند و درخواست داشتند یا میل و علاقه ی خودتون بوده ؟ از انتخابتون به هرحال راضی هستید ؟ و اینکه تا حالا شده پشیمون بشید از این انتخاب متفاوت ؟ "

سپاس بابت وقتی که صرف می کنید .
    یا علی ع

ویرایش توسط بی ریا : ۱۳۹۶/۱۱/۰۵ در ساعت ۱۸:۳۲ دلیل: فونت و رنگ ^--^

√(◠‿◕) صــنــدلــی داغ داغ داغ کــانـــونـــی ♥ ( با حضور مدیر محترم سایت)

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    264
    مورد تشکر
    2,418 پست
    حضور
    25 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رضـا نمایش پست
    سلام به مدیر سایت

سلام خدمت آقای رضای عزیز؛

به به پس جناب نسیم رحمت شما هستین ، عزیز برادر خصوصی منو فراموش کردین جواب بدین ها ، البته اگه دوست داشتین جواب بدین الان خیلی وقته از پیامم میگذره ....

یادتون باه عرض کردم به جهت مشغله ها ممکنه فراموش بشه. یادآوری کنید. البته شما یادآوری کردم اما جانم به قربانت حالا چرا ؟ الان فرصت نمی کنم به سوالات دوستاندر همین تاپیک هم پاسخ بدهم. اما به فکرتون هستم. حتما جواب میدم.

خب علاقه مند شدم منم سوال طرح کنم . ( من فقط صندلی داغی میپرسم پس هر کودوم دوست داشتین جواب بدین )

در خدمتم

2- چند سالگی ازدواج کردین ؟ بهتر بود زودتر ازدواج کنید یا دیرتر ؟

این مورد رو قبلا هم پرسیدن . عرض کردم بیش از یک دهه و نزدیک به دودهه است که متاهل هستم. به موقع ازدواج کردم نه دیر و نه زود.

3- به یک جوان مثل من که تازه فارغ التحصیل شده بدون شغل و پشتوانه مالی پیشنهاد میکنید ازدواج کنه ؟؟؟

بله. من که جایگاهی ندارم بلکه توصیه قرآن است. خداوند وعده داده که از فضل خود شما را بی نیاز کند . بنده که عدد نیستم.

وَأَنكِحُوا الأَيامىٰ مِنكُم وَالصّالِحينَ مِن عِبادِكُم وَإِمائِكُم ۚ إِن يَكونوا فُقَراءَ يُغنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ ۗ وَاللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ؛ مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است.

آیا سی را با وفا تر نسبت به عهد خود سراغ دارید؟
    البته نباید ما انتظارات خودمان را به عنوان آن چه خداوند به او تعهد کرده، در نظر بگیریم و وقتی توقعات ما برآورده نشد، تصور کنیم خداوند خلاف عهد خود عمل کرده است.

شرط موفقیت در ازدواج برای جوانی چون شما، قناعت و تدبیر در امور است.

4- توصیه شما به جوان مای مجردی که دوست دارن ازدواج کنن اما نمیتونن ؟؟

نتوانستن دلایل خاص خودش را دارد. باید دید دلیل ناتوانی چیست؟ در برخی از تاپیک ها عرض کردم غالب ناتوانی ها دراین حوزه دو دسته هستند :
    1. خود فرد
    2. خانواده
    هر کدام به جای خود باید بررسی شود.

4.5- توصیه شما به جوان های که شرایط ازدواج را دارن اما خودشون سخت میگیرن ؟؟ ( مثلاً دخترا مال و منال پرست ، پسرا هم دنبال ظاهر و زیبایی )

ازدواج بدون تشريفات
    این یه بخشی از متنی است که در برخی پاسخ ها خدمت دوستان عرض کردم:
    امروز شرايط ازدواج به دلايل متعدد و از جمله مسائل اقتصادي سخت شده، ‌اما آيا نبايد به خاطر نتايج بسيار ارزشمند آن (که اکمال دين و تقويت ايمان و نجات و رهايي از عذاب دوزخ و گناه و...بخشي از آن است) سختي‌ها را به جان خريد، يا از بسياري خواسته‌ها که حتي شايد اهميت دارد صرف نظر نمود؟ مگر نه اين است که براي رسيدن به هدف ارزشمند، سختي‌هاي آن را بايد به جان خريد؟ مطلوب هر چه ارزشمندتر باشد، سختي‌هاي بيش تري را بايد تحمل نمود.
    علاوه بر آن که اين مشکلي نيست که قابل حل نباشد. زيرا مي توان با کاهش سطح توقعات و انتظارات، پرهيز از تشريفات غير ضروري، کنار گذاشتن بعضي رسوم فرهنگي و اجتماعي منفي، به تأخير انداختن مراسم عروسي در دوران نامزدي و عقد و بعضي تدابير ديگر مي‏توان از مشکلات مادي و اقتصادي که فرا روي بسياري از جوانان مي ‏باشد، نجات يافت.

5- اگر اون موقع که رفته بودین طلبه بشین ( مصاحبه و....) میگفتن نمیشه و نمیزاشتن چه حالی بهتون دست میداد ؟؟؟

خب باید دید دلیلش چیه ؟ و هدف ما از طلبگی چیه؟

6- اگه طلبه نمیشیدین به نظرتون چیکاره میشدین ؟

در فضای علمی وارد می شدم ترحیحا معلمی رو دوست دارم.
    در غیر فضای علمی، احتمالا فنی .

7- اگه طلبه نبودین به نظرتون هنوز هم خمس دادن براتون مهم بود ؟

التزام به مباحث احکام شرعی و رعایت حدود الهی ارتباطی با طلبه بودن یا نبودن ندارد. افراد زیادی هستند که طلبه نیستند اما ملتزم به رعایت احکام خمس و .... هستند.

8- شهادت به نظر شما یعنی .... ؟

حسن عاقبت

موفق باشید

نوشته
    264
    مورد تشکر
    2,418 پست
    حضور
    25 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ریا نمایش پست
    " لباس روحانیت رو به چه هدف پوشیدید ؟ خانواده مذهبی هستند و درخواست داشتند یا میل و علاقه ی خودتون بوده ؟ از انتخابتون به هرحال راضی هستید ؟ و اینکه تا حالا شده پشیمون بشید از این انتخاب متفاوت ؟ "

سپاس بابت وقتی که صرف می کنید .

انتخاب لباس به انتخاب خودم بوده و اجبار خانواده نبوده.
    بله . چرا راضی نباشم؟!
    انتخاب متفاوت ؟ مگه مامور راهنمایی که لباسش متفاوت هست، با بقیه تفاوت داره؟ یا پزشک و پرستار و .... که لباس متفاوت دارند، با بقیه تفاوت دارند؟
    بله گستره محیطی پوشش افراد متفاوت است. مثلا یه مامور راهنمایی دائما پوشش با بقیه متفاوت نیست بر خلاف یک ملبس به لباس روحانیت. زیرا کار طلبگی و ارائه راهنمایی برای سوالات کاربران، به حسب مراجعاتی که وجود دارد زمان بندی ندارد.
    در این زمینه حرف بسیار است کتاب هایی هم نوشته شده . می تونید مطالعه کنید.

در هر صورت اصلا پشیمان نیستم.

نوشته
    29,707
    مورد تشکر
    40,909 پست
    حضور
    124 روز 2 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلاااااااااااام

جواب سوالات قبلی کو؟!√(◠‿◕) صــنــدلــی داغ داغ داغ کــانـــونـــی ♥ ( با حضور مدیر محترم سایت)

من منتظرم

خب سری جدید سوالات√(◠‿◕) صــنــدلــی داغ داغ داغ کــانـــونـــی ♥ ( با حضور مدیر محترم سایت)

1:در هفته چند بار صدقه میدی؟؟؟اعتقاد داری که صدقه رفع بلاست؟؟

2:تا حالا شده صدقه بدی و خطری از بیخ گوشت رد شده باشه ومدیون اون صدقه باشی؟؟؟

3:تا حالا شده تصادف کنی؟؟

4:آیا تو مصرف برق آب و برق صرفه جویی میکنی ؟مثلا خیلی خوابت بیادولی شیر آب چکه میکنه وحالشو نداری بری ببندیش...آیا بلند میشی بری ببندیش؟

6:تو نا امیدی متوسل به کدوم امام میشی؟؟

7:اگر قرار باشه یه سال بری تو یه جزیره تنها زندگی کنی، ترجیح میدی اونجا چیکار کنی ؟ البته دور کامپیوتر و اینترنت رو خط بکش !

8:از هواپیما میترسی؟؟

9:این انجمن رو دوست داری؟؟چقدر؟؟

10:از چه آنتی ویروسی استفاده میکنی؟چرا؟؟

11: کدوم سوال نبود؟!!عددها ی کنار سوال شمردی یا حدس زدی؟!

فعلا

نوشته
    264
    مورد تشکر
    2,418 پست
    حضور
    25 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست
    جواب سوالات قبلی کو؟!
    هم سوالای قبلی و هم سوالات جدید خارج از موضوع تاپیک هستند. پس پاسخی نداره. هر کدام به علتی، که الان فرصت پاسخ به اونها رو نداریم.

اما به خاطر خالب نبودن عریضه به بعضی ها پاسخ میدم :

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست
    1:در هفته چند بار صدقه میدی؟؟؟اعتقاد داری که صدقه رفع بلاست؟؟

تا حالا نشمردم.

2:تا حالا شده صدقه بدی و خطری از بیخ گوشت رد شده باشه ومدیون اون صدقه باشی؟؟؟

رفع بلا می تونه علل متعددی داشته باشه صدقه یکی از اونهاست. صله ارحام، احترام به والدین، جویای حال دوستان، رعایت حقوق واجب و .... همه می تواند دافع بلا باشد. همانگونه که ترک اونا می تواند عامل نزول بلا باشد.

3:تا حالا شده تصادف کنی؟؟

بله.

4:آیا تو مصرف برق آب و برق صرفه جویی میکنی ؟مثلا خیلی خوابت بیادولی شیر آب چکه میکنه وحالشو نداری بری ببندیش...آیا بلند میشی بری ببندیش؟

بله. در خصوص رعایت اسراف سعی می کنم دقت کنم.

6:تو نا امیدی متوسل به کدوم امام میشی؟؟

کلهم نور واحد

7:اگر قرار باشه یه سال بری تو یه جزیره تنها زندگی کنی، ترجیح میدی اونجا چیکار کنی ؟ البته دور کامپیوتر و اینترنت رو خط بکش !

مطالعه کتاب

8:از هواپیما میترسی؟؟

نه

9:این انجمن رو دوست داری؟؟چقدر؟؟

پاسخ به شبهات از مواردی است که مورد علاقه بنده بوده و از آن جایی که این امر در این کانون اتفاق می افتد، طبعا مورد علاقه بنده خواهد بود.

10:از چه آنتی ویروسی استفاده میکنی؟چرا؟؟

در کجا؟ فضای حقیق یا مجازی؟ البته در هر دو صورت پاسخ مثبت است. کار شیطان ویروس پراکنی است. مراقب نباشی آلوده میشی.

صفحه 355 از 355 نخست ... 255305315325335345353354355

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری