جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سزاى بى احترامى به تربت سيدالشهدا(ع)

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

سزاى بى احترامى به تربت سيدالشهدا(ع)

دانشمند مسيحى مذهب كه از ميهمانان عرفانى مسيحى در دربار شاه عباس بود مى گفت: مى توانم از ما فى الضمير افراد خبر دهم.

شيخ حر عاملى صاحب وسايل الشيعه، در كتاب ديگر خود، اثبات الهداه نقل مى كند، طبيب معروف مسيحى به نام يوحنا مى گويد:

در دربار موسى بن عيسى يك از فرمانروايان مسلمان، سخن از درمان به وسيله تربت كربلا، پيش آمد.

يكى از مردان قبيله بنى هاشم حضور داشت و گفت: ما بيماران لاعلاج را از اين راه درمان مى كنيم.

موسى بن عيسى كه يك آدم ضد اهل بيت عصمت و طهارت بود دستور داد تا قدرى تربت حضرت سيدالشهداء را حاضر كنند، او در حضور همگان به عنوان جسارت و نيز به منظور اثبات بى پايگى مدعاى هاشميان قدرى از آن را به نشيمن گاه خود ريخت ، ناگهان فرياد سوختم ، سوختم او بالا گرفت، در آن دم طشتى آوردند، جگر و كبد او در طشت ريختند، طبيب مسيحى از معالجه آن ناتوان شد و پس از چندى آن طبيب به زيارت امام شتافت در حالى كه مسيحى بود ولى ديرى نپايد كه مسلمان شد.

در دربار شاه عباس، دانشمند مسيحى مذهب كه از ميهمانان عرفانى مسيحى در دربار شاه عباس بود مى گفت : مى توانم از ما فى الضمير افراد خبر دهم.

شيخ بهايى كه در جلسه حاضر بود گفت: بگو در ميان دستم چه چيزى است؟

او پس از لحظه اى گفت: مى دانم چيست، ولى در حيرتم كه از كجا به دست آورده اى؟ زيرا در ميان كف تو قطعه اى از بهشت جاى دارد.

شيخ بهايى گفت: آرى قدرى از تربت امام حسين(ع) است.

آرى: طبيب مسيحى، مسلمان مى شود ولى موسى بن عيسى، عاقبت به شر و بدبخت مى شود.

منبع: عقیق

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری