جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خاطرات زنی که پیشمرگ هیتلر بود+ تصویر

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

خاطرات زنی که پیشمرگ هیتلر بود+ تصویر

«مارگو ولک» پیرزن 96 ساله آلمانی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «RBB» آلمان خاطرات خود را از محل اقامت هیتلر و نحوه آزمایش غذاهای رهبر حزب نازی شرح داده است.
    به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایران، ولک همراه ۱۵ زن دیگر وظیفه داشتند در هر وعده غذایی هیتلر خوردنی‌ها و آشامیدنی‌های او را بچشند تا در صورت سمی نبودن‌شان هیتلر بتواند در کمال آرامش از آن‌ها استفاده کند.
    این پیرزن که اکنون تنها بازمانده از ۱۵ زن آزمایش‌کننده غذا و «پیشمرگ هیتلر» است در بخشی از مصاحبه‌اش می‌گوید: در هر وعده غذا پس از خوردن یا چشیدن، از بی‌خطر بودن غذاها مطمئن می‌شدیم و با همه وجودمان فریادی از شادی سر می‌دادیم و خوشحال بودیم که زنده مانده‌ایم.

ولک خطاب به تماشاگران تلویزیونی گفت: هنگام خوردن غذا و امتحان کردن آن بشدت نگران بودم و اشک می‌ریختم زیرا هر بار مرگ را جلوی چشمانم تجربه می‌کردم. این پیرزن ۹۶ ساله در بخش پایانی مصاحبه‌اش گفت: به اجبار در سال ۱۹۴۱ میلادی-۱۳۱۹ هجری شمسی-پس از فوت همسرم به این شغل مرگبار روی آوردم و بسیار خوش اقبال بودم تا توانستم زنده بمانم. وی از جنگ جهانی دوم و وضعیت زنان در ارتش هیتلر به سختی یاد می‌کند و می‌گوید زنان زیادی بر اثر آزار و اذیت‌های نظامیان هیتلر مجبور به خودکشی می‌شدند.

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2. تشکرها 2

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری