جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل گوارشی و مشکلات اجتماعی ناشی از آن!

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مشکل گوارشی و مشکلات اجتماعی ناشی از آن!

با سلام و احترام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیزم
    من یه مشکل گوارشی(گلاب به روتون باد معده) دارم که حتی سر نماز نمیتونم وضومو زیاد نگه دارم، به خاطر همین مشکلم هم زیاد تو اجتماع و محیط کار و خونه خجالت زده می شم، و گاهأ به خاطر سوء تفاهمات پیش اومده هم مورد اذیت و آزار قرار میگیرم و جدیدأ به خاطر همین موضوع نمیتونم بخوابم و دچار مشکلات روحی و جسمی مضائف شدم، که متاسفانه همین استرس و فشار روحی و بی خوابی عامل تشدید این بیماری شده، و راه خلاصی برام نذاشته!
    از شما اساتید گرامی و دوستان گلم خواهش میکنم راه خلاصی رو به من نشون بدید و اگه برای اطرافیانم هم توصیه ای دارید بگید تا براشون بخونم.
    از توجهتون ممنونم[emoji257][emoji257][emoji257][emoji257]

2.  

نوشته
    3,620
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    796 پست
    حضور
    118 روز 10 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

نوشته
    155
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی امیدورام نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    ابتدا باید نسبت به درمان این بیماری یا ضعیف کردن آن اقدام فرمایید لذا به این نکات توجه فرمایید:
    نفخ روده ها و معده به طور كلى دو علت دارد:
    1 باكترى هاى تشكيل دهنده دستگاه گوارش شخص: در هر فردى با فرد ديگر متفاوت است که جهت درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کرد .
    2 نوع غذاهاى مصرفى: برخى غذاها مانند لوبيا، نخود و تا حدودى ماش و عدس، قنويت، لبو، شلغم و... از غذاهاى بادزا هستند. بنابراين اگر وضعيت دستگاه گوارش شما طورى است كه بيش از حد گاز توليد مى كند، سعى كنيد از مواد غذايى فوق استفاده نكنيد يا كمتر استفاده كنيد. البته مواد نفخ آور محدود به موارد ذكرشده نيست و خودتان از طريق تجربه و يادداشت بردارى منظم بايد متوجه شويد چه غذاهايى را كمتر مصرف كنيد.
    مواد غذايى كه سخت هضم مى شوند مثل حبوبات، آجيل، دانه هاى گياهى، ميوه ها، كلم دلمه اى، جو، عسل و مخمر هم توليد گاز كرده و معده را باد مى كنند.
    نفخ طولانى همراه با درد می تواند نشانگر چندين بيمارى گوارشى است که جهت تشخیص باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید،
    درمان نفخ .
    چاى گياهى بنوشيد. براى رفع درد نقطه اى ناشى از نفخ، يك فنجان چاى نعناع، بابونه و يا رازيانه بنوشيد.
    غذاهاى فيبردار بخوريد. غذاهاى فيبردار محتويات روده را نرم كرده و نفخ ناشى از گرفتگى روده را برطرف مى كند با خوردن سبزيجات و غلات سبوس نگرفته فيبر را به برنامه غذايى خود بيفزاييد.
    مواد نفخ آور را يادداشت كنيد. اشخاص مختلف واكنش هاى متفاوت نسبت به غذاها نشان مى دهند. فهرستى از موادى كه براى شما ايجاد نفخ مى كنند تهيه كنيد تا بتوانيد برخى از آنها را كم يا حذف كنيد.
    گاهى نفخ مى تواند علامت يك بيمارى جدى گوارشى باشد. اگر هيچ يك از موارد بالا مؤثر نشد، براى معاينه كامل نزد پزشك خود برويد.
    اما در مورد روابط اجتماعی : این نکات را لحاظ فرمایید که :
    1 - در صورتی که شما آرامش خود را حفظ ننمایید استرس و اضطراب ناشی از آن ممکن است اثرات این مسئله را چه از بعد فردی و اجتماعی بالا ببرد
    2 - بدانید که اشخاصی که این مسئله را دارند کم نیستند لذا شما تنها نیستید . پس احساس تنهایی نکنید و ار اینکه این مسئله را دارید احساس شرم نکنید واین مسئله را همانند سایر مسائل طبیعی قلمداد نمایید
    3 - سعى كنيد خودتان را با همه جنبه‏هاى مثبت و منفى باور كنيد و بپذيريد همه انسان‏ها در كنار نقاط مثبت خود جنبه‏هاى منفى نيز دارند
    3 – در فضای معقولانه او صادقانه و به دور از هر گونه شوخی یا تمسخر با اطرافیان خود صحبت کرده و مسئله خود را با آنها در میان بگذارید(در صورت وجود شرایط) و از آنها راهنمایی بگیرید این خود سبب احساس مسئولیت و همدردی آنها میشود و از ایجاد سوء تفاهم جلوگیری می کند
    و اگر این مورد راهگشا نبود یا شرایط آن فراهم نبود از افراد مورد اعتماد که در مورد مسئله شما با اطرافیان صحبت نمایند و آنها را متوجه وضعیت شما و نحوه عملکرد مناسب آنان نمایند وعملکرد مناسب عبارتند از :
    الف:درک کردن حال اشخاص و دوری از ایجاد اذیت برای آن شخص که آزار مومن از گناهان کبیره می باشد.
    ب: تلاش در جهت درمان در حد توان
    ج:ایجاد فضای آرام و به دور از تنش
    تا بدین وسیله آرامش حاصل شده و اضطراب ناشی از آن کم شود

4 – سعی نمایید که با ارزیابی ویژگیهای خود در زمینه این مسئله از بروز علائم آن در حایگاههای غیر مناسب جلوگیری نمایید
    5 – با افزایش میزان مقبولیت و محبوبیت خود سعی نمایید که ارتباطات اجتماعی خود را بالا ببرید و این مسئله را بپوشانید و سبب شوید که برخورد مناسبی نسبت به شما داشته باشند.
    با آرزوی موفقیت برای شما
    یا علی

گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

5. تشکرها 2

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

[emoji93][emoji93][emoji93]
    ویرایش توسط mmmmoooorrrroooo : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲ در ساعت ۱۱:۵۸

7. تشکر

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام واحترام
    از شما ممنونم و امیدوارم راهنمایی های شما مایه رفع مشکل من و رضای پروردگار از شما بشه و امیدوارم همیشه سلامت و عزتمند باشید.
    علی یارتون
    ویرایش توسط mmmmoooorrrroooo : ۱۳۹۳/۰۶/۰۲ در ساعت ۱۱:۴۸

9. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری