صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور میتونم انتخاب درستی داشته باشم؟(متخصصان ازدواج بیان لطفا)

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چطور میتونم انتخاب درستی داشته باشم؟(متخصصان ازدواج بیان لطفا)

سلام دوستان
    لطفا هر کدومتون که اینجا میاید منو راهنمایی کنید فقط لطفا درست راهنمایی کنید
    من با یه آقایی آشنا شذم که میتونم بگم تقریبا مشکلاتش کم نیست البته خودمم هم خالی از مشکل نیستم
    مشکلاتشو به ترتیب میگم
    1-سابقه عقب ماندگی ذهنی تو افراد درجه یک خونوادش(پدر و دو تا از عموهاش که یکیش افسردگی شدیده )(پدرشم بعدها سرطان روده میگیره و فوت میکنه )
    2-مادرش بیماری صرع داشته که زندگیش با باباش بیشتر از یکسال طول نکشیده دقیقا بعده به دنیا اومدنش جدا شدن
    2-وجود غضروف اضافی تو زانوی راستش که با عمل حل میشه
    3-مشکل تو اسپرم هاش که هم تو شکل هم تو حرکت ایراد داره به اضافه واریکوسل که هنوز عمل نکرده اما قراره عمل کنه
    4-متفاوت بودن از بقیه آدما تو رفتاراش یه جورایی آدمه خاصیه و علتشو بیشتر شرایط حاکم تو خونشون میدونم که دو نفر عقب مانده ذهنی داشتن و اینم چاره ای جز کم بیرون اومدن از اتاقش نداشته و یه جورایی تنها بزرگ شده و خیلی روابط اجتماعی رو خوب فرانگرفته،خودش اینجوری میگه وقتی با اولین دختر تو دانشگاه هم کلام شده بود همه صورتش سرخ شده بود انقد که خجالتی بود البته الان اونطوری نیست
    جدا ازینا حالا خوبیاشو میگم
    1-ظاهرش خوبه
    2-مهربونه واصلا اهل اذیت کردن نیست
    3-تحصیلکردس و چند وقت دیگه پروژه ارشدشو بده اگه خدا بخواد کنکور دکترا باید شرکت کنه امسال و بایدم قبول بشه
    4-جوونه و فاصله سنیمون فقط یکسالو خورده ایه آخه یکی از معیارام جوون بودن طرفم بوده
    5-از نظره مالی زیاد روبراه نیست چون هنوز دانشجوه اما یه خونه به نامش هست و یه جورایی از نظره خونه دغدغه ای نداریم
    6-نماز خوندنشم شروع کرده یعنی بعده آشنایی با من علاقه مند شد به نماز خوندن
    7-آدم منطقی و انعطاف پذیریه و صادق
    8-اهل دودو دم و الکل و این چیزا ام اصلا نیست
    9-اهل کمک کردن به آدما
    10-بی سرپرستم نبوده از بچگی بابا بزرگ مادر بزرگش بزرگش کردن شاید احساس خلا هایی تو زندگیش داشته باشه به خاطره نداشتن یه پدره واقعی سالم و یه مادرو خواهر برادر اما در کل پسره محکمی بوده

حالا من موندم که با این پسر چه کنم
    من عشق بچه ام و یه سری مشکلات بعده آزمایش دادنش پیش اومده
    استخاره که کردم یعنی یه آقایی که یه نفر میگفت استخارش خیلی به حقیقت نزدیکه واسم استخاره کرد و گفت خیلی بد اومده توش دروغ و نیرنگه و این حرفا صدقه بدیدو این راهو ترک کنید
    من نمیدونم مگه میشه یه آدمی که تک تک مشکلاتشو اینجوری واسه من شمرده دیگه دروغیم گفته باشه؟!
    من بد جور دودلم
    به نظرتون همین امروز ردش کنم یا صبوری کنم و صبر کنم تا واریکوسلشو عمل کنه تا نتایج بعدیشو ببینم و بعد آزمایشای ژنتیک رو بدیم
    قلبا یه لحظه راضیم یه لحظه ناراضی اصن گیج شدم استخارمم خیلی بد اومده
    لطفا هر کدوم مجزا منو راهنمایی کنید
    اگه واقعا عقیم بمونه ردش کنم؟ آخه خیلی خودش خوبه فقط سرنوشتش اینطوری رقم خوردههر کیم تا میفهمه پدرش قبلا بیمار عقب مونده بوده جبهه میگیره اما اون که گناهی نکرده
    لطفا کمکم کنید و برام دعا کنید تا درست راهمو انتخاب کنم

خدا جون قول بده مواظبم باشی!!!

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام الله

کارشناس بحث: استاد راهنما

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۶/۲۳ در ساعت ۱۱:۱۵
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    155
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

احساس همدردى و عواطف انسانى و دوستانه شما قابل تقدير است. اماخواهر عزيز، چنان كه خود مى‏دانيد از شرايط انتخاب همسر- كه نمى‏توان از آن چشم‏پوشى نمود و كوتاه آمد- عدم ابتلا هر يك از طرفين به بيماریهاى ژنتیکی و روانی و بیماری که موجب عقیم شدن می شود و...است، چه ممكن است با چنين ازدواج‏هايى، نسل آينده بشر دچار بيمارى شوند.
    با توجه به اين كه بسیاری از بیماریهای روانی بر فرزندان انسان تاثیر گذار هستند والبته در زندگی آینده و روابط اجتماعی خود انسان تاثیر بسزا دارد، چنين ازدواجى را به صلاح شما و ايشان نمى‏بينيم و توصيه ما به شما آن است كه از اين ازدواج صرف‏نظر كنيد. اما اين كه سرنوشت اين افراد چه مى‏شود و... خود يك بحث كلامى و اعتقادى است كه بايد با تدبير و مصلحت‏انديشى براى نوع بشر، به آن پاسخ گفت نه در نظر گرفتن مصلحت يك فرد، لذا از اين تاريخ به بعد خانه دل خود را از جهت آن آقا فارغ سازيد و خوبى‏ها و آرزوها و اميدهاى شيرين خود را تكرار نكنيد، تا كم‏كم انديشه اين ازدواج از ذهن شما خارج شود و توجه داشته باشيد كه چون پاسخ منفى شما بى‏دليل نيست و براساس عقل و دين است، خداوند سرنوشت شما را بهتر از اين رقم خواهد زد. لازم نيست علت جواب منفى خود را به آن آقابگوييد تا اسباب شكست روحى او را فراهم آوريد. تنها كافى است انصراف خود را از اين ازدواج به وى ابلاغ كنيد و هرگز علت آن را براى كسى باز نگوييد
    .مگر آنکه او را و زندگی خود را با همه این مشکلات بخواهید و بتوانید با آن ها کنار بیایید و البته به فکر درمان او با همه مشکلاتش باشید و این را هم در نظر بگیرید که شاید درمان نشد آن موقع چه؟لذا باید همه اینها را در نظر داشته باشید
    در صورت تصمیم به ازدواج در مورد تک تک بیماریهای روانی و جسمی و اثرات آنها در زندگی انسان و همچنین فرزندان انسان تحقیق نما و با چشمی باز در این راه قدم گذار
    طبق بیان شما مشکل اصلی 1 - عقب ماندگی بستگان درجه اول و 2 - بیماری ای که امکان دارد سبب عقیم شدن فرد شود که با تحقیق و در نظر گرفتن تحمل انسان قابل حل است
    3 - یاد نگرفتن صحیح مناسبات اجتماعی و داشتن رفتارهای خاص و تربیت به صورت ناصحیح که در مورد این مشکل باید دید که چقدراین ها برای شما مهم می باشد و جزء ملاکهای اصلی است یا فرعی
    پس ملاکهای خود را اصلی و فرعی کنید و به هر کدام امتیاز بدهید در صورتی امتیاز معقولی مثلا بالای 70 یا 80 آورد یعنی با ملاکهای شما می سازد

مواردی که ذکر کردید هر کدام می تواند خانواده ای را از هم جداکند ولی البته مواردی هم هست که با مشکلات کنار آمده اند این بستگی به ظرفیت و طاقت و توان شما دارد‏
    در مورد استخاره:
    عمل به استخاره از لحاظ شرعى واجب نيست. و براى اطمينان خاطر پس از گذشت مدتى با دادن صدقه يا با مشورت بيشتر به نتيجه قطعى رسيد و بدون دغدغه از ازدواج كنيد و يا يك بار ديگر استخاره بگيريد.
    استخاره در موردى است كه شخص با فكر و انديشه و تحقيق و مشورت به نتيجه‏اى دست پيدا نكرده و در تحير باقى مانده است.
    استخاره در حقيقت كمك براى رفع شك و طلب خير از خدا است و مربوط به مواردى است كه انسان با مطالعه و تحقيق و مشورت به نتيجه روشنى نمى رسد و شك اش برطرف نمى شود. بنابراين در صورتى كه نسبت به ازدواج با آن فرد تحقيق و مشورت نموده و از وجود شرايط كفويت مطمئن هستيد و شك نداريد، استخاره نكنيد و در صورتى كه استخاره كرده ايد به نتيجه آن توجهى نكنيد و بدون هر گونه نگرانى در مورد ازدواج اقدام نماييد و بدانيد كه شرعا نيز عمل به استخاره واجب نيست، البته تنها در صورتى كه انسان به جا استخاره كرده باشد، يعنى با تحقيق و مشورت به نتيجه نرسيده باشد و موضوع برايش كاملا مشكوك باشد، بهتر است به استخاره عمل كند و اگر مراجع نيز فرموده اند، بهتر است به استخاره عمل شود، مربوط به اين مورد است.
    در پناه قران و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۷/۱۱ در ساعت ۰۷:۰۰
    گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    مرسی از راهنماییای صحیحیتون
    پس با این اوصاف بهترین راه اینه که ابتدا از عقیم نبودن این آقا مطمئن بشیم (آخرین دکتری که رفتیم تخصص بیشتری داشت و گفت واریکوسلش اصلا نیازی به عمل نداره و یک سری دارو داد و گفت بعده استفاده این دارو ها مجددا آزمایش اسپرم بده حالا تا اتمام مصرف دارو ها و آزمایش و جواب اون باید صبور بود) و بعد از اون باید بریم مشاوره ژنتیک و باید افراد بیمار خونوادشونم برای این آزمایش ببریم جدا از خودمون
    اون وقت منتظره جواب نهایی بمونیم که آیا فرزندانمون سالم میشن یا نه
    در مورده کارشم چون دانشجو بود الان واسه یه کاره بازرسی قطار استخدامش کردن البته پاره وقته
    اخلاقشم هر چی میگذره اجتماعی تر میشه به نسبت اوایل آشناییمون
    راهنماییاتون خیلی مفید بود
    ازتون ممنونم
    حتما امتیاز دهی میکنم و بعد پاسخ نهایی رو میدم اما قبل از پاسخ نهایی در مورده همه ی جوانب مشورت و تحقیق میکنم و بعد پاسخ میدم
    شماام برام دعا کنید که ان شا الله انتخاب درستی داشته باشم

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

دوست خوبم دلارام نظر من اینکه برای اینکه بتونی تصمیم بهتری بگیری یکم تنها باش بذار از شرایط احساسی و بحرانی تصمیم گیری فاصله بگیری و با حوصله و ارمش تصمیم مهم زندگیتو بگیری و شرایط رو خوب بسنجی
    من برات دعا می کنم خدا بهترین و بهترین و بهترین تصمیم رو به دلت بندازه و کمکت کنه تا جامع عمل بپوشونی.
    ان شاالله خوشبخت بشی

نوشته
    205
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

درود بر شما و دوستان.

به نظر من ایشون تصمیمش رو گرفته و نیازی هم به صبر کردن و فکر کردن نداره.
    ایشون میخواد ازدواج کنه.دلش راضی نیست ولی دنبال یه چراغ سبز میگرده که راش بندازه.
    Using Tapatalk

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام
    اجازه هست ما هم نظر بدهیم؟
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط عروس مقدس نمایش پست
    سلام
    بله درست است.تصمیمش را گرفته!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    92
    صلوات
    1114
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 روز 22 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام و عرض ادب
    وقتتون بخیر
    خواهرگرامی از اول نباید استخاره می گرفتین . حالا بنظر من پشت گوش انداختن استخاره درست نیست
    چند ماه صبر کنید بعد دوباره استخاره بگیرین
    چوناستخاره مشورت با قرآن هست
    موفق و سربلند باشید
    التماس دعا یاعلی مدد
    باتشکرفراوان

نوشته
    65
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط عروس مقدس نمایش پست
    درود بر شما و دوستان.

ایشون میخواد ازدواج کنه.دلش راضی نیست ولی دنبال یه چراغ سبز میگرده که راش بندازه.
    سلام
    مرسی دوست خوبم
    دقیقا من تصمیممو گرفتم که ازدواج کنم یعنی بعده 5سال انتظار برای یه آقایی که دوسش داشتم و به خاطره اون خاستگارای زیادی رو پروندم این تصمیمو گرفتم چون بالاخره تونستم با عشق گذشتم کنار بیام و شخص دیگه ای وارد زندگیم کنم
    یکسالی هست این تصمیمو گرفتم که ازدواج کنم اما تو همه ی این یکسال کسی اندازه این شخص رو برای شخصیت خودم خوب ندیدم به همین خاطر انقد واسم مهم بود که میخام حسابی در مورد انتخابش دقت کنم تا مبادا انقد سهل انگاری کنم که وقتی به خودم بیام ببینم یه موقعیت مناسبو از دست دادم یا اینکه به خاطره اینکه بالاخره تونستم یه نفرو دوس داشته باشم انتخاب اشتباهی رو داشته باشم
    در کل ازدواج مساله ساده ای نیست که بدون مشورت از کنارش گذشت حتی اگه من بخام ازدواج کنم اما این خواستن به معنی نیست که بعده این تصمیم بدون شک ازدواج کنم
    کساییکه سره راه من قرار گرفتن شاید سلامت خونوادشون بیشتر ازین آقا بود شاید وضع مالیشون بهتر بود شاید مشکلاتشون کمتر بود اما من نه دنبال پول بودم نه موقعیت بالا معیارای من روراست بودن و درک کردن یه زن بود چیزی که خیلیا ندارنش به اضافه ظاهری که بتونم دوسش داشته باشم با تحصیلات و داشتن خونه که مستاجری نرم فقط 3تا معیار که داشت
    من تونستم یه آدمو بفهمم و اون هم متقابل منو درک کنه احساستمو حساسیتامو دنیای بچگونمو و در کناره همه ی اینا با مهربونی و صداقت باهام رفتار کنه من فک میکنم وقتی بشه به یه مرد اعتماد کرد پس میشه لااقل قرارش داد تو لیستی که واسه ازدواج بررسیش کرد
    حتی اگه به خاطره بیماریای پدر و مادرش و یا بد شدن جواب آزمایشاش بهش جواب منفی بدم اما لااقل خوشحال میشم که از بین این همه آدم که اومدن و رفتن یه مردی پیدا شد که ارزش دوست داشتنو داشت :'(
    زیاد حرف زدم ببخشید بذاریدش به حساب دردو دل
    مرسی از همتون که راهنماییم میکنید

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری