جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نگاهی به واقعه کربلا شاید از جهتی جامع تر

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نگاهی به واقعه کربلا شاید از جهتی جامع تر

چند دقیقه کوتاه" بر سر سفره عاشورائیان"
    نگاهی به واقعه کربلا شاید از جهتی جامع تر
    آقا و مولای ما
    حضرت رسول الله صلوة الله علیه و علی آله الطیبین الطاهرین فرمودند:
    "الاسلام یعلو و لا یعلی علیه"
    اسلام برتر از همه چیز است و هیچ چیزی برتر از آن نیست.
    قسمتی از وصیتنامه شهید سید مجتبی میرلوحی معروف به نواب صفوی (من لا یحضره الفقیه حدیث شماره 5719)
    تمامی وقایع تلخی که در تشیع نقش بسته است و در نوع خودش بزرگترین تأثیرات عاطفی و اخلاقی و سیاسی ودینی و ... را که
    حتی آزادمردان دنیا را حیرت زده نموده است!
    از مصیبتهای
    پیامبر اسلام ص در طول رسالتشان از جمله وقایع عام الحزن در مورد همسر بزرگوارشان حضرت خدیجه و عموی بزرگوارشان حضرت ابوطالب صلوةالله علیهما و خانه نشینی مولا امام علی امیر المومنین صلوةالله علیه و علی آله گرفته تا مصیبتها خون بار حضرت فاطمه زهرا ام ابیها سیدة النساء العالمین صلوةالله علیها و مظلومیت مولا امام حسن بن علی المجتبی صلوةالله علیه
    و مصیبة عظمای آقا و مولایمان امام حسین صلوة الله علیه و علی ابنه امام علی بن حسین زین العابدین و علی اولاده و علی اصحابه و علی انصاره و علی ابنه حضرت بقیةالله الاعظم امام العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه فداء
    بر تن تشیع نقش بسته است متأثر از این حدیث نبوی ص می باشد.
    دیگر فرمایش
    آقا و مولایمان امام حسین صلوة الله علیه و علی ابنه امام علی بن حسین زین العابدین و علی اولاده و علی اصحابه و علی انصاره و علی ابنه حضرت بقیةالله الاعظم امام العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه فداء برکسی پوشیده نیست که فرمودند:
    "ان کان دین جدی محمد لم یستقم الا بقتلی فیا سیوف خذینی"

اگر دین جدم محمد صاستقامت نمی یابد پس ای شمشیرها مرا در برگیرید.
    آری! در کربلا درسهای بسیاری بود :
    امر به معروف و نهی از منکر- هیهات من الذلة- ایثارگری و فداکاری و ...
    ولی اوج تمامی این موارد در اسلام ناب محمدی صلوة الله علیه و علی آله الطیبین الطاهرینخود فقط فصلی از این ندین کامل و مرضی الهی می باشد.
    سرور و مولای ما
    حضرت زینب کبری عقیلة بنی هاشم صلوة الله علیها و علی اخیها ابوالفضل العباس قمربنی هاشم صلوةالله علیه که فرمودند: "ما رأیت الا جمیلا" از این رو بود که می دیدند که امام زمانشان ع در لیلة القدر امورخواست الهی را امضاء و جزئیاتش را مشخص نمودند چگونه با بهترینها و آن حماسه آفرینی ها و ... چگونه ایشان که سرچشمه مشیت الهی عصر خود بودند به زیباترین شکل ممکن و نیز آن مراسم آسمانی را برای خود و کلیه یارنش جهت خیر مقدم ایشان بپا کردند.
    آری ! ما دوستداران و گدایان
    درگاه الهی بنا بر توصیه قرآن کریم و نیز رفتار قرآنی باید اَقوَم موضوع را در نظر بگیریم تا نیازی به قسمت بندی های ضعیف تر نداشته باشیم و...
    بدلیل مجال کوتاه خلاصه ای از خلاصه ها را تقدیم تمامی شما بندگان خوب خداوند متعال تقدیم نمودم!!!
    اولین سفارش پروردگار متعال در زمان هبوط آدم ع و تمامی بنی آدم تبعیت از هدایت است:
    قَالَ اهْبِطَا مِنْهَا جَمِيعًا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ فَإِمَّا يأْتِينَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَاي فَلَا يضِلُّ وَلَا يشْقَى(طه/123)
    (خداوند) فرمود: «هر دو از آن (بهشت) فرود آييد، در حالي که دشمن يکديگر خواهيد بود! ولي هرگاه هدايت من به سراغ شما آيد، هر کس از هدايت من پيروي کند، نه گمراه مي‌شود، و نه در رنج خواهد بود!
    قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِيعًا فَإِمَّا يأْتِينَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَاي فَلَا خَوْفٌ عَلَيهِمْ وَلَا هُمْ يحْزَنُونَ(البقرة/38)
    گفتيم: «همگي از آن، فرود آييد! هرگاه هدايتي از طرف من براي شما آمد، کساني که از آن پيروي کنند، نه ترسي بر آنهاست، و نه غمگين شوند.»

تبععیت دارای درجاتی است:
    1
    . تبعیت از نوشته و کتاب هدایت:
    در این درجه بدون استفاده از شرایط لازم و میزان مخصوص به خودش: تشطط آراء پیش خواهد آمد.
    .2
    تبعیت از کلام هادیان و اولیاء الهی:
    در این درجه بدون در نظر گرفتن میزان هرکسی با اندیشه خود برداشت می کند و این امر
    نیز تشطط آراء بدنبال خواهد داشت.
    ...
    3.
    تبعیت از رضایت هادیان و اولیاء الهی:
    این درجه وقتی آسیب پذیر میشود که خواست هادی الهی متطابق رضایتش نباشد چراکه در بعضی موارد خواست همیشه منطبق بر رضایت نیست.
    4. ت
    بعیت از آثار هادی الهی:
    که در زمان امام زمان و هادی حی الهی ع از پس حجابها انتفاع می کند.
    در زمان ما اکنون بدلیل تأییدات خواسته حضرت بقیة الله الاعظم امام عصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه و روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه فدا از رهبر معظم و معزز ما حضرت آیة الله العظمی خامنه ای دامة برکاته نیابت عامه امام اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه هویداست و نیز دلیل تبعت ما از ایشان!
    5. تبعیت از خواست امام حیّ الهی صلوة الله علیه: که همان خواست پروردگار متعال میباشد. چرا که امام صلوة الله علیه همان مشیة الله است.
    و این درجه از تیعیت بالاترین درجه را بخود اختصاص داده است و انسان را با سرعتی غیر قلبل وصف و سوار بر مرکب فطرت به سوی تقرب و رضای الهی می برد.
    در شب عاشورا آقا و مولایمان امام حسین به یاران وفادرش س می فرماید بیعت را ازشما برداشتم میتوانید بروید و اهل مرا س با خود به محل امن ببرید و ...
    اگر تبعیت از کلام بخواهد صورت گیرد باید از کلام اطاعت کرد ولی در کربلا تمامیشان بدنبال خواست امام ع بودند. با این کلام صریح نمی توانستند
    از خواست امام حی ع خود آگاه گردند ولی اهل تبعیت بودند سریعاً به باب الحسین صلوة الله علیه آقا ومولایمان حضرت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم صلوة الله علیه نگاه کردند چراکه ایشان آنقدر وجود خود را پاک و رقیق نموده بودند که نگاه به ایشان و رفتارشان فقط خواست امام حسین صلوة الله علیه و علی اولاده و اصحابه و انصاره امام ع را نشان میداد ولا غیر!
    وقتی اصحاب و انصار دیدند که باب الحسین آقا ومولایمان حضرت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم صلوة الله علیه مانند کوه استوار درجایش مانده فهمیدند که خواست امام حسین صلوة الله علیه و علی اولاده و اصحابه و انصاره ایستادن و اقامه دین اسلام ناب آقا و مولایمان حضرت رسول الله صلوة الله علیه و علی آله الطیبن الطاهرین است و بس.
    موارد بالا تماماً اثبات درجه عاشورائیان است که بسان آنان تاکنون نیامده به غیر از ... و رشد سریع این بزرگواران و وفاداران را بیان میکند.
    باز هم بدلیل مجال کم خلاصه ای از خلاصه های مطلبی را تقدیم شما عزیزان گردید.
    امید است مقبول یار افتد.
    29/9/1392

وصلی الله علی محمد و علی آله الطیبین الطاهرین

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

آقای من !مولای من! یا اباصالح المهدی عجّل الله فرجه الشریف
    ببخشید که جای ما با شما عوض شده است!
    شما
    مُنتَظِر شده ای!
    و ما مُنتَظَر!
    از شما و پروردگار غیورت طلب عفو داریم!
    ما را ببخشید و
    باز میخواهیم جایمان را عوض کنیم!
    ما را ببخشید که در جامعه ای مُرده زندگی میکنیم و به فکر همه چیز هستیم ولی به فکر شما....
    جانم به قربان خاک مقدم شریفتان!
    ای غریب زمانه ما! ای امام عصر
    عجّل الله فرجه الشریف !
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ما روایات زیادی داریم که می فرمایند قرآن به سه قسمت تقسیم می شود 1. مدح ما اهل بیت 2. ذم دشمنان اهل بیت 3. بیان احکام شرع

در مورد این روایت باید عرض کنم هیچ تعجبی نداره که مطالب قرآن مجید در روایات به این سه دسته تقسیم شدن.
    یک مقدمه و نتیجه گیری
    من چند روایت رو فقط ذکر میکنم شما دقت کنید تا جمع بندی خوبی براتون حاصل بشه
    قال رسول الله صلی الله علیه و آله : علی مع الحق و الحق مع علی یدور معه حیث دار
    علی با حق است و حق با علی و هرکجا علی برود حق با او می رود !!!!!!!
    در روایتی از امام صادق علیه السلام داریم که فرمودند : «نحن اصل کل خیر و عدونا اصل کل شر »
    ما ریشه تمام خوبیها و دشمنان ما ریشه و اصل و جرثومه ی تمام بدیهاست .
    و به دو نفر از اصحابشون فرمودند: شَرِّقا و غَرِّبا لن تجدا علما صحیحا الا خرج من هذا البیت
    به شرق بروید و به غرب بروید هیچ گاه علم صحیحی نمی یابید مگر اینکه از این خانه(اهل بیت) خارج شده باشد.
    با توجه به این روایات عرض میکنیم هر وقت کسی کار فوق العاده ای بکنه یا دستگاه عجیبی کشف کنه اختراع کنه و شما اون کار ، دستگاه رو تعریف کنید و با تعجب ازش یاد کنید در واقع سازنده و مخترع و مکتشف اون رو تعریف و تمجید کردید.
    حالا در مورد تمام امور خیر و هر چیزی که به نیکی یاد میشه صحبت بشه در واقع از خدا و نمایندگان خدا صحبت شده و تعریف و تمجید از پروردگار و نمایمدگان او شده .(الحمدلله رب العالمین یعنی تمام حمد ها برای خداست حتی حمدی که برای اشخاص و به خاططر اونهاو کار های اونهاست)
    بنابر این اگر ما تمام قرآن را به سه قسمت تقسیم کنیم چیز عجیبی نیست .
    اما در مورد سید الشهداء
    صفحه دوم قرآن و آیه دوم می خونیم : ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین
    پس قرآن خود را هدی معرفی می کند.
    حال به روایت منقول از پیامبر اکرم که مورد اتفاق اهل سنت و شیعه هست نگاه می اندازیم که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة
    همانا حسین مصباح الهدی است
    قران هدی و سید الشهداء چراغ آن است.
    برای توضیح مثالی عرض می کنم:
    فرض کنید شما در جاده هستید و می خواهید به طرف شهر یا روستایی بروید .این رفتن باید از طریق جاده باشه . قرآن دقیقا به مثال این جاده می مونه که شما رو به مقصد می رسونه هر کس از بیراهه بره به مقصد نمی رسه . هرکس از قرآن جدابشه هم به جایی نمی رسه و مقصد که لقاء الهی و کمال انسانی است از او فوت خواهد شد.
    خب حال من از شما می پرسم آیا در ضلمات شب شما اگر هیچ گونه نور و روشنایی نداشته باشید می توانید در این جاده قدم از قدم برداریدمسلما نه مخصوصا اگر جاده روستایی باشه.
    دنیا مثال همون شب ظلمانی ظلمت محض است و قرآن مثال اون جاده. جاده هیچ مشکلی نداره ولی مشکل از دید ماهست که ناقص و کم سو و دید محدود داره .
    بنابر این جاده ای به این تاریکی نیازبه چراغ داره وبه خاطر همین پیامبر فرمود ان الحسین مصباح الهدی .
    اگر در آیه دقت نموده باشید : هدی للمتقین قرآن مایه هدایت برای متقین است .اما این که غیر متقین نمی تونن از قرآن استفاده کنند به خاطر اینه که قرآن نور هست و تقوا انسان رو نورانی می کنه و از ظلمات دنیا خارج می کنه الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور. گناه ظلمت است دنیا ظلمت است ظلمت و نور سنخیتی نداره به خاطر همین کسی که همواره در ظلمت است نمی تواند از نور استفاده کند .تقوا انسان رو نجات داده و به طرف نور (قرآن ) می برد.

همونطور که تقوا نجات دهنده انسان است پیامبر همین نقش رو برای امام حسین اثبات می کند ان الاحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة .
    امام حسین سفینة النجات است .وجالب اینکه روایت داریم کلنا سفن النجاة و سفینة الحسین اوسع و اسرع
    همه ی ما سفینه نجاتیم و سفینه و کشتی نجات امام حسین علیه السلام هم وسیعتر است هم سریعتر.

مؤیدات این مطالب
    در زیارت نامه امام حسین اولین چیزی که بعد از سلام به ایشان عرض میکنیم این است : اشهد انک قد اقمت الصلاة و آتیت الزکوة (شهادت میدهم که تو نماز را اقامه کردی و زکات را پرداختی )
    و آیه ی 3سووره بقره می فرماید الدین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکاة و مما رزقناهم ینفقون
    به نظر من بقیه سوره هم مدح اصحاب سید الشهداست .
    چون سیدالشهدا در روز عاشورا به اصحاب خودشون نحوه شهادت و مقامشون رو در بهشت نشان دادند.
    آیه قران می فرماید الذین یؤمنون بالغیب و بالآخرة هم یوقنون
    بعد از این هم می فرماید اولئک علی هدی من ربهم کسی که دنبال مصباح الهدی برود این کارها را انجام دهد علی هدی است یعنی طبق قرآن عمل کرده است . و اولئک هم المفلحون که در روایت داریم
    یا علی انت و شیعتک هم الفائزون -یاعلی انت و شیعتک هم المفلحون
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    3,313
    مورد تشکر
    760 پست
    حضور
    45 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ما روایات زیادی داریم که می فرمایند قرآن به سه قسمت تقسیم می شود 1. مدح ما اهل بیت 2. ذم دشمنان اهل بیت 3. بیان احکام شرع

در مورد این روایت باید عرض کنم هیچ تعجبی نداره که مطالب قرآن مجید در روایات به این سه دسته تقسیم شدن.

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد /
    ایمان به جز از حب علی پایه ندارد /
    گفتم بروم سایه لطفش بنشینم /
    گفتا که علی نور بود سایه ندارد /

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری