جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درمان طب سنتی برای ریزش مو

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

درمان طب سنتی برای ریزش مو

یک متخصص طب سنتی گفت: ریزش مو دلایل گوناگونی دارد که طب سنتی برای آنها درمان‌های متفاوتی پیشنهاد می‌دهد.

علی حسینی متخصص طب سنتی، در مورد درمان ریزش مو گفت: یکی از دلایل ریزش مو، مشکلات گوارشی و یبوست است که درمان آن مصرف خاکشیر، روغن زیتون و پرهیز از مصرف چای و سرخ کردنی هاست.

وی ادامه داد: گاهی نیز به دلیل کم خونی مو ریزش پیدا می‌کند در این صورت بهتر است کم خونی درمان شود.مصرف داروهای اعصاب و هورمونی نیز ریزش مو را افزایش می‌دهد.اگر دلیل ریزش مو ریشه روانی و عصبی دارد مصرف گل‌گاوزبان،جوشانده به لیمو و شربت بادام توصیه می‌شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه عامل ارثی نیز باعث ریزش مو می‌شود گفت: دلیل دیگر ریزش مو به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مثل شامپو و صابون است که به جای آن گل سرشور و صابون زیتون توصیه می‌شود یا به دلیل خوردن غذاهای مانده و فاسد است.

حسینی تصریح کرد: در طب سنتی استفاده از سدر و حنا برای درمان ریزش مو توصیه می‌شود چون این گیاهان دارویی خاصیت ضد قارچ دارند و التهاب ناشی از ریزش مو را کاهش می‌دهند.

وی افزود: استفاده از رزماری نیز به کاهش ریزش مو کمک می‌کند.این گیاه علاوه بر افزایش خونرسانی و پیشگیری از ریزش،به رشد مو کمک می‌کند.

این متخصص طب سنتی گفت: گیاهان بابونه و آویشن نیز خاصیت ضد ریزش مو دارند چون این گیاهان نیز ضد باکتری و قارچ هستند.استفاده از گیاه نخل مرداب نیز به کاهش ریزش مو در مردان کمک می‌کند.

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری