جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیام محرم خانواده ی شهدا در آمل + گزارش تصویری

نوشته
    54
    صلوات
    5
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    19 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پیام محرم خانواده ی شهدا در آمل + گزارش تصویری

به گزارش جنگ و زن / خانواده های شهدای شهرستان آمل در آستانه ماه محرم در اجتماعی بزرگ دور هم آمده و هر یک پیامی برای محرم ، نحوه ی عزاداری امام حسین (ع)و خاطرات شهدای خود در این ایام داشتند.هر یک از این خواهران یکی از عزیزانشان را از دست داده بودند و همه ی آنها از اینکه عزیزشان شهید شده است خوشحال و راضی بودند چون به اتفاق می گفتند شهدا ادامه دهنده راه امام حسین (ع) هستند و این یک افتخار بزرگ است.

جنگ و زن : در این مراسم تک تک خواهران شهید خود را معرفی کرده و نسبت فامیلی خود با شهید را میگفتند و در ادامه خاطره ای کوتاه از شهید بیان می کردند.

ما نیز در اینجا صحبت های 3 خواهر بزرگوار را برایتان بازگو میکنیم :

1-خواهر شهید احمد محمدپور

تمام شهدا راه امام حسین(ع ) را برگزیده بودند برای همین سینه سپر کردند و در مقابل دشمن ایستادند تا به مقام بالای شهادت برسند.برادرم احمد وقتی کلاس سوم ابتدایی بود یک روز دوان دوان آمد پیشم و گفت خواهر من سوره کوثر را حفظ کردم و میخواهم برایت بخوانم و شروع کرد به خواندن و آیه آخر را فراموش کرد در این لحظه چشمانش پر اشک شد و گفت:خواهر تو بلدی میتونی کمکم کنی و منم گفتم بله چرا نمیشه و یه راهنمایی کوچیک بهش کردم و او این سوره را تکمیل کرد .شهدا اینگونه بودند و از همان کودکی و نوجوانی با خدا و قرآن و ائمه خو گرفته بودند .

خواهر شهید در ادامه میگوید : من در یک تصادف به کما رفتم و 40 روز در کما بودم و دیگر دکترها از به هوش آمدن من نا امید شده بودند. در آن حالت کما که بودم چیزهایی دیدم که شاید کمتر کسی گفته هایم را باور کند. در حالت کما که بودم یک دنیای دیگری بود در آنجا برادرم را دیدم که به دنبال شهدای امامزاده ابراهیم (ع) با علم سبز پیغمبری و در حرم امام خمینی (ره) برایم 2 رکعت نماز خواندند و بعد از نماز بود که به سمت آسمان پر کشیدند و من در آن لحظه به حالت التماس به برادرم گفتم تنهایم نگذار و برادرم فقط یک جمله به من گفت و پر کشید به سمت آسمان ، او به من گفت :من تو را مداح اهل بیت میکنم .بعد از آن بود که اطرافیانم میگویند دکترها کلا جوابت کرده بودند و تو را در راهروی بیمارستان داشتند به سردخانه منتقل می کردند که ناگهان دستت تکان خورد و از آنجا بود که تو را به بخش مراقبت های ویژه انتقال داده و بعد از چند ساعت بهوش آمدی.من حالا مداح اهل بیت هستم.

وی در آخر گفت:امیدوارم جوانان ما نگذارند خون شهدا پایمال شود و حرمت عزای حسینی را بدانند .

2- خواهر شهید محمد کیانی

این خواهر میگوید: در منزل پدرم همه ساله از اربعین تا 28 صفر مراسم روضه خوانی برپا می شد.محمد در چند سالی که در سربازی بود کمتر به مرخصی می آمد و مرخصی هایش را جمع میکرد تا در این موقع از سال به منزل بیاید و نوکری حسین کند و از این بابت بسیار بسیار خوشحال بود.برادرم احترام خاصی به پدر و مادر میگذاشت و نماز اول وقتش ترک نمیشد .

در ادامه این خواهر بزرگوار میگوید : ما اصلا از اینکه ایشون رو از دست دادیم ناراحت نیستیم ،ناراحتی ما از بی عفتی زنان و بی غیرتی مردان جامعه ماست .امیدوارم این بی غیرتی و بی عفتی لااقل در ایام سوگواری سیدالشهدا به حداقل برسد .

3-خواهر شهید جمشید ذبیحی

این خواهر میگوید : برادرم در 20 سالگی و در 18/4/1368به شهادت رسید .خواهر شهید خودش مداح اهل بیت بوده و میگوید شهدا ادامه دهنده راه سیدالشهدا و امام حسین (ع) هستند.

خواهر شهید میگوید برادرم بار آخری که به مرخصی آمد به او الهام شد که قرار است شهید شود از همین رو قبل رفتن به جبهه به قبرستان محل سکونت ما رفته و از دوستان خود خداحافظی کرد و به آنها گفت که این دیدار آخر است و بعد از شهادتم قبرم را در این مکان ایجاد کنید.

ایشان در ادامه میگوید :برادرم در مراسمات عزای حسینی همیشه در اول صف بوده و شور و هیجان خاصی برای انجام مراسمات عزای حسینی داشت ایشان ارادت خاصی به اباعبدالله داشتند و در همین راه هم قدم برداشته و به شهادت رسیدند و خوشحالیم که برادرم به آرزویش رسید .

از مردمان شهرم میخواهم در مراسمات عزاداری همانگونه که شهدا گفتند عمل کنند .دل شهدا خون است بیاید کمتر رنجشان دهیم. شما را به دیدن گزارش تصویری از این مراسم دعوت می کنم

2. تشکر

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری