صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ღ ترک عادتی که موجب مرض نیست... ღ

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

ღ ترک عادتی که موجب مرض نیست... ღ

شبکه‌های اجتماعی در زندگی مشترک

امروزه جوانان بسیاری هستند که با داشتن نقش همسری در یک خانواده، باز هم معتاد به شبکه های اجتماعی

هستند و به همین دلیل گاهی غافل از نقش های مهم خود در خانه می شوند!

زن و شوهری از مهمترین نقش ها و می توان گفت از ابدی ترین نقش هایی است که انسان ها در زندگی

می پذیرند و باید در قبال آن به تعهدات و اصول و خواسته های یکدیگر احترام بگذارند این مسئله یک امر

کاملا بدیهی است که استفاده از شبکه های اجتماعی، به مرور زمان طرز فکر و روابط فرد را متحول می‌کند

اکثر روابطی از طریق شبکه های اجتماعی ایجاد می شود، پایه و اساسی ندارد زیرا مبنای واقعی ندارد

در این گونه روابط معمولاً افراد ناشناس هنگام توصیف خود در این شبکه ها، تصویر غیر واقعی از خود

ارائه می کنند و به‌طور خودآگاه یا ناخودآگاه موجب فریب افکار دیگران می‌شوند

مثلا خانم، از این موضوع ناراحت است که همسرش، اصلا به او جملات محبت آمیز نمی گوید

و او را عزیزم و جانم خطاب نمی کند؛ اما در فضای اینترنت و در شبکه های اجتماعی به خانم هایی که در

اد لیستش دارد ؛ کلمات محبت آمیز بسیاری نثار می کند و با آنها بسیار متشخصانه و محترمانه برخورد می کند

خروج از دنیای واقعی به سراب تخیلات

افرادی که به‌ طور مستمر از این شبکه ها استفاده می کنند و به نوعی به آن معتادند پس از مرور زمان غرق

در رویا می‌شوند و از دنیای واقعی فاصله می‌گیرند افرادی که بیشتر از 3 ساعت از وقت خود را صرف

شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، به جای حل مشکلات به دنبال روش های جایگزینی هستند که به دروغ در

ذهنشان ایجادشده است.و این یک حقیقت تلخ است که روابط خانوادگی اکثر کاربران معتاد به شبکه های

اجتماعی متزلزل است و برخی نیز منجر به طلاق شده است

از دیگر از معضلات شبکه های اجتماعی، ورود بی‌اجازه به حریم خصوصی اشخاص مختلف است این مسئله

را می توان اصلی ترین عامل نارضایتی زوجین از حضور همسرشان در شبکه های اجتماعی دانست.

خدایا.....

یاریم کن نگاهم در افق این فضای مجازی..."جز برای تو" نبیند

وانگشتانم "جز برای تو" کلیدی را فشار ندهند...

2.  

نوشته
    490
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    15 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

غیر از روابط زناشویی در روابط فرزندان و خانواده ها هم تاثیر بدی داشته ... به طوری که گاهی ما جوونا اونقدر سرمون به فضاهای مجازی گرم میشه که یادمون میره پدر و مادر زحمت کشمون به گردن ما حق دارن و باید بخشی از وقتمون رو هم به خدمت به این عزیزان اختصاص بدیم
    گاهی یادمون میره مرزهایی که دینمون برامون تعیین کرده رو ... اصلا گاهی دلیل هایی برای رسیدن به خواسته ی دلمون میاریم که به یه بچه ی 10 بگیم بهمون میخنده
    من به چشم خواهر بهش نگاه میکنم ( مدیونین فکر کنین باهم خودمونی حرف میزنن و درباره ی چیزی جز بحث های علمی و .... صحبت میکنن)
    ما که حرف خاصی نمیزنیم حالا
    ما فقط دوتا دوستیم مثل دوتا همجنس
    من که قیافشو نمیبینم همش چندتا جوک برا هم میگیم و ...
    اصلا من میخوام با جنس زن آشنا بشم و رفتار با یه خانوم رو یاد بگیرم ( مدیونین فکر کنین این بنده ی خدا مادر و خواهر و خاله و عمه و ... نداره )
    .
    .
    .
    من موندم آخه برادر من مگه ندیدن قیافه طرف مقابل مسئله رو حل میکنه و این ارتباط حلال میشه ... مگه اینکه شما مثل خواهر به طرفت نگاه کنی واقعا بهم محرمید و دیگه مجازید با هم ارتباط داشته باشید
    خوب از همین یه سلام کردن و چندتا جوک گفتن کم کم خودمونی صحبت میکنین و ارتباط غلط شکل میگیره دیگه
    امام علی علیه السلام که امام بودن و معصوم بودن و با اون همه حیا می فرمایند : «پیامبر اکرم(ص) به تمام زنان اعمّ از پیر و جوان سلام می‌کردند، امّا من فقط به سال‌خوردگان از زنان سلام می‌کنم»که دلیلش رو هم ایشون گفتن که ممکنه صدای نازک اونها باعث وسوسه در نفس بشه
    من نمیدونم ما جوونا چجوری فکر میکنیم ارادمون خیلی قویه و اینقدر از خودمون مطمئنیم

یادمون نره برای چی تو این دنیا اومدیم
    اومدیم که با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم
    ولی متاسفانه داریم ارزش هامون رو زیر پا میزاریم ... حیا از بین خیلی از ما جوونا رفته ...چه پسر و چه دختر ... قبح رابطه ی محرم و نامحرم ریخته
    حرام خدا رو با بهونه های بنی اسرائیلی حلال نکنیم ... بترسیم از وسوسه ی شیطون و اراده های ضعیفمون
    یا علی

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

واقعا چه کسی معتقد است که این رفتار ها آفت زندگی مشترک نیست؟

تاثیر عضویت در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی بر هویت افراد؛ هم چنین تاثیر اینگونه شبکه ها

در ارتباط با جنس مخالف بر سبک زندگی مجازی افراد به گونه ای است که به راحتی روابط میان

محرم و نامحرم و شکسته شدن حریم ها در اینگونه صفحه ها قابل مشاهده است مسئله مهم دیگری که در

رابطه با شبکه های اجتماعی به چشم می خورد این است که؛

امروزه بسیاری از زوج های جوان اگر روحیه خوبی نداشته باشند، به سراغ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

می‌روند. باید توجه داشت که مراجعه به این سایت‌ها رفتار خودتخریبی و خودآزاردهنده (مثل مقایسه‌های منفی)

را در افراد تشدید می‌کند درواقع در اینگونه سایت‌ها این احساس به افراد دست می‌دهد که دیگران شادتر

از آنها هستند و این باعث سرخوردگی و واکنش‌های نامناسب در فرد می‌شود

باید در نظر داشت که در شبکه های اجتماعی فضایی آکنده از غیر واقعیت جاری است!

افراد می توانند با هویت مجازی و چه بسا هویت جعلی عضو شوند و فعالیت نمایند از دنیایی که پر از جعل و تقلب

است چه انتظاری می رود بر اصلاح روابط و ایجاد همدلی میان زوجین؟

آیا غیر از این است که شبکه های اجتماعی سردی ِ احتمالی میان روابط زوجین را تشدید می کند و در رفع

آن هم هیچگونه تلاشی ندارد؟آیا غیر از این است که شبکه های اجتماعی وقت در کنار یکدیگر نشستن

همسران را گرفته و آنها را معتاد به جدا نشستن و سرگرم غیر واقعیت شدن؛ می نماید؟

ویرایش توسط منتظران ظهور : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ در ساعت ۲۳:۱۴
    خدایا.....

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

از دیگر از معضلات شبکه های اجتماعی، ورود بی‌اجازه به حریم خصوصی اشخاص مختلف است

این مسئله را می توان اصلی ترین عامل نارضایتی زوجین از حضور همسرشان در شبکه های اجتماعی دانست.

زوجینی که نسبت به همسرشان حساس هستند و دوست ندارد که همسرشان با شخص دیگری صحبت خصوصی

یا متن خصوصی و یا کامنت خصوصی داشته باشد این مسئله ربطی به زن و مرد ندارد

و در هر دو گروه زنان و مردان به طور طبیعی دیده می شود برخی مردان علاوه بر اینکه خودشان در

شبکه های اجتماعی عضو هستند و با تعدادی کاربر خانم بده بستان کلامی دارند؛ دوست ندارند که خانمشان

در این فضا حضور داشته باشد، یا لا اقل دوست ندارند که همسرشان با آقایون حاضر در شبکه اجتماعی

مراوده ای داشته باشند چه برسد به کامنت ها و پیام ها و نوت های خصوصی!

از سوی دیگر، خانمها با درجه ی بالاتری از حساسیت ذاتی، نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهند

ممکن است خود خانم درشبکه های مختلف اجتماعی عضو باشد و در طول روز با خیال راحت وقتش را صرف

نت گردی و انواع شبکه های اجتماعی نماید در این حالت طبیعتا همه افرادی که در صفحه اجتماعی ایشان رفت

و آمد می کنند «خانم» نیستند و گاهی آقایون هم،چه به صورت گذری و چه به صورت همیشگی از پیج این

خانم عبور می کنند اما با این حال مشاهده می کنیم که

خانم از اینکه در صفحه اجتماعی مربوط به همسرش نام چندین «مونث» را دیده یا از اینکه

همسرش برای مطالب و نوت های دیگر خانم های فعال درشبکه کامنت می زند، ابراز ناراحتی می کند.

می توان به جرات گفت که همسران شاید در زندگی واقعی، بتوانند حساسیت هایشان در برابر شریک زندگی شان،

کنترل کنند اما به هیچ عنوان نمی توانند این نوع از حساسیت و رنجش خاطرشان از سوی شبکه های

اجتماعی را کنترل کرده و آن را بروز ندهند بی شک این ناراحتی باعث خواهد شد که چه زن و چه مرد،

واکنش هایی را در طول روز در مقابل یکدیگر به خرج بدهند.

خدایا.....

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

از دیگر از معضلات شبکه های اجتماعی، ورود بی‌اجازه به حریم خصوصی اشخاص مختلف است

این مسئله را می توان اصلی ترین عامل نارضایتی زوجین از حضور همسرشان در شبکه های اجتماعی دانست.

زوجینی که نسبت به همسرشان حساس هستند و دوست ندارد که همسرشان با شخص دیگری صحبت خصوصی

یا متن خصوصی و یا کامنت خصوصی داشته باشد این مسئله ربطی به زن و مرد ندارد

و در هر دو گروه زنان و مردان به طور طبیعی دیده می شود برخی مردان علاوه بر اینکه خودشان در

شبکه های اجتماعی عضو هستند و با تعدادی کاربر خانم بده بستان کلامی دارند؛ دوست ندارند که خانمشان

در این فضا حضور داشته باشد، یا لا اقل دوست ندارند که همسرشان با آقایون حاضر در شبکه اجتماعی

مراوده ای داشته باشند چه برسد به کامنت ها و پیام ها و نوت های خصوصی!
    روزنامه خراسان نوشت: دختر ۱۷ ساله که در اتاق مشاوره پليس فتا اشک مي ريخت، در حالي که سرش را ميان دو دستش گرفته بود و به آينده تاريک خود مي انديشيد در ميان هق هق گريه به بيان ماجراي تلخ لانه وحشت پرداخت و گفت: وقتي سال اول دبيرستان را با نمرات خوب قبول شدم به پدرم اصرار کردم تا يک گوشي هوشمند تلفن همراه برايم بخرد.
    پدرم که از قبولي من در امتحانات خرداد خيلي خوشحال بود گوشي تلفن زيبايي را به عنوان هديه قبولي برايم خريد. از آن روز به بعد فقط وارد شبکه هاي اجتماعي مي شدم و با دوستانم چت مي کردم. روزهاي تابستان را با دوست يابي هاي شبکه اي سپري مي کردم و هر روز دوستان جديدي به گروه ما اضافه مي شد تا اين که در اين ميان جملات عاشقانه و احساسي پسر جواني توجهم را به خود جلب کرد.
    آن قدر از جملات ادبي و زيباي «آرمان» لذت مي بردم که ناخواسته با او تماس گرفتم و خواستم مطالب بيشتري برايم بفرستد. اين گونه بود که رابطه تلفني من و آرمان شروع شد، اما مدت زيادي نگذشت که به او علاقه مند شدم. روزهاي آغازين مهر هم گوشي تلفنم را پنهاني به مدرسه مي بردم تا بتوانم پاسخ پيامک هاي آرمان را بدهم.
    در همين روزها آرمان براي اين که بتواند در مورد زيبايي من جملاتي بنويسد، از من خواست تا عکس بدون حجاب و با پوشش دختران غربي برايش بفرستم. من هم بدون آن که به کسي چيزي در اين رابطه بگويم با گوشي تلفن عکسي از خودم گرفتم و برايش فرستادم. از آن روز به بعد آرمان تهديدم کرد که اگر براي حذف عکس از گوشي نزد او نروم عکسم را براي پدرم ارسال مي کند. خيلي ترسيده بودم اگر پدرم تصوير مرا آن گونه مي ديد چه پيش مي آمد؟
    نمي توانستم تصميم درستي بگيرم، حتي نتوانستم موضوع را براي مادرم که رازدار اصلي زندگي ام بود بازگو کنم. آن روز به خانه مجردي آرمان رفتم و او نه تنها عکسم را حذف نکرد بلکه مرا مورد آزار قرار داد و از صحنه هاي شيطاني خود فيلم گرفت که همين فيلم زمينه هاي سوء استفاده هاي بيشتر او را فراهم کرد تا اين که يک روز ديگر مرا به همان خانه مجردي کشاند و به همراه ۸ تن ديگر از دوستانش که در خانه پنهان شده بودند مرا مورد آزار و اذيت قرار داد. ديگر همه هستي ام را از دست داده بودم و چاره اي نداشتم جز آن که ماجرا را براي مادرم بازگو کنم. حالا هم اگر چه با کشف فيلم ها، آرمان روانه زندان شد اما زندگي من در بيراهه اي تاريک قرار گرفته است.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

از خودتان بپرسید و به خودتان حقیقت را بگویید

از خودتان بپرسید آیا با همسرتان احساس نزدیکی می‌کنید اگر اینطور نیست، چرا و به چه علت؟

شبکه های اجتماعی چقدر در این احساس شما شریکند؟

از خودتان بپرسید آیا خودتان را از نظر احساسی در دسترس همسرتان قرار داده‌اید؟

وقتی شبکه های اجتماعی برایتان بیشتر از ازدواجتان، حکم سیستم پشتیبانی را پیدا می‌کند، شما و ازدواجتان

در معرض خطر هستید شک نداشته باشید که اگر اعتیاد شما به شبکه های اجتماعی شدید شود

از سوی دیگر رابطه تان با مرکز زندگی تان یعنی«همسرتان»

رو به افول می گذارد نیازی نیست در این حرکت رو به اضمحلال ِ روابط ، شما یک راست به سراغ ناسازگاری

و دعوا و مشاجره بروید به هر حال طبیعی است که این بیماری در میان شما و همسرتان ابتدا علائمی از خود

بروز می دهد

شما می توانید با توجه به این علائم و سعی در برطرف کردنشان از بروز بیماری اصلی و سرد شدن

رابطه تان جلوگیری کنید علائم اعتیاد به شبکه های اجتماعی و روابط باز میان شما و افراد غیر هم جنس

شما در اینترنت با سردی احساستان نسبت به همسرتان آغاز می شود.

به سکوت طولانی مدتی که گاهی ممکن است در خانه حکم فرما شود توجه کرده اید؟

به اینکه شاید همسرتان شما را صدا بزند اما شما به دلیل غرق بودن در فضای شبکه اجتماعی حتی صدای

او را هم نشنیده باشید! و صد البته ممکن است همسرتان شما را فردی بی تفاوت بپندارد و از شما دلخور شود

و شما متوجه این دلخوری نشوید و از او دلجویی نکنید آن وقت بسیار طبیعی است که این میزان دلخوری ها

روی هم انباشته شود و سر انجام رابطه ی زوجیت شما را به چالش بکشد!

وقتی به دنبال تبادلات دیجیتال با دیگران هستید، احتیاط کنید نباید همیشه درگیر این باشید که برای پیام‌های

جدید وضعیت آنلاین خودتان را چک کنید این عادت‌ها و همچنین تعریف کردن خاطرات، رویاها و ترس‌هایتان

با کسی جز «همسرتان» صمیمیت بیشتری بین شما و آن فرد ایجاد می‌کند و فاصله احساسی بین شما

و همسرتان را بیشتر خواهد کرد و «بیماری دوری ِ روحی ِ شما و همسرتان » را شدت خواهد بخشید

خدایا.....

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

اینترنت و سبک زندگی:

اینترنت و خاصه شبکه‌های اجتماعی تأثیری مستقیم بر سبک زندگی افراد دارد

زنان نیز به عنوان بخشی از کاربران شبکه‌های اجتماعی که روز به روز بر تعدادشان اضافه می‌شود

از این تأثیر، دور نیستندو ناخودآگاه تحت تأثیر اجتماعات مربوط به این شبکه‌ها قرار می‌گیرند.

نتایج آخرین پژوهش انجام شده در کشور بیانگر آن است که میان عضویت در شبکه های اجتماعی اینترنتی

و سبک زندگی جوانان ارتباط مستقیمی وجود دارد

۶/۳۰ درصد مردان و ۳/۴۱ درصد زنان معتقدند شبکه های اجتماعی اینترنتی توانسته است به میزان بالایی

در نوع ادبیات افراد جامعهموثر باشد همچنین ۵/۴۹ درصد زنان و ۴/۴۱ درصد مردان بر این باور هستند

که عضویت در شبکه های اجتماعی اینترنتی در مقادیر متوسط به بالا توانسته است بر سبک پوشش ایشان در

جامعه موثر باشد

بدین ترتیب رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر گزاره های لیبرالیسم، جهانی تازه را پیش روی انسان قرار داده اند،

جهانی که بودن در آن گاهی نبودن در جهان واقعی را به دنبال خواهد داشت و گاهی به علت تسریع در

انجام کارها زمان بیشتری برای واقعی بودن در اختیار انسان خواهد گذاشت

بر اساس پژوهش های انجام شده در ۷ کلانشهر کشور، تبلیغات رسانه ای، شبکه های ماهواره ای و اینترنت،

عامل ۸۰ درصد تغییر در سبک زندگی و غربی شدن سبک زندگی خانواده های ایرانی بوده است.

http://ravagh.mehrkhane.com/blog/1392/681/

خدایا.....

نوشته
    3,183
    صلوات
    8000
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    213 پست
    حضور
    70 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    152

اینترنت و روابط زوجین؛ تهدید‌ها

ღ ترک عادتی که موجب مرض نیست... ღღ ترک عادتی که موجب مرض نیست... ღ

به جرئت می‌توان گفت استفاده بدون برنامه و بی‌هدف از اینترنت بیش از آنکه کارکرد احیاءکنندگی و بهبودبخشی در روابط زوجین داشته باشد، کارکرد تخریبی

و نابودکنندگی دارد فریبندگى اینترنتى در محیط خانواده می‌تواند باعث از هم گسیختگى ازدواج، روابط زناشویى و روابط والدین-فرزندى شود

گسترش دامنهٔ تأثیرپذیری فرهنگی و تربیتی

در گذشته دسترسی به اطلاعات و تجربیات دیگران تنها به صورت فیزیکی و می‌دانی بود و در محیط‌های طبیعی و‌گاه به شکل جمعی انجام می‌شد

صرف‌نظر از مزایای زیادی که روش تبادل اطلاعات رو در رو از نظر تقویت قوای جسمی و روحی داشت، افرادی که به تبادل اطلاعات می‌پرداختند اصولا هم سن، هم سنخ،

هم جنس و تقریبا از نظر قشربندی اجتماعی به هم نزدیک بودند، دغدغه‌های مشترک داشتند و تا حد زیادی اهداف مشترکی را دنبال می‌کردند

حاکمیت چنین وضعی به طور خودکار هزینه‌های نظارت اجتماعی را پایین می‌آورد و اگر هم تهدیدی تعادل اوضاع را به هم می‌زد با مقابله فیزیکی قابل حل و فصل بود و

معمولا پس از مدتی مجددا وضعیت به حال قبل باز می‌گشت. البته در آن اوضاع به دلیل محدودیت‌های فناوری و حاکمیت هنجارهای فرهنگی خاص هر جامعه افراد حداکثر

در فضاهای محدود محلی و جزیره‌ای آزادی عمل داشتند و از پیشرفت‌ها و ویژگی‌های زندگی دیگر جوامع بی‌اطلاع بودند

از طرفی تنها راه تبادل اطلاعات در گذشته حضور فیزیکی افراد در کنار یکدیگر بود اما امروزه اوضاع به گونه‌ای دیگر است

پیشرفت فناوری ارتباطات، مرزهای فیزیکی را از میان برداشته و افراد را در اقصی نقاط جهان در کنار یکدیگر قرار داده و شیوه‌های تربیت مجازی مانند

شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و دی وی دی‌ها در حال جایگزینی فضاهای تربیتی و آموزشی در خانواده هستند این امر باعث فراهم آوردن بستری شده

تا از طریق آن افراد از دستاوردهای دیگر جوامع در حوزه خانواده و ارتباطات اعضا بهره گیرند

این موضوع در کنار مزایایی که در آشنایی با تجربیاتِ مردم سراسر جهان در مسائل خانواده و سایر مسائل دارد، معایبی هم دارد که از جملهٔ آن می‌توان به تأثیرپذیری افراد

از فرهنگی غیر از فرهنگ جامعه یا تربیتی مغایر با چیزی که مورد نظر خانواده بوده است اشاره کرد

ویرایش توسط منتظران ظهور : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ در ساعت ۱۸:۴۷
    خدایا.....

نوشته
    12,689
    صلوات
    1006
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    862 پست
    حضور
    127 روز 10 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

پس لرزه های شبکه های اجتماعی در زندگی
    اولین و مهم ترین آسیبی که استفاده مداوم از شبکه های مجازی بر روی زندگی متاهلی می گذارد، این است که باعث ایجاد سردی و فاصله عاطفی بین همسران می شود. هنگامی که همسران، چه خانم چه آقا، اکثر اوقات روز را با گوشی های موبایل خود می گذرانند، متوجه گذر زمان نمی شوند و همین مساله می تواند مقدمه ای باشد مبنی بر اینکه همسرشان را نبیند.
    ღ ترک عادتی که موجب مرض نیست... ღ امروزه استفاده از شبکه های مجازی،در زندگی هر فردی دیده می شود. از کودکان گرفته تا افراد مسن. این شبکه ها علاوه بر ایجاد سرگرمی و لذت و همچنین پر کردن اوقات فراغت ما، می تواند آسیب ها و ضررهایی را هم به زندگی ما و هم به ارتباطاتمان با آدم های اطراف، وارد کند. یکی از مهم ترین این آسیب ها، ایجاد فاصله عاطفی بین همسران است.
    ارتباط موثر همسران

در این نوع ارتباطات، افراد سعی می کنند در وهله اول با استفاده از کلمات محبت آمیز و زیبا و نوع ادبیات خاصی، مخاطبشان را به سمت خود جذب نمایند و سعی می کنند بتوانند به برقراری ارتباط با او برسند

ازدواج یعنی یکی شدن یک دختر و یک پسر. هدف ازدواج این است که دختر و پسر برای یکدیگر فرد دل آرام یعنی آرامش دهنده باشند. این مطلب در قرآن کریم در آیه 21 سوره روم، هم ذکر شده است که خداوند اشاره کرده اند که برای شما همسرانی آفریده شده که با آن ها آرامش پیدا کنید و در میانتان دوستی و مهربانی قرار داده است. پس محوریت اساسی یک زندگی مشترک ، ایجاد آرامش روحی است. این آرامش زمانی ایجاد می شود که همسران مهارت های برقراری ارتباط با یکدیگر را یاد گرفته باشند و همچنین در جهت تامین نیازهای یکدیگر تلاش کنند. اما همیشه موانعی هم وجود داشته است که نمی گذارد این آرامش و دل آرام بودن به صورت دائمی صورت گیرد. یکی از این موانع، اعتیاد به استفاده از شبکه های مجازی و گروه های اجتماعی مجازی است.
    عضو جدید خانواده

امروزه شبکه های اجتماعی مختلفی مثل واتس آپ، وایبر، لاین، تلگرام و اینستاگرام و ... در گوشی موبایل اکثر افراد، وجود دارد. برخی از افراد می توانند استفاده از این شبکه ها را کنترل کنند و فقط برای مدت زمان کوتاهی در طول روز از آن ها، آن هم برای انجام کارهای ضروری و واجب خود استفاده می کنند ولی در مقابل کسانی هم هستند که مهارت ندارند استفاده از این شبکه ها را در کنترل خود در بیاورند. این ها کسانی هستند که اول صبح، هنگام بیدار شدن، ابتدا سراغ گروه های اجتماعی مجازی خود می روند، در طول روز نمی توانند از موبایلشان دور بمانند و همچنین کسانی هستند که اوقات فراغت خود را فقط با موبایل هایشان سپری می کنند. حال اگر این افراد، متاهل هم باشند، فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟
    شکل گیری فاصله عاطفی

سعی کنید بیشتر به شناخت همسرتان بپردازید تا بتوانید نیازها و انتظاراتش را شناسایی و ارضاء نمایید. این گونه، حال همسرتان همیشه خوب هست و برای شما وقت بیشتری را می گذارد و شما نیز کمتر به سراغ ارتباط های مجازی می روید. در این صورت از آسیب این ارتباطات هم دور هستید

اولین و مهم ترین آسیبی که استفاده مداوم از شبکه های مجازی بر روی زندگی متاهلی می گذارد، این است که باعث ایجاد سردی و فاصله عاطفی بین همسران می شود. هنگامی که همسران، چه خانم چه آقا، اکثر اوقات روز را با گوشی های موبایل خود می گذرانند، متوجه گذر زمان نمی شوند و همین مساله می تواند مقدمه ای باشد مبنی بر اینکه همسرش را نبیند. کم کم به مرور زمان این همسران به نیازهای همسرشان بی توجه می شوند، زیرا زمانی را صرف صحبت کردن با او و جویا شدن از نیازهایش صرف نمی کند. وقتی همسر این افراد متوجه بشود که دیگر به نیازهایش اهمیت داده نمی شود او هم کم کم خود را با کارهای دیگر سرگرم می کند و یا سعی می کند که نیازهایش را در جای دیگری تامین نماید. این روال اگر برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، موجب می شود ارتباط همسران به سوی سردی رفته و کم کم مساله ای به نام طلاق عاطفی بین همسران ایجاد شود. طلاق عاطفی یعنی این که همسران زمانی را برای گذراندن با یکدیگر صرف نمی کنند و به صحبت کردن راجع به نیازها، انتظارات و مشکلاتشان نمی پردازند.
    چه اتفاقی در انتظار ما است؟

معمولا افراد در شبکه های مجازی برای خود عکس هایی را انتخاب می کنند. گاهی این عکس ها، عکس های واقعی آن ها نمی باشد ولی کسانی هستند که متوجه این مساله نیستند و فکر می کنند این عکس همان ظاهر واقعی مخاطبشان است. در این نوع ارتباطات، افراد سعی می کنند در وهله اول با استفاده از کلمات محبت آمیز و زیبا و نوع ادبیات خاصی، مخاطبشان را به سمت خود جذب نمایند و سعی می کنند بتوانند به برقراری ارتباط با او برسند. کم کم این ارتباطات گسترده تر می شود تا جایی که ممکن است به ایجاد حس علاقه در بین دو نفر هم برسد. هر چند که این حس و علاقه، کاملا کاذب است. به مرور زمان این امر، می تواند توجه دو طرف را از آدم های زندگی شان دور کند و یا حتی منجر به ایجاد خیانت های زناشویی نیز بشود.

راه رهایی کدام سمت است؟

پیشنهاد می شود اگر شما جزء افرادی که در بالا ذکر شد، هستید، سعی کنید قبل از این که مشکل جدی در ارتباط بین شما و همسران ایجاد شود، مهارت های کنترل استفاده از شبکه های اجتماعی را یاد بگیرید. یکی از عواملی که منجر می شود، همسران به این شبکه ها روی بیاورند این است که احساس می کنند هیچ جایگاهی برای همسرشان ندارند و هیچ توجهی از همسرشان نمی بینند. سعی کنید بیشتر به شناخت جنسیت و نیازهای منحصر به فرد همسرتان بپردازید و نیازهای اساسی زندگی مشترک به ویژه نیاز به صحبت کردن و محبت کردن و همچنین نیاز به تفریح را برای یکدیگر برآورده نمایید.

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

نوشته
    12,689
    صلوات
    1006
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    862 پست
    حضور
    127 روز 10 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    121

لایک ها و سلفی های جنسی و ادامه داستان….حضرت موسی جوان هیجده ساله اى بود که وارد بر شعیب شده که داستانش را در قرآن کریم آمده است و بخصوص تائیدى که خدا از دختر شعیب مى‏ کند، (تَمْشِى عَلَى اسْتِحْیَاء) «قصص: ۲۵» رفتار دختر شعیب براى دختران امروزى درس است، یعنى به گونه اى حرکت مى‏ کرد که توجه نامحرم را جلب نکند، موسى بن عمران کنار درخت نشسته بود، دختر شعیب از پشت سرش وارد شد و مستقیماً نیامد جلو، گفت: اى جوان بابایم تو را مى‏ خواند. گفت عیبى ندارد شما از پشت سر من حرکت کن و من را از جلو راهنمایى کن که به خانه‏ ات برسیم‏.(۱)یعنى دختران! جوان‏ ها! اگر مملکتى فاسد شود، تقصیر آن به گردن شهوت رهاى شماست. آیه این را مى‏ خواهد بگوید و گر نه براى چه از دخترى که چند هزار سال قبل بوده و مرده است، این گونه حرف مى‏ زند. براى چه کسى حرف مى ‏زند؟ به چه کسى دارد مى‏ گوید؟ به مردم دنیا مى‏ گوید: حضرت موسى علیه السلام در بیابان خلوت، بهترین جا براى رابطه نامشروع، هر دو در قلّه شهوت، هیچ کس نیست که ببیند، حضرت موسى علیه السلام با چهره و هیکل زیبا، هر دو مى ‏توانستند هر کارى بکنند، اما هر دو مى‏ دانستند که عالم حریم و محضر خداست و همه ما مردنى هستیم. فردا محاکمات شهوت، مال و مقام، محاکمات سنگینى است.قرآن با تعریف کردن از این دختر مى‏ گوید: نابودى معنوى و فساد کشور به گردن جوانان، دختران و زنان بى ‏حیاست و اگر این روابط نامشروع گسترده‏ تر شود، در آینده‏ اى نزدیک، چراغ دین در مملکت خاموش خواهد شد.این نکته قابل توجه است که در روایات اهمیت حیا را بیان فرموده است.حیا ده جزء دارد. نه جزء در زنان و یک جزء در مردان است». (۲) و این براى آن است که اگر حیا نباشد زنان آسیب‏ پذیر خواهند شد.حیا به زنان ابهت، شخصیت و ارزش مى‏ دهد و به گفته یکى از فلاسفه معروف، دختران حوا در طول تاریخ دریافتند که عزت و احترامشان در این است که به دنبال مردان نروند خود را متبذل نکنند و از دسترس مرد خود را دور نگه دارند آنها این درس‏ها را در طول تاریخ دریافتند و به دختران خود یاد دادند.(۳)به درستی که حیا یک عامل مهمّ باز دارنده است و باعث مى‏ شود که انسان به بسیارى از گناهان آلوده نشود. وقتى حیاى انسان از بین رود، دیگر میان او و گناهش مانعى وجود نخواهد داشت.بله در جملات زیر دقت کنیم.واقعا گرفتن این همه عکس سلفی ….این همه لب غنچه کردن و بوس فرستادن برای غریبه و آشنا….زن و مرد… مجرد و متأهل….پیر و جوان…بچه و بزرگ…این همه فیگور گرفتن و عشوه آمدن های چندش آور….واقعا خنده های مکش مرگ ما که هیچ کدام هم از ته دل نیست و فقط ادای خوشبختی در آوردن است برای دیگران!!!لخت شدن و عکس هایی که بدبختی و نیاز به دیده شدن را این طور داد میزند….عکس انداختن در فلان رستوران با فلان غذا و ماشین… فلان لباس و فلان کیف و کفش که فریاد می زنند:نگاهم کنید ….من محتاج توجه و تایید شما هستم…چقدر تاریخ مصرف دارد؟؟ تا کی جذاب اند؟؟خانم محترم…دختر خانم!!!مطمئن باش خیلی زودتر از آنکه تصور کنی تاریخ مصرفشان تمام می شود…تو میمانی با یک مشت کامنت رکیک و چند هزار لایک شیطانی و نجس…که برای فروش فوق العاده به تو داده شده….چون خوب توانستی ذهن های فاحشه پسند را ارضاء کنی….مفت مفت…تو میمانی با این همه حق الناس که وسیله گناه دیگران شدی…تو میمانی ….تنهای تنها…بدون هیچ فالور و لایکی…با یک آرامش از دست رفته…وجدان خراب…عفت و حیایی که دیگر نداری… و آخرتی که ویرانش کرده ای…حالا باز هم بگو دلم پاک است…قضاوتم نکنید!!!منابع:
    • ۱- بحار الانوار: ۱۳/ ۲۱، باب ۲٫
    • ۲-میزان الحکمه، ج ۱، ص ۷۲۰٫
    • ۳-مجموعه آثار شهید مطهرى، ج ۱۹، ص

بدی کردیم، خوبی یادمان رفت

ز
    دلها لای روبی یادمان رفت

به ویلای
    شمالی خو گرفتیم

شهیدان جنوبی یادمان رفت

شادی روح
    شهدا “صلوات”

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری