جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: غریبه ای در شهر گل و بلبل.

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,248 پست
    حضور
    122 روز 16 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غریبه ای در شهر گل و بلبل.

دوستان امشب می خواهم از جایی بگم که نزدیک 6ساله دارم توش زندگی می کنم. من از سرزمین مقاوم خوزستان امده ام. فرزند سرزمین دلاوریها و جان بازی ها یم دران جا بدنیا امدم . و بزرگ شدم . تمام روز های جنگ را با گوشت و خون خودم احساس کردم . مردمی معصوم و بی ادعا مردمی که بهترین داشته های خود را در تمام مدت جنگ دادند .و بهترین فرزندان دیارم شهید شدند . و بارها شاهد مراسم خاک سپاری انها بوده ام .
    این بنده مفلس بنا به مشیت الهی که من از ان بی خبرم .برای زندگی سر از شیراز در اوردم. روز های اول فکر می کردم . به یک کشور اروپایی امده ام. بی بند وباریها و فرهنگ غرب زده اینجا برایم غیر قابل باور بود . من نمی گویم که خدایی نکرده همه مردم اینجا بی دین هستند . نه خدا نکند . ولی نسبت به دیار من که مردمانی پاک و مخلص دارد . بسیار عجیب است . و هنوز هم نتوانسته ام خودم را با فرهنگ اینجا عادت بدهم . دوستان گرامی قصد جسارت نداشته ام ولی باید بگویم بخاطر همین تفاوت های فرهنگی سعی می کنم کمتر بیرون بروم وتنها دل خوشی ام زیارت شاه چراغ است . در اخر برای عا قبت بخیری تمام جوانان این سر زمین دعا میکنم. و از شما عزیزان هم خواهش میکنم که برای من و فرزندانم و همه مسلمانان دعا کنید . بخصوص تمام بیماران. یا حق.

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    3,311
    مورد تشکر
    755 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فریده بنده مفلس نمایش پست
    دوستان امشب می خواهم از جایی بگم که نزدیک 6ساله دارم توش زندگی می کنم. من از سرزمین مقاوم خوزستان امده ام. فرزند سرزمین دلاوریها و جان بازی ها یم دران جا بدنیا امدم . و بزرگ شدم . تمام روز های جنگ را با گوشت و خون خودم احساس کردم . مردمی معصوم و بی ادعا مردمی که بهترین داشته های خود را در تمام مدت جنگ دادند .و بهترین فرزندان دیارم شهید شدند . و بارها شاهد مراسم خاک سپاری انها بوده ام .
    این بنده مفلس بنا به مشیت الهی که من از ان بی خبرم .برای زندگی سر از شیراز در اوردم. روز های اول فکر می کردم . به یک کشور اروپایی امده ام. بی بند وباریها و فرهنگ غرب زده اینجا برایم غیر قابل باور بود . من نمی گویم که خدایی نکرده همه مردم اینجا بی دین هستند . نه خدا نکند . ولی نسبت به دیار من که مردمانی پاک و مخلص دارد . بسیار عجیب است . و هنوز هم نتوانسته ام خودم را با فرهنگ اینجا عادت بدهم . دوستان گرامی قصد جسارت نداشته ام ولی باید بگویم بخاطر همین تفاوت های فرهنگی سعی می کنم کمتر بیرون بروم وتنها دل خوشی ام زیارت شاه چراغ است . در اخر برای عا قبت بخیری تمام جوانان این سر زمین دعا میکنم. و از شما عزیزان هم خواهش میکنم که برای من و فرزندانم و همه مسلمانان دعا کنید . بخصوص تمام بیماران. یا حق.
    باسلام وتشکر .
    بنده شیراز را ندیدم ولی نظر جناب حافظ با جناب عالی گویا کمی متفاوت است زیرا او گفته است :

خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش

خداوندا نگه دار از زوالش
    ز رکن آباد ما صد لوحش الله
    که عمر خضر می‌بخشد زلالش
    میان جعفرآباد و مصلا
    عبیرآمیز می‌آید شمالش
    به شیراز آی و فیض روح قدسی
    بجوی از مردم صاحب کمالش
    که نام قند مصری برد آن جا
    که شیرینان ندادند انفعالش
    صبا زان لولی شنگول سرمست
    چه داری آگهی چون است حالش
    گر آن شیرین پسر خونم بریزد
    دلا چون شیر مادر کن حلالش
    مکن از خواب بیدارم خدا را
    که دارم خلوتی خوش با خیالش
    چرا حافظ چو می‌ترسیدی از هجر
    نکردی شکر ایام وصالش

5. تشکرها 3

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,248 پست
    حضور
    122 روز 16 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی : شاید خیلی از چیز هایی که در شیراز هست خوب با شد . و بزرگان و دانشمندان زیادی مانند ملا صدرا در شیراز زندگی کرده و یا در این شهر انسانها ی بزرگی زندگی کنند . من قصد جسارت ندارم . خودم هم اصا لتا ترک شیرازی هستم . و ازاین دیار منشا میگیرم.
    منتها باید بگویم که فرهنگ مردم شیراز با فرهنگ مردم خوزستان تفاوت دارد.و اعتقادات مردم دیار من به دین و مذ هب بیشتر و پر رنگ تر است . امید وارم روزی به این شهر بیاید و مدت طولانی در اینجا زندگی کنید تا منظور مرا بفهمید. یاحق.

7. تشکرها 3

نوشته
    3,311
    مورد تشکر
    755 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی : شاید خیلی از چیز هایی که در شیراز هست خوب با شد . و بزرگان و دانشمندان زیادی مانند ملا صدرا در شیراز زندگی کرده و یا در این شهر انسانها ی بزرگی زندگی کنند . من قصد جسارت ندارم . خودم هم اصا لتا ترک شیرازی هستم . و ازاین دیار منشا میگیرم.
    منتها باید بگویم که فرهنگ مردم شیراز با فرهنگ مردم خوزستان تفاوت دارد.و اعتقادات مردم دیار من به دین و مذ هب بیشتر و پر رنگ تر است . امید وارم روزی به این شهر بیاید و مدت طولانی در اینجا زندگی کنید تا منظور مرا بفهمید. یاحق.
    باسلام وتشکر .
    شما بزرگوارید .
    ودلیل بزرگوار ی تان دغدغه دینی ومعنوی شما نسبت به شهر شیراز است .
    شیراز پای تخت فرهنگی ایران است هر جا وهر شهری در مقایسه با شیراز همان است که حافظ می گوید :
    اگرچه اصفهان آب حیات است
    ولی شیراز ما از اصفهان به

مردم خوزستان هم خوب اند بنده یک ماه آن جا بودم لذا در وصف آن باید بگویم :

خوشا بر رود کارون خوستان
    خوشا بر جلوه های آن گلستان
    اگرچه مردمانش خوش زبان است
    ولی شیراز مهد خسروان است

9. تشکرها 3

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,248 پست
    حضور
    122 روز 16 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی : شاید شما تصور کنید که من قصد جبهه گیری و یا توهین به شهری راداشته باشم. نه خدا نکند . چرا که همه جای ایران سرای من است . و من وجب به وجب این سرزمین را دوست دارم. منتها منظور من کمرنگ شدن اعتقا دات دینی و مذهبی در این جاست . ایا به نظر شما می توان شیراز را با شهر قم یا یزد مقایسه کرد.؟

نوشته
    3,311
    مورد تشکر
    755 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دوست گرامی : شاید شما تصور کنید که من قصد جبهه گیری و یا توهین به شهری راداشته باشم. نه خدا نکند . چرا که همه جای ایران سرای من است . و من وجب به وجب این سرزمین را دوست دارم. منتها منظور من کمرنگ شدن اعتقا دات دینی و مذهبی در این جاست . ایا به نظر شما می توان شیراز را با شهر قم یا یزد مقایسه کرد.؟
    باسلام وتشکر .
    در ابتدا باید اشاره شود که :

حق تعالی داده در قران پیام
    هر کلامی باید آغازش سلام

در ثانی :
    _ قبلا عرض شد که شیراز را ندیده ام .
    _ آن گونه تصوری که فرموده اید ندارم .
    _ از دغدغه دینی تان تقدیر می شود .
    _ در کلام شما شیراز با اهواز مقایسه شده چرا پای قم و مشهد را پیش کشید ید .؟؟؟؟؟؟؟
    _شیراز شهر حافظ وسعدی است .
    و تمدن باستانی ایران و تخت جمشید آنجا ست .

از این گذشته :

شیراز شهر شعر و شعور است ای فرید
    اهواز گرم و شرج و تنور است ای فرید
    یک مثل سر شریف و دیگر مثل پا بود
    هر عضو جای خود ضرور است ای فرید

نوشته
    44
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 16 دقیقه
    دریافت
    57
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    فکر میکنم جناب صادق خوب متوجه منظور شما نشدند لذا ناخواسته جبهه گیری می کنند

نوشته
    3,311
    مورد تشکر
    755 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneh نمایش پست
    سلام
    فکر میکنم جناب صادق خوب متوجه منظور شما نشدند لذا ناخواسته جبهه گیری می کنند

شیراز شهر گلشن وسعدی وحافظ است
    جمشید گاه وتخت سلیمان و جاحظ است
    سلمان فارسی که بود شمس فارسی
    شیراز زادگاه همان مرد نافذ است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری