صفحه 2 از 21 نخست 123412 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شیعیان چگونه بوده و هستند؟ چگونه شیعه شویم!

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط partofar نمایش پست
    تقويت علم، راهى براى تقويت ايمان است!
    شیعیان چگونه بوده و هستند؟ چگونه شیعه شویم!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

هنگامى را كه با قلبى سليم به پيشگاه پروردگارش آمد
    سلام
    کمی در مورد قلب سلیم توضیح بفرمائید

ابراهیم صلوة الله علیه از شیعیان نوح صلوة الله علیه بود پس واجد شرایط این مرتبه از دین اسلام یعنی دین خالص بوده است
    واجد چه شرایطی و با چه کیفیتی؟منظورم این است شرایطش چگونه بود؟

اطاعت محض از پروردگار متعال
    گاهی پیش می آید که انسان در مقابل فشارها و هجمه ها به شدت کم می آورد باید چه کرد؟(سوال یکی از خواهران)در شرایط حال بگوئید؟مثلا کسی که با این مسائل خو نگرفته و تا بیاید به آن چیزی که ما می گوئیم برسد خیلی طول می کشد یا خیلی عقب است و درک درستی از این مطالب ندارد!چه باید کرد؟
    اطاعت محض!کمی بیشتر توضیح دهید با مصداق یا با داستانی که بیشتر برایمان قابل فهم شود.

تقوی محض
    تقوی که خیلی دوستش دارم!
    تقوی محض.باز احتیاج به توضیح دارم
    جناب پرتوفرد فکر کنید من چیزی نمی دانم من شاگرد کلاس هستم توضیح بدهید.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

دیدگاه شیعه رو به جلو است و مسیر پیشرفت را طی می کند
    سلام
    بله درست است.
    نظر شخصی:اگر کمی و فقط کمی مطالعه داشته باشیم.ما غرق در اینگونه مباحث بسیار شیرین می شویم.اگر ما کتابخوان باشیم نه کتابخوار!می توانیم در بین این مدتی که در این راه قدم بر می دارید کمی ها و کاستی های خود را بشناسیم و با شرایطی که بعضی از بزرگران داشته اند مقایسه کنیم تا اگر با هم یکی بود راهی را پیامبری برا حل مشکلش برگزیده یا خدا نشان داده در زندگی پیاده کنیم.اگر ندانستیم یا باز مطالعه را زیاد می کنیم یا از محضر اساتید بزرگوار استفاده می کنیم.اگر طالب باشید به دنبال پاسخ می کردید حتی اگر شده شهر به شهری بروید تا کسی را پیدا کنید که جواب سوال شما را بدهد.

اگر فارغ شد توبه و انابه می کند
    منظور از فارغ را نفهمیدم؟برای توبه و انابه

خداوند متعال در قرآن کریم برای همین امر اینقدر روی تمامی اتفاقات زندگی ابراهیم صلوة الله علیه مانور داده
    تعابیر به کار رفته در مورد ابراهیم علیه السلام در قرآن چه چیز می باشد؟
    اگر زحمتی نیست سوره و آیه؟

به این بزرگوار بالیده است چرا که مسیر "شیعه شدن" همانگونه که این بزرگوار رفته است می باشد!6
    همین نکته کوتاه می شود رفت دنبال کار
    مسیر شیعه شدن؟
    ابراهیم علیه السلام برااساس کدام راه و روش به جایگاه شیعه بودن نائل آمده!

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

برای این درجه از دین اسلام ناب اگر بخواهم کسی را واجد شرایط عرض کنم: عالم و متّقی معاصر و بزرگوار آیت الله العظمی حاج آقای بهجت رحمة الله علیه است که وسعت روحشان در زمان زنده بودنشان تا فضای عالم ملائکه و ارواح رسیده بود که بسیار بالاتر از برزخ و مشخصات دیگر آن ... که گاهاً بعضی از روی ندانستن این بزرگوار را درحد برزخ و مشخصه های آن توصیف میکنند که جفایی است به این عالم متقی و بزرگوار شیعه می باشد!
    سلام
    در مظلومیت و گوشه نشین کردن و محدود کردن آیت الله بهجت(ره)همین بس!
    وگرنه کسانی که از ایشان شناخت درستی دارند می دانند که ایشان چه جایگاهی دارند.
    مقام آیت الله بهجت(ره)مقامی بس بزرگ است که هر کسی را یارای دیدن آن مقام نیست.چون فقط به اهلش نشان داده اند.عزیزانی بودند که دیدند.حس کردند.
    من در کل مدتی که ایشان را شناختم فقط از همراهان ایشان شنیدم که ایشان چشم برزخی دارند.خیلی از دوستان بنده به خاطر این که خدائی ناکرده ایشان آنها را با چشم برزخی ببیند ویا حرفی بزند که باعث آبروریزی اینها بشود از دیدن و زیارت کردن یک عالم منع شدند.نرفتند.توصیه های بنده نیز کارگر نبود و نرفتند.
    ما را هم راه ندادند ولی من زرنگ بودم!از جناب قاضی(ره)خواستم کاری کند که ما از ایشان استفاده کنیم.همین طوری لفظی گفتم.گفتم میرزاعلی آقای قاضی ما شما را خیلی دوست داریم و دوست داریم از آیت الله بهجت(ره)استفاده کنیم ولی دسترسی نداریم.شد همانی که شد.

دین حنیفیّت
    کمی توضیح می دهید؟
    اولین بار است با این تعبیر بر می خورم!
    در مورد حدیث نیز باید بگویم الان معنی کاملش را با توضیحات بالا فهمیدم!
    ممنونم

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شیعه از امامش نفع می برد که در زیر حدیث آن آمده و همانطورکه در درجات دین و بر سر سفره عاشوراییان آورده ام از امامش تبعیت میکند درجه تبعیت از امامش نیز تبعیت از آثار ایشان است بعنوان مثال چندین بار دیده ایم که آثار تأییداتشان چگونه بر رهبر معزّز و معظّم حضرت آیة الله العظمی نایب عامه اشاندامة تأییداته بر اعمال و گفتار ایشان جاری شده است!
    سلام
    ما به یقین رسیده ایم که اینگونه است.
    شک ندارم.

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

على رغم اين‌كه انسان بى نهايت طلب است و هر كمالى را در حد بى نهايت آن جستجو مى‌كند، اما مى‌بينيم بسيارى از انسان ها به خدا و دين و تقرب الى الله و مقامات معنوى كه مى‌رسند اين جا كُميتشان لنگ مى‌شود!
    سلام
    احسنت!رسیدمیم به اصل نکته!
    دلیلش چیست؟
    چرا کسانی که با تمام وجود به اینگونه مباحث اعتقاد دارند کمیتشان لنگ می زند؟
    مثلا ما می دانیم فلان گناه چه عقوبتی دارد ولی گاهی انسان در اثر یک غفلت مرتکبش می شود و اینجا ترسش ریخته می شود!گناه را انجام می دهد.بعد از گناه یکدفعه بیدار می شود که ای وای چه کاری بود من کردم!
    مثال های دیگری هم هست.مثلا کوتاهی در نماز!مثل همکاران خودم.اذان که می گویند نماز نمی خوانند با وجود اینکه ما تاکید می کنیم اول وقت بخوانند می گذارند یک ساعت الی سه ساعت بعد از اذان!
    آخر چرا!!!!!

با اين‌كه ما مى‌دانيم مراتب ايمان و مقام هاى معنوى و بهره مندى از نعمت ها و رحمت الهى در حد بى نهايت است، اما معمولاً به همان مرتبه اول يا مراتب بسيار پايين آن قانعيم و براى نيل به مراتب بالاتر آنها تلاشى نمى‌كنيم!
    چرا ما قانع می شویم؟
    این حس اقناع شدن از کجا می آید؟مثلا من تشنه ام که بدانم چرا یک مطلبی را که فهمیدم با آن سرگرم می شود و نمی خاهم مطلب بعدی را بدانم!
    چرا؟
    چه چیز مانع تلاش ما می شود؟

چگونه است كه در زمينه مسايل مادى حتى به كره ماه و ساير كرات در ديگر كهكشان ها قانع نيستيم، اما در معنويات به اندازه نان و پنير و بخور و نميرى و حتى پايين‌تر از آن بسنده مى‌كنيم؟! قانعيم به همين كه در بهشت شير و عسلى به ما بدهند! يا حتى پايين تر، همين كه اجازه دهند قدمى در بهشت بزنيم ما را بس است! و يا حتى گاه از آن هم پايين تر، همين كه ما را جهنم نبرند راضى هستيم!
    صد در صد درست است!
    حال و قال ما الان این است برادران و خواهران گرامی

قطعاً چنين چيزى بر اساس فطرت ما نيست
    براساس چه چیزی است؟

اين‌كه احياناً در زمينه مسايل معنوى و تقرب به درگاه الهى چنين حالتى در ما وجود دارد قطعاً ناشى از ضعف و بيمارى و مرضى در روح ما است
    برای احیاء و زنده کردن و برطرف کردن امراض روحی چه باید کرد؟

بسيارى از ما اگر به نفس خودمان مراجعه كنيم، مى‌بينيم اگر اطمينان داشته باشيم كه حتماً نازل ترين مرتبه بهشت را به ما خواهند داد و ما را به جهنم نخواهند برد، ديگر خيالمان آسوده مى‌شود و حركتى براى بيشتر از آن نمى‌كنيم
    بله درست است ولی بعضی ها نمی دانند که در بهشت جایگاه و جایگاه هائی وجود دارد که اگر سعی و تلاشت را بیشتر کنی می توانی بدانجا دست یابی!
    مثلا جایگاهی که سید بن طاووس و ابن فهد حلی رسیدند!جایگاهی که علامه قاضی(ره)دارند.مقامی بس بزرگ!خدایا قسمت ما هم کن!

نشان از نقص نفس و ضعف ايمان ما دارد
    برای تقویت نفس و ایمان چه باید کرد؟

بايد از خدا بخواهيم كه اين حالت را از ما برطرف كند
    چگونه؟

تا در زمينه مسايل و كمالات معنوى نيز نظير مسايل مادى «حدّ يَقِف» نشناسيم و به هيچ حد و مرزى قانع نباشيم.
    چطور می توانیم این حس را در خورد تقویت کنیم؟موانع این کار چیست؟

گرچه بين ايمان ما و ايمان اولياى الهى ميليون ها مرتبه فاصله وجود دارد، اما اين تمنّا و آرزو را در خود ايجاد كنيم كه، من هم مى‌خواهم به آن مقام ها واصل شوم. اگر ما بخواهيم، خداى متعال بخلى ندارد
    بله چون بعضا به بعضی افراد بیسواد نیز داده است!
    کربلائی کاظم!

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

باید به کتب آسمانی و پیامبران ایمان بیاوریم
    سلام
    فرمودید کتب آسمانی و پیامبران!
    ما به پیامبران پیشین از آدم تا خاتم الانبیاء (صلوة الله علیه)ایمان داریو شکی در آن نداریم
    اما کتب آسمانی
    از کجا بدانیم در کتب آسمانی چه نوشته؟آیا این کتب الان موجودند؟
    آیا این تب از دست تحریف سالم مانده اند یا تحریف شده اند؟ما می دانیم تورات و انجیل تحریف شده اند.بعضا گاهی مزدورانی نیز پیدا می شوند که ندای تحریف قرآن سر می دهند اما خدا صدایشان را با جنودش خفه می کند وبا ذکر آیاتی از قرآن!
    آنجا که در سوره بقره می فرماینداگر می توانید آیه ای همانند آنچه من آورده ام بیاورید.اگر کل جهان یا کل شما جمع شوید نه سوره و نه حتی یک آیه هم نمی توانید بیاورید!!!

"رجعت"
    بحث شیرین رجعت که هرگز نشد از عالمی به درستی جریانش را بپرسیم.حتما از محضر شما استفاده می بریم.

با ایشان برخورد خواهیم کرد
    کیفیت چگونگی برخورد با پیامبران را بیان بفرمائید؟

آداب صحیح در قبال ایشان را بدانیم!
    چه آدابی؟

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

ما لباس تقوایمان چه اندازه است چند سال است از آن مراقبت می کنیم!؟
    سلام
    همان سفارشی که میرزا جواد آقا ملکی تبریزی بارها سفارش به مراقبه از دین و ایمانمان می کرد!
    می گفت خیلی مراقب باشید!
    شیطان مرجع تقلید تمام حیله ها و نیرنگ هاست!
    مراقب باشید گول نخورید هوای نفس شما را نفریبد!
    ولی.................

شیطان رجیم هزاران سال تجربه دریدن لباس بندگان خدا را دارد!
    اگر باعث حالتی خاص نمی شد بعضی از موارد را در مورد بعضی بندگان خدا می گفتم که شیطان آنها را گرفتار چه مصیبتی کرده بود!

باید به خدا پناه برده و عاجزانه درخواست کنیم تا لباس تقوای الهی را بما عطا فرماید!
    انشاءالله

نوشته
    1,474
    مورد تشکر
    4,703 پست
    حضور
    55 روز 16 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    188

askdin.com/group117-discussion2039.html

باسلام
    خداقوت

اگه دوست داشتید تو این گروه فعالیت کنید باتشکر یاحق

باتشکر

باتشکر

نوشته
    6,447
    مورد تشکر
    25,158 پست
    حضور
    70 روز 18 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام
    زمانی بود که می شنیدیم که ای کاش فلان شخصیت را می شد از نزدیک دید و با ایشان گفتگو کرد!
    در ذهنمان هم هزار تا سوال داشتیم که دوست داشتیم تک و تنها ازش بپرسیم!سوالاتی که از ضعم ما هیچکس نمی تواند پاسخ دهد!
    یک سیدی هست که ما بعضی دوشنبه ها می رویم پیشش!سید بسیار بزرگواری است.گاهی من دوساعت زودتر می روم جلوی درب منزلش تا اگر خدا خواست زودتر در را باز کند تا مرا به داخل راه د هد و تا زمانی که مردم می آیند چند تا سوال بپرسم تا کسی نیامده.دوست دارم ازش استفاده کنم.گاهی درب را باز می کند.مرا می بیند لبخند می زند!این را گفتم تا در مورد این بحث قدر بدانیم و شرکت کنیم.
    اگر واقعا با درک و فهم حس کنیم که این بحث چه نتیجه ای دارد باور کنید شلوغ ترین تایپیک سایت می شود.
    حالا در این سایت و در این بحث یک فرصت طلائی پیش اومده که کسانی که دوست دارند به سوالاتشان در این بحث پاسخ داده شود بسم الله
    این گوی و این میدان!
    ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۹۳/۰۶/۲۸ در ساعت ۱۱:۲۴

صفحه 2 از 21 نخست 123412 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری