صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

نوشته
    773
    صلوات
    1214
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    13

قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

از سر کار به خونه برگشتم .... در زدم ....خانوم بعد از یه سلام و احوال پرسی به اشپزخونه رفت
    گردنم و چرخوندم و تا غلنج اش بشکنه ....اینقدر خسته بودم که پریدم رو مبل ...باد خنک به صورتم میخورد
    اما یه چیزی اذیتم میکرد...اهان ...کت ....
    کت و در اوردم و روی دسته مبل انداختم
    خانم-اه ..باز کتک ات و انداختی رو دسته مبل چند بار بگم ...جاش اینجا نیست و رو چوب لباسیه
    و کت و برداشت و به سمت اتاق رفت
    -بسم الله هنوز نیومدی غر میزنه
    خانوم از تو اتاق داد زد
    خانوم -چی داری میگی ..بلند بگو منم بشنوم
    نفس ام و مثل اه بیرون فرستادم و گفتم -هیچی بابا ..
    کنترل و برداشتم و زدم شبکه خبر
    خانوم چای اورد
    -بازم خبر؟
    نگاش کردم ...واقعا برام جای سواله ..میدونه خبر دوست دارم بازم ..هر روز اون جمله ی کذایی بازم خبر و تکرار میکنه
    شیطونه میگه داد بزنم و بگم ارههههههههههه بازم خبر
    اما از خدای متعال یه مثقال صبر ایوب طلب میکنم و دندون نیشم و روی جگر پاره پاره ام فشار میدم
    چای و میخورم
    خداییش از غر غراش بگذریم عین کوکب خانوم زن با سلیقه ای است
    سنگینی نگاش و حس میکردم
    ولی وقتی فکرشو میکنم که میخواد غر بزنه تصمیم میگیرم خودم و به خ....ت بزنم
    خانوم -احمد ؟
    با بی میلی میگم هاااااااااااااااا......و تو دلم ارزو میکنم متوجه بشه به حرف زدن یا حرف شنیدم بی میلم
    اما اونم مثل من راه خ ...ت رو پیش میگیره و ادامه میده
    -این اخبار تماشا کردنت که تموم شد پاش برو دو کیلو گوشت بگیر که فیریز عین کله ات خالیه خالیه
    ایول بهانه اومد ..اونم با پای خودش اومد
    -کچل فامیلاتونه
    خانوم -خب باشه حالا پاشو برو گوشت بخر
    ای خداااااااااااااا روشم نگرفت
    -باشه حالا میرم صبر کن
    خانوم- پس کی؟حتما دو ساعت دیگه که همه کرکرها رو پایین کشیدن و میرن خونه برای لالا
    اه خدا چقد غر میزنه و رو مخم اسکی میره

"دست پر مهر پـــــــــدر "
    تنها دستیه که اگه کوتاه از دنیا هم باشه... از تمام دستها بلند تره...

2.  

نوشته
    773
    صلوات
    1214
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    13

ادامه ی داستان http://www.askquran.ir/thread45861-5.html#post701249

بعد از دعوای اول ..خیلی پشیمون شدم ..از این که اونقدر رو رفتارم کنترل نداشتم ..از اینکه کل محل و با زندگیم و مشکلاتش اشنا کردم
    به پیشنهاد همسرم ..و تصمیم خودم یه قراد داد ترکمن چای تو ذهنم نوشتم ...که دیگه توی دعواهامون یا بحث هامون یه کنترلی داشته باشم ...و مرد و مردونه امضاش کردم
    البته دوستم هم بی تاثیر نبود ..به پیشنهاد یکی از دوستام تصمیم گرفتم هر موقع بحثی میشه برم تو تنهایی و با سکوت خلوت کنم و یه کم فکر کنم
    دعوای دوم برجور با غرورم بازی کرد ....هر چی با زبون بی زبونی میگم خانوم من نگران نباش نمیفهمه ...حرف حرف خودش بود .....
    و اما بحث یه طرفه سوم

خونه ی مادرم بودیم ...به شوخی گفتم –شما منو مجبور کردید زن بگیرم ..زن و میخواستم چیکار ..راحت و اسوده داشتم زندگی میکردم ...شما چشم نداشتید خوشی منو ببینید
    همون لحظه احساس کردم خانومم ناراحت شد
    با خودم گفتم الان داد و بی دادی راه میندازه که اون سرش نا پیداس ...
    اما با کمال تعجب لبخند زد و صورتش و به سمت تی وی برگردوند
    اون لبخندش و چشمای ناراحت اش فکرم و مشغول کرد
    وقتی به خونه رفتیم از همسرم پرسیدم :ناراحت شدی اون حرفا رو زدم ؟
    لبخند کوچیکی زد و سری به علامت نفی تکون داد
    با تعجب پرسیدم –واقعا؟
    محکم جواب داد –واقعا ......حرف و حق و زدی دیگه
    درسته که حرف هاش نشون از دلخوری نمیداد .........اما لحن عاری از محبت اش باعث دلشوره ام شد
    گفتم –ولی ناراحت شدی ..باور کن شوخی کردم
    بی تفاوت گفت –مهم نیست و با گفتن شب بخیری به اتاق رفت
    از اون به بعد ..توی زندگیم ..چه شوخی چه جدی هر بحثی میشد خانومم با یه ببخشید و معذرت خواهی سر و تهش و بهم میاورد
    بعضی وقت ها حس قدرت بهم دست میداد ...و بعضی وقت ها دلم میسوخت ...بالاخره منم گاهن مقصرم ...اما اون پیش دستی میکرد و قضیه رو فیصله میداد ....
    با او که دعوایی پیش نمی اومد ....اما نشونی از عشق و دوست داشتن به میون نبود ....
    خانومم هر روز بیشتر افسرده میشد ....زیاد با اطراف در ارتباط نبود ...
    بیش از اندازه مظلوم و تو سری خور شده بود
    و این خیلی ناراحتم میکرد

نتیجه ی اخلاقی :زندگی .... بزن و بخور و میدون جنگ و جنگل نیست ....اینکه سکوت کنی نیست ...این که تظاهر کنی همه ی چی رله اس و اوضاع عالیه نیست ....این که از حق خودت بگذری و حق رو به همه بدی نیست ....زندگی یعنی ..راجع به مشکلات حرف بزنیم ...بدون صدای بلند ..بدون اخم ..بدون لحن بد ..بدون توهین ...بدون لجبازی ....بدون فرار ..بدون تظاهر بدون از حق گذشتگی بی خود ....زندگی یعنی مثل دو تا دوست با هم حرف زدنه ...حتی مثل دو تا دوست بحث کردنه ..و مراقب باشیم نظرمون و بهم تحمیل نکنیم ...و دلی رو این وسط نشکونیم . .....
    این طوری زندگی شیرین میشود

نوشته
    773
    صلوات
    1214
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    13

بچه که بودم فکر میکردم سخت ترین کار دنیا قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه....پنالتی زدن تو دروازه ی حریفه ...قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه........اما وقتی بزرگ تر شدم و ازدواج کردم قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    فهمیدم سخت ترین کار دنیا گوش دادن به حرف های خانوممه قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    وقتی میگه احمد بیا میخوام یه چیزی بگم تب میکنم قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    اخه حرف زدم هم حدی داره قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    اخرین باری که شروع به حرف زدن کرد سر درد گرفتم
    به همسرم علاقه دارم ...اما حرف زدن زیاد از حد ..و نمیپسندم
    اخرین بار قرار بود به چند تا سوال در مورد دانشگاه و کنکور جواب بدم
    وقتی سوال ها رو جواب دادم
    شروع به حرف زدن در مورد چگونه انتخاب کردن رشته تحصیلیش ...بچه های دبیرستانشون ...دوستاش ..اینکه فلان دوستش فلان دانشگاه درس میخونه ..بعد از ازدواج با یه پسر دو رگه ایرانی و المانی برای ادامه تحصیل رفته المان و غیره . الی اخرررررررررررررررر یه بحث کوچیک پنج دقیقه ای دو ساعت زمان برد ....

از چند تا سوال در مورد دانشگاه حرف به کجا رسید قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    اگه به حرفشاش هم گوش ندم میگه منو درک نمیکنی ..به من اهمیت نمیدی و الی اخررررررررررررقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    خانمها : محدوده حرف زدنتان را مشخص کنید آقایان زمانی به شما دل می دهند که بتوانند روی حرفتان تمرکز کنند. اگر نگویید هدفتان از ، محدوده حرف زدنتان چیست آقایان صحبت نمی کنند . اگر هدف و زمان و حدود را مشخص کنید آقایان با شما حرف می زنند . اگر همیشه به آنها زمان بدهید حاضرند حرفتان را گوش کنند. " به او بگویید 5 دقیقه می خواهم یک جریانی را تعریف کنم" .

نوشته
    773
    صلوات
    1214
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    13

قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه الو سلام خانوم ....من الان اومدم فروشگاه رفاه خرید ..از طرف شرکت بهم بن کارت دادن ..چی بخرم ؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    خانوم-قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه نمیدونم ؟ هر چی دوست داری بخر؟
    -ماکارونی ..روغن بخرم ؟
    خانوم -نه خونه داریم ...قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -چی بخرم ؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -من چه میدونم قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -ای بابا ..تو خانوم خونه ای نمیدونی تو خونه چی داریم چی نداریم ؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    خانوم - بله خانوم خونه ام ..انبار دار که نیستم ....قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -گوشت و ماهی چی بخرم ؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -من که گفتم هر چی دوست داری بخر قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    نفس عمیقی کشیدم و کلافه گفتم -خب باشه کاری نداری؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    خانوم -نه خداحافظ قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    خستهقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه کلی وسیله و خرید و تا طبقه ی چهارم حمل کردم .قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه..از وزن زیاد احساس میکردم رگ بازوم داره میترکه
    در و زدم و خانوم در و باز کرد
    هنوز نرسیده ...وسایل و زمین نذاشته میگه
    -این همه رب واسه چی خریدی ؟
    قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشهمگه قراره نون و رب بخوریم ...قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه..کاش حبوبات میخریدی؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    -خودت گفتی هر چی دوست داری بخر ...منم فکر کردم اینا رو لازم داری
    وسایل و روی زمین کذاشتم و دستم و پشت کمرم گذاشتم و قلنج کمرم و شکوندم ....احساس میکردم یه کم دستم میلرزه
    -خانوم میشه یه لیوان اب بیاری؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    در حالی که یکی یکی کیسه های خرید و وارسی میکنه و اصلا حواسش به من نیست گفت -باشه میارمقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    یه ذره نگاش کردم ...قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    با دیدن هر کدوم از کیسه های خرید نوچ نوچ میکرد قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    واقعا که ..جای تشکرشه ....حالا خوبه زنگ زدم و ازش پرسیدم .....
    اینقدر بدم میاد از این اخلاق خانوم ها که حد نداره
    یا یه روز دیگه
    از سوپری سرکوچه زنگ زدم و میگم خانوم من خیابونم ..چیزی لازم نداری بخرم
    میگه نه
    اون وقت پام و که میزارم خونه میگه
    eeeee اومدی؟ میخواستم زنگ بزنم بگم داری میای نون بخر ....
    اخه ادم چی بگه ؟
    حرفم میزنی میگن مردا جز غر زدن کار دیگه ای بلد نیست
    خودشون و نمیگن که اول جوونی الزایمر میگیرن

لطفا نظرتون و بگید ...مخصوصا اقایون ...ایا شما هم به این اقا حق میدید ؟

با تشکر

ویرایش توسط mehrnosh : ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ در ساعت ۰۹:۰۴

نوشته
    3,519
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    36 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

انسانها با هم متفاوتند ممکن است چیزی که باعث رنجش یکی میشه برای دیگری اینطور نباشه

اما به طور کلی مسائل مربوط به شکم یعنی یک وقتی غذا پخته نشه یا خوب پخته نشه .............

عموما حرص دربیاره حتی برای خود خانمها

شخصا معتقدم غذای خانواده با طهارت و عشق توسط خانم خونه باید تهیه بشود البته گاهی

مرد خونه هم می تونه در تهیه سالاد و ......کمک کند اگر باز نشسته و مایل باشه

در مورد مسائل معنوی هم هرکس لابد یکجور حرصش در می آید ................

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

یک آدرس مهم : آدرس عکسهای متحرک و زیبا برای وبلاگها

http://www.askquran.ir/group225-discussion2066.html

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام علیکم

از همه کاربران گرامی و محترم به خاطر بیان نظرات خوبشان و اینکه تجربیاتشان را در اختیار دیگران قرار میدهند تا انشالله گره ای از زندگی کسی باز کند سپاسگزارم
    نظرات همه بزرگواران خوب و محترم و روانشناسانه است! اما بنده حقیر احساس کردم چند تا مورد در این مبحث کمی غریب مانده است
    اینکه ما روحیات طرف مقابل را بشناسیم خیلی عالی است و بعضی نکات هم واقعا کلیدی است اما ما در زندگی د و واژه پرمعنا داریم به نام صبر و گذشت ! که اگر این دو در زندگی پررنگ شود خیلی از مشکلات زندگی کمرنگ خواهد شد...
    ما در زندگی الگوهایی داریم که وقتی به زندگی این بزرگواران نگاه میکنیم می بینیم خیلی جاها میتوانستند توقع داشته باشند ،گله کنند ،حقشان بوده و میتوانستند اما نکردند ! چون میدانستند این روزها میگذرد و رضایت خداوند است که برایشان میماند ...
    گاهی با خودم میگویم 90 درصد از چیزهای زندگیمان به خاطر خود خواهی است ! چون دلمان میخواهد اینگونه باشد پس باید باشد و اگر نبود معترض میشویم و شاید کمتر پیش بیاد که ببیینم خدا دلش چه میخواهد ، شاید کم پیش می آید که به خاطر دل خدا از دل خودمان بگذریم ...اگر هرکس ،چه خانم چه آقا در زندگی رضای الهی را در نظر بگیرند و گذشت و صبر را پایه زندگیشان کنند خیلی از مشکلات حل خواهد شد. و اگر مو به مو به دستورات اسلام عمل کنیم کاملا روانشناسانه عمل کرده ایم چون هیچکس مانند خداوند به روحیات بندگانش آگاه نیست !
    مثلا در اینگونه مباحث اکثرا دیده ام که میگویند خانم دوست دارد آقا به حرفش گوش دهد ، خب این از آداب اخلاقی در اسلام است که وقتی کسی برای شما حرف میزند کامل گوش دهیم و اجازه دهیم حرفش تمام شود و وسط حرفش نپریم ! یا مثلا آقایان می نویسند دوست ندارند وقتی خسته اند خانمها به آنها گیر دهند خب این از آداب اخلاقی است که وقتی کسی خسته است مزاحمش نشویم و اجازه بدهیم استراحت کند ...
    در کل میخواهم بگویم اگر به دستورات اسلام عمل کنیم در واقع متناسب با روحیه طرف مقابل عمل نموده ایم ! و اگر گذشت و صبر در زنگی باشد دیگر هیچ خانم و آقایی در زندگی از چیزی متنفر نخواهد بود زیرا اگر از خانم یا آقا در زندگی از چیزی گذشت و یا در برابرش صبر و تحمل کرد نگاهش به لبخند خداست نه دل خودش ...
    مدتی داشتم روی زندگی حضرت آسیه (س) برای خودم تحقیق میکردم که چگونه ایشان شدند از زنان بهشتی ! مگر ایشان خانم نبودند با تمام احساسات و انتظارات یک زن...اینکه انسان دیدش از زندگی و ازدواج چه باشد خیلی مهم است و خیلی از توقعات دیگر توقع نخواهد بود و خیلی از سختی ها دیگر معنای سختی نخواهد داشت و زندگی موفقی را در پی دارد انشالله

امیدوارم در مسیر الهی همیشه ثابت قدم و سربلند باشید ،انشالله

التماس دعا،یازهرا(س)

باید هر زن باشد چوفاطمه،حاشا جز این شود
    زن میتواند باعفاف ،مرد آفرین شود
    به غیرت علی قسم،که فخر زن حجاب اوست
    به جای دیده های شوم،نظاره خدا به اوست

یازهراسلام الله علیها

نوشته
    10,256
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    702 پست
    حضور
    155 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

یا الله
    سلام دوستان بزرگوار روال تاپیک بصورت داستان نویسی اونم از نوع طنزشقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشهاست بعد از هر داستان همه دوستان میتوانند بر اساس مشکل مطرح شده تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار بدهندقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    بیزحمت در بین قسمت های یک داستان پست نزارید
    متن کپی هم نزارید چون کل تاپیک تولید داخلیه
    (میتونید مشکلات مد نظر رو به خواهر نگاه 19 ارسال کنید تا ایشون تبدیل به داستان کنه و در تاپیک قرار بده)قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

خواهشا کسی ناراحت نشید این یک خواهش است
    سپاس

عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    682
    صلوات
    4500
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    29 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    4

سلاااااااااااامقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    روز مرد ، بر مردان عزیز کانونی مبارک!!
    اینم از افتتاح این تاپیک!!
    به مناسبت روزتون افتتاحش کردم ها........

حالا کادوها چطوره؟

..........

مورد پسند هست؟

.........

نیست؟

.............

یکم قناعت به خرج بدین آقایون!قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

.........

خب مگه جوراب چه ایرادی داره؟

.........

ای بابا شما هم که همه ش سکوت میکنین!!قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

با این وضع تورم ، جوراب هم غنیمت محسوب میشه برادر من! برو خدا رو شکر کن!قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

الان چرا اینجوری شده قیافتون؟قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

آهاااااااان حالا فهمیدم.....قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

....... ؟؟؟....!!!

شما جزو اون دسته ای هستین که جوراب هم بهتون تعلق نگرفت!!

واقعا احسنت بر همسرانتون

.......

حالا اشکال نداره ، انقدر زانوی غم بغل نکنین... من قراره در این تاپیک به خانوماتون بگم روز مرد چی میتونن کادو بگیرن!!

موافقین دیگه؟

آره

خب دیگه تشریف ببرین به کارتون برسین من پست رو جمع کنمقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه

برین دیگه گریه بسه

خداحافظ

خانوم های گرامی ، منتظرم باشید در قسمت های بعدیقابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه
    یا علی

ویرایش توسط نگاه19 : ۱۳۹۴/۰۲/۱۲ در ساعت ۰۶:۳۷ دلیل: دلم خواست! :|
    نیا نیا گل نرگس ، جهان که جای تو نیست
    دو صد ترانه به لب ها ، یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، تو را به خاک بقیع
    که شهر ما ، نَه مهیای گامهای تو نیست

نیا نیا گل نرگس ، دعای عهد کجاست؟
    نه این نماز جماعت به اقتدای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، به مادرت زهرا
    کسی برای شهادت به کربلای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، فدا شوی مولا

برای عصر عجیبی که خواستار تو نیست

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

تحقیقات حاکیست
    نقش کلیدی شبکه‌های اجتماعی در طلاق

تحقیقات درمورد تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی زندگی متاهلین نشان می دهد که رسانه‌هاي اجتماعي براي زندگي‌هاي متاهلي سم هستند.

قابل توجه متاهلین ..چه رفتاری باعث تنفر یا رنجش هر مردی میشه به گزارش جی پلاس ، تابه‌ حال احساس کرده‌اید که شبکه‌های اجتماعی به ویژه در زمینه روابط اجتماعی بیشتر از آنکه مفید باشند، زیان آورند؟ اگر این حس را داشته‌اید، گروهی از دانشمندان در مطالعه اخیر خود آن را تایید می‌کنند. بر اساس گزارش فاکس‌نیوز، تحقیق جدیدی که توسط شرکت حقوقی اسلیتر و گوردون از دو هزار زوج بریتانیایی انجام شده نشان می‌دهد رسانه‌های اجتماعی برای زندگی‌های متاهلی سم هستند. یک نفر از هر هفت فرد متاهل حاضر در این تحقیق اعلام کرد که به دلیل نحوه رفتار و عملکرد همسرش در اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیس‌بوک، توئیتر، واتس‌اپ و اسکایپ قصد جدایی و طلاق از او را دارد. دست کم یک نفر از چهار نفر افراد حاضر در این تحقیق یک بار در هفته برسر موضوعاتی مرتبط با شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر بحث و جدل می‌کنند. همچنین ۱۷ درصد از این افراد اعلام کردند روزانه با همسرانشان برسر عملکرد آنها در شبکه‌های اجتماعی مشاجره می‌کنند. شاید جالب باشد بدانید ۵۸ درصد از افراد اعتراف کردند رمز‌های عبور حساب‌های کاربری همسرانشان را گاه حتی بدون اطلاع آنها، می‌دانند. این رویکرد نشان‌دهنده شدت تلاش افراد برای نظارت بر رفتارهای اجتماعی همسرانشان است. شبکه‌های اجتماعی در پرونده‌های طلاق آمریکا نیز نقشی قابل توجه دارند. وکلای خانواده معتقدند شبکه‌های اجتماعی بیشتر از هر زمان دیگری در مسائل و مشکلات خانوادگی تاثیرگذار شده‌اند. در سال ۲۰۱۰ بیش از ۸۰ درصد از وکلای خانوادگی تایید کردند که رسانه‌های اجتماعی از سال ۲۰۰۵ به بعد در پرونده‌های طلاق نقشی پررنگ داشته‌اند. اگرچه این آمار ارقام بسیار واضح و گویا هستند، اما تنها ازدواج نیست که تحت اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته‌ است. وال استریت ژورنال چند سال پیش مقاله‌ای درباره اثر شبکه‌های اجتماعی بر روابط دوستانه منتشر کرد که نتیجه‌گیری آن نشان می‌داد این رسانه‌ها بیشتر از آنکه در دوستی افراد با یکدیگی موثر باشند،‌ مخرب روابط هستند. چکیده این مقاله دو بخش داشت: اول اینکه شبکه‌های اجتماعی افراد را به نوشتن محتوای بی‌معنی، ناخوشایند و کسل‌کننده تشویق می‌کند که دیگران را آزار می‌دهد. دوم اینکه این شبکه‌ها به واسطه اینکه بستری مناسب برای خودنمایی افرادی است که اتفاق ویژه‌ای در زندگی آنها رخ داده،‌ حس حسادت را در میان دیگران افزایش می‌دهد. اگرچه قرارگیری در دل عصر دیجیتال به آن معنی است که شبکه‌های اجتماعی به این زودی‌ها انسان را به حال خود رها نخواهند‌کرد،‌ اما شاید نتایج این تحقیقات تلنگری باشد برای تجدید نظر درباره مدت زمانی که در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنید. منبع: همشهری آنلاین
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

11. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

چرا برخی به همسر خود مظنون هستند؟

14:01:38 1394-03-04
    صراط: اختلال هذیانی، اختلالی روانپزشکی است که در نوع حسادت آن فرد مبتلا همسر خود را به بی‌وفایی و خیانت متهم و دائم تلفن و رفت‌ و آمدهای او را چک می‌کند. توصیه می‌شود با چنین فردی لجبازی نشود تا باور هذیانی‌اش قوی‌تر نشود.

افشین یداللهی، روانپزشک با بیان اینکه اختلال هذیانی اختلالی روانپزشکی است که علامت غالب آن هذیان است، اظهار داشت: اختلال هذیانی انواع مختلفی دارد که یکی از آنها حسادت است.

به گفته وی در اختلال هذیانی فرد بدون اینکه دلیل قاطعی برای بی‌تعهدی یا خیانت همسر خود داشته باشد او را خائن می‌داند.

وی افزود: فرد مبتلا همسر خود را به خیانت و بی‌وفایی متهم می‌کند و در برخی موردها مبتلایان به مهار فیزیکی همسر خود و حبس او در خانه می‌پردازند.

این روانپزشک ادامه داد: مبتلایان به اختلال هذیانی نوع حسادت معمولاً همسر خود را مدام بررسی می‌کنند و اگر تلفن همراه او در دسترس نباشد یا بدون هماهنگی جایی رفته باشد به شدت نگران می‌شوند و به این موضوع فکر می‌کنند که او به آنها خیانت می‌کند.

وی افزود: برخی مبتلایان با این عنوان که من به تو اعتماد دارم اما جامعه ناامن است همسر خود را از حضور در محافل و فعالیت‌‌های اجتماعی منع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند از خانه خارج شود. این در حالی است که فرد قبل از ازدواج با شخصی که به اختلال هذیانی مبتلا است زندگی خودش را داشته و جامعه نیز آن قدر خطرناک نیست که فرد برای تردد در محافل عمومی امنیت نداشته باشد.

یداللهی با ذکر مثال‌هایی که مبین علایم مبتلایان به اختلال هذیانی است اظهار داشت: فردی که به اختلال هذیانی مبتلا است اگر از جلوی خانه خود بگذرد و کاغذی حاوی شماره تلفن ببیند او را به همسر خود نسبت می‌دهد و چنین می‌پندارد که او خائن است.

وی افزود: برخی مبتلایان نیز تلفن خانه را قطع می‌کنند، موبایل را با خود می‌برند و همسر خود را مهار فیزیکی می‌کنند هرچند که اختلال هذیانی از نوع حسادت در زنان نیز شایع است اما مهار فیزیکی بیشتر از سوی مردان صورت می‌گیرد.

این روانپزشک گفت: مبتلایان به اختلال هذیانی معمولاً معتقد نیستند که مشکلی دارند بنابراین به پزشک مراجعه نمی‌کنند و اگر ناچار به مراجعه شوند برای پرخاشگری یا اضطراب ناشی از این اختلال است.

وی افزود: همچنین مبتلایان با توضیح و منطق، دست از اعتقاد خود نمی‌کشند بنابراین درمان دارویی برای آنها لازم است. در کنار درمان دارویی توصیه می‌شود همسر فرد مبتلا به این اختلال اجازه دهد تا همسرش برای مدتی مشخص و کوتاه رفت و آمد و تماس‌های او را به طور منطقی بررسی کند.

وی خاطر نشان کرد: نکته مهم این است که نباید با فرد مبتلا لجبازی کرد زیرا لجبازی وضعیت را بدتر و برای او مستنداتی ایجاد می‌کند همچنین موجب قوی‌تر شدن باورهای هذیانی می‌شود.

منبع خبر: صراط
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

13. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری