جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خاک بر فرق من با این معرفت به ولایت‌علی!

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

خاک بر فرق من با این معرفت به ولایت‌علی!

خاک بر فرق من با این معرفت به ولایت‌علی!
    نقل قول:

امام خمینی(ره) فرموده‌اند: اگر بشر پشت به پشت یکدیگر دهند و بخواهند یک لا إلهَ إلاَّ اللَّه امیر المؤمنین را بگویند نمی ‏توانند!

آن‌چه در پی می‌آید نمونه‌ای از مجموعه مطالب پیرامون حضرت علی(ع) در خامه و کلام امام خمینی(ره) است که به مناسبت روز عید ولایت تقدیم می‌شود:

« تو خیال می‏‌کنی که امتیاز نماز حضرت امیر المؤمنین، علیه السلام، با ما این است که «مدّ» «و لا الضّالین» را طولانیتر می‏ کند؟ یا قرائتش صحیحتر است؟ یا طول سجود و رکوع و اذکار و اورادش بیشتر است؟ یا امتیاز آن بزرگوار به این است که شبی چند صد رکعت نماز می‏ خواند؟ یا مناجات سید الساجدین، علیه السلام، هم مثل مناجات من و تو است؟ او هم برای حور العین و گلابی و انار این قدر ناله و سوز و گداز داشت؟ به خودشان قسم است- و إنَّهُ لَقَسمٌ عظیم که اگر بشر پشت به پشت یکدیگر دهند و بخواهند یک لا إلهَ إلاَّ اللَّه امیر المؤمنین را بگویند نمی‌توانند! خاک بر فرق من با این معرفت به مقام ولایت علی، علیه السلام! به مقام علی بن ابی طالب قسم که اگر ملائکه مقرّبین و انبیاء مرسلین- غیر از رسول خاتم که مولای علی و غیر اوست- بخواهند یک تکبیر او را بگویند نتوانند. حال قلب آن‌ها را جز خود آن‌ها نمی‏‌داند کسی.»

(
    شرح چهل حدیث، ص: ۷۵و ۷۶)

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    3,308
    مورد تشکر
    747 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

امام علی (ع) فرمود:
    سِرّ الکتب المنزله فی القرآن و سر القرآن فی فاتحه الکتاب و سر الفاتحه الکتاب فی بسم الله الرحمن الرحیم و سر بسم الله الرحمن الرحیم فی نقطهٍ تحت الباء و انا نقطه تحت الباء؛ (1) سرّ و جان همه کتب آسمانی در قرآن است و سرّ قرآن در سوره فاتحه الکتاب( حمد) است و سرّ فاتحه الکتاب در بسم الله الرحمن الرحیم است و سّر فاتحه الکتاب در نقطه زیر باء بسم الله الرحمن الرحیم است و من آن نقطه زیر باء هستم .
    زندگی با دیدن و شناختن« اسم » ها و نشانه ها شروع می شود ، نوزاد به محض آن که چشم باز می کند. شاهد اجزاء و افراد خلقت می شود که همگی نشانه های خالق کریم است و انسان باید در طول زندگی با شناختن نشانه ها و «اسم » ها ی بزرگ تر و تجلّی های بیشتر که همان وجودهای کامل تر هستند ، صاحب اسم یعنی الله را بهتر و بیشتر بشناسند
    یعنی ورود به معرفه الله با شناختن امام علی(ع) که بزرگترین اسم اعظم و مشهودترین نشانه هاست آغاز می گردد و اگر کسی از این طریق وارد نشود. هرگز به معرفت خداوند نزدیک نمی شود. حتی شناخت اسم اعظم الهی و رسول اکرم(ص)نیز بدون شناخت به امیر المومنین و پذیرش ولایت او حاصل نمی گردد. چنانچه رسول خدا(ص) فرمود. انا مدینه العلم و علی بابها ؛(2) من شهر علم هستم و علی راه ورود به آن ( مبداء ورودی به علم و معرفت رسول اکرم ) است.
    البته بدیهی است این روایت زیبا از کلام امام علی (ع) از باب کبر وغرور نیست، زیرا این صفات به انسان کامل و معصوم راه ندارد، بلکه از باب معرّفی امکان شناخت و معرفی« اسم »ها و نشانه های برتر است.
    بعضی از بزرگان در این باره نوشته اند:
    سوره مبارکه حمد جامع همه معارف قرآن کریم است و معارف این سوره نیز در آیه کریمه "بسم الله الرحمن الرحیم" و معارف بسم الله در حرف "باء" آن جمع شده است و حضرت امیر المومنین علیه السلام نقطه بای بسم الله است(3) .
    البته بعضی از مفسرین این سخن را با دیده تردید دیده و برخی نیز اشتمال بای بسم الله بر معارف قرآن را همانند جای گرفتن نظام کیانی با زمین و آسمان خود ، در پوست تخم مرغ بدون بزرگ شدن تخم مرغ یا کوچک شدن کیان پنداشته اند.
    در پاسخ این مفسران باید گفت : قرآن کریم جامع همه حقایق و اسرار عالم است ، اما این معارف گسترده تنها از ظواهر آن استفاده نمی شود ، بلکه مستفاد از خواص حروف یا بطون فراوان قرآن کریم است که تنها در دسترس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و عترت طاهرین علیهم السلام است . سخن حضرت امیر المومنین علیه السلام نیز که فرمود : علم آینده و حدیث گذشته در قرآن است و من سخنگوی قرآنم اشارتی به همین واقعیت است.(4)

پی نوشت ها :
    1.مستدرک سفینه البحار ، ج1 ص 261 ؛ نصّ النصوص ص 100.
    2.نهج الحق و کشف الصدق ، علامه حلی ، ص 223.
    3 .امام خمینی، تفسیر سوره حمد، ص 203.
    4.آیه الله جوادی آملی، تسنیم، ج 1 ص 322.

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

سلام
    مطالب خوبیه عالیه
    ولی ...
    یه استاد داشتیم (آقای کفیل)شاید بعضی بشناسیدشون خدا حفظشون کنن عالی هستن می گفتن افق دیدتونو عوض کنید دیگه روزای ماکجاوحضرت فلان کجا تمام شده شما با تمامی بیچیزیتون زمینه ساز ظهور عزیززهرا هستید بگید من فرمانده لشکر امام زمان هستم و با این دید زندگی کنید.

کاش تا خیمه سبزت برسد فریادم
    من از آن روز که در بند توأم آزادم.

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط باران نمایش پست
    سلام
    مطالب خوبیه عالیه
    ولی ...
    یه استاد داشتیم (آقای کفیل)شاید بعضی بشناسیدشون خدا حفظشون کنن عالی هستن می گفتن افق دیدتونو عوض کنید دیگه روزای ماکجاوحضرت فلان کجا تمام شده شما با تمامی بیچیزیتون زمینه ساز ظهور عزیززهرا هستید بگید من فرمانده لشکر امام زمان هستم و با این دید زندگی کنید.
    خواهر بزگوار باران
    با سلام و احترام
    از طرف این بنده حقیر پروردگار متعال و برادر کوچکتان این را بیاد داشته باشید و به استادتان هم بفرمایید: پس با این دید چگونه مباحث مهدویت را رعایت کرده اید در این فرماش شما هیچ صحبتی از یکی از مباحث مهم مهدویت: ادب در مکان و ادب در زمان و ادب در حضور و دیگر مباحث مهم مهدویت جایگاهشان کجاست!
    این نصحیت و پند را به استاد شریفتان برسانید و پیغام مرا برسانید! زمینه ساز اصلی را فراموش کرده و با این لحن فرمایش ایشان را نقد کردید! این با دیدگاه یک شیعه واقعی بسیار متفاوت است! در دیدگاه شیعیان و یکی از سنن الهی اینست که در تمامی عالم همه چیز قائم به فرد است و تا آن فرد نباشد هیچ اتفاقی صورت نخواهد گرفت!
    اگر لطف کنید جواب این استادتان را برای من بیاورید!
    سپاسگزارم
    التماس دعا
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدتی زینب نمایش پست
    خواهر بزگوار باران
    با سلام و احترام
    از طرف این بنده حقیر پروردگار متعال و برادر کوچکتان این را بیاد داشته باشید و به استادتان هم بفرمایید: پس با این دید چگونه مباحث مهدویت را رعایت کرده اید در این فرماش شما هیچ صحبتی از یکی از مباحث مهم مهدویت: ادب در مکان و ادب در زمان و ادب در حضور و دیگر مباحث مهم مهدویت جایگاهشان کجاست!
    این نصحیت و پند را به استاد شریفتان برسانید و پیغام مرا برسانید! زمینه ساز اصلی را فراموش کرده و با این لحن فرمایش ایشان را نقد کردید! این با دیدگاه یک شیعه واقعی بسیار متفاوت است! در دیدگاه شیعیان و یکی از سنن الهی اینست که در تمامی عالم همه چیز قائم به فرد است و تا آن فرد نباشد هیچ اتفاقی صورت نخواهد گرفت!
    اگر لطف کنید جواب این استادتان را برای من بیاورید!
    سپاسگزارم
    التماس دعا

سلام متوجه منظورتون نشدم استادمون منظورشون این بود که افق دیدبالا داشته باشید شما سخنرانی اقای پناهیان رو بشنوید بعد نقد کنید
    اقای کفیل استاد با تجربه و متقی هستند فکر نمیکنم الکی حرفی بزنن که فکری روش نبوده باشه ....

7. تشکر

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

سلام متوجه منظورتون نشدم استادمون منظورشون این بود که افق دیدبالا داشته باشید شما سخنرانی اقای پناهیان رو بشنوید بعد نقد کنید
    اقای کفیل استاد با تجربه و متقی هستند فکر نمیکنم الکی حرفی بزنن که فکری روش نبوده باشه ....
    خواهر بزرگوار باران
    با سلام و احترام

آقای پناهیان و ... حرفشان برای دین ما سندیت ندارند. شما فقط چون منطقی گفته اند و اینکه دیدتان را بالا بگیرید دینتان را بدست غیر اهل بیت صلوة الله اجمعین می سپرید!؟
    آیا همین کافی نیست که پروردگار متعال ما را از نور و طینت اهل بیت صلوة الله اجمعین آفریده است! و باعث مباهات ما نیست من معلمینی داشته ام که حتی فکر به آنها ممکن است هوش از ما ببرد!
    آیا نشنیده اید: "طلب معارفنا بغیر طریقنا اهل البیت مساوی لانکارنا" این همه احادیث معتبر را از اهل بیت صلوة الله اجمعین داریم و قرآن کریم را و امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف را داریم و حجة المهدی ها داریم و شما همه را رها کرده اید خواهر من و سخن ایشان را چراغ راه خود قرار داده اید و بعنوان نصیحت عرض می کنم این چراغها در تاریکی زندگی دنیای ما هیچ روشنایی ندارد ولی ما فکر میکنیم روشن است بلکه ما این تفکّر واهی را خود ساخته ایم نه اهل بیت صلوة الله اجمعین!
    بیاد دارم یکسالی را ایشان اعلام کردند که امسال ظهور واقع میشود و پس از آن چندین ماه را در خلوت خود بسر بردند!
    معلم ما قرآن کریم و اهل بیت صلوة الله اجمعین است و حجة المهدیها!
    سپاسگزارم
    التماس دعا

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدتی زینب نمایش پست
    خواهر بزرگوار باران
    با سلام و احترام

آقای پناهیان و ... حرفشان برای دین ما سندیت ندارند. شما فقط چون منطقی گفته اند و اینکه دیدتان را بالا بگیرید دینتان را بدست غیر اهل بیت صلوة الله اجمعین می سپرید!؟
    آیا همین کافی نیست که پروردگار متعال ما را از نور و طینت اهل بیت صلوة الله اجمعین آفریده است! و باعث مباهات ما نیست من معلمینی داشته ام که حتی فکر به آنها ممکن است هوش از ما ببرد!
    آیا نشنیده اید: "طلب معارفنا بغیر طریقنا اهل البیت مساوی لانکارنا" این همه احادیث معتبر را از اهل بیت صلوة الله اجمعین داریم و قرآن کریم را و امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف را داریم و حجة المهدی ها داریم و شما همه را رها کرده اید خواهر من و سخن ایشان را چراغ راه خود قرار داده اید و بعنوان نصیحت عرض می کنم این چراغها در تاریکی زندگی دنیای ما هیچ روشنایی ندارد ولی ما فکر میکنیم روشن است بلکه ما این تفکّر واهی را خود ساخته ایم نه اهل بیت صلوة الله اجمعین!
    بیاد دارم یکسالی را ایشان اعلام کردند که امسال ظهور واقع میشود و پس از آن چندین ماه را در خلوت خود بسر بردند!
    معلم ما قرآن کریم و اهل بیت صلوة الله اجمعین است و حجة المهدیها!
    سپاسگزارم
    التماس دعا

سلام شما واقعا منظورتون چیه؟
    این کجاش بده که ما افق دیدمونو ببریم بالا شما با این چه مشکلی دارید؟
    اینکه من بشینم بگم خاک برسم این امامو نشناختم اون امامو نشناختم درسته ؟
    یا ینکه به خودم بگم خاک برسرت باران تو با همه گناهکاری هات ظهور دستته خدا خواسته امام هم خواسته فق طتوموندی بلند شو یه حرکتی بکن !!!!!!!!!!
    کدامش بهتره؟

10. تشکر

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

من یه خاطره از خودم بگم از خیلی وقت پیشا قول داده بودم نماز شبم ترک نشه ولی بعد ازیه مدتی حوصله بلندشدنش نداشتم یه روز همین استادامدن و گفتن سحر ها بلندشیدنمازبخونید امام زمان ببینتتون و ... بعد ازاون دیگه دوست نداشتم نمازشبم ترک بشه از اون روزی که از ایشون شنیدم افق دیدتونو ببرید بالا وزمینه سازی کنید جرأتم بیشتر شدهم روی خودم کارمیکنم هم روی دیگرون دیگه واسم مهم نیست مردم چی میگن یا به خودم بگم واااای من میترسم امربه معروف کنم و... به خودم میگم باران نترس تو رو امامت داره نگاه میکنه مگه نمی خواهی بیاد پس برو ....

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

سلام لینک رو من نتونستم باز کنم
    با سلام و عرض ادب و احترام
    اگر زحمتی نیست به نمایشات شخصی من بروید و قسمت کتابخانه را باز کنید در همان قسمت در صفحه 1 پایین صفحه است:
    بنام:
    موضوعات مهدویت در مقایسه با اسلام ناب محمدی صلوة الله علیه و علی آله الطیبین الطاهرین و اسلام آمریکایی

سپاسگزارم

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

سلام لینک رو من نتونستم باز کنم
    با سلام و عرض ادب و احترام
    بنام: موضوعات مهدویت در مقایسه با اسلام ناب محمدی صلوة الله علیه و علی آله الطیبین الطاهرین و اسلام آمریکایی
    بپیوست تقدیم میگردد
    سپاسگزارم

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar M1147.rar (61.4 کیلو بایت, 29 نمايش)

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری