جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالی در مورد قرائت نماز

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالی در مورد قرائت نماز

با سلام.من تازه تو این انجمن عضو شدم و از آشنایی با این انجمن خیلی خوشحالم.
    دوستان من یه سوال شرعی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده.خواهشا جواب بدید.
    من تا چند وقت پیش نمی دونستم که در قرائت نماز باید حروف رو درست ادا کرد و مثلا حرف سین و صاد رو یه جور می خوندم.تا این که یه روز فردی آگاه به امور دینی به من گفت که باید قرائتم رو درست کنم.در اون لحظه من حرف ایشون رو قبول نکردم و فکر کردم که شاید فقط بعضی از مراجع همچین چیزی رو گفتن.از دو نفر دیگه که اونها هم آگاه به امور دینی بودن پرسیدم، اونها هم گفتن که باید قرائتم رو درست کنم.ولی من قانع نشدم.وقتی من از نفر بعدی پرسیدم که ایشون هم به امور دینی آگاه بود، ایشون گفتن که نه لازم نیست این کارو بکنم.حالا که فکر می کنم می بینم شاید ایشون منظور منو اشتباه فهمیدن و فکر کردن منظور من اینه که لحن قرائت حروف شبیه اعراب باشه. در حالی که منظور من نحوه ادا حروف بود.البته من در اون لحظه متوجه این نکته نشدم.از یه فرد ناآگاه که پرسیدم اون هم به من گفت که لازم نیست که البته ایشون اطلاعات کافی نداشتن.این جوری شد که من دچار سردرگمی شدم و نمی دونستم باید چی کار کنم.از اونجایی که عمل کردن به این کار برای من سخت بود تصمیم گرفتم به حرف کسایی که گفتن لازم نیست، اعتماد کنم و پیش خودم گفتم اگه از نماز من اشتباه بود، گناه من پای اونها.
    الان بعد از مدتی متوجه شدم که نماز های من اشتباه بوده و باید قرائتم رو درست کنم.
    الان سوال های من اینجاست که:
    1- نماز هایی که من قبل از این که اون فرد بیاد و به من بگه باید قرائتم رو درست کنم و از این قضیه اطلاع پیدا کنم، آیا درست بوده یا باطل؟
    2-نماز هایی که من بعد از این که اون فرد اومد و این موضوع رو به من گفت و حرف اونو قبول نکردم تکلیفش چیه؟آیا باطله؟
    واقعا از این که این همه طولانی شد و سرتونو در آوردم متاسفم ولی واقعا واسم مهم بودم و خواستم همه جزییات هم نوشته باشم.با تشکر
    مرجع:آیت الله خامنه ای
    سلامتی همه مادرا...

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    829 پست
    حضور
    119 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام الله

سوالی در مورد قرائت نماز

کارشناس بحث: استاد شفا

نوشته
    97
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vahid نمایش پست
    با سلام.من تازه تو این انجمن عضو شدم و از آشنایی با این انجمن خیلی خوشحالم.
    دوستان من یه سوال شرعی داشتم که خیلی ذهنمو مشغول کرده.خواهشا جواب بدید.
    من تا چند وقت پیش نمی دونستم که در قرائت نماز باید حروف رو درست ادا کرد و مثلا حرف سین و صاد رو یه جور می خوندم.تا این که یه روز فردی آگاه به امور دینی به من گفت که باید قرائتم رو درست کنم.در اون لحظه من حرف ایشون رو قبول نکردم و فکر کردم که شاید فقط بعضی از مراجع همچین چیزی رو گفتن.از دو نفر دیگه که اونها هم آگاه به امور دینی بودن پرسیدم، اونها هم گفتن که باید قرائتم رو درست کنم.ولی من قانع نشدم.وقتی من از نفر بعدی پرسیدم که ایشون هم به امور دینی آگاه بود، ایشون گفتن که نه لازم نیست این کارو بکنم.حالا که فکر می کنم می بینم شاید ایشون منظور منو اشتباه فهمیدن و فکر کردن منظور من اینه که لحن قرائت حروف شبیه اعراب باشه. در حالی که منظور من نحوه ادا حروف بود.البته من در اون لحظه متوجه این نکته نشدم.از یه فرد ناآگاه که پرسیدم اون هم به من گفت که لازم نیست که البته ایشون اطلاعات کافی نداشتن.این جوری شد که من دچار سردرگمی شدم و نمی دونستم باید چی کار کنم.از اونجایی که عمل کردن به این کار برای من سخت بود تصمیم گرفتم به حرف کسایی که گفتن لازم نیست، اعتماد کنم و پیش خودم گفتم اگه از نماز من اشتباه بود، گناه من پای اونها.
    الان بعد از مدتی متوجه شدم که نماز های من اشتباه بوده و باید قرائتم رو درست کنم.
    الان سوال های من اینجاست که:
    1- نماز هایی که من قبل از این که اون فرد بیاد و به من بگه باید قرائتم رو درست کنم و از این قضیه اطلاع پیدا کنم، آیا درست بوده یا باطل؟
    2-نماز هایی که من بعد از این که اون فرد اومد و این موضوع رو به من گفت و حرف اونو قبول نکردم تکلیفش چیه؟آیا باطله؟
    واقعا از این که این همه طولانی شد و سرتونو در آوردم متاسفم ولی واقعا واسم مهم بودم و خواستم همه جزییات هم نوشته باشم.با تشکر
    مرجع:آیت الله خامنه ای

سلام علیکم

از وقتی که متوجه شدید باید قرائت نماز به صورت صحیح باشد و توجه نکرده اید باید نمازها را قضا کنید ونمازهای قبلی اگر مطمئن بودید وظیفه تان این است وبه آن صورت عمل می کردید قضا ندارد.

ویرایش توسط شفا : ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ در ساعت ۲۱:۳۵

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی ممنون از پاسخ تون.یه سوال دیگم داشتم.من الان دقیقا نمی دونم چند وقت به این صورت نماز می خوندم.یعنی دقیق نمی دونم چقدر نماز قضا دارم وظیفم چیه؟من از قبل چند تا نماز قضا داشتم.نمی دونم چقدرشون جزو این چند وقت که این جوری نماز می خوندم، هستن.نسبت به این وظیفم چیه؟
    سلامتی همه مادرا...

نوشته
    97
    مورد تشکر
    84 پست
    حضور
    1 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.vahid نمایش پست
    خیلی ممنون از پاسخ تون.یه سوال دیگم داشتم.من الان دقیقا نمی دونم چند وقت به این صورت نماز می خوندم.یعنی دقیق نمی دونم چقدر نماز قضا دارم وظیفم چیه؟من از قبل چند تا نماز قضا داشتم.نمی دونم چقدرشون جزو این چند وقت که این جوری نماز می خوندم، هستن.نسبت به این وظیفم چیه؟

سلام عليكم

آن مقداري را كه مطمئن هستيد به اين صورت خوانده ايد بايد قضا كنيد ومواردي را كه شك داريد اعتنا نكنيد.

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

سلام

چه موضوع خوبی .. اتفاقا یکی از اقوام ما هم ، هر چی به ایشون میگیم باید قرائت نماز درست باشه یا حداقل آموزش دیده بشه و بعد اگه نشد دیگه تکلیفی نیست و ... میگه من نمیتونم خدا همینجوریش از من قبول میکنه ...

من بارها بهش گفتم که شما کلاس تجوید رو برو یا حداقل برای تصحیح قرائت نماز برو حرم تا مشکل قرائتت حل بشه ولی بازم همین حرف رو به من گفتن و قبول نکردن اقدامی بکنن .. پس نمازهای ایشون هم باطل میشه ؟؟؟

التماس دعا

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 15 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

پیشنهاد من اینه که موضوع رو طوری بیان نکنید که کار خیلی سختی به نظر بیاد. ثبت نام کردن و رفتن به کلاس، کاریه که خیلی ها شاید تنبلی کنند. ولی اگر در اینترنت بگردید، می تونید فایل های صوتی جلسات آموزش مخصوص افرادی که می خواهند برای حج مشرف بشوند را پیدا کنید. معمولا بخشی از این جلسات صرف توضیح نحوه صحیح ادای مخارج حروف می شه. شاید کلش یه فایل 1 ساعته یا نیم ساعته باشه که توضیح می ده برای ادای هر یک از حروف زبان رو چه طور حرکت بدهید و... این کار خیلی راحت تره.

نوشته
    4,144
    صلوات
    71
    تعداد دلنوشته
    17
    مورد تشکر
    30 پست
    حضور
    89 روز 18 ساعت نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    1001

نقل قول نوشته اصلی توسط aminxp نمایش پست
    پیشنهاد من اینه که موضوع رو طوری بیان نکنید که کار خیلی سختی به نظر بیاد. ثبت نام کردن و رفتن به کلاس، کاریه که خیلی ها شاید تنبلی کنند. ولی اگر در اینترنت بگردید، می تونید فایل های صوتی جلسات آموزش مخصوص افرادی که می خواهند برای حج مشرف بشوند را پیدا کنید. معمولا بخشی از این جلسات صرف توضیح نحوه صحیح ادای مخارج حروف می شه. شاید کلش یه فایل 1 ساعته یا نیم ساعته باشه که توضیح می ده برای ادای هر یک از حروف زبان رو چه طور حرکت بدهید و... این کار خیلی راحت تره.
    چه فکر خوبی .. ممنون از شما ..

البته در ماه مبارک رمضان سال گذشته .. حرم مطهر حضرت معصومه س به هنگام ترتیل خوانی آموزش مخارج حروف رو میدادن و هر روز سوره ی حمد رو با رعایت نکات ذکر شده قبل از ترتیل خوانی تلاوت دسته جمعی میکردن و اون بزرگوار هم این برنامه رو دیده بودن ..

ولی بازم این فکر ، فکر خوبیه میشه فایل رو تهیه کرد و براشون فرستاد ممنون و التماس دعا

»»» لطفا برای برآورده شدن حاجت همه ی حاجتمندان دعا کنید «««

دانلود کنید تا زندگیتون
    (بــنــدگــیــتــون) عوض بشه
    »»» مشاهده پست حاوی لینک دانلود + توضیحات «««
    جلد 1
    جلد 2

جلد 3

۞۞ کلاس مجازی حفظ قرآن کریم ۞۞
    »»» جوانها کلیک کنند ««

10. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری